Ревността - доказателство за обич или чист егоизъм?

  • 18 174
  • 246
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Всички удоволствия бих доставил на една жена. Всички. Само не и това да я ревнувам Simple Smile
Поздравления!
Само да вметна,че ако ревнуваш в умерени дози ще повдигнеш самочувствието на жената до теб.

# 16
  • Мнения: 755
Ревността не е удоволствие, тя си е най-обикновено чувство. Такова, което идва изведнъж, когато не сме уверени в нас самите/нещо ни тревожи, нарушава вътрешната ни хармония и баланс/. Грозно става, когато това чувство ни обсеби - иначе не виждам нищо страшно в нея. Всяка ревност идва и си отива, както се менят настроенията и личните ни възприятия. Няма човек, който цял живот да е уверен, спокоен и щастлив.

 Според мен егоизмът не е любов към себе си, той е изискване към другият да ти дава любов.

# 17
  • Мнения: 768
Цитат
Само да вметна,че ако ревнуваш в умерени дози ще повдигнеш самочувствието на жената до теб.
Да се чувства обичана е най-доброто повдигане на самочуствието. Тогава няма нужда от ревност.

# 18
  • Мнения: 43
Значи повечето определяте ревноста по-скоро като негатив комплекси и тн:)
nofelet - не ти ли е приятна леката форма на ревност, колкото леко да ти погали егото:) Нищо в стил ровене по телефона и къде си, с кого си, а по -скоро леко изглезване:) Аз например ревнувам, но далеч не съм неуверена или комплексирана, по-скоро от чувства.
Rumi345 - да, ревнувам, но изобщо не изпитвам страх или недоверие, не мога да определя точно от какво, затова написах че от чувства. Иначе имам пълно доверие на човека до мен и не мисля че прекалявам с тръшкане:)))

# 19
  • Мнения: 43
Summer Smile - и теб ще те питам, лекщата форма на ревност не ти ли е приятна? Колкото да се почувстваш пазена, не говоря за скандали, паранои и всякви психопатични прояви

# 20
  • Мнения: 768
Summer Smile - и теб ще те питам, лекщата форма на ревност не ти ли е приятна? Колкото да се почувстваш пазена, не говоря за скандали, паранои и всякви психопатични прояви
Честно казано - не.

# 21
  • Мнения: 43
Simple Smile))) предполагам си широко скроен човек и лесен характер? Рядък тип жени сте :PPPP

# 22
  • Мнения: 768
 Laughing Мога да се определя така, но по-важното е друг как ме определя. Идеални няма.

# 23
  • Мнения: 81
Ако на жената може да й стане приятно от малка доза ревност,то мъжете въобще не обичат да ги ревнуват,поне според мен.

# 24
  • Мнения: 3 231
Всички удоволствия бих доставил на една жена. Всички. Само не и това да я ревнувам Simple Smile
Поздравления!
Само да вметна,че ако ревнуваш в умерени дози ще повдигнеш самочувствието на жената до теб.

Жени, имащи проблем със самочувствието си, не са привлекателни за мен.

# 25
  • Мнения: 43
nofelet - ама чакай сега Simple Smile ти дори да нямаш проблем със самочувствието ти е кеф някой да ти каже нещо хубаво предполагам, или? Та и за тва питах за ревността в умерени дози, колкото да ти погали самолюбиието, не ти ли е приятна? Ако тя идва от жена със самочувствие.

# 26
  • Мнения: 3 231
не ти ли е приятна леката форма на ревност, колкото леко да ти погали егото:) Нищо в стил ровене по телефона и къде си, с кого си, а по -скоро леко изглезване:) Аз например ревнувам, но далеч не съм неуверена или комплексирана, по-скоро от чувства.

Няма лека форма на ревност. Или ревнуваш, или не ревнуваш. Или вярваш на човека до себе си, или не му вярваш. Или си ревнив, или не си ревнив. Не разбирам какво значи "изглезване". Непозната ми е думата. Дай пример за "изглезване", което същевременно не е ревност, ама в същото време е ревност!?!?

"Аз например ревнувам, но далеч не съм неуверена или комплексирана" - това за мен е оксиморон. Не го разбирам. Нелогично ми е. Объркано е. Ако си уверена и некомплексирана, как така ревнуваш?

# 27
  • Мнения: 3 231
nofelet - ама чакай сега Simple Smile ти дори да нямаш проблем със самочувствието ти е кеф някой да ти каже нещо хубаво предполагам, или? Та и за тва питах за ревността в умерени дози, колкото да ти погали самолюбиието, не ти ли е приятна? Ако тя идва от жена със самочувствие.

Не разбирам как казването на нещо хубаво се отъждествява с ревността... Има милиони хубави неща, които жена ми може да ми каже. И нито едно не включва ревност. Няма нищо ревниво, което да може да ме накара да се чувствам добре. Да ме ревнува една жена, означава да не ми вярва. Толкова е просто.

# 28
  • Мнения: 43
Simple Smile nofelet -разбирам те, за теб ревността е проява на ниско самочувствие и хората с високо  такова не би трябвало да ревнуват. Ще се опитам да ти обясня моите мисли. Знам много добре че човекът до мен няма да мръдне или да ме излъже, 100% съм убедена в това, и не бих ревнувала ако е някъде, та ако ще и на стриптийз. Под изглезване имам предвид следното . да кажем че някоя го сваля него, и отявлено му се натиска, при все че той я реже. Подмятане от сорта на "тая овца няма ли да те остави на мира най накрая", предполагам ще му покаже че си го пазя, но нямам комплекси или недоверие. Нещо такова, макар че тия неща трудно се обясняват с думи...

# 29
  • Мнения: 3 231
да кажем че някоя го сваля него, и отявлено му се натиска, при все че той я реже

Не я реже стабилно, щом тя продължава да се натиска. Един мъж или реже, или се забавлява. В този (хипотетичен, надявам се) случай твоят се забавлява и просто иска да те тества и да изревнуваш. Ако го направиш, ще си се хванала на въдицата. И ще му "погалиш егото". Точно както горе обясняваше.

Не всички мъже имат нужда от подобно "галене". Аз нямам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт