БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 643
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10
Благодаря   bouquet
 Ако добавя сирене и магданоз дали няма да повлияе на формата или пък да не станат глетави  newsm78
  Ако ги приготвя сега дали ще са хубави и утре на вкус ?

# 706
  • Мнения: 9 153
приготви си сместа, а ги изпържи утре. Със сигурност ще са много по-вкусни  веднага след приготвянето, иначе ще омекнат  Peace

# 707
  • Мнения: 22 867
Благодаря   bouquet
 Ако добавя сирене и магданоз дали няма да повлияе на формата или пък да не станат глетави  newsm78
  Ако ги приготвя сега дали ще са хубави и утре на вкус ?

Според мен топли са по-вкусни, но - въпрос на вкус, пък и могат да се затоплят. Слагала съм парченце сирене, кашкавал или колбас но в средата, в тестото не съм. Мисля, че, ако не се прекали с количеството, няма да е фатално. А може и да пробвате с малко количество тесто+сирене в него. Магданозът няма да е проблем, копър съм слагала.Peace

# 708
  • Мнения: 2 152
че то със сирене и копър са си класика
Истината е, че още топли са страхотни
Не бих ги претоплял - тогава по-добре да са студени

Последния път си бях направил цял фойерверк с подобни крокети - имах един позасъхнал суджук (демек не за мойте зъби) - настъргах го и го вкарах в картофеното пюре за крокети ..... ау пак се окапах  newsm81

# 709
  • Мнения: 427
Здравейте, искам да си направя нещо като сос Болонезе за спагети, но кайамта ми е замразена.
Мога ли да я сложа в тенджера под налягане с дом, сос?

# 710
  • Мнения: 10
Утре ще ги правя ,благодаря !!

# 711
  • Мнения: 7 779
Здравейте, искам да си направя нещо като сос Болонезе за спагети, но кайамта ми е замразена.
Мога ли да я сложа в тенджера под налягане с дом, сос?
нямаш ли микровълнова печка ?

# 712
  • Мнения: 427
Бонго - не, нямам. Simple Smile Но се оправих вече.

# 713
  • Мнения: 363
Момичета,искам вашето мнение относно френските пуйки Doux ,който е купувал за Коледа ,може ли да сподели дали е доволен Sunglassesи   как се използва индикатора за готвене.

# 714
  • София
  • Мнения: 11 750
Момичета,искам вашето мнение относно френските пуйки Doux ,който е купувал за Коледа ,може ли да сподели дали е доволен Sunglassesи   как се използва индикатора за готвене.
Ползвах такава миналата Коледа. Моята имаше свирка, което е много удобно.  Приготвих я както си исках , метнах я във фурната на съответните градуси при по-дълго печене и когато свирката засвири означава, че е готова. Доволна съм определено, вкусна е. Моята не беше много голяма, около 4 кг.

# 715
  • Мнения: 363
marcheva14, благодаря ти ! Simple Smile

# 716
  • Мнения: 2 826
Ние също взимахме преди две години от тези пуйки и останахме доволни от вкуса, а индикатора си е едно предимство  Peace

# 717
  • София
  • Мнения: 4 051
Здравейте, каква горе-долу е годността на домашно приготвената зимнина в стерилизирани буркани? (сливи, дюли, череши и т.н.)
- Компоти?
- Заготовка за кьопоолу?
- Сладка?
... и т.н.  newsm78

# 718
  • Мнения: 363
Здравейте, някоя от вас правил/а ли в суши и знае ли с какви може да се замени оризовия оцет

# 719
  • София
  • Мнения: 1 276
Здравейте, някоя от вас правил/а ли в суши и знае ли с какви може да се замени оризовия оцет
Аз използвах ябълков и стана добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт