мами в Италия?

  • 30 222
  • 385
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 545
Не, нямам такава приятелка, а класна ми беше незабравимата физичка Тодорова - всички трепереха от нея. Фамилията ми е Славова, едва ли обаче ще се разпознаем, то и толкова време мина..... Ама от училите италиански при Милчева щом сме -  Hug

# 46
  • Мнения: 6 167
леле! тая със сигурност я помня!!!!
егати страшилището беше тая жена.
хех, Да живее 105-то)))
аз за да се сетя кой випуск съм си отворих дипломата да видя..
все едно е било преди 10000 години))
приятна вечер  Peace

# 47
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Айдеее,агитката на 105то се разрастна  Wink А няма ли и някой от 8мо бе,хора,випуск 93 newsm78  Grinning
Лени я ги зарежи тия курсове. Гледай здраво TV и Ще влезеШ много бързо в 4ас  Grinning

# 48
  • Мнения: 2 379
Айдееее, събрахме се Mr. Green

Лени, не ти трябват курсове, ти пък ... щом и си учила преди, ехееее Whistling
И аз в началото си говорех на английски с моя човек, от което ужасно ми се развали английския, че аз уж на майтап му имитирах акцента, пък после взех да не мога повече да говоря свястно Embarassed
Италиански никога не бях учила, ама съм завършила Френската в София, а то хем прилича, хем не прилича Crazy
При първия ми по-дълъг престой в Италия си поставих за цел да науча италиански поне на елементарно ниво, пък след 2 месеца вече го говорех по-добре и от Берлускони Twisted Evil
Мнооооого ме кефят как говорят южняците Heart Eyes Не самите диалекти, ами специфичната интонация, произговаряне ... Направо съм влюбена в Алдо, Джовани и Джакомо - много ме разсмиват Laughing и ако се сещате как говори Алдо - ами това е Simple Smile
Но за съжаление в моя район хич не се говори така Naughty Местният диалект също е забавен, взех и него да научавам от любопитство и понякога си лафим със свекъра като двама стари земляци, ха-ха Joy

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 11:44 от piccolina

# 49
  • Мнения: 2 379
Aldo, Giovanni e Giacomo ...

това-онова, но най-вече е 2 през нощта, а не мога да заспя ...

та се сетих за един комик Flavio Oreglio (един от многото).
Той веднъж беше в наше село по време на един празник и направи нещо като концерт и разни скечове. Доста се посмяхме тогава, въпреки че шегичките му са доста плоски и даже малко вулгарни Blush

Реших да ви напиша някои, които все още си спомням, та дано денят ви започне с усмивка!
(Предполага се, че ще го прочетете през деня. Едва ли всички вампирясвате като мен!)

Amore,
piu' ti guardo
e piu' capisco cosa sei per me:
sei un angelo caduto dal cielo...
Si'! Caduto di faccia, pero'!!!
          *          *          *
Guardo a destra e ci sei tu,
guardo a sinistra e tu compari di fronte a me,
guardo ovunque e tu ci sei sempre.
Amore, ca*zo! Dimagrisci!!!
          *          *          *
Amore,
madre natura ti ha donato molte qualita':
intelligenza,
bonta',
bellezza,
fascino...
Ma tu, dimmi,
perche' le hai rifiutate?
          *          *          *
Un padre:
"Per mantenere in piedi la famiglia
mi sono venduto anche le sedie!!!"

Това е за тази вечер Sunglasses Кабарето затваря (но все още няма да си ходи да спи!)

# 50
  • Мнения: 1 072

(Предполага се, че ще го прочетете през деня. Едва ли всички вампирясвате като мен!)

A
Айде двете да си вампирясваме, да не си си сами4ка Laughing

# 51
  • Мнения: 2 379
Ухаааа Mr. Green
Навита!
Обаче по темата, че да не ни мъмрят после за "чат" и "разводняване" Whistling

# 52
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Аldo Giovanni e Giacomo са култ направо. Пове4ето им филми и ске4ове ги знам на изуст  Embarassed
Умирам,когато Aldo каже Mariiiiiiiiia  Twisted Evil СякаШ виждам свекър ми ( сицилианец по произход  Wink )
А Giovanni ме кефи с неговото ломбардско Ue,ciccio  Mr. Green
Много са готини и ске4овете дето играят Gli svizzeri Peace

# 53
  • Мнения: 2 379
Аldo Giovanni e Giacomo са култ направо. Пове4ето им филми и ске4ове ги знам на изуст  Embarassed
Умирам,когато Aldo каже Mariiiiiiiiia  Twisted Evil СякаШ виждам свекър ми ( сицилианец по произход  Wink )
А Giovanni ме кефи с неговото ломбардско Ue,ciccio  Mr. Green
Много са готини и ске4овете дето играят Gli svizzeri Peace

Ама точно за това ства дума! Joy
Аз от Алдо се научих да казвам "Miiiiiii" всеки път, когато нещо недоволствам Blush
На мен ми е много сладък в "Tre uomini e una gamba", когато сънува, че е вампир - Дракула, и се намира в една страховита гора Simple Smile Изправя се пред камерата и вика:
"Sono il conte Draaaaaakuuula"
След тази реплика се чува подобаващ върколашки вой някъде от дебрите на гората!
И Алдо (Дракула):
"Miiiii, che paura!!!" Shocked
 hahaha
А виждали ли сте скечовете им "I Bulgari"? Crazy Аз имам цяла тероия от къде им е хрумнало да представят българите по този начин Mr. Green ха-ха!

# 54
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Tre uomini e una gamba съм го гледала има няма два_трийсет пъти  Embarassed
Chiedimi se sono felice по_ малко а оня ден гледах за трети път Tu la conosci Claudia
I Bulgari съЩо е е супер як ске4. Peace
I corti съЩо ме кефи както и Tel chi e' telun  Wink
Абе въобЩе за тях няма да ми писне да си раздуваме и до утре.  Party

# 55
  • Мнения: 714
момичета, като ви чета сега се чувствам като паднала от Марс. То не че има разлика между Марс и дзона бергамаска ама ....  Confused
Дали пък съзнателно не се изолирам? Всичко, за което говорихте, имам предвид гимназиите, филмите .... ми звучи непознато   Embarassed  Embarassed  Embarassed 
преди да дойда да живея тук по мотиви фамилиари никога не съм имала интерес или допир с италия.
ама и моят начин на живот тук, само работа-вкъщи, работа-вкъщи .....
даже и южняшките изрази и шеги са ми чужди. да взема да се стягам, а? вие какво ще кажете? дайте малко хелп, аюто де .... "открехнете" ме малко преди да се затрия съвсем  Embarassed


# 56
  • Italia
  • Мнения: 4 492
момичета, като ви чета сега се чувствам като паднала от Марс. То не че има разлика между Марс и дзона бергамаска ама ....  Confused
Дали пък съзнателно не се изолирам? Всичко, за което говорихте, имам предвид гимназиите, филмите .... ми звучи непознато   Embarassed  Embarassed  Embarassed 
преди да дойда да живея тук по мотиви фамилиари никога не съм имала интерес или допир с италия.
ама и моят начин на живот тук, само работа-вкъщи, работа-вкъщи .....
даже и южняшките изрази и шеги са ми чужди. да взема да се стягам, а? вие какво ще кажете? дайте малко хелп, аюто де .... "открехнете" ме малко преди да се затрия съвсем  Embarassed




ОтиваШ в Blockbuster или някоя друга видеотека,питаШ какви филми на Aldo,Giovanni e Giacomo имат,взимаШ и по4ваШ да се образоваШ  Wink

# 57
  • Мнения: 2 379
момичета, като ви чета сега се чувствам като паднала от Марс. То не че има разлика между Марс и дзона бергамаска ама ....  Confused

Ооооо, Бергамо bg
Веднъж един наш "историк" ми разправяше, че през Средновековието имало много сериозни групи от българи, които се преместили и се заселили в Италия. Каза, че една от най-сериозните агитки отишла в Бергамо Grinning
Споделих тази теория с приятеля си той каза, че така като се замисли, бергамаският диалект е толкова странен и неразбираем, че нищо чудно да е вариант на българския Mr. Green
То и "тарга"-та на Бергамо е BG Wink

Иначе относно шегичките ...
Ако имаш нерви да гледаш Zelig (е, т'ва не може да не си го чувала!) за нула време ще чуеш 1 000 глупости Laughing
Zelig обаче не ме кефи толкова много, обаче Aldo, Giovanni e Giacomo са задължителни!
Намери си някои от филмите им (най-добре всичките + скечовете) и ... it's show time!
Дългометражните им филми са:
Chiedimi se sono felice
Cosi' e' la vita
Tre uomini e una gamba
Tu la conosci Claudia?
La leggenda di Al, John e Jack
 Peace

Иначе ето ги сладурите:



Рекламират TIM (май Confused), може поне в рекламите да си ги виждала.

# 58
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Рекламират WIND тримата зевзвци  Wink

# 59
  • Мнения: 2 379
Забравих да кажа, че близо до Комо има едно градче, което се нарича Bulgarograsso! Аз съм била там Wink

Даже вижте както открих, докато се оптвах да намеря карта, която до копирам тук, за да илюстрирам, че наистина го има ...

http://tribal.abv.bg/italia/

Сега трябва да излизам вече ooooh! но после и аз ще го прочета. Може да е интересно!

Общи условия

Активация на акаунт