Вълчи апетит към сладко-как да го спра?

  • 10 006
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
сигурно задавам безумен въпрос,но напоследък не знам какво става с мен.и друг път съм имала периоди в които ми се яде сладко, но сега този период продължи доста дълго- от близо месец и половина- два, разбирам да ми се дояде сладко,ама като хапнат нормалните хора се чувстват удоволетворени, а аз след три часа да не говорим, че се случва и през нощта търяс пак сладко. как да се спра? диета ли и да е, период ли е,не знам, но и знам че килцата си личат.има ли други като мен?

# 1
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 755
а  захарта изследва ли си?

може.. да доведе до диабет..
 

# 2
  • Мнения: 460
не, не съм я изследвала,но защо пък захарта да изследвам?

# 3
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 755
Ми.. моята комшийка беше така. Ръчкаше ме постоянно по нощите да  я придружа до денонощния за сладко. Докато един ден не ми цъфна ревейки на вратата със изследвания ,че  е с диабет тип 2..

# 4
  • Мнения: 22 867

Уф, и аз напоследък съм като ламя на сладкото. Изследванията са ми наред, но някъде из нета прочетох, че налитането на сладко било признак за  емоционална неудовлетвореност......Е, и това го има, ама не ми е чак болка за умирачка, дребни неща са. Понеже и друг път съм имала такива периоди, чакам да ми мине! Grinning  bouquet

# 5
  • Мнения: 9 991
Захарта , секса и слънцето стимулират отделянето на ендрофин , хормона на щастието . Компенцирай с разхотни са слънце,
Скрит текст:
секс
и плодове от които ще си набавяш плодова захар ,от която не се  дебеле. Захарта и пристастява .

# 6
  • Мнения: 46 518
Захарта и пристастява .

Според мен точно това е при нея.
Колкото повече ядеш, толкова повече ти се яде.

Просто го спираш и след време ще изчезне.
Което не значи хич да не ядеш, просто не през няколко часа. Яж да кажем в събота - еди какво си количество и не си купувай повече. Като няма около теб ще се чувстваш по-добре.

# 7
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 329
Ми.. моята комшийка беше така. Ръчкаше ме постоянно по нощите да  я придружа до денонощния за сладко. Докато един ден не ми цъфна ревейки на вратата със изследвания ,че  е с диабет тип 2..


А други оплаквания имала ли е или само глад за сладко? newsm78

# 8
  • Мнения: 18 477
Храниш ли се пълноценно (балансирано)? Неистов глад за сладко може да има и когато организмът има нужда от въглехидрати. Което не означава да омахваш един хляб на ядене. Но някой път и малко въглехидрат носи чувство на ситост часове наред.

# 9
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 755
Залитания сутрин след ставане, подкосяване на краката .. Много жажда за вода, все ненапита..

# 10
  • Мнения: 9 991
И аз ям мног сладко , скоро унищожих 2 пакета от големи вафли боровец , така съм се напомпала , сега го спирам сладкото .Но аз нямам проблем да не ям , компенсирам с плодове , които също много обичам . Като ям сладко по-скоро се глезя . Също никога не се яде сладко на гладно , че няма насищане , а като десерт може да си позволиш вафла примерно или каквото си обичаш. От дете съм мършава и няма да забравя, как в комунизма нямаше нищо по магазините, бяхме се преместили в нов квартал и там имаше сладкарница в който имаше от любимия ми сладолед постоянно . Ядях на ден по 2 за няма и 2-3 месеця лятото и напълнях трайно  Confused Шоколад и хубва фигура не вървят ръка за ръка.Но съм жиждала хора не ядат нищо и изяждат пакет вафли или 2 сладоледа Босс и се чудят защо не слабеят.  Crazy

# 11
  • Мнения: 6 346
Това е типична хипогликемия - ядеш сладко, инсулинът ти скача, за да овладее кръвната захар - успява да я овладее, т.е. да я смъкне, но прекалено много, от което ти пак огладняваш, и то точно за сладко, защото захарта ти е прекалено ниска. Така се влиза в порочен кръг. Възможно е вече да имаш инсулинова резистентност, а може наистина да имаш и диабет втори тип. При всички положения решението на проблема е да си наложиш да спреш сладкото. Трябва воля за тази работа, но е за хубаво. А за да не ти се яде сладко, яж повече месо, сирене, масло, яйца, зеленчуци, ядки (не налитай на фъстъците и кашуто обаче). Плодовете също не са ти приятели, особено ако изяждаш големи количества. Те също съдържат захар - точно същата, каквато има и в захарницата (глюкоза + фруктоза).

# 12
  • Мнения: 3
А може ли домашно сирене?

# 13
  • Мнения: 6 346
Защо да не може домашно сирене? newsm78

# 14
  • Мнения: 4 199
Винаги съм била така - не знам да има ден да не хапна нещо сладко, само модификацията му е различна - шоколадово, тестяно, сладолед и прочие. Захарта ми е на горна граница. Опитвала съм да не ям - веднага отпадам и не си чувствам краката. Но аз съм така с години вече, не е спонтанно при мен. Най-страшно става разбира се, преди цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт