Жена убива бебето си посредством неасистирано домашно раждане.

  • 11 345
  • 219
  •   1
Отговори
# 210
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078

И така като гледам, никой не е седнал да разяснява медицинските рискове от едното или другото раждане, а всички плюят по една нещастна и страдаща жена. Пак се нароиха възмутените перфектници, бързащи да изтъкнат пълното си умствено и морално превъзходство над по-нещастния от тях. За какво била темата?  


Напротив, имаше множество теми с по няколко стотин постинга с разяснения по въпроса.  Бяха точно и ясно изброени рисковете от домашното раждане. Но всичко това потъна под хилядите теми на "групичката" пропагандираща връщането към каменната ера.

# 211
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Една друга майка е загубила детето си. Дали го е "убила", или не, не решавате вие. Някои дечица и в болница умират, майките ли са ги убили, отивайки в болница?

По темата, мисля, че ако разрешат в Бг домашното асистирано раждане, ще четем по-малко ужасяващи истории и за болници, и за домашни.  
Не го е загубила- убила го е. Аз не решавам, а разсъждавам. Това е моето мнение.
Темата за болниците е съвсем различна.
Колкото за разрешението за дом. асистирано раждане- нито сме дорасли, нито скоро ще се случи.

# 212
  • Мнения: 13 796
Но посредата стоят страшно много жени, които се колебаят. И когато срещат само суперлативи за това колко прекрасно за майката и бебето е домашното раждане, как няма абсолютно никакъв риск, защото природата си знае всичко, и какви касапи и изроди са лекарите по болниците, които само чакат да се появи родилка на прага, за да я метнат на масата и изкормят, какво мислиш ще изберат? Според мен въпросната жена точно така е решила. Лоши спомени от предишното раждане (основателни или не) и безразсъдни и повърхностни съветници наоколо й.

# 213
  • Мнения: 46 562
Обаче това четохте ли го? http://nenanasilieto.wordpress.com/2009/11/17/hello-world/ Заради този случай са направили сайта и изобщо цялата пропаганда.
Ега ти му и лиглата задръстена самовлюбена. Искрено съчувствам на лекарите, които са се паднали в смените.  Close

Прочетох отгоре отгоре. Ми лигла е, как ще ражда в др. поза, освен по гръб? Обратно на земното притегляне се прави, за да е по-трудно и с повече разскъсвания.
И плацентата - ще седи целия персонал и ще я чака? Как не я е срам, като я извадят насила, ще имат повече време за кафенце и приказки...

Не го е загубила- убила го е...

Може и така да е. След експертизата ще си съставяме мненията.
Има цяла тема за мъртви деца, родени в болница, лекарите или нищо не са могли да направят, или са били слепи и не са видели причината за смъртта. Но като лекар в болницата е пропуснал, поне могат да спят спокойно, че не са убили децата си.

птица, аз пък си мисля, че всички тези жени си ги имат тези убеждения, просто се събират в една тема, за да си говорят. Ето, аз, ти и много други - колкото и да четем, няма да тръгнем да раждаме вкъщи, нали? Хората не са толкова лесно управляеми и слепи.

# 214
  • Мнения: 13 796
Подценявате склонността на хората да се поддават на чужди внушения и манипулация.

Нали видя и в другата тема - за доказателства размахват клипчета от ютюб. Нима това е сериозно, зряло и отговорно поведение?

# 215
  • София
  • Мнения: 1 642
Една друга майка е загубила детето си. Дали го е "убила", или не, не решавате вие. Някои дечица и в болница умират, майките ли са ги убили, отивайки в болница?

По темата, мисля, че ако разрешат в Бг домашното асистирано раждане, ще четем по-малко ужасяващи истории и за болници, и за домашни. 
Не го е загубила- убила го е. Аз не решавам, а разсъждавам. Това е моето мнение.

Да де, убила го е твърдо и категорично. Тука всички мятат боб и присъдата е готова. Да се чудиш защо поддържаме скъпоструваща правораздавателна система, като има БгМамма.

Бебетата, които умират по болници, кой ги убива? По вашата логика - майките им.

Галактическа принцеса, къде ги "хилядите теми", че аз не ги виждам? Не мога да повярвам, че някой е успял да заглуши свръхидеалните майки.

Птица, не мога да се съглася с теб. Всеки си носи глава на раменете и не оставя на форумите да решават вместо него. Една жена, решила да роди без медицински контрол, не го е направила заради Родилница, обратното - попаднала е там, защото такива са й били убежденията.

Не пропагандирам домшаното неасистирано раждане в никакъв случай, не ме разбирайте погрешно. Дори преди няколко века в "естествения" живот си е имало акушерки (баби), точно за да има някой по-опитен, ако нещо се обърка. Но отношението ви към тази жена е отвратително меко казано. Още повече, че никой не знае от какво е починало детето. Ако медицинската помощ беше панацея, нямаше да умират бебета в ръцете на компетентни лекари...

# 216
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764

Обаче това четохте ли го? http://nenanasilieto.wordpress.com/2009/11/17/hello-world/ Заради този случай са направили сайта и изобщо цялата пропаганда.
Ега ти му и лиглата задръстена самовлюбена. Искрено съчувствам на лекарите, които са се паднали в смените.  Close

Това сериозно ли? Прочетохте ли въобще за какво става въпрос? Ето точно тази реакция и това оправдание ще се чува сега, когато някоя "лигла" спомене, че нещата не са съвсем в ред в нашите родилни отделения.

# 217
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Обаче това четохте ли го? http://nenanasilieto.wordpress.com/2009/11/17/hello-world/ Заради този случай са направили сайта и изобщо цялата пропаганда.
Ега ти му и лиглата задръстена самовлюбена. Искрено съчувствам на лекарите, които са се паднали в смените.  Close

Прочетох отгоре отгоре.
Ми лигла е, как ще ражда в др. поза, освен по гръб? Обратно на земното притегляне се прави, за да е по-трудно и с повече разскъсвания.
И плацентата - ще седи целия персонал и ще я чака? Как не я е срам, като я извадят насила, ще имат повече време за кафенце и приказки...


Прочети го и отдолу-отдолу. Наистина, защо е отишла в болница ега ти!

# 218
  • out of space
  • Мнения: 8 574

Обаче това четохте ли го? http://nenanasilieto.wordpress.com/2009/11/17/hello-world/ Заради този случай са направили сайта и изобщо цялата пропаганда.
Ега ти му и лиглата задръстена самовлюбена. Искрено съчувствам на лекарите, които са се паднали в смените.  Close

Това сериозно ли? Прочетохте ли въобще за какво става въпрос? Ето точно тази реакция и това оправдание ще се чува сега, когато някоя "лигла" спомене, че нещата не са съвсем в ред в нашите родилни отделения.

Глупости. Цялото й поведение с постъпването в болницата е било под всякаква критика.
Пречи на лекарите, отказва законово задължителни неща, дават й бебето- тя иска да го кърми, що на съседката давали еди какво си лекарство....айде да не преразказвам.  Whistling

# 219
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата просто преля и в двете посоки.
Малко почивка.

Общи условия

Активация на акаунт