Училища във Варна

  • 16 109
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм завършила Славейков (математическа паралелка-първата  bowuu  Joy) и сигурно съм пристрастна, но З. Стоянов  Naughty Naughty Учех в обратната смяна (МГ), ми никога няма да си запиша детето там-пълно с разни мутреещи се дечурля от вилната зона, гаменчета от квартала и няма никакви добри условия за учене-класни стаи, пособия, отопление, освен ако не е станало чудо и не се е изсипал рогът небесен върху това училище. И, ако някой е от вилната зона, старото френско правило-Присъстващите правят изключение. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 544
[ там-пълно с разни мутреещи се дечурля от вилната зона, гаменчета от квартала и няма никакви добри условия за учене-класни стаи, пособия, отопление, освен ако не е станало чудо и не се е изсипал рогът небесен върху това училище. И, ако някой е от вилната зона, старото френско правило-Присъстващите правят изключение. Mr. Green
[/quote]


Е може би е станало чудо,но условията са доста добри!Сравнявам сградата на руското и  З.Стоянов/втората е доста по-добра/ с пвц дограма на всички етажи,много добре отоплена,прилична лафка,много по-хубав двор.Синът ми е предучилищна там и случихме на страхотна класна,детето ми ходи с желание и радост на у-ще.Съучениците му съвсем не са "квартали гаменчета" нито пък мутреещи се деца/автомобилния парк е съвсем приличен за разлика от руското/,а са съвсем нормални  деца!

# 32
  • Мнения: 13 512
Аз съм завършила Славейков (математическа паралелка-първата  bowuu  Joy) и сигурно съм пристрастна, но З. Стоянов  Naughty Naughty Учех в обратната смяна (МГ), ми никога няма да си запиша детето там-пълно с разни мутреещи се дечурля от вилната зона, гаменчета от квартала и няма никакви добри условия за учене-класни стаи, пособия, отопление, освен ако не е станало чудо и не се е изсипал рогът небесен върху това училище. И, ако някой е от вилната зона, старото френско правило-Присъстващите правят изключение. Mr. Green

Във випуска на сина ми в Руското има поне по 5-6 деца от Траката и Евксиноград във всяка паралелка, но не виждам в това проблем. Мутри няма от години вече, така че и това не е проблем. А за невъзпитаните- има ги навсякъде.В Руското лавка няма и децата излизат и пресичат, за да си купят закуска извън училище, а това си е проблем! А за условията- не съм съгласна, че са по-добри в Руското. Определено не са!

# 33
  • Мнения: 1 399
Е, как да няма лавка в Руското  Shocked - има си, в стола е.
За базата - отоплено е, дограмата е сменена на първите два етажа, тази година ще сменят и на другите два. И то това не е някаква екстра вече - във всички училища се подменя дограмата.
Понеже стана сравнение м/у руско и "Захари Стоянов" - да, дворът на второто е доста по-голям, имат си отделно игрища за футбол, баскетбол, топла връзка с големия салон.
Последно ходих тази година, мярнах и някакво тенис-кортче, вътре до салона - от тези металните стойки, на които да си заключиш колелото /уф, как се казват точно Embarassed/ - хареса ми  Flutter
Ама честно казано,ако живея на центъра, няма да си вдигам детето всеки ден, поне половин час по-рано, за да го водя на училище в другия край на града.
А и понеже съм си бъркалка  Mr. Green, сетих се нещо и ме гризна любопитството, какво е станало с този проблем - имаше някаква война между МГ и Захари... На първите не им достигала базата, искаха да гонят вторите. Съответно се чуваше, че "З.Стоянов" ще го закриват, а децата ще ги прехвърлят в "Раковски". Чува ли се все още нещо по въпроса?

Ета, гледай какво става  Joy и си прави извода - където и да я запишеш, догодина и ти ще хвалиш въпросното училище.
Аз, като на всяка манджа мерудия, при наличието на една ученичка вкъщи, правя реклама на цели две училища  Flutter Mr. Green
Май много се вживяваме за едно основно образование  Simple Smile И то при сегашната образователна система, дето ако едно дете, реши да кандидатства в езикова или мг гимназия след седми клас, частните уроци и курсове няма да му се разминат, където и да е учило преди това   Confused
Хайде, лека нощ, че пак се отнесох пред този компютър  ooooh!

# 34
  • Мнения: 5 500
Ох, вий направо ми разбихте детската психика Sick
Племенницата ми записаха тази година първи клас в Руското, по време на цялата предучилищна ходеше на някаква подготвителна всяка събота при учителки от РУ. Приема й беше на 100% сигурен поради този факт.
Кумата ни записа сина си в основното на Трета г-я, както разбрах П. Р. Славейков, след три дни чакане на опашка! Каква е тази истерия?
В крайна сметка приема по какво става: по райониране, по връзки, по спонсорство или какво? Като в детските градини ли нещо ще да е newsm78?

# 35
  • Мнения: 2 768

Ета, гледай какво става  Joy и си прави извода - където и да я запишеш, догодина и ти ще хвалиш въпросното училище.

Ами да, тотално се обърках вече!  Shocked Била съм 11г в руското и винаги съм си мислела, че и моите деца ще бъдат там. Но взех да се разколебавам, като чета , че нищо от това което е било училището не е останало... Sad
За мен не е проблем да водя дъщеря ми в Захари или Раковски, защото офиса на фирмата в която работя е точно там, в Чайка. Освен това на есен пускам малката на ясла, която също е в Чайка.  newsm78 Започнах да се замислям...

Но това са моите проблеми, ще бъда благодарна ако споделяте впечатления (добри или лоши) от Варненеските училища, мисля, че ще бъде полезно!

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 08:23 от eta

# 36
  • Мнения: 2 768
И още нещо - искам да попитам има ли някой с впечатления от началните класове на Руското? И там ли стоят така нещата? Каква подготовка дават?

# 37
  • Мнения: 13 512
И още нещо - искам да попитам има ли някой с впечатления от началните класове на Руското? И там ли стоят така нещата? Каква подготовка дават?

Е нали ти казах,че моето дете е от първи клас там! Има една единствена учителка  страхотна, но ти  няма да я улучиш тази година-тя ще води 3 клас. А след това като ги поемат другите- не можеш да си познаеш детето......

# 38
  • Мнения: 5 500
Аз съм противник, а не защитник на Руското, а и на останалите училища в центъра
Ок, ако искам добро училище тогава, то в никакъв случай не е в центъра, а квартално по кварталите след Пожарната, така ли?
Имам познати, на които щерка им е в Кирил и Методи, нали така беше до ИТ, ами скъсват им дупетата от учене и то още от първи клас, имам наблюдения и от Цар Симеон, където се купуват оценките и е страхотна свободия!

# 39
  • Мнения: 13 512
Имам 2 деца и впечатления от 3 училища, в които са учили

# 40
  • Мнения: 13 512
Аз съм противник, а не защитник на Руското, а и на останалите училища в центъра
Ок, ако искам добро училище тогава, то в никакъв случай не е в центъра, а квартално по кварталите след Пожарната, така ли?
Имам познати, на които щерка им е в Кирил и Методи, нали така беше до ИТ, ами скъсват им дупетата от учене и то още от първи клас, имам наблюдения и от Цар Симеон, където се купуват оценките и е страхотна свободия!


Аз споделям мнение на майка на 2 ученици. Ета познава децата ми,може да си направи изводите. Не агитирам "за" и "против".Ако училищата са по райони,ще е най-добре. Това е правилният критерий.

# 41
  • Мнения: 13 512
Аз съм противник, а не защитник на Руското, а и на останалите училища в центъра
Ок, ако искам добро училище тогава, то в никакъв случай не е в центъра, а квартално по кварталите след Пожарната, така ли?
Имам познати, на които щерка им е в Кирил и Методи, нали така беше до ИТ, ами скъсват им дупетата от учене и то още от първи клас, имам наблюдения и от Цар Симеон, където се купуват оценките и е страхотна свободия!


Сега се сетих, че в 6ти клас в Кирил си носеха водка ученниците и пиеха и пушеха в тоалетните. За свирките   няма да говоря.Аз повече няма да коментирам,защото стана заяждане.Казала съм си мнението. А всъщност Кирил ло слагам като по-добро от Руското все пак

# 42
  • Мнения: 5 500
Ако училищата са по райони,ще е най-добре. Това е правилният критерий.

И защо трябва да е така?
Според мен пък не е правилно! Не живея в центъра, следователно "ако" съм близо до ромската махала, това значи ли, че е най-добре детето ми да учи с ромчета? Аз не бих го допуснала, а ти?

Последна редакция: вт, 25 апр 2006, 09:37 от КОЗУНАЧКО

# 43
  • Мнения: 13 512
А за децата на хората с бизнес- не ги слагай под знаменателя "деца на мутри".....тази злобна квалификация  не ми харесва, говоришкато  looser.  
ПС. Живея в центъра,не в бъдешето!
Много добре чета какво пишеш. Никъде не съм слагала под общ знаменател децата на хората с бизнес и тези, представящи се за такива, които всъщност са явно забравените от някои мутри. Нямам интерес да го правя, мойте деца също са деца на `човек с бизнес`, ама и с образование и с акъл.
Аз лично не смятам за възпитателно моите деца да общуват с деца на добре забравени мутри, въпрос на личен избор. Дано да имам такъв когато моите тръгнат на училище де.

По този критерии няма деа можеш да си избереш училище. Разглезени деца има  и  ще  има във всички училища.Но тъй като семейната среда на децата ти е здрава, няма от какво да се притесняваш.

# 44
  • Мнения: 5 500
Сега се сетих, че в 6ти клас в Кирил си носеха водка ученниците и пиеха и пушеха в тоалетните. За свирките   няма да говоря.Аз повече няма да коментирам,защото стана заяждане.Казала съм си мнението. А всъщност Кирил ло слагам като по-добро от Руското все пак
А, защо си мислиш, че в другите училища няма водка, цигари и свирки? Просто защото нямаш наблюдения ли?

Общи условия

Активация на акаунт