Вълчи апетит към сладко-как да го спра?

  • 10 021
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 460
не знам но и ето днес съм така.и като чели и скапанато време ме кара да мисля за сладко. да кажеш,че съм в ПМС не съм,чувствам се и емоционално удоволетворена,не мисля,че проблема е психологически. ако инсулина се е покачил какви са симптомите за това ? и какво е решението в такива ситуации?

# 31
  • Мнения: 460
хора, според вас мога ли да си измеря инсулина с тези апаратчета дето си  мерят диабетиците паказанията?

# 32
  • SA
  • Мнения: 3 196
Kalina_Mallina, тези апаратчета на диабетиците не мерят инсулин, а крьвната захар.
Никой в темата не може да твьрди, че ти си диабетик, или че имаш нарушена вьглехидратна обмяна сьс сигурност ( тези неща не се диагностицират в нета).
Но, както са писали момичетата в темата, пьрво - захарта сьздава зависимост, подобно на наркотичната ( някои даже я считат за по-силна от тази при кокаина) и второ - постоянното ядене на много захарни неща, води до резки скокове и падове на инсулина и крьвната захар през целия ден при доста от хората, което може да бьде причина за "вьлчи" глад за нови количества захар. Хипогликемията, която се спомена, ако действително има такава, често освен от силен глад, се сьпровожда и от сьрцебиене, разтреперване, прилошаване ( и още много други симптоми).
Ако разполагаш с апаратче за крьвна захар, може да си измериш захарта , в случай че изпитваш подобни симптоми час-два, след като си яла по-голямо количество сладки неща.
Иначе как да се справиш с проблема - мисля че в началото просто трябва да проявиш воля и да не посягаш кьм сладкиши. Ако си гладна, яж нещо друго, което харесваш - било кисело мляко, сметана, варено яйце, някакьв зеленчук... Изхвьрли всички изкушения от кьщи и не купувай неща, които могат да те изкушат. Всьщност няма смисьл да повтарям всички полезни сьвети, които вече са ти дадени в темата.

# 33
  • Мнения: 39 466
Оф, да взема и аз малко да се стресна от тая тема.
Постоянно ми се яде сладко. И не мога да му устоя. Май ще трябва воля, ама пусто като я нямам.

# 34
  • в колонките
  • Мнения: 510
хора, според вас мога ли да си измеря инсулина с тези апаратчета дето си  мерят диабетиците паказанията?
      
      Привет,  Hug,
   Един съвет от диабетик ( тип 2 ): 
    Не слушай и не търси мнения от форуми  и хора,  Peace .  Върви на ендокринолог да ти направи изследвания. Ако нямаш проблеми тогава потърси помощта на психолог,  Peace. Най- реална е кръвната захар измерена сутрин на гладно след сън. Може и след хранене, ( след два часа).
   Аз ти желая успех, но непременно са ти необходими изследвания от ендокринолог, иначе само се спами по темата,  Peace
      И сподели резултатите,   bouquet

# 35
  • Мнения: 460
днес си пуснах изследвания, за да се види нивото на кръвната захар и други показатели. След всичко казано дано това да се окаже само период, в който ме е подхванал глада за сладкото и да не е нещо сериозно. Докторът ми подхвърли нещо от рода,ча ако всичко е  о.k.най-вероятно ще трябва да пия хром. нямах време да го разпитвам, защо точно хром да пия.

# 36
  • Мнения: 460
благодаря ви за насоките много.Simple Smile

# 37
  • Мнения: 22 867
........Докторът ми подхвърли нещо от рода,ча ако всичко е  о.k.най-вероятно ще трябва да пия хром. нямах време да го разпитвам, защо точно хром да пия.

Намалява влечението към сладкото.

# 38
# 39
  • Мнения: 460
наистина ли? Хромът те въздържа от яденето на сладко.утре отивам да си взема изследванията и ще видим какво ще се окаже.

# 40
  • Мнения: 460
това ли е въпросният хром,сега ще го разгледам какво представлява. мерси за инфото.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 227
Какви са резултатите от изследванията?
Аз да се присъединя като човек страдащ от същите симтоми, същата жажда, абе всичко е същото....по цял ден можех да изкарам на бисквити, солети и чипс, заспивах след няколко лъжици Нутела. Това си е чиста зависимост, смея даже да твърдя, че е по-силна и от никотиновата  Rolling Eyes. След направени изследвания, самоназначени, се оказах с кръвна захар в норма, обаче след глюкозата инсулина ми скача много и се получава точно това, което момичетата kameloth, Cioccolata, W'A'S'P'  описват. Наистина е хубаво човек да се информира и да почете малко, аз самата съм била много заблудена. Отказах бързите въглехидрати, трудно - но успях и се гордея със себе си. Случва се от време на време да съгреша, но със сигурност не изглеждам и не се чувствам както преди. Силната и неутолима жажда изчезна, сега си навивам телефона да звъни та барем се сетя да пия вода.

Общи условия

Активация на акаунт