Жена убива бебето си посредством неасистирано домашно раждане.

  • 11 366
  • 219
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 46 627
Аз лично не съм сигурна, че щеше да е живо. Но съм сигурна, че щеше да има шанс да е! Това ми е болката- че не му е даден шанс на това бебе!

Това ще се докаже. Ако наистина е родено мъртво, където и да го е родила, няма шанс.

# 166
  • София
  • Мнения: 418

И така, в болниците не е страшно. Не е спа- курорт, но и страшно не е.
Окситоцинът не е лош, напротив, той е необходим, тялото ти по принцип го произвежда по време на и след раждане, а дивите животни изяждат плацентата - за да си върнат колкото е възможно от изгубената енергия, за да прикрият до колкото е възможно миризмата на кръв и раждане, но не на последно място - за да се сдобият с ценния окситоцин, който предизвиква любов към мъничето и производство на мляко.

В първите часове на живота за бебето е важно да е на топло и сигурно. А за майката - да бъде прегледана и да си почине. Ще имат достатъчно часове, дни, месеци и години заедно. Не първите мигове, а безкрайните часове, докато има температура, докато никнат зъби, окуражаването, след като падне са онези, които правят майката - майка и детето - уверено.
[/b][/color]

Ами всъшност окситоцина прави всички тези неща ако се отдели естествено при раждането... синтетичния окситоцин не стига до мозъка за да накара майката да се влюби, нито до мозъка на бебето за да го оспокои и тн... просто ускорява раждането... А в първите часове за бебето е най-подходящия момент да започне да суче, тъй като инстинктите му са най силни, а кърменето е много важно за него... разбира се живота му е по важен де... а и тези неща не са по тая тема, така че спирам да пиша.

# 167
  • Мнения: 11 329
Преди да сеете всякакви присъди, редно е да се замислите защо се стига до този Избор.
В България има кланици вместо родилни домове, в България бременността е болест, а не естествен процес. Докато това не се промени, ще има жени, които ще искат да избягат от тази порочна "система".
Ако имаше законова постановка да се ражда асистирано у дома, нещата щяха да са по-различни.

Пипинс, една поправка от началото на темата - в чужбина, когато се ражда у дома, няма линейка пред къщата с лекар и спасителен екип. Има само акушерка и/или дула. Това са легенди на "компетентните" от кланиците.

# 168
  • Мнения: 324
Толкова безумна е отговорността, която са поели родилката и мъжа й, че... дано успеят да си простят някога!
За мен това е престъпна безотговорност, умът ми не побира как се наемат да раждат без присъствието на неонатолог с инструменти за бърза реакция. Приемам, че раждането може да е неасистирано, но ако това засяга само животът на майката - решението за нейния живот си е нейно. Но при положение, че има рискове за бебето, които невинаги се виждат при прегледите и трябва да се реагира за секунди, това не го разбирам, не успявам да го приема.
Не мога да си представя колко ужасни трябва да са условията за раждане в БГ болниците, че да се решиш на това безумие. И наистина ли е ужасно или бременните се манипулират? Чета в профила на "Родилница" във Фейсбук: "Събираме разкази на травматични за родилките раждания в български клиники" - ако четеш само за такъв тип раждания, ще приемеш болницата като място за заколение и ще искаш да я избегнеш, ще последваш съветите на тази "малка работилничка за прекрасни раждания", нали?
Право на избор - добре. Но когато този избор застрашава или отнема чужд живот, това си е престъпление. Не искам да съдя всъщност. Просто ми е много тъжно - за детенцето, за родителите, за действителността в България...

# 169
  • Мнения: 13 828
Нито са ме клали, нито са се държали с мен като с болна. Нито с някой от моите познати. Чак пък все изключение да сме били!?
Хайде посмалете малко. Заради такива безотговорни дрънканици се стигна до това нещастие.

# 170
  • Мнения: 11 329
Нито са ме клали, нито са се държали с мен като с болна. Нито с някой от моите познати. Чак пък все изключение да сме били!?
Хайде посмалете малко. Заради такива безотговорни дрънканици се стигна до това нещастие.
Или си изключение, или не знаеш какво значи естествено раждане в болнични условия.
Работила съм в системата, знам какво нечовешко отношение имат израждащите, знам какво може да се очаква - родила съм и трите си деца в болница, но не в България.

# 171
  • София
  • Мнения: 17 596
Ако сега тази убийца прекара поне следващите 5 години в затвора....

Т.е. ти не виждаш нищо смущаващо в това да разделиш едно дете от майка му за има-няма 5 години тъкмо след като е преживяло смъртта на сестра си.

Доста обективен подход, наистина.
Справедлив, преди всичко.

Аз изобщо не съм убедена, че е безопасно да бъде оставено по- голямото дете в ръцете й. Особено пък след смъртта на по- малкото дете. Не е ясно как ще й се отрази, ясно е единствено, че по- нормална няма да стане. При положение, че точката, от която тръгва, не е най-... хм, уравновесената, не ми се и мисли къде може да стигне.

# 172
  • Мнения: 212
Преди да сеете всякакви присъди, редно е да се замислите защо се стига до този Избор.
В България има кланици вместо родилни домове, в България бременността е болест, а не естествен процес. Докато това не се промени, ще има жени, които ще искат да избягат от тази порочна "система".
Ако имаше законова постановка да се ражда асистирано у дома, нещата щяха да са по-различни.

За тази родилка нещата нямаше да са по-различни - преносено две седмици толкова голямо бебе никой нямаше да изражда вкъщи. За това също си има ясни критерии в държавите с регулирано домашно раждане.
Не заблуждавайте хората!

# 173
  • Мнения: 11 329
Персона, не заблуждавам никого. Коментираш съвсем различно нещо.

# 174
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
При положение, че точката, от която тръгва, не е най-... хм, уравновесената, не ми се и мисли къде може да стигне.

Ако уравновесеността е критерий за създаване и отглеждане на поколение, страхувам се че демографската криза внезапно ще превземе света.

# 175
  • София
  • Мнения: 17 596
В темата за естествено раждане мълчат 3 дни за случилото се? Защо? При удачно раждане - "Ауууу, колко хубаво, прекрасно", разливат се от умиление и възторг, при смърт - мълчание! Приемам го като съзнателно заблуждаване и криене на информация. Нали говорим за правото на информираност на пациента! Къде е то в случая. Ако на беше БТВ вчера, нямаше и да знаем.

Всъщност може би е редно тази тема и сродните на нея да бъдат заключени и изтрити завинаги - крайно неприятно ми стана, като прочетох как хората свързват действията на откачалките с този форум, който е бил за мен и за много други безкрайно полезен. Не е добре да намират трибуна тук...

ПП
Reza, истина е, че малко родители са пригодни за тази си роля.
Аз самата едва ли бих се класирала.

# 176
  • Мнения: 2 868
Аз лично не съм сигурна, че щеше да е живо. Но съм сигурна, че щеше да има шанс да е! Това ми е болката- че не му е даден шанс на това бебе!

Това ще се докаже. Ако наистина е родено мъртво, където и да го е родила, няма шанс.
Човече, какво ще докаже ако е родено мъртво? Че невлизайки в болница, което и е било предлагано,  е лишила детето си от проследяване на тонове и евентуална бърза реакция при проблем.

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 18:39 от Arizona

# 177
  • Мнения: 212
.

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 19:21 от Persona

# 178
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Reza, истина е, че малко родители са пригодни за тази си роля.
Аз самата едва ли бих се класирала.
[/b][/color]

Именно самоосъзнавайки се, колко сме уязвими от грешки е хубаво да не сме безкрайно категорични в присъдите си за чуждите.

Много хора са се опитвали самолично да оправят света и не им се е получавало.
И добре, че са се проваляли, като се позамисли човек.

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 18:46 от Reza

# 179
  • Мнения: 46 627
... преносено две седмици ...

Ако беше във Франция например, нямаше да го броят за преносено, така че диагнозите са относително нещо.

птица, какво право на информираност, документите за информирано съгласие не ги дават по-рано, а се подписват като си умрял от болка и не виждаш буквите. Това е само пример.
И жените правилно мълчат, от бълване на излишни сценарии никой няма полза, като излезе причината за смъртта, тогава ще говорят.

Arizona, имам предвид, че има хиляди причини, заради които може да умре едно дете в майката, причини, които не могат да се предотвратят с влизане в болница. Ако причината е такава, няма ли да ви е неудобно от всичко изписано?

Общи условия

Активация на акаунт