Спешно !!!Проблем с етажната собственост

  • 3 139
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 005
Имам следното питане - Аз съм наемател на апартамент , във входа сложиха чип на асансиора и входните врати , но хазяйката ми категорично отказа да плаща таксата за тях и аз се оказах без тези чипове . Не ползвам асансиора , а от днес не мога да ползвам и входната врата . Буквално съм като затворник на входа . Ходих при домоуправителя , обясних ситуацията , но той отказва да ми даде чип за входната врата . Бясна съм , не зная към кого да се обърна за съдействие . Дайте някакъв съвет .

# 1
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Пф ... избор нямаш ... Освен да платиш ти поставянето на чиповете ... и като си затръгвате да си пазиш бележките, с които си платила и да искаш парите от хазайката ..., ако иска да има достъп до имота си ...
Поне само за това се сещам ...

# 2
  • Мнения: 10 547
Ми, плащай таксата ти и ползвай проверка правопис.
В крайна сметка е задължение на този, който обитава жилището да плаща разноските за общите части на входа- ток за стълби и асансьор, асансьор  Wink, за почистване, за препарати.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
Ако е взето решение на ОС, хазяйката ти е длъжна да плати. Така че, мисля предложението на Почти безобидна е вариант.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 989
Ми, плащай таксата ти и ползвай проверка правопис.
В крайна сметка е задължение на този, който обитава жилището да плаща разноските за общите части на входа- ток за стълби и асансьор, асансьор  Wink, за почистване, за препарати.


Чипът не е част от този вид разноски.

Плащай ги ти. А когато трябва да се изнасяш, няма да ги дадеш на наемодателката, ако не ти ги плати.

# 5
  • Мнения: 8 527
Плати за сметка на наема. Домоуправителя да ти издаде бележка, че си ги платил и ги приспадни от следващия наем, като приложиш копие от бележката.
Режийните са за сметка на наемателя (чистачка, електричество, асансьор). Ремонти и подобрения (както в случая чип за достъп) - за сметка на собственика.

# 6
  • Мнения: 1 005
Съжалявам за правописа , в момента съм под такава пара , че това ми е последната грижа .
Плащам си таксите за входа - ток , чистачка ... Аз искам да платя и тези такси  , но проблема е , че хазайката не желае след това да ми върне парите . То , тука е кървава и мътна , тя се съди с за тоя апартамент с други хора и отказва да плаща каквото и да било(даже депозита едвали ще ми върне ) .  За протокола , в търсене съм на друга квартира .
В крайна сметка , сега моля за чип случайно минаващи съседи , но това е абсурдно . Като заложник съм .

# 7
  • Мнения: 10 547
При нас са решени като режийни.

# 8
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
За каква сума става въпрос?

# 9
  • София
  • Мнения: 28 579
Плати за сметка на наема. Домоуправителя да ти издаде бележка, че си ги платил и ги приспадни от следващия наем, като приложиш копие от бележката.
Скрит текст:
Режийните са за сметка на наемателя (чистачка, електричество, асансьор). Ремонти и подобрения (както в случая чип за достъп) - за сметка на собственика.

Това е най-добрият вариант.

# 10
  • Мнения: 13 547
При нас също сложиха система с чип на входа, но не сме плащали. Събираме всеки месец по 2,00 лева и така се плащат такива разходи.
По темата, смятам, че ти не трябва да плащаш, но ситуацията те принуждава.
След като си търсиш нова квартира, приспадни си таксата от последния наем.

# 11
  • Мнения: 1 005
За каква сума става въпрос?

150 лв за асансьора , 14 лв за входа . Аз исках да ги платя , но хазяйката отказва да ги признае , в смисъл предложих й да ги възстанови като се изнасям или да ги приспадне от наема със съответните квитанции , но отговора й е категорично"НЕ".  За първи път попадам в такава ситуация , а от дом съвета получавам само хихикане .

# 12
  • Мнения: 8 527
Имате ли писмен договор за наем? Тя плаща ли си данък върху наема, който получава?

# 13
  • Мнения: 1 005
Имам договор , но не е регистриран в общината . До скоро дори не знаех , че апартамента може да не е неин , както казах разбрах , че се съди с други хора за собствеността . Още преди 2 месеца я информирах за тези такси , за чиповете ... Изобщо не й пука , касиерката на входа също изрично ми каза , че тези пари трябва тя ги поеме , но нъцки . Днес се наложи да търся съседи , които са си в къщи , за да излезна и да си купя хляб  Shocked

# 14
  • Мнения: 8 527
Какво значи регистриран в общината? Въпросът е дали се плащат данъците върху наема! Кажи й, че ако не си поеме разходите за общите части, ще отидеш при данъчнике и ще им пльоснеш договора за наем.
Като не разбира от добро .....

Общи условия

Активация на акаунт