мами в Италия?

  • 30 229
  • 385
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 545
Момичета, при мен ситуацията се усложнява... Направо дипломатически инцидент стана.
Моята приятелка от Венеция има сериозни причини да не иска да дойде до Верона за срещата, освен това правели планове за нашето посещение от сума ти време, и точно само събота и неделя може братовчеда на Валтер да е с нас, през останалото време работи, та се оказа.....
Та за съжаление за неделя ми става невъзможно да мърдам от Венеция, предлагам ви ако ви е удобно да преместим мероприятието за петък вечерта, като се има предвид че ви е близо Верона, дано не ви създава проблеми. Ако не можете, ви пожелавам в неделя да се забавлявате и заради мен, ужасно съжалявам че ще пропусна възможността да се срещна със вас на живо и се надявам в най-скоро време да се отвори друга възможност да се организираме.
Не мога да ви опиша колко ми е криво и болно, но за н-ти път трябва да влизам в положението на другите.... Какво да се прави, мога само да се надявам някой ден и на тях да се случи да влязат в моето.

# 376
  • Мнения: 2 379
Ей, Деси, много кофти наистина Sad
До тогава има време, може плановете отново да се променят!
За нас петък вечер е невъзможно, понеже Симоне е на работа до 17.30, а до Верона са 3 часа път с кола, а като прибавиш и задръстванията при Милано, които са задължителни ... сама разбираш - абсурд!
За нас перфектният вариант беше събота, но и за неделя сме готови...
Дано да има промяна при теб, иначе срещата пропада Sad
Ти сега не се отчайвай Hug Ще го измислим някак!

# 377
  • Мнения: 6 167
Здравеи,Лени,не се познаваме,но 6те се опитам да ти помогна или поне 6те ти разкажа как се сли4и с мен.
1. за пермессото:Аз съм в Рим и тук са документите се подават в комисариата по местожижеене.Дадоха ни 4ас за следва6тиа ден/а не за след 2 мес/.Носихме си 1 папка документи:т.е. минете 1во да ви дадат списъка с нужните документи.Ни6то не ни питаха,попълниха други документи,жзеха ми отпе4атъци от ръцете много забавно  Mr. Green и накрая полу4ава6 1 лист4е което удостоверява 4е си в о4акване на пермессо.
2.въоражи се с търпение излизало за около 6_7 мес. ooooh!Пра6тали запитваниа до България и страните от Евр.съюз дали някъде няма6 провинения или не те издирват.Освен това ти идват и на гости да проверят дали наистина след сватбата живеете заедно,така 4е да поиз4исти6 newsm28
3.За здравното осигуряване наистина отиди до местното АЗЛ да ти издадат STP за временно прребивава6т 4ужденец което важи 6 мес.и се издава само сре6ту валиден задг.паспорт.Аз бях бременна,но не си ли4е6е и само им го казах,направиха и на сина ми който е на 9 год и бременен не може да бъде Grinning
Ами долу горе това е положението,ако се сетя не6то друго пак 6те пи6а.



Благодаря ти Италина за инфо-то. Имам вече списък с документи , които да приготвя за апунтаментото.  На теб кога ти е издавано? тоест, инфомрацията , която ми даваш от кога е? на мен ми се струва незаконно да ми вземат отпечатъци от пръсти....

за здравното осигуряване за временно пребиваващ  -плащахте ли нещо?



  bouquet

# 378
  • Мнения: 764
информацията е прясна от преди месец,4е ние късно се организирахме за документи.Имахме проблеми с паспортите аз и сина ми 4е изти4аха сроковете им.Това за отпе4атъците е ново по изисквания на Европ.съюз.А за STP не сме пла6тали,което си е странно,но изкарах безпроблемно цялата бременност.Успех Hug

# 379
  • Мнения: 1 545
Лени, като STP нищо не плащаш, даже и тикетите за преглед в болниците, които като нормално пребиваваща с пермесо ще си ги плащаш. Не се притеснявай.
Взимането на отпечатъци е задължително. Неприятно, но.... По закон е така. Аз например като чаках на една от опашките за продължаване на пермесото, срещнах една швейцарка, женена за италианец, която чакаше за същата процедура.... Та не важи само за източноевропейци и африканци, ами за всички екстракомунитари, демек извън европейския съюз, в т.ч. американци, японци....
Пиколина, за съжаление нещата няма да се променят, аз няма да мога да дойда нито в събота, нито в неделя, и бях сигурна, че в петък за вас няма да е възможно.... Абе, здраве да е, ще излезе друга възможност. Това не пречи обаче вие да се срещнете.

# 380
  • Мнения: 5 475
 Здравейте на всички мами в Италия Grinning
Случайно попаднах на този форум и понеже от няколко месеца се опитвам да установя контакт с българки,омъжени в Италия много се зарадвах на съществуването ви.
  Прочетох целия разговор за Италия и малко ми се объркаха нещата,в главата,понеже доста работи исках да споделя ,а сега сякаш се изпариха.Ама ще се опитам поне с това за което се сещам newsm78

По отношение на заплатите в Италия и професионалната реализация тук ,не съм много оптимистично настроена ,имайки предвид ,че Италия е в икономическа криза.
Не знам как се справяте с бг фамилното име?Лично аз мисля ,че е по-скоро пречка,факта ,че не можеш да го промениш с това на съпруга.
  От 2002 година е влязла в сила промяна в гражданския кодекс и съпругата вече не добавя името на съпруга,както е било преди (in cognome del marito,oppure cognugata....).
  По отношение на premesso-то,в  момента много зависи от местното полицейско   управление,има такива ,където и няколко месеца след сключване на брака не ти приемат дори документите.
  За бг шофьорските книжки,добрата новина  е че от 23 Януари влезе в сила дългоочакваната спогодба за взаимно признаване на шофьорските книжки между България и Италия. Прекъсването в договорните отношения между двете страни беше за периода между 2000-2005 година. А според италианския закон всеки резидент, който живее в страната повече от 1 година е длъжен да смени шофьорската си книжка.
  Лошата новина е че все още процедурата не се извършва, поради мудността на българското посолство, което още не е уточнило коя инстанция ще е оторизирана в превода на българските книжки.
   Лично аз мисля,че това е поредната глупост,имайки предвид че преди години са се конвертирали без никакъв превод,сега кой знае какво ще измислят/от една автошкола ми казаха,че може да е превод с легализация от бг посолството/консулството и заверка в префектурата/което значи време и държавни марки ...
   Е стига засега ...
  до следващия път ...и радвам се,че ви има! Grinning
 

# 381
  • Мнения: 6 167
Добре дошла Джорджия!
радвам се че ни 'откри'
2 месеца, откакто имаме темичка тук, говорим за какво ли не ( май доста гравитираме около кулинарни теми).
Да, пермессото във Форли ( където живея) става за 2 месеца след като мине апунтаментото (питах в куестурата). Аз не знам дали с тая бележка, че чакам за пермессо ще имам право на работа??
В момента работя за трета страна и това не ми е на дневен ред, но все пак да знам, а и не се знае откъде тук може да изскочи възможност.
Тоест, дано не чакам много за него. Но си права, зависи от полицията, колко е голямо населеното място и тн. Представям си в Милано или Рим колко се чака...

Иначе, за фамилията - по мое желание е - но официално няма никъде да я пише. Това и мен ме стресна  някъде питах дали това няма да навреди на интеграцията и на шансовете за добра работа , но момичетата ме увериха, че не бива да се притеснявам). Но мен фамилията на мъжа ми ми харесва и си я слагам с тиренце. Хех ,Суета. Но официално съм си с бг дфамилията цял живот.

та така. Монца - там има писта на Ф1 май?)))) newsm78
Аз живея съвсем близо до Имола, но пък не съм фен на този спорт. Не разбирам защо толкова се вълнуват от това да гледат коли как се движат в кръг.
Виж свекърва ми е голяма фенка - гледа разни проби... и тн))

Лека вечер!

  bouquet




# 382
  • Мнения: 5 475
Здравейте отново,
принципно Монца има своя куестура,но в крайна сметка пермессото го дават от куестурата в Милано...Аз си го взех седмица след сватбата,обаче с връзки и молби,защото заминавахме на сватбено пътешествие,но говорих наскоро с едно момиче от Тревизо,която 5 месеца след брака чака за апунтаменто. #Crazy
   Откакто живея тук,не съм била на пистата за Формула едно,ама не ме и привлича много Rolling Eyes

   За кулинарните теми ,с удоволствие ще пиша,по думите на мъжа ми съм добър кулинар  chef
  Така че,насреща съм.
  Лека вечер на всички!
 
 

# 383
  • Мнения: 714
едно включване и от мен ...
тука много гъч, полети отменени ....
Деси, съжалявам, че не можеш да дойдеш ... ще ме караш до Наполи да слизам  Laughing и пица да ми правиш  Laughing

Аз съм готова да видя останалите момичета, ако имат готовност, дръжте ме в течение. Чао засега потапям се в гъча.

# 384
  • Мнения: 4 390
Момичета, моля, отворете нова тема, че тази стана много голяма.

# 385
  • Мнения: 6 167
Момичета, отворих втора тема Мами в Италия 2
по препоръка на модератор Дивиана   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт