Плюсове и минуси на кварталите в София - тема 17

  • 3 306
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 578
Да продължим дискусията за софийските квартали в новата тема.

Старата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1589945.765

# 1
  • Мнения: 2 047
Чудя се има ли квартал без задръстване сутрин в час пик?!

# 2
  • Мнения: 9 886
В момента сме в София, паркирахме на 7 минути пешеходно. Доволни сме, защото не вали. Ако валеше нямаше да сме доволни

# 3
  • Мнения: 14 650
Дочетох старата тема.Даже вече не си спомням откъде и защо тръгна темата за ЖП?Помаците отдавна продават там,от години.Яйцата и кашкавалите(козе,овче) са отлични и всеки сам си преценЯ.Благодаря на всички,които ми помогнаха с адреса на мекиците. Hug Няма да ям скоро.Бързо свършвали и персонала си тръгвал.Аз ходя следобед и затова не съм ги виждала.Само спусната ролетна щора.
Чух за предложението за синя зона в неделя и съм твърдо ЗА!Мин.лято писах,че всички живеещи по всякакви квартали, много си ги харесват.Обаче уикенда се изсипват  цялото семейство в ''гадният център''.Защо е този мазохизъм не разбрах? Joy Уж искат ''да е чисто на дечицата'', да живеят здравословно и това се изразява с пристигане в мръсният център с автомобил,засядане на пейка или заведение в градинка,наливане с бира,докато дечицата търчат наоколо.Ако синята зона важи и в неделя мисля,че автомобилният трафик към ''гадният център'' сериозно ще се намали.

# 4
  • Мнения: 3 543
Точно в центъра не знам защо в неделя се бутат с автомобил, като има и метро, и трамвай и автобуси и тролеи.

# 5
  • Мнения: 55
Докато сме на темата за Манастирски ливади, имам малко по-конкретен въпрос. Харесали сме жилище в МЛ Запад към края на Родопски извор на кръстовището с Майстор Алекси Радомирец. Харесва ни, че са предимно къщи. Че няма детска градина и училище е ясно. Въпросът ми, ако има живеещи в района е, как е откъм набези, кражби, посегателства върху коли, престъпни субекти и т.н. неща, които може да каже само някой от първо лице.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 595
Ман Ли се опитвам да го харесам за пореден път и за пореден път ми е мъка. Транспортът ще си остане мираж.

Напоследък обикалям из Връбница 2 между двете метростанции. Много шик! Харесах си комплекс даже, но трябва да чакам до януари 2026.

# 7
  • Мнения: 932
За МанЛи - много е спокойно. И в 4 сутринта съвсем сама ми се е случвало да разхождам. Проблем нула. Няма тъмни субекти. За колата - също, не е имало проблеми. Но не е скъпа. За скъпите незнам.
Вижте да е последен етаж или да няма малки деца над вас, че тогава квартала няма да има значение.

# 8
  • Мнения: 9 198
Аз съм за,  за да има зони за паркиране и в цяла София - егати кефа и Ман.Ли и Люлин и Младост, Гео Милев , Студентски - нека са по 1 лв. ама да ги има ! Рязко ще се увеличи прихода на градскооия транспорт и 60% от таралясниците ще бъдат закарани по селата и оставени да "умрат" там.
А за синята зона нека я направят по 5лв. на час 7 дни в седмицата - 24 часа - много ще се облекчи паркирането за живущите и въздуха дето всичко го дишаме, в гадния арабския - цигански център на София, и заживяли всички по кварталите си мирно и щастливо!

# 9
  • Мнения: 9 886
Как му се викаше на това твоето предложение... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 91
Дочетох старата тема.Даже вече не си спомням откъде и защо тръгна темата за ЖП?Помаците отдавна продават там,от години.Яйцата и кашкавалите(козе,овче) са отлични и всеки сам си преценЯ.Благодаря на всички,които ми помогнаха с адреса на мекиците. Hug Няма да ям скоро.Бързо свършвали и персонала си тръгвал.Аз ходя следобед и затова не съм ги виждала.Само спусната ролетна щора.
Чух за предложението за синя зона в неделя и съм твърдо ЗА!Мин.лято писах,че всички живеещи по всякакви квартали, много си ги харесват.Обаче уикенда се изсипват  цялото семейство в ''гадният център''.Защо е този мазохизъм не разбрах? Joy Уж искат ''да е чисто на дечицата'', да живеят здравословно и това се изразява с пристигане в мръсният център с автомобил,засядане на пейка или заведение в градинка,наливане с бира,докато дечицата търчат наоколо.Ако синята зона важи и в неделя мисля,че автомобилният трафик към ''гадният център'' сериозно ще се намали.

Млякото , млечните и месни произведения които продават са проблематични - нямаш никаква гаранция за хигиената при която е издоено и обработено и съхранено млякото или здравето на кравата - никога не съм виждала документ от тези хора - имат масички , не дори щанд с хладилник, и в Хаджи Димитър зад Фантастико и на пазара Иван Вазов - струва ми се схема тъй като очевидно колегите проспиват присъствието им Simple Smile не съм много сигурна дали става дума за едни и същи хора, може да е случая като с зелето.  В БГ по принцип който веднъж си е изпатил просто не купува - не се оплаква, не подава жалба нищо Simple Smile

Само да кажа че поликлиника България е единственото място освен ИСУЛ където има читав УНГ уикенда и празниците - това е голям проблем за хората с деца в София - който е висял на опашката в ИСУЛ ще ме разбере - дотам я докарахме , да ни взимат по 100 и кусур лв за безплатното здравеопазване Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 709
Темата е много интересна.  Simple Smile
На ЖП съм ходила едно време с майка, като бях малка, да пазаруваме. Сега не бих купувала оттам. До вкъщи си имаме местенца с хубави плодове и зеленчуци, а и в близост Лидл, К и Била. Абе, всичко си имаме 😃, а не съм от Центъра 😄

Пинко, моля сподели адреса на мекиците къде е, че четох мненията по диагонал. 😊 Много сте писали.

# 12
  • Мнения: 2 047
Докато сме на темата за Манастирски ливади, имам малко по-конкретен въпрос. Харесали сме жилище в МЛ Запад към края на Родопски извор на кръстовището с Майстор Алекси Радомирец. Харесва ни, че са предимно къщи. Че няма детска градина и училище е ясно. Въпросът ми, ако има живеещи в района е, как е откъм набези, кражби, посегателства върху коли, престъпни субекти и т.н. неща, които може да каже само някой от първо лице.
Изключително спокойно е. Вечер се разхождаме там, лятото и до 11 вечерта. Няма престъпни субекти, кражби. Няма тъмно зелени. За набези и посегателства върху коли не съм чула. А училище и детска градина строят на Казбек, догодина отваря врати.
https://citybuild.bg/news/zapochna-izgrajdaneto-na-novoto-osnovn … zapad-v-stolicata
Може ли на л. с. за каква цена на кв. м. продават реално, че на имот.бг цените са офертни.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 416
Ман Ли се опитвам да го харесам за пореден път и за пореден път ми е мъка. Транспортът ще си остане мираж.

Напоследък обикалям из Връбница 2 между двете метростанции. Много шик! Харесах си комплекс даже, но трябва да чакам до януари 2026.
МанЛи има много недостатъци, но със сигурност бие по точки северните квартали.

# 14
  • Мнения: 9 823
В така често спрягания МанЛи никога не съм ходила, дори не съм сигурна къде точно се намира.

Връбница-2 не е ли бившата Надежда-6? Покрай живота ми в Обеля-2 (началото съвсем, в ЕПК-тата до Ломско шосе) имам спомени и от Надежда-6. Имам резерви, но може пък да е станало по-добре с годините, знам ли.

Общи условия

Активация на акаунт