Първокласници в 109 ОУ

  • 32 617
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 479
Ееее браво, дано да се видим на родителската среща, малката се казва Ива нали?
Аз съм Гери, а дъщеря ми е Василена.  Grinning

# 16
  • Мнения: 998
Здравейте! И аз съм за тази тема Laughing
Ние сме при Таня Христова в първи Б. С нетърпение чакам родителската не само заради пазаруването, но и да ми се изясни дневния режим, занималнята, ще има ли обяд, как ще организират извънкласните и т.н. Да мога да си наглася и аз моята програма за деня и работния график. Ако някой знае нещо по тези въпроси, ще се радвам да споделите.
За телефона и джобните и аз не съм решила още. Зависи от организацията на деня - дали ще има необходимост или не. Но поне по левче на ден сигурно ще му давам. За самочувствие, това го прави да се чувства важен. А и не искам да е жаден, да може да си купи вода, ако му свърши.

# 17
  • Мнения: 479
Честно казано след родителската среща се чувствах и аз като първолак .............  Wink.
Първите впечатления от Госпожата са много добри. Както и аз смятах, не иска телефони в училище както и няма намерение поне в началото да ги пуска до лафката, което за мен е супер.

Сега обмисляме на какви занимания да я запишем допълнително. Нещата за училище ги закупихме вече и може да каже, че сме готови.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм с хубави впечатления от г-жата Simple Smile
Ходихме до Джъмбо и от там накупихме всичко от списъка.

Дано първият учебен ден да бъде слънчев!

# 19
  • Мнения: 479
Хайде почна се. Тържеството много ми хареса, организацията беше перфектна.

Да видим днес как ще мине.

# 20
  • Мнения: 31
След няколко месеца в 109 ОУ вероятно имате впечатления от училище, учителки, атмосфера, учебен процес и т.н.?

# 21
  • Мнения: 479
Аз съм изключително доволна от това училище. Голям контрол над децата има. Не ги оставят сами, поне малките.

Имат занималня, само техният си клас, всичко успяват да си напишат. Нашите госпожи са много разбрани и усмихнати, грижат се за децата с голяма любов.

Имат допълнителни занимания в самото училище, ние ходим на компютри и на танци.

# 22
  • Мнения: 31
Ами късмет явно Simple Smile Пожелавам ви успех и за в бъдеще!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 541
 Praynig може ли още мнения и впечатления от училище, учителки, атмосфера, учебен процес и т.н.?
ние обмисляме за в бъдеще Бастилията или 109 ОУ
Благодаря!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз съм мнооого доволна. Изобщо не съжалявам за избора си, а той не беше направен лесно. Доволна съм от учителката, от занималнята, от допълнителните дейности и от контрола в училището. Учат много сериозно и смятам, че са на ниво. Радвам се, че детето ми учи само първа смяна, класовете се разминават с по 15мин в междучасията, т.е. малки и големи не се засичат в лавката напр.   
31-во има голяма реклама и поддръжка, носят се факти, че подготовката на децата била много добра, но лично аз не го избрах.

Силви, ако имаш да споделяш нещо- заповядай Simple Smile

# 25
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Момичета, моля ви дайте още малко информация за училището- имат ли стол, кога започват сутрин часовете, има ли занималня за всички и до колко часа е, самата база запазена ли е, какво извънкласни занимания предлагат, има ли постоянен лекар, въобще всичко, което ви се стори важно и от ваша гледна точка. Предварително благодаря!  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Тази година първокласници ще взима г-жа Борисова. Ако записваш детето- страхотна е. Беше в занималнята при нас и за мое съжаление от септември води класове.
Сутрин първокласниците започват в 8.00ч (има разминаване м/у класовете с 15мин, което е страхотно, както за децата, така и за родителите)
Базата е добре оборудвана, имат компютри, лего, карате, танци, шах и може да изпускам нещо (плуването е в басейн извън сградата).  Но да си знаеш, че имат доста за домашно, така че не остава време за много извънкласна дейност.
Контролът за достъп е много силен, даже на моменти изнервящо, защото децата се извикват по радиостанция и на входа става лудница. Но на мен ми харесва. Покрай кандидатстването и записването ходих до у-щето и още на входа на двора охраната изплува от някъде и започна да ме следи.
Има медицинска сестра (доста адекватна, наложи ми се да се срещнем)  и зъболекарка, т.е. от тази гледна точка децата са обезпечени.
Храната в стола е добра, евтина (май беше около 2лв последно- първо беше под 1,50), има и лафка.
Загубените вещи- дрехи, кутийки за храна и др. се намират винаги.
Директорката и учителките са много мили и отзивчиви. При възникнал проблем се реагира мигновено (имах такъв във връзка с извънкласно излизане). Личното ми мнение е, че може да им се има доверие.

Изобщо, ако има още нещо- насреща съм. По принцип съм мнителна, дребнава, възставам с/у най-малка нерведност и несправедливост, но от това училище съм много доволна. Не съжалявам, че го избрах. Единствено си остава въпросът до колко моето (пак да кажа моето) дете ще излезне подготвено, но това е и въпрос на лично старание.

# 27
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Мрън,   bouquet Много ти благодаря! Живот и здраве догодина ще сме в 1 клас, но като си направих една бърза виртуална разходка из училищата, за да разбера какви са критериите за прием и се хванах за главата  ooooh! Та затова реших да се поориентирам в обстановката по- отрано  Simple Smile Още веднъж благодаря!

# 28
  • Мнения: 591
Мръндарина, детето ми е прието в паралелката на Т.Борисова. Може ли да ми кажете малко повече за нея?
Строга ли е, има ли подход към различните деца или е праволинейна, с предпочитания към унифициране? И още ако детето не е научено да чете предварително, дали няма риск учителката да се занимава само с тези, които четат и пишат предварително, а останалите да изостанат? Логопедът добър ли е, безплатен ли е, защото ние имаме нужда определено. Чувала съм, че са доста натоварени в това училище след уроците. Една моя близка всяка вечер пишеше домашни. Това не е ли работа на учителката в занималнята?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 437
Маша, извинявай, вече не влизам често във форума. По мое мнение Борисова е взискателна, но мила. Нямам представа как ще води уроците и заниманията в клас, но в занималнята само при нея детето ми си идваше с написани домашни. Винаги ми се докладваше какво е писал, какво му липсва и на какво да наблегне. Ведра и усмихната жена. Логопедът в училището е добър, славата й се носи от години. Идваше в ДГ и още от там я знам. Моите познати си плащат, но не съм питала колко. Дали децата са натоварени...не мога да кажа обективно мнение. При нас проблемът с писането вечер идваше от допълнителните дейности, но пък при Борисова този проблем изчезна. Предполагам, че просто ги е контролирала постоянно. Да, работа им е, но допълнителните дейности (моят син ходи на Лего, карате, шах) са вместени във времето на занималнята, т.е. реално имат 2 часа за домашните, което е малко. Отделно от това ги извеждат и на двора. Така, че може би, ако детето не посещава нищо друго ще успее да наваксва с домашните в занималнята. И ние до късно се мъчехме...много е неприятно. Но пък е по-добрият вариант от този да им пишат решените задачи на дъската Wink
Успех през новата учебна година! Дано е спорна и успешна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт