БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 567
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 89



– Скъпа, тази супа не е ли вчерашната?
– Точно така, а освен това тази супа е и утрешна!



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!


Добавяне на картинка към профила, в подписа или в мнение, намаляване на картинка

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 18:27 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 3 020
Благодаря на всички ви.  Hug
Моля за линк за подходяща кутия - мисля, че не разбрах каква е най-подходящата в случая? Като от купените торти ли картонена или пластмасова?  Rolling Eyes
Иначе в рецептата си пишеше сладкарска сметана и сложих повече точно заради заквасената, защото знам, че тя стяга и "изсъхва" при престой. Ама явно и сладкарската е така.  Rolling Eyes

Мама Цоцоланка, само за хладилника мисля, 2 парчета изядох, едва й устоявам да не я почна цялата, нищо, че отгоре се е "поспекла"  Laughing А отиваме след малко на гости и ще нося от нея.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 605
Маме   bouquet
Иначе аз бих покрила с алуминиево фолио, защото свежото ще замаже тортата. А кутии продават на много места, но си заслужава да си купил, ако често правиш торти.

# 3
  • Мнения: 3 020
Маме   bouquet
Иначе аз бих покрила с алуминиево фолио, защото свежото ще замаже тортата. А кутии продават на много места, но си заслужава да си купил, ако често правиш торти.

Ами не много често, но правя... но каква да си купя? Моля за насока.  Praynig Все пак предстоят празници и задължително ще има още торти.

# 4
  • Мнения: X
 -тук цената на тази с най -голям диаметър дето купих беше 1,05
 Инак най - хубави са нещо като тези        /аз за съжаление си нямам ,а като купя  ще трябва да я складирам у съседите   Joy /
 

Последна редакция: чт, 11 дек 2014, 17:00 от Анонимен

# 5
  • Мнения: 2 820
Моята е подобна на втората, която yulmana показа. Ползвам я не само за торти, но и за кексове.

# 6
  • Мнения: 9 109
 -тук цената на тази с най -голям диаметър дето купих беше 1,05
 

такива купувам аз,  че иначе само си искам кутиите ,като идем на гости и ми неудобно, ако не се сетят да връщат.

МАме   bouquet

# 7
  • Мнения: X
Да ,такава купих сега за лучника . Защото преди 2 години ми бяха загубили в уч-ще една стъклена купа за сладки / и беше на свекърва ми /
 Досадно е и ми е неудобно да си искам и търся посудата. / А съм имала случаи нарочно ми ги " изгубват "
  Втората е удобна за вкъщи и за пренасяне на торта и все някога ще се снабдя .
  Да дам един съвет / не че някой ми го иска/  - Вземете си максималният размер - бях взела за лучника от два размера и единят беше идеален според тавата ,но се оказа че горният диаметър идва по -голям и добре имах и от големият  Grinning /
  Инак кутия за торта може да си направите и сами в къщи от картон и облепен във фолио /или алуминиево или свежо /.
   Моля за рецепти за пататник . 
 Сега правя един  / това ми е втори опит досега - първият пържен и нещо не го харесахме - може би заради джоджена /  - този е на фурна и направих и един без джоден.
 
 

# 8
  • Мнения: 1 402
Хора започнах тази торта - Принц Регент http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2014/11/prinzregententorte.html
имам проблем обаче, като разбивах маслото със захарта и яйцата, маслото ми се пресече, мога ли да продължа така, пречи ли, че е пресечено. Ако пречи има ли начин да го оправя или да го изхвърлям и да започвам от начало  Cry Моля помогнете  Praynig

# 9
  • Мнения: X
Арсен  писа ли на Люси в блога ? Може да ти помогне ,отзивчива е  и бързо отговаря . Поне аз като правих едни сладки и ми отговори веднага.
 Имаше някакъв трик с пресечен крем - май беше капки студена вода ,но съм забравила .
  Доста отдавна не съм правила такъв крем. Знам ,че е важно да се добавят яйцата 1 по 1 , като се поеме едното и после следващото.
 

# 10
  • Мнения: 7 779
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА
ЧАСТ 89
ако имаш възможност и желание може да добавиш и този линк. от полза е.   bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=4825.0

# 11
  • Мнения: 1 402
Забравих да пиша, че това въпросното масло със захар и яйца е за блата, после ще се смесва с брашно и карамелено мляко и ще се пече. За това имам някаква надежда, че може и да не пречи това че е пресечено маслото, понеже ще се пече.

# 12
  • Мнения: X
Мисля ,че няма да пречи тогава - при крем е по -фатално .
 
 

# 13
  • Мнения: 22 867
......Втората е удобна за вкъщи и за пренасяне на торта и все някога ще се снабдя .
 
Втората я гледам накриво аз и я използвам само, ако другата ми е заета. Веднъж слагам торта, завъртам да закопчея и с елегантен жест я вдигам от масата да я дам на ММ да я отнася в колата. Е, едва ли ще представите колко елегантно кацна тортата пред краката му, точно като летяща чиния, НЛО някакво, ама така, че в първия момент нямаше никаква реакция и от двама ни. А капака си го държа в ръката за дръжките, абе като на кино. Добре, че тортата беше залепнала на нейната си подставка, та не се изплющя на пода. Внимателно си я вдигнах, сложих я в другата кутия и така замина (беше си за нас, отивахме при майка). Не знам как не се превърна в купчина нещо си.......Та от тогава само в ей тая абсолютно сигурна кутия:

Скрит текст:

# 14
  • Мнения: X
  bouquet Благодаря за споделеният опит!
 Аз дори не съм виждала подобна кутия   newsm78 Дали ще я открия в тукашните домашни потреби!?
Какво точно наименование носи -кутия за торта или нещо друго  newsm78
 

Общи условия

Активация на акаунт