Първокласници в 109 ОУ

  • 32 616
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 479
Здравейте,

Има ли майки на деца записани в първи клас на 109 ОУ в район Слатина.

Надявам се да има, за да обменим инфо и мнения за приготвленията, условията и т.н.

# 1
  • Мнения: 14
Здравей gerygirl,

и ние сме там, на есен с бодра песен Simple Smile

# 2
  • Мнения: 480
Привет, и дъщеря ми е там.

Търся сайт на училището за да видя има ли някакви съобщения, но не намирам. Ще мина тези дни след работа за да проверя.

# 3
  • Мнения: 14
Здрасти,

Сайта им е http://www.109oy.hit.bg, но в момента не работи, нямам представа защо. До колкото знам от друга мама на 11.09.2012 г. ще има родителска среща, но ще пиша допълнително.
Аз живея до училището и всеки ден минавам оттам, но още няма залепени списъци по класове, за да видим кое дете при коя госпожа е и точно кога ще е родителската среща, но от 03.09.12 г. най-вероятно вече ще има повече яснота, защото сега училището не работи Simple Smile - още са в отпуска.

# 4
  • Мнения: 479
И аз очаквам тези списъци с класовете.
Сайта им беше много хубав, с много информация в него. Дано да го пуснат в скоро време.
Аз звънях в училището и ми казаха че след 03 Септември ще има информация за родителската среща.
То ще остане съвсем малко време за подготовка след това, поне по отношение на пособията и помагалата.

# 5
  • Мнения: 14
Според мен времето си е достатъчно, само парите да ги имаш Stuck Out Tongue. Взимаш списъка и отиваш в книжарницата на пазара в Слатина, която е в Базара и събираш всичко в рамките на не повече от час Simple Smile, а за помагалата се събират пари в училище и госпожите ги купуват, за да са еднакви за всички деца.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Хоп и аз в темата.
Знам, че ще има родителска среща на 4.09., но нищо повече. Дано не е на 11-ти, защото ми се вижда малко късничко. Ще следя темата най-старателно.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2012, 21:53 от Мръндарина

# 7
  • Мнения: 479
Такааа... днес звънях в училището и ми казаха за родителска среща на 11 Септември от 17:30 часа. Разпределението по класове ще го изкарат днес следобяд или утре най-късно.

Днес ще мина от там да проверя при коя учителка ще бъдем.

Аз нали нямам търпение вече и купих някои неща естествено, раница, тетрадки, боички и т.н.

# 8
  • Мнения: 479
Момичета искам да сондирам мнение с вас относно телефони и джобните пари на бъдещите ученици.

Ще им даватели телефон и дожбни пари за училище?

Аз за телефона май съм склонна да има такъв, но по скоро водена от факта че явно всички ще имат, но за джобните пари съм против.

# 9
  • Мнения: 480
Видяхте ли списъците? Simple Smile Кой в кой клас е? Теди е в Iв.

Мръндарина, родителската със сигурност е на 11ти, от 17.30 ч. Има съобщение на вратата.

gerygirl, към момента съм категорична, че няма нужда от телефон. За джобните още не мога да преценя ще й трябват ли, няма ли... Ако, обаче, се окаже, че повечето имат телефони - ще вземем и ние, къде ще ходим...  Grinning

Хайде, казвайте кой в коя паралелка е. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 479
Ние сме в ІА клас при Велчева  Simple Smile.

# 11
  • Мнения: 3
Ние сме в 1г при Романова.
Гери за Велчева само хубави неща мога да кажа, но Романова ми е съвсем непозната.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
На списъците ли пише коя е госпожата?  Rolling Eyes

За телефони, джобни, какво да се купува и т.н. ще чакам да мине родителската среща.
Уж нямаше да купувам нищо, но попаднах на хубава раница и не се сдържах.

За манту-то, който не е правил и ще ходи в психодиспансера, да знаете, че се записва час по телефона.

# 13
  • Мнения: 479
Да за Велчева и аз съм учавала хубави неща, дано да е така   Simple Smile.

И ние ще ходим за манту другата седмица, вече записах час. Искам да го направя преди да започне училище за да е здрава.

Хайде няма ли да се появи някой съученик, да се намерим предварително  Wink

Да на списъците най-долу пише госпожата.

# 14
  • Мнения: 14
И ние сме при Велчева Simple Smile
Да си призная за манту бях забравила  Embarassed, но благодарение на вас ще звънна да запиша час и дано не се чака дълго време за свободен час.

# 15
  • Мнения: 479
Ееее браво, дано да се видим на родителската среща, малката се казва Ива нали?
Аз съм Гери, а дъщеря ми е Василена.  Grinning

# 16
  • Мнения: 998
Здравейте! И аз съм за тази тема Laughing
Ние сме при Таня Христова в първи Б. С нетърпение чакам родителската не само заради пазаруването, но и да ми се изясни дневния режим, занималнята, ще има ли обяд, как ще организират извънкласните и т.н. Да мога да си наглася и аз моята програма за деня и работния график. Ако някой знае нещо по тези въпроси, ще се радвам да споделите.
За телефона и джобните и аз не съм решила още. Зависи от организацията на деня - дали ще има необходимост или не. Но поне по левче на ден сигурно ще му давам. За самочувствие, това го прави да се чувства важен. А и не искам да е жаден, да може да си купи вода, ако му свърши.

# 17
  • Мнения: 479
Честно казано след родителската среща се чувствах и аз като първолак .............  Wink.
Първите впечатления от Госпожата са много добри. Както и аз смятах, не иска телефони в училище както и няма намерение поне в началото да ги пуска до лафката, което за мен е супер.

Сега обмисляме на какви занимания да я запишем допълнително. Нещата за училище ги закупихме вече и може да каже, че сме готови.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм с хубави впечатления от г-жата Simple Smile
Ходихме до Джъмбо и от там накупихме всичко от списъка.

Дано първият учебен ден да бъде слънчев!

# 19
  • Мнения: 479
Хайде почна се. Тържеството много ми хареса, организацията беше перфектна.

Да видим днес как ще мине.

# 20
  • Мнения: 31
След няколко месеца в 109 ОУ вероятно имате впечатления от училище, учителки, атмосфера, учебен процес и т.н.?

# 21
  • Мнения: 479
Аз съм изключително доволна от това училище. Голям контрол над децата има. Не ги оставят сами, поне малките.

Имат занималня, само техният си клас, всичко успяват да си напишат. Нашите госпожи са много разбрани и усмихнати, грижат се за децата с голяма любов.

Имат допълнителни занимания в самото училище, ние ходим на компютри и на танци.

# 22
  • Мнения: 31
Ами късмет явно Simple Smile Пожелавам ви успех и за в бъдеще!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 541
 Praynig може ли още мнения и впечатления от училище, учителки, атмосфера, учебен процес и т.н.?
ние обмисляме за в бъдеще Бастилията или 109 ОУ
Благодаря!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм мнооого доволна. Изобщо не съжалявам за избора си, а той не беше направен лесно. Доволна съм от учителката, от занималнята, от допълнителните дейности и от контрола в училището. Учат много сериозно и смятам, че са на ниво. Радвам се, че детето ми учи само първа смяна, класовете се разминават с по 15мин в междучасията, т.е. малки и големи не се засичат в лавката напр.   
31-во има голяма реклама и поддръжка, носят се факти, че подготовката на децата била много добра, но лично аз не го избрах.

Силви, ако имаш да споделяш нещо- заповядай Simple Smile

# 25
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Момичета, моля ви дайте още малко информация за училището- имат ли стол, кога започват сутрин часовете, има ли занималня за всички и до колко часа е, самата база запазена ли е, какво извънкласни занимания предлагат, има ли постоянен лекар, въобще всичко, което ви се стори важно и от ваша гледна точка. Предварително благодаря!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Тази година първокласници ще взима г-жа Борисова. Ако записваш детето- страхотна е. Беше в занималнята при нас и за мое съжаление от септември води класове.
Сутрин първокласниците започват в 8.00ч (има разминаване м/у класовете с 15мин, което е страхотно, както за децата, така и за родителите)
Базата е добре оборудвана, имат компютри, лего, карате, танци, шах и може да изпускам нещо (плуването е в басейн извън сградата).  Но да си знаеш, че имат доста за домашно, така че не остава време за много извънкласна дейност.
Контролът за достъп е много силен, даже на моменти изнервящо, защото децата се извикват по радиостанция и на входа става лудница. Но на мен ми харесва. Покрай кандидатстването и записването ходих до у-щето и още на входа на двора охраната изплува от някъде и започна да ме следи.
Има медицинска сестра (доста адекватна, наложи ми се да се срещнем)  и зъболекарка, т.е. от тази гледна точка децата са обезпечени.
Храната в стола е добра, евтина (май беше около 2лв последно- първо беше под 1,50), има и лафка.
Загубените вещи- дрехи, кутийки за храна и др. се намират винаги.
Директорката и учителките са много мили и отзивчиви. При възникнал проблем се реагира мигновено (имах такъв във връзка с извънкласно излизане). Личното ми мнение е, че може да им се има доверие.

Изобщо, ако има още нещо- насреща съм. По принцип съм мнителна, дребнава, възставам с/у най-малка нерведност и несправедливост, но от това училище съм много доволна. Не съжалявам, че го избрах. Единствено си остава въпросът до колко моето (пак да кажа моето) дете ще излезне подготвено, но това е и въпрос на лично старание.

# 27
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Мрън,   bouquet Много ти благодаря! Живот и здраве догодина ще сме в 1 клас, но като си направих една бърза виртуална разходка из училищата, за да разбера какви са критериите за прием и се хванах за главата  ooooh! Та затова реших да се поориентирам в обстановката по- отрано  Simple Smile Още веднъж благодаря!

# 28
  • Мнения: 591
Мръндарина, детето ми е прието в паралелката на Т.Борисова. Може ли да ми кажете малко повече за нея?
Строга ли е, има ли подход към различните деца или е праволинейна, с предпочитания към унифициране? И още ако детето не е научено да чете предварително, дали няма риск учителката да се занимава само с тези, които четат и пишат предварително, а останалите да изостанат? Логопедът добър ли е, безплатен ли е, защото ние имаме нужда определено. Чувала съм, че са доста натоварени в това училище след уроците. Една моя близка всяка вечер пишеше домашни. Това не е ли работа на учителката в занималнята?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 437
Маша, извинявай, вече не влизам често във форума. По мое мнение Борисова е взискателна, но мила. Нямам представа как ще води уроците и заниманията в клас, но в занималнята само при нея детето ми си идваше с написани домашни. Винаги ми се докладваше какво е писал, какво му липсва и на какво да наблегне. Ведра и усмихната жена. Логопедът в училището е добър, славата й се носи от години. Идваше в ДГ и още от там я знам. Моите познати си плащат, но не съм питала колко. Дали децата са натоварени...не мога да кажа обективно мнение. При нас проблемът с писането вечер идваше от допълнителните дейности, но пък при Борисова този проблем изчезна. Предполагам, че просто ги е контролирала постоянно. Да, работа им е, но допълнителните дейности (моят син ходи на Лего, карате, шах) са вместени във времето на занималнята, т.е. реално имат 2 часа за домашните, което е малко. Отделно от това ги извеждат и на двора. Така, че може би, ако детето не посещава нищо друго ще успее да наваксва с домашните в занималнята. И ние до късно се мъчехме...много е неприятно. Но пък е по-добрият вариант от този да им пишат решените задачи на дъската Wink
Успех през новата учебна година! Дано е спорна и успешна Simple Smile

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 38
Здравейте мами:) Моля ви казвайте имена на учителите начален курс от догодина и мнения, че трябва да си избираме Simple Smile)

# 31
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте мами:) Моля ви казвайте имена на учителите начален курс от догодина и мнения, че трябва да си избираме Simple Smile)

Мислиш ли, че ще имаме право на избор  newsm78 Иначе аз също бих се радвала на отзиви за учителите, които догодина ще поемат първи клас  Peace

# 32
  • Мнения: X
Нареждам се и аз тук за отзиви...Синът ми ще е в първи клас за УГ 2014/ 2015г.
Дано се включи някой с отзиви... Praynig
В Гугъл излизат кофти отзиви за Теодора Малинова и Галина Данчева. Дали някоя от двете ще води първи клас, защото отзивите са от предни години и може да издават голям клас през тази година.

# 33
  • Мнения: 2 069
4 – а – Милослава Овчарова
4 – б – Христина Димитрова
4 – в – Венета Венкова
4 – г – Янка Сестримска

http://109ou.net/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1% … 0%B5%D0%BB%D0%B8/

предполагам това ще са учителките

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 38
Имате ли представа от коя дата стартира подаването на документи за първокласници ?

# 35
  • sofia
  • Мнения: 409
Имате ли представа от коя дата стартира подаването на документи за първокласници ?

аз като се обадих до училището да питам ми казаха ,че ще започнат да приемат молбите от Февруари,но още не знаят от коя дата

Моля да споделите по колко деца са в клас ?

Последна редакция: чт, 09 яну 2014, 11:59 от vili80bg

# 36
  • София
  • Мнения: 1 541
И аз запис че да следя Simple Smile
Има ли някои представа коя от горе изброените учители е Учител а не само детегледач?
за мен голямо значение има учителя а не училището .
защо да не може да се избира ???
казвам че искам детето да е в паралелка на еди коя си госпожа и би трябвало да няма проблем ... освен ако няма наплив де

# 37
  • sofia
  • Мнения: 409
И аз запис че да следя Simple Smile
Има ли някои представа коя от горе изброените учители е Учител а не само детегледач?
за мен голямо значение има учителя а не училището .
защо да не може да се избира ???
казвам че искам детето да е в паралелка на еди коя си госпожа и би трябвало да няма проблем ... освен ако няма наплив де

до колкото знам наплива за това у-ще е доста голям та на дали ще може да си избираме кой при коя учителка иска  ,даже не знам дали ще успеем да се класираме въпреки ,че живеем в квартала   Praynig

надявам се някой от майките на вече влезналите деца да каже по колко деца са в клас .....това за мене също е от значение

също така ме озадачи едно изречение от от сайта им ,че ученици се записват до изчерпване на местата ... странно но нали би трябвало преди това да има класиране на n на брой деца /по някакъв критерии / и след това тези деца да имат правото да се запишат  ,но явно не е така или аз нещо не съм разбрала  ooooh!


# 38
  • София
  • Мнения: 1 541
НА  мен казаха когато се обадих така
февруари средата се подава заявление САМО  а записването става по късно вероятно май месец след като се утвърди колко паралелки ще се и т . н тогава се записва с всичките му там документи а сега февруари САМО  заявление се подава в сайта го имало и можело да се изтегли .
инфо по телефона

# 39
  • sofia
  • Мнения: 409
Все си мислех,че реда за кандидатстване е следният,но явно греша  Shocked :
-подаваш заявление в у-щето което си избрал / около Януари , Февруари /
-обявяват се списъците с приетите деца / избани по някакви критерии- брат сетра в у-щето,живеещи близко и в останалите броики се класират деца по някакъв вътрешен принцип -по ранно подали  заявление,на ротационен принцип или нещо такова / - това става в края на Май месец
-носене на документите и записване на приетите / по клесирането / деца

Само,че гледайки сайта им нещата от миналата година май не е било така :

-от  04.06 е започнало приемането на пълен набор от исканите документи за записван на децата
до запълване на местата
-на 18.06 излизат списъците с приетите деца

От това става ясно какви опашки е имало и доколкото чух много родители са стояли пред у-щето да пазят ред в рамките на едно денонощие за да могат да са от първите и да могат да запишат децата си в първи клас

Е кажете ми това нормално ли е  Shocked #2gunfire

Моля някой ако знае дали точно така е протекъл приема миналата година за сподели.



# 40
  • Мнения: 2 069
Имаше опашка, видях я.  Confused

Предимсто имат деца живеещи много близо до училището и имащи брат/сестра в него.
Друго не си спомням. Моите познати, които подадха документи там не бяха приети.

# 41
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте,

А някой знае ли "много близо" какъв район от квартала очертава? Грубо поне...

# 42
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,

А някой знае ли "много близо" какъв район от квартала очертава? Грубо поне...

До колкото знам трите блока около училището.Това знам от майки ,не е потвърдено като инфо от училището .

# 43
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Значи ние около ПЖИ-то сме си направо дълбока провинция Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 069
Здравейте,

А някой знае ли "много близо" какъв район от квартала очертава? Грубо поне...

До колкото знам трите блока около училището.Това знам от майки ,не е потвърдено като инфо от училището .

да  Peace

# 45
  • София
  • Мнения: 1 541
добре де как да разбера дали ще приемат детето или не ?
може ли за по сигурно да обходя всички квартални училища и да подам заявление на всякъде ?

лелееееее до къде я докарахме  doh - детската градина в двора ми аз водя моите на 1 км . в друга , че нямаме връзки за комшийската , сега и с училищата проблем а като завършат училище ( живи и здрави дай Боже ) и работа не предлага тая държава . Какво ни остава ? ... да хвана самолета в движение  Mr. Green без значение посоката ...

# 46
  • Мнения: 2 069
Аз ще подам в няколко, но 109 ми е на първо място. Това е най-близкото ни училище.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 541
Аха ,как на първо място ?то описва ли се поред на желанията някъде или само ти си го знаеш това ?
и аз ще подавам навсякъде че и тук схемата е объркваща и да се застраховам Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 069
не, няма точки или нещо подобно.
Това си е моя лична класация Wink

# 49
  • sofia
  • Мнения: 409
Честито обявиха датите за тази година ....... сега е ред на блъскането и опашките  #2gunfire

# 50
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Честито обявиха датите за тази година ....... сега е ред на блъскането и опашките  #2gunfire

Аз ли не виждам нещо? На сайта им пише след 29,01...

# 51
  • sofia
  • Мнения: 409
Честито обявиха датите за тази година ....... сега е ред на блъскането и опашките  #2gunfire

Аз ли не виждам нещо? На сайта им пише след 29,01...

Заповядай   bouquet
http://109ou.net/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/

# 52
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638

  bouquet Благодаря. Нещо гледах стара информация, не знам защо... Embarassed

# 53
  • София
  • Мнения: 254
И какво ще рече "карето около училището"?

# 54
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
И какво ще рече "карето около училището"?

Ако се изплюеш от терасата си да падне в двора на учлището  #Cussing out Безумно е!!!

# 55
  • София
  • Мнения: 1 541
И какво ще рече "карето около училището"?

Ако се изплюеш от терасата си да падне в двора на учлището  #Cussing out Безумно е!!!

 hahaha стига дееееее - ВеРНО ЛИ ?
т.е нас живущите до парка не ни хваща квадрата опс...карето де ,така ли ?

# 56
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аааа, по този повод аз да питам, като сме максимално далеч от всички училища в квартала, а най-близкото учебно заведение до нас е ПЖИ-то, направо там ли да записвам детето? Аре бе, начално училище, гимназия... Направо в полувисшия по транспорт, че сме им в карето...  Crossing Arms

# 57
  • София
  • Мнения: 254
Да, Рися, накрая ще излезе, че има места в квартала, които не са в района на никое училище  Laughing

а, всъщност не съм проверяла за 93-то дали има "каре". Погледнах, на техния сайт не се ориентирам какви са правилата за прием.

Според това, което пише на сайта на 109-то, не би следвало редът на подаване на заявление да има значение, дано не си прилагат някакви неписани правила.

Последна редакция: пт, 24 яну 2014, 15:40 от ayka

# 58
  • sofia
  • Мнения: 409
Да, Рися, накрая ще излезе, че има места в квартала, които не са в района на никое училище  Laughing

а, всъщност не съм проверяла за 93-то дали има "каре". Погледнах, на техния сайт не се ориентирам какви са правилата за прием.

Според това, което пише на сайта на 109-то, не би следвало редът на подаване на заявление да има значение, дано не си прилагат някакви неписани правила.

според мене реда но подаване на заявленията няма значение,но ме притеснява как ще протече подаването на останалите документи и записването на децата и по конкретно написаното  - от 05.06.2014 до попълване на местата 

е разпитам по-подробно като отида да подам заявлението

# 59
  • София
  • Мнения: 1 541

според мене реда но подаване на заявленията няма значение,но ме притеснява как ще протече подаването на останалите документи и записването на децата и по конкретно написаното  - от 05.06.2014 до попълване на местата 

е разпитам по-подробно като отида да подам заявлението

пиши после какво са казали  Praynig
нашите документи ще ги подава мъжо а той не е много по питането
- подаването на заявленията няма значение за приема - така казаха по телефона

# 60
  • София
  • Мнения: 273
Здраейте майчета,
Да се запиша и аз като представител на района около ПЖИ-то Hug
Да си призная доста се рових/даже опитах да пусна тема/за у-щата при нас.Та много се чудя и аз като пред блока нямаме у-ще кък ще ни районират. newsm78
В интерес на истината би ми се искало,ако някой е по-запознат да пусне инфо и за 148-мо,защото едни го плюят,други го хвалят...
А аз не съм учила в Слатина и нямам лично мнение.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 409
Здраейте майчета,
Да се запиша и аз като представител на района около ПЖИ-то Hug
Да си призная доста се рових/даже опитах да пусна тема/за у-щата при нас.Та много се чудя и аз като пред блока нямаме у-ще кък ще ни районират. newsm78
В интерес на истината би ми се искало,ако някой е по-запознат да пусне инфо и за 148-мо,защото едни го плюят,други го хвалят...
А аз не съм учила в Слатина и нямам лично мнение.

Аз също не мога да намеря инфо за 148 .Ще се радвам някой да сподели как са началните класове там.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 541
Подадохме заявление и сега стискаме палци !
А някой знае ли кои учители ще поемат първите класове от септември ?
За 148 при нас отпада , подали сме заявление ноооооо ТЦ , само ако никъде не ни приемат тогава там ще сме 99 % ,. когато подадох заявление и попитахме кога е класирането отговора бе - смятайте че сте класирани - наплив няма . Така че за по голяма сигурност пуснете и там , но пред 109 за 148 сум без коментар .
Айде Успех Simple Smile !

# 63
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте!
Подадох вчера заявление,сега стискам палци и чакам класирането. Не знам какво точно означава непосредствена близост,но това ни е най-близкото училище и дано имаме късмет.
Учителите,които поемат първите класове са: Сестримска , Димитрова, ,Овчарова ,Венкова.
Дойдоха в детската градина,представиха се,но ако някой от вас знае нещо конкретно,моля,да сподели.До колкото разбрах няма да ни се даде възможност да избираме учител.
Пожелавам успех на всички!
                          

# 64
  • sofia
  • Мнения: 409
И ние вчера подадохме заявлението. Да се надяваме ,че ще успеем ,макар и входящият номер да ни е след 100  Praynig.
Знаете ли колко паралелки ще приемат тази година и съответно колко деца ?

# 65
  • Мнения: 4 915
Аз ще се включа за 148-мо за тези, които питаха. Понеже и аз много се чудих навремето, а информация не намерих, вероятно ще помогна с мнението си. Цитирам по-долу отговора си до една потребителка, а се ме питали и други на ЛС, нека го има тук:

"Сега - личните ми впечатления:

Базата е стара. Тоалетните частично са ремонтирани. Залата за хранене  я ремонтираха наскоро. Салонът за физическо - всъщност са два - в прилично състояние. Коридорите са зле, имат нужда от освежаване...Стаите също не са особено прекрасни, но обикновено родителите на първокласници събират пари и се прави циклене на паркет и боядисване с латекс, някои купуват пердета и гардеробчета и прочие - според желанията и според наличностите.

Занимални имат следобед, аз съм лично доволна как се подготвят там.

Имат паралелки с хореографска и с театрална насоченост. Театралната е зле, родителите не са доволни. Аз имам две момичета - в първи и в трети клас. Наборът на голямата играят при Роберта балет 3 пъти седмично, малката - първокласниците - танцуват народни танци. Особено съм доволна от учителката по народни танци на малките. Часовете по хореография и театър са задължителни 3 пъти седмично и част от учебната програма, и са безплатни. Хубаво е децата да имат допълнителна физическа активност.

Преди имаше и кръжоци по рисуване и математика, но се разпаднаха...Явно зависи от числеността на посещаващите ги. Малката ходи на шах на кръжок, каката също ходеше 2 години. Организират им шампионати и почивка на море лятото.

От учителките и на двете съм много, много доволна.
Дисциплината се поддържа добре. Естествено, във всеки клас има някое и друго по-буйно дете, но фрапиращи и стряскащи случаи няма, няма бити деца.
Малките учат в крило, различно от крилото, където учат от Испанската гимназия. Така че по коридори и стълби не се засичат малки и големи.

Стаите и на двете са на втория етаж,  слънчеви -- гледат към двора. Има и една стая на първи етаж, там нямам наблюдения.
Децата са малко в клас - и при двете бяха по 16-17 деца. За мен е голям плюс. Освен това се бяха събрали по 5-6 деца заедно от групата в детската градина и така преходът е по-плавен.
При каката събраха двата класа, защото единият много намаля. Сега са около 25 деца, но са много задружни и момичета, и момчета.
Класът на малката също са много задружни.

Директорът е отворен за разговори и срещи с родители, но вероятно не е много инициативен за разни Програми, в които да участва училището...

Организират зелени училища  и екскурзии 2-3 пъти годишно.
Родителски срещи - около 2-3 пъти годишно. Тържества по разни поводи.

Учебната програма е еднаква за всички училища.
Английски голямата учи допълнително, малката съща ще я запиша догодина на курс. Не може да се разчита, че в училище часовете са достатъчни.


За мен най-важното бе какъв е учителят. Срещнах се предварително с учителката на каката и я харесах след един много дъръг и откровен разговор. Не сгреших!
Учителката на малката беше учителка на каката от занималнята и също я познавах като отличен педагог и слънчев човек. Тя пое първокласниците и записах малката щерка при нея. Отново отличен избор.
Второ - да ми е удобно и близо училището. Случва са нещо да забравиш сутрин - бързо се поправяш. Дори и детето може само да ходи и да се прибира, ако се наложи, не пресича големи улици, не ползва транспорт.
Трето - класът да е малък, за да има по-добра дисциплина и наблюдаемост на учениците кой как се справя.

Ясно е, че след 4-7ми клас ще има пренасочване към друго училище, дотогава детето нека се ориентира какво го влече и да ни е удобно, и да сме доволни от учителя.

Децата добре се учат, от класа на каката и на малката има по няколко деца с първи места в общоучилищни състезания по български, математика, природа и прочие...

Недостатък основен е базата - стара, нуждае се от ремонт...Има и циганчета - ученици, ако това отчитате като важно. В класа на каката има едно циганче, и в единия първи клас - също. И в други класове има. За нас досега е нямало минуси този факт."

Сега мога да посоча и следният сайт на Сдружението на Българските учители: http://www.sbnu.org/results.php

При резултатите от състезанията за първи клас, ако пуснете филтър за 109то и 148 оу са показателни, че 148 по нищо не отстъпва на подготовка на 109, дори го задминава по резултатите, дадени от учениците - от 148 има по-голямо съотношение от участвалите деца с максимален брой точки 50.

Давам пример от състезанието Аз и числата:
В първи клас:
в 148 оу всички 12 състезатели са с 50 точки.
В 109 от 28 състезатели само 3ма са с 50 точки.

Втори клас
148 - 2ма участници - 50 и 38 точки.
109-то - 50 участници - 8 с 50 точки, най-нисък резултат: 30

Трети клас:

 в 148мо - 8 деца с 50 точки от 13 участвали. Най-нисък резултат: 40.
От 109то - 3 деца с 50 точки от 12 участвали. Най-нисък резултат: 36.

Състезание: Аз, природата и светът:
Първи клас
от 148 мо само 2 деца участвали - 49 и 47точки.
109 - 25 участвали - 3 с 50 точки.

Втори клас:
от 148мо не са участвали
от 109 - към 14 са с 50 точки от 40 участвали.

Трети клас:
148 - 12 участници - 7 с 50 точки, най-нисък резултат: 47 точки.
109 - 11 участници - 5 с 50 точки, най-нисък резултат: 38 точки.

Давам тези цифри като пример, че не винаги старата база и старата лоша слава значат лоша подготовка и лоши учители.

Освен това, гледайки участието на класовете в състезанията, явно от огромно значение е и амбицията на учителя да увлече децата (и родителите) да участват в състезания.
Като гледам учителите на втори клас в 148мо не са от особено нахъсаните. Но затова пък аз съзнателно избрах учителките на дъщерите ми в първи и трети клас, не съм разчитала на случайно разпределение. Това ме кара да се радвам, че съм направила верен избор.

Това бяха моите пет цента, както се казва.  Wink




# 66
  • София
  • Мнения: 4 566
Въпреки че ми е рано (детето е 2008), хвърлям по един поглед на темите за слатинските училища.

Free Soul, ако не бъркам в сметките, щом голямото детенце сега е в 3-ти клас, значи е 2004 набор.
Което значи, че когато моето от реколта-2008 е за 1-ви клас, учителката на по-голямото ти детенце ще е на линия евентуално за нови първолаци.
Молбата ми е (може и на ЛС, ако не искаш тук) да споделиш коя е учителката.

И понеже и моите са с 2 години разлика, малкото пък може да попадне на учителката на твоето малко. Т.е. ако може да ми кажеш и учителката на другото ти детенце коя е.

# 67
  • София
  • Мнения: 273
Free Soul,благодаря за подробната информация Hug
Ние също се записахме в 148-мо миналата седмица,но смятам да до оставим като последен вариант.Като ОГРОМЕН минус/лично за мен/ е часа на "издаване" на децата.Служителката беше категорична,че по закон е максимум до 17ч./е,ако закъснея 5-10мин.няма да е проблем,но да не ми стане навик Mr. Green/.Докато в сайта на 109-то е обявен час 18ч.,което е нормално за мен.
Споделете как наистина стоят нещата в 148-мо,защото при нашия избор ще бъде важно до колко часа реално могат да пазят детето.

# 68
  • sofia
  • Мнения: 409
snegura4ka като говорих с директора на 148 - мо ми каза че е отворен за идеи и ако има повече желаещи родители ще се наеме учителка за по час -два на ден ,която ще остава с децата след 17 часа .И за мене това е проблем ,макар че и 18 часа също не ме устройва  при положение ,че свършвам работа в толкова и докато стигна до училището направо не знам как ще стане  Shocked

# 69
  • София
  • Мнения: 273
snegura4ka като говорих с директора на 148 - мо ми каза че е отворен за идеи и ако има повече желаещи родители ще се наеме учителка за по час -два на ден ,която ще остава с децата след 17 часа .И за мене това е проблем ,макар че и 18 часа също не ме устройва  при положение ,че свършвам работа в толкова и докато стигна до училището направо не знам как ще стане  Shocked

Аз съм "ЗА",дано не остане само идея

# 70
  • Мнения: 4 915
На третокласничката/2004 набор/ госпожата е Кънчева, на първолачката /2006 набор/ госпожата е Чавдарова. Моята първолачка всъщност е януари 2007, но я записах първи клас, защото вървеше с предния набор в градината, справяше се отлично и защото не исках да "изпусна" Чавдарова. Не сгреших. Детето, макар и годинка по-малко, е сред отличниците на класа, отдавам заслуженото и на учителката.

Платената от държавата занималня е до 17 часа. Може да си вземете детето и преди това, когато пожелаете, но след това трябва да има наистина някаква уговорка и нает човек да гледа деца след 17 часа... Rolling Eyes
Не е проблем, когато е хубаво времето, децата играят навън и често остават и до по-късно в двора, стига да имате уговорка и с друг родител, че ще е там. Но за зимата ще е проблем. При малката примерно оставаха малко след 17 часа, защото повече от половината клас мъници играят шах...и се заплесват... Wink

Директорът наистина се старае да угоди на родителите, защото знае, че училището не е популярно и гледа да е по-гъвкав.
По този повод да спомена, че вътре се допускат да влизат родители и уж е забранено, но родителите в понеделник се качват с първолаците да им помогнат с тежките раници. Децата, които са на занималня, си оставят раниците в училище от понеделник до петък с всички учебници и помагала. И съответно всеки понеделник и петък чантите тежат 100 кила.  Crazy
Децата, които не ходят на занималня, носят по-леки раници, защото всеки ден носят учебниците за съответните часове...Но пак не са много леки... Thinking
Или пък детето забравило нещо и търчиш до вкъщи и обратно да го занесеш директно в стаята.
Та в това отношение пропускателният режим е по-либерален от други училища, отбелязвам го, защото за някои родители може да е в минус. Лично за мен това ме улеснява - децата се предават на учителите във фоайето на училището.
По едно време направиха пропуски за родители, но никой не ми го е искал. Предполагам, охранителите вече ни познават по физиономии, защото не са много паралелките - 4ти клас е една, трети клас - една, втори и първи - по две паралелки.



# 71
  • София
  • Мнения: 4 566
А как са местата за занималнята в 148-мо? Има ли места за всички или се прави подбор на децата по някакви критерии?

# 72
  • Мнения: 4 915
Достатъчно места има в занималнята. Дори учудващо за мен е твърде малка посещаемостта, предвид колко е полезна и за децата, и за работещите родители. Та и не само за работещите.
При каката има една строга госпожа, коята за "непослушание" наказва всички с диктовка или задачи. Някои деца се отписаха по тази причина. На мен пък ми харесва. И голямата няма проблеми със строгостта на госпожата. Когато си напишат и научат все пак, имат свободно време за игри навън или за рисуване и занимателни игри /дама, не се сърди човече и прочие/ през студеното време.


# 73
  • Sofia
  • Мнения: 38
Здравейте   bouquet
Извинете ме , ако не съм права, но това не е ли темата за 109 ОУ? Предполагам тук се обсъждат въпроси свързани със 109ОУ. Последната страница основно се занимава със 148 ОУ. Може би е редно някой, който се интересува от това училище да пусне тема за него.
Ако админ. прецени да трие поста ми, благодаря  Peace

# 74
  • Мнения: 4 915
Пуснала съм и в темата за 148. Отговорих тук на 2 запитвания по-горе. Предвид факта, че в Слатина са две училища и шансът някой желаещ за 109-то да не се класира, не е лошо да знае малко повече и за 148мо. Така или иначе аз вече приключих с темата.  Wink

# 75
  • София
  • Мнения: 4 566
Предвид факта, че в Слатина са две училища и шансът някой желаещ за 109-то да не се класира, не е лошо да знае малко повече и за 148мо. Така или иначе аз вече приключих с темата.  Wink
Признавам си, че май аз започнах с питанията за 148-мо тук.
Предполагам, че ако се сметне, че не е по темата, ще бъде преместено.

Аз лично много благодаря за Free Soul за споделеното за 148-мо (нищо че е в  темата за 109-то)  bouquet

# 76
  • София
  • Мнения: 69
Някой чувал ли е нещо за Овчарова и за Димитрова? Ако знаете нещо за тези учители от по-големи каки и батковци ще съм благодарна да споделите!

# 77
  • София
  • Мнения: 273
Здраейте майчета,
Да се запиша и аз като представител на района около ПЖИ-то Hug
Да си призная доста се рових/даже опитах да пусна тема/за у-щата при нас.Та много се чудя и аз като пред блока нямаме у-ще кък ще ни районират. newsm78
В интерес на истината би ми се искало,ако някой е по-запознат да пусне инфо и за 148-мо,защото едни го плюят,други го хвалят...
А аз не съм учила в Слатина и нямам лично мнение.

В същност аз бях и много благодаря на Free Soul,която си направи труда да ни даде подробна инфо,защото неуспях да изровя такава.
А сега ще радвам,ако има някоя мама,която направи същото за 109-то

# 78
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз пък пак неразбрала - коя е темата за 148-о? И какъв е проблемът, че се обсъждат и сравняват две училища?

# 79
  • sofia
  • Мнения: 409
Предвид факта, че в Слатина са две училища и шансът някой желаещ за 109-то да не се класира, не е лошо да знае малко повече и за 148мо. Така или иначе аз вече приключих с темата.  Wink
Признавам си, че май аз започнах с питанията за 148-мо тук.
Предполагам, че ако се сметне, че не е по темата, ще бъде преместено.

Аз лично много благодаря за Free Soul за споделеното за 148-мо (нищо че е в  темата за 109-то)  bouquet


Аз също много благодаря на Free Soul  .Не виждам нищо лошо това да се сподели и малко по подробна информация за 148 у-ще . И без това наплива за 109 -то е толкова голям и всеки/ стига да няма допълнителна точка/  има вероятност да не успее да класира детето си там .

# 80
  • София
  • Мнения: 1 541
Free Soul   bouquet  как си описала 148 - направо се замислих  Thinking
ако може линки към темата за 148 и така всеки ще следи и пише това което го интересува .

на нас обаче ни идва по далеко 148 , а и предпочитам да няма ученици от средното образование там където учат основното си образование децата  (лично предпочитание ) т'а и аз да помоля  Praynig Praynig Praynig за подробности около 109 и най вече за мнение относно учителите и подготовката .Багодаряяя !

# 81
  • София
  • Мнения: 1 541
Бууут ... темичката по нагоре   Flutter

# 82
  • София
  • Мнения: 2 437
Не мисля, че е проблем да се пише и тук за 148-мо, щом има въпроси и има нужда от похвала.

Доколкото знам и трите учителки, които поемат 1-ви клас тази година са много добри. Овчарова, Димитрова и Сестримска са симпатични, уравновесени.  Говорила съм с родители на деца и при трите- мненията са чудесни.
За подготовката все още нямам база за сравнение. Там ще мога да коментирам, след като отидем в друго училище или изпит. Тъй като не пускам детето на разни състезания и изпити не мога да коментирам обективността на резултатите на учениците до 4-ти клас, т.е. ако са задължителни ще е обективно.

РИС, това е и моята причина да избера да не водя детето си в по-близкото училище. Искам да учи едносменно и засега да отложа досега с децата след 7-ми клас.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 541

Доколкото знам и трите учителки, които поемат 1-ви клас тази година са много добри. Овчарова, Димитрова и Сестримска са симпатични, уравновесени.  Говорила съм с родители на деца и при трите- мненията са чудесни.


Мръндарина,  a за Венкова мнения няма ли  Thinking ?
някои бе я споменали и нея по горе като учител който ще поеме първи клас Simple Smile
Благодаря за мнението   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 2 437
РИС, не съм чувала за Венкова...ако преподава там, вероятно съм я виждала. Ще се поогледам и ще докладвам Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 1 541
РИС, не съм чувала за Венкова...ако преподава там, вероятно съм я виждала. Ще се поогледам и ще докладвам Simple Smile


  bouquet    bouquet     bouquet

# 86
  • София
  • Мнения: 1 541
РИС, не съм чувала за Венкова...ако преподава там, вероятно съм я виждала. Ще се поогледам и ще докладвам Simple Smile

aaa сега те Моля , ама наистина те Моля за мнение за Димитрина Димитрова , не била с много стаж точно в това училище  ,но ми се видя добричка и разбрана като човек на пръв поглед ... в момента водела втори клас ( нещо такова разбрах ) , но на есен щяла да води първи т'а ,Моля те за мнение  Praynig , ако нямаш лично ,а имаш от къде да разбереш ще съм многоооооооо Благодарна   bouquet  bouquet  bouquet (макар че разбрах че нямало как ние да избираме преподавателя ) ... за останалите три Хр. Димитрова , Овчарова и Сестримска - ясно - имат дългогодишен стаж и подход с децата .
То не че са ни приели де , ама все пак да попитам , че силно се надявам да сме на есен там първи клас .
 Grinning Весели Великденски празници !!!

# 87
  • София
  • Мнения: 2 437
РИС, напоследък така ме завъртяха събитията, че няма как да стигна до у-ще, камо ли да засека който и да било. Дано някоя друга майка се включи с информация. Съжалявам, че не мога да помогна. Успех от мен, дано ви приемат и направите най-добрият избор! Ще пиша пак по-натам, когато има какво.

# 88
  • Мнения: 31
Моят съвет е да не се доверявате току-така кой какво ви преразказва във форума. И аз се подведох от написаното тук проучване на една дама и сега горко скубя косъм вече втора година. Направете лична преценка сама, без да се поддавате на мнения, написани от различни майки -всяка със собствено светоусещане.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 541
Моят съвет е да не се доверявате току-така кой какво ви преразказва във форума. И аз се подведох от написаното тук проучване на една дама и сега горко скубя косъм вече втора година. Направете лична преценка сама, без да се поддавате на мнения, написани от различни майки -всяка със собствено светоусещане.

А ДА така е Simple Smile всичко е до шанс !
м/ у другото мисля , че днес трябва да излязат списъците кой в коя паралелка е приет .
До колкото за това аз лично не съм ли доволна, тормозят ли ми детето  - местя го в друго училище с мотивиран  аргумент внесен в Столична община и решавам проблема доколкото може ( примерно ).
  рода ти какво не си доволна , сподели тук , нали за това е форума  Simple Smile !
как да направим проучване ако не е форума за разнородни мнения - не знам . Училището като база за сега ни допада , а и това , че няма по големи деца - среднисти ни е голям + за първолаците . за друго не мога да коментирам и очаквам вашите мнения .

# 90
  • София
  • Мнения: 69
Имаше ли свободни места за второ класиране? В сайта нищо не публикуваха.

# 91
  • Мнения: 31
Базата е много добра. Няма големи ученици,  което също е безспорен плюс. И стигаме до най - важното-Учителя. За съжаление при нас има любимци, а останалите са пейзаж.   С останалите не се работи.  Има квалификации, постоянни упреци  към родителите без да се казва конкретно какво се иска. Хаос-при провеждане на часовете и всичко друго като организация.  Все дописват в междучасията, в часовете по физическо. Хвърлят им се едни тестове без да се дадат инструкции.  Децата вместо да изграждат училищни навици и увереност биват обърквани, неглижирани и дори заклеймявани - като не можещи нещо си...Просто шанс! Наистина е така!  Най - важното е да се изгради успешна връзка учител-ученик и тази в.ъзка да се базира на взаимно уважение.  Дано да не попаднете на някой студен учител, сухар, който даже и не се усмихва, та камо ли да приобщи децата и да направи от тях клас.

# 92
  • София
  • Мнения: 2 437
рода, напълно съм съгласна...избираме училището, но дали учителката ще е мечтаната...няма гаранция. Опитвам се да си представя и обратен вариант- лоша среда, но добра учителка. Наистина не мога да преценя кое е по-доброто. Лично аз съм доволна от баланса на двете неща. Знам, че има и по-хубави училища, че има и по-добри (в пъти) от нашата учителка. Стига детето да не страда от едното от двете- аз съм спокойна. Обаче, виждам ли, че не се чувства добре в у-ще или учителката го наранява- тогава няма да търпя и месец. Така, че за съжаление, всичко напоследък е въпрос на късмет.

# 93
  • Мнения: 46

Дали ще се размърда темата за първолаци 2015 ???

# 94
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте за съжаление аз съм родител недоволен от учителите в 109 оу.Базата е добра , отношението на деца с деца е супер т.е няма насилие в училището. Може би лош късмет но от 1до 4 попаднахме при г-жа Данчева - изключителен злобар. Занимава се с определен брой деца а другите да се спасяват който както може. Умее даже и често да шамаросва и куп други простотии но да не изпадаме в подробност.Една позната ме посъветва да си преместя детето след 4клас, защото занижавали оценките, но аз не и обърнах внимание. Сега сме седми клас и за жалост вече се сблъскваме с тоя проблем, и честно казано съжалявам че записах детето си там. Живот и здраве с малкия няма да правя отново тази грешка.

# 95
  • Мнения: 2
Здравейте, знам че е малко рано, но ние ще сме първолаци 2016/2017 - насочили сме се към 109-то и за този период класни ръководители на 1ви клас ще бъдат г-жа Велчева, г-жа Христова, г-жа Данчева и г-жа Романова.

Някои може ли да даде мнение или препоръка за някоя от госпожите ?

Имам момче, което трудно се концентрира и много ми се иска да се насочим към госпожа, която няма да го пренебрегва и ще успее да създаде връзка с него.

Благодаря ви предварително

# 96
  • София
  • Мнения: 51
Велчева и Христова са много мили и внимателни, но от г-жа Данчева бягай далече много злобно създание - ние бяхме при нея.Да не говорим, че не обича моюченцата.След 4 клас също не е желателно да оставате, защото преподавателитв са много слаби.

# 97
  • Мнения: 2
Krasi12, благодаря за отговора !
След редица мнения от познати и приятели, вече се колебая за 109то, още повече че не ми се иска да местя детето след 4ти клас.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 541
Една позната ме посъветва да си преместя детето след 4клас, защото занижавали оценките, но аз не и обърнах внимание. Сега сме седми клас и за жалост вече се сблъскваме с тоя проблем, и честно казано съжалявам че записах детето си там. Живот и здраве с малкия няма да правя отново тази грешка.


аха еее сега прочетох
Някога дядо ми казваше "Това че един учител пише на детето слаба оценка( или я занижава )  , означава , че я пише на себе си" , че ТОЙ не го е научил това дете да знае за цяла една година - и е така !
Когато  още нямат бележници и всички са отличници , НО едни повече отличници , други по- малко  Mr. Green . Аз например съм на работа по цял ден и нямам възможност да си взимам детето на обяд или  ранен следобяд и така имам много по малко време да обърна внимание на уроците - каквото научи детето е от училище , но има други родители които взимат децата си и ги подготвят в къщи , там въпроса стои по различно ( учат няколко урока напред и са отличници Simple Smile ) еее ок - така да бъде - няма лошо  Mr. Green .
Аз си казвам да са ми живи и здрави дечицата ми и хич не ме интересува 5 или 6 има - важно е да знаят и живота да ги оцени правилно , а не госпожата !
п.п Ако една госпожа занижи оценките на детето ми , лично бих я попитала -защо го прави , с каква цел , та даже и до директора бих стигнала , НО ако съм убедена че детето знае , а госпожата е несправедлива - в този живот "всеки майстор си има майстора" Има хора ,които обичат да бъдат лоши - дано не попадаме на такива госпожи .
АЗ лично до момента от 109 ОУ съм доволна , но подчертавам до момента , за утре не знам ...!
Избрах го защото е до 7 клас ( т.е. няма големи ученици и е по малко вероятно да се върти бизнес - сещате се какъв - опазил Бог ) ,
харесах си госпожа ( от общата родителска среща ) ,която смятам , че ще ми научи детето В УЧИЛИЩЕ , а не аз да го уча в къщи,
има непрекъсната охрана
кът за изгубени вещи (каквото сме губили наистина сме го намирали там на другия ден ) , което значи , че учителите учат децата не крадат , а ако намерят нещо да го предадат
има стол с вкусна храна 2.50 ( за първо ,второ и трето )
има интересни извънкласни дейности.
Това е моето мнение - училище ,като училище , на всякъде може да се срещне злобен учител - те са просто хора между нас , НО ние родителите според мен трябва да си търсим правата , ако виждаме , че детето ни е ощетено по един или друг начин , било то с оценки или отношение Simple Smile

много се отплеснах по темата sorry за което , но нали да напиша и аз мнение за да ви следя Simple Smile.

# 99
  • пак там
  • Мнения: 2 885
РИС, как стоят нещата със занималнята? До колко часа е, има ли места за всички деца? Че ние просто нямаме възможност да си го прибираме на обед..

За учителките ясно, но каква е директорката? Заинтересована ли е, обръща ли внимание на проблеми?

# 100
  • София
  • Мнения: 1 541
Занималнята си я води една и съща госпожа , която е определена за класа . Има места за всички разбира се - ЗА ВСЕКИ КЛАС Е РАЗЛИЧНА ГОСПОЖА . Всички ходят на занималня - целия клас , не е задължителна , но препоръчителна ,занятията свършват към 15.30 и тогава голяма част от децата ги взимат , другите като моето )  оставят докато родителите им свършат работа и си ги приберат - няма никаквиии проблеми , след 17.00 часа има сборна група и всички деца от малките класове отиват при една госпожа . АКООООО някога ( човешко е ) се наложи да закъснееш- не ежедневно разбира се - след 18 часа ( до тогава е дежурната  ) има охрана "чичко полицай Simple Smile " които е до 20 .00 часа - дано не ти се налага , но все пак факта си е факт - няма да откажат или да ти пуснат детето само да се прибира СПОКОЙНО !

Директорката не съм имала личен допир , но ми изглежда уравновесена , усмихната и мила жена ,грижеща се не само за базата , но и за децата . Проблеми не съм имала .
Правеше ми впечатление ,че всяка сутрин  посрещаше първолаците в коридора заедно с учителите им . Вижда ми се разбран човек .Това пак подчертавам е мнението ми до момента , дано такова се и запази Simple Smile

Избирай смело училище което на теб ти е удобни и не мисли как ще е , защото което и училище да избереш , все ще има и добри учители и по малко добри - всичко е късмет . УСПЕХ    bouquet !


# 101
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Аз съм избрала вече Simple Smile Затова и доуточнявам подробности Simple Smile Така или иначе, този избор ми предстои чак догодина, но като че ли вече се избистриха нещата. Благодаря ти!   bouquet

# 102
  • София
  • Мнения: 1 541
всяко училище си има предимства и съответно недостатъци Simple Smile
например за СОУ 93 училище бях чула ( не знам дали е вярно ) че има лятна занималня и това е страхотна преференция за работещите родители , но от друга страна там има ученици до 12 клас ... на мен някак си не ми се връзваше дете в 1 кл да е в училище по едно и също време с дете (или по скоро с госпожици и господа) от 12 клас - даже и да са в различни смени - лично мнение .
така че избрах 109 по горе се обосновах защо
И КАТО ЗАКЛЮЧЕНИЕ ЩЕ КАЖА НЕ Е ВАЖНО УЧИЛИЩЕТО , А УЧИТЕЛЯ !!!

# 103
  • Мнения: 2 069
Моето дете е в 93-то. Малките класове са отделени. Аз съм много доволна.

# 104
  • Мнения: 423
Моето дете е в 93-то. Малките класове са отделени. Аз съм много доволна.



Имаш ли повече инфо за предучилищната?
(предварително - извинявайте за отклонението от темата   bouquet)

# 105
  • Мнения: 14
Здравейте,
Тази година на първи клас в 109 ОУ класни ръководители ще бъдат П. Славкова, В. Георгиев, А. Спасова и Ж. Тодорова. Моля, който има наблюдения да сподели мнение за тях.  Мерси.

# 106
  • Мнения: 3
Здравейте,
Тази година на първи клас в 109 ОУ класни ръководители ще бъдат П. Славкова, В. Георгиев, А. Спасова и Ж. Тодорова. Моля, който има наблюдения да сподели мнение за тях.  Мерси.

Здравейте,
Никой ли не може да изкаже мнението за изброените класни на първи клас ?

# 107
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте мамчета,
Супер много ще ми е полезно да споделите мнение за П. Славкова. След четири години дойде и наш ред да се вълнуваме покрай първокласника Simple Smile
Много, много благодаря !

Здравейте,
Тази година на първи клас в 109 ОУ класни ръководители ще бъдат П. Славкова, В. Георгиев, А. Спасова и Ж. Тодорова. Моля, който има наблюдения да сподели мнение за тях.  Мерси.

Здравейте,
Никой ли не може да изкаже мнението за изброените класни на първи клас ?

# 108
  • София
  • Мнения: 3 080
Здравейте. Някой с мнение за курсовете на Фарос по английски език, провеждащи се в 109 ОУ? Интересуват ме нивата за начинаещи.

# 109
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте,

Аз съм с още един първокласник. Може ли мами, които имат наблюдения да споделят мнение за Венкова, Стоилкова, Борисова и Бончева?
Би трябвало те да са на първи клас.

# 110
  • Мнения: 1 932
Здравейте,

Аз съм с още един първокласник. Може ли мами, които имат наблюдения да споделят мнение за Венкова, Стоилкова, Борисова и Бончева?
Би трябвало те да са на първи клас.
Нямам инфо за тези учителки, но вече са залепили списъци с класовете и госпожите.
Ние сме при Т.Борисова. И аз ще помоля за мнения.

# 111
  • sofia
  • Мнения: 409
Здравейте,

Аз съм с още един първокласник. Може ли мами, които имат наблюдения да споделят мнение за Венкова, Стоилкова, Борисова и Бончева?
Би трябвало те да са на първи клас.
Нямам инфо за тези учителки, но вече са залепили списъци с класовете и госпожите.
Ние сме при Т.Борисова. И аз ще помоля за мнения.

За мен госпожа Бончева е супер 👍.

Общи условия

Активация на акаунт