Жена убива бебето си посредством неасистирано домашно раждане.

  • 11 363
  • 219
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 13 829
Имаше тема в Клюкарника, но я преместиха и сляха с тази тук. На по-закътано Tired


# 181
  • София
  • Мнения: 17 596
П.П. На моя позната, родила в 39-та седмица мъртво дете така и не й казаха причината за смъртта, задушаване, но защо, никой не мога да даде отговори. Роди в болница и беше медицинска сестра там, т.е. предполагам, че са й обърнали внимание дори повече, отколкото на др., но не всичко зависи от нас...

Нали все пак правиш някаква разлика м/у мъртвородено и живородено, но изоставено на произвола на съдбата?

ПП
Темата е тук и тук й е мястото.
Клюкарникът е място за клюки.
А тук е мястото, където четат бременните. Бъдещите родилки. Важно е те да видят колко са важни решенията, които вземат. И колко фатално може да бъде залитането по модни тенденции и вслушването в тръбенето на откачалките.

Общо взето ми е все едно какво може или не да се прочете или прокоментира в Клюкарника - важно е да спасим колкото можем повече неродени дечица. Да заглушим откачалките - а те са, като цяло, много шумни, макар и малко на брой и да затвърдим в бъдещите родилки необходимостта от отговорно подхождане към раждането и майчинството.

До къде може да стига човешката заблуда също не е от значение. От значение е тези личности да не получават трибуна в уважаван от бъдещите и настоящи майки форум, да не бъдат свързвани с него - или той с тях, да е ясно, че са просто шепа откачалки, отцепници, сектанти - както щете ги наречете, но да няма опасност да внесат объркване в изпълнените с хормони глави на бременните, особено на младите момичета, които все още... да речем, не са намерили себе си, но вярват, че новото винаги и задължително носи прогрес.

# 182
  • Мнения: 324
... преносено две седмици ...

Ако беше във Франция например, нямаше да го броят за преносено, така че диагнозите са относително нещо.
Мога да кажа за Италия - моя позната роди 12 дена след термина. Не знам терминологично как са го водили това, но всеки ден тя ходеше на мерене на тонове и на ехограф, беше определена като рискова бременност. (Един следобед беше престанала да усеща бебето, дори и след хапване на нещо сладко, и макар че тоновете си били нормални, й предизвикаха раждането с нейното съгласие.) Надявам се и в случая тоновете да са следени всеки ден и да е положена нужната грижа!

# 183
  • София
  • Мнения: 17 596
Някак не мога да се вържа на теорията, че жената е искала най- добро за бебето си...

Аз мога, защото в моето желание за най-доброто в търсенето си на това най-добро раждането удома идваше като наистина най-хубавото и за майката и за бебето... Има едно АКО обаче, което ме спира. Най-хубавото е ако всичко е наред, при усложнения е хубаво да има лекар... затова не бих родила вкъщи.... щото ме е страх. Но от информацията в интернет излиза, че  много от ненужно приклагани в болницата процедури са вредни и затова много жени искат неасистирано раждане.....

От информацията в интернет и посещение от извънземни може да излезе.
Точно в това е проблемът - важно е коя информация, от къде се чете, към мрежата трябва да се подхожда много внимателно и с голяма доза скептицизъм.

# 184
  • Мнения: 2 022
До къде може да стига човешката заблуда също не е от значение. От значение е тези личности да не получават трибуна в уважаван от бъдещите и настоящи майки форум, да не бъдат свързвани с него - или той с тях, да е ясно, че са просто шепа откачалки, отцепници, сектанти - както щете ги наречете, но да няма опасност да внесат объркване в изпълнените с хормони глави на бременните, особено на младите момичета, които все още... да речем, не са намерили себе си, но вярват, че новото винаги и задължително носи прогрес.
Катя, много точно, ясно и адекватно написано!

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 18:57 от Cygnus

# 185
  • Мнения: 2 868
Arizona, имам предвид, че има хиляди причини, заради които може да умре едно дете в майката, причини, които не могат да се предотвратят с влизане в болница. Ако причината е такава, няма ли да ви е неудобно от всичко изписано?
Поне едно нещо знам - два пъти съм раждала по нормален механизъм, по време на изгонването на плода лекарят следи тоновете след всяка контракция/напън. В предродилна - също се следят ако не постоянно то доста често.
Както и на момичетата които лежат в болницата - всеки ден по няколко пъти.

# 186
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080

А тук е мястото, където четат бременните. Бъдещите родилки. Важно е те да видят колко са важни решенията, които вземат. И колко фатално може да бъде залитането по модни тенденции и вслушването в тръбенето на откачалките.

Общо взето ми е все едно какво може или не да се прочете или прокоментира в Клюкарника - важно е да спасим колкото можем повече неродени дечица. Да заглушим откачалките - а те са, като цяло, много шумни, макар и малко на брой и да затвърдим в бъдещите родилки необходимостта от отговорно подхождане към раждането и майчинството.

До къде може да стига човешката заблуда също не е от значение. От значение е тези личности да не получават трибуна в уважаван от бъдещите и настоящи майки форум, да не бъдат свързвани с него - или той с тях, да е ясно, че са просто шепа откачалки, отцепници, сектанти - както щете ги наречете, но да няма опасност да внесат объркване в изпълнените с хормони глави на бременните, особено на младите момичета, които все още... да речем, не са намерили себе си, но вярват, че новото винаги и задължително носи прогрес.

Както винаги си ужасно права.

# 187
  • София
  • Мнения: 17 596
katiABV, разбирам че случката е силно травмираща особено за аудиторията на точно този подфорум.

Радвам се, че има хора, които съзират общество там, където аз виждам единствено оцеляващи на всяка цена индивиди.
Обществото се гради до някаква степен и на емпатия.
Къде е твоята в случая?

Всички вече са наясно с позицията ти, която за щастие няма да бъде взета предвид по случая, което пък ще даде шанс на една жена да премисли взетите решения, да бъде до детето и мъжа си, да сподели грешката си с друг, който е на път да я направи.

...но това, разбира се не е важно за теб.
Око за око.

Моята симпатия - смъртта не може да се съпреживее, не мога да говоря за емпатия в случая - е насочена към детето, не към родилката... и просто не смятам, че имаме право да го зачеркнем с лека ръка - само понеже му е бил отнет шансът да живее...

И ми се ще да вярвам, че съдбата му няма да бъде последвана от други...

Преди години си бях направила един експеримент - бях пуснала анкети от типа "бихте ли оставили децата си без ваксини" тук (тогава нямаше още Алтернативен подфорум) и в "Зачатие". Резултатите бяха фрапантно различни. Сега бих направила отново паралелна анкета - в "Проблемно забременяване" и в Алтернативния - "бихте ли родили неасиситирано у дома". Подозирам какъв ще е резултатът. И това не е понеже онези хора са принципно безотговорни - а понеже няколко души им мътят главите и ги пълнят с какви ли не глупости. А другият подфорум се посещава от двойки, които, минавайки по тежкия път на стерилитета са а) запознали се с истинската литература - по всички възможни въпроси, свързани със зачеването и бременността и б) поради същата тъжна причина сдобили се с допълнителна доза отговорност. В някои случаи може да я наречеш и параноя, но знаеш ли... понякога дори и тя е полезна. (Обаче в други ситуации не е... Wink )

# 188
  • Мнения: 46 626
Мога да кажа за Италия - моя позната роди 12 дена след термина. Не знам терминологично как са го водили това, но всеки ден тя ходеше на мерене на тонове и на ехограф, беше определена като рискова бременност. (Един следобед беше престанала да усеща бебето, дори и след хапване на нещо сладко, и макар че тоновете си били нормални, й предизвикаха раждането с нейното съгласие.) Надявам се и в случая тоновете да са следени всеки ден и да е положена нужната грижа!

Да, наблюдавана е в Тина Киркова.

Сега прочетох, че е родила на 6-ти май, не е имала навършени 42 седмици.

Нали все пак правиш някаква разлика м/у мъртвородено и живородено, но изоставено на произвола на съдбата?

Нейното живородено ли е?

Arizona, на мен въобще не ми мериха тоновете, когато постъпих за раждане. Мериха ги предишните дни, но не и по време на раждането. А за причините, не искам да пускам тук линк.

# 189
  • Мнения: 13 829
Цитат
Надявам се и в случая тоновете да са следени всеки ден и да е положена нужната грижа!

Следили са я. И са съветвали да постъпва в болницата.
Лошото е, че в деня на раждането се е скрила у дома. Дори не е отишла в болницата. Нали прочетохте първият пост - цял ден е имала болки, но била решила да ражда вкъщи!
Дори отчет е давала в Родилница за хода на раждането, когато е започнало!
Много ми се иска да видя тези, които в този момент са я съветвали в онзи форум и които сега са се скрили като мишоци.
С радост бих им извила вратовете.

# 190
  • София
  • Мнения: 17 596

И така, в болниците не е страшно. Не е спа- курорт, но и страшно не е.
Окситоцинът не е лош, напротив, той е необходим, тялото ти по принцип го произвежда по време на и след раждане, а дивите животни изяждат плацентата - за да си върнат колкото е възможно от изгубената енергия, за да прикрият до колкото е възможно миризмата на кръв и раждане, но не на последно място - за да се сдобият с ценния окситоцин, който предизвиква любов към мъничето и производство на мляко.

В първите часове на живота за бебето е важно да е на топло и сигурно. А за майката - да бъде прегледана и да си почине. Ще имат достатъчно часове, дни, месеци и години заедно. Не първите мигове, а безкрайните часове, докато има температура, докато никнат зъби, окуражаването, след като падне са онези, които правят майката - майка и детето - уверено.
[/b][/color]

Ами всъшност окситоцина прави всички тези неща ако се отдели естествено при раждането... синтетичния окситоцин не стига до мозъка за да накара майката да се влюби, нито до мозъка на бебето за да го оспокои и тн... просто ускорява раждането... А в първите часове за бебето е най-подходящия момент да започне да суче, тъй като инстинктите му са най силни, а кърменето е много важно за него... разбира се живота му е по важен де... а и тези неща не са по тая тема, така че спирам да пиша.

Няма никакво значение къде и как е бил произведен даден хормон, влезе ли в кръвообращението, отива навсякъде - и в мозъка на майката, и в кръвообращението на детето, не се безпокой за това. Химически идентични са.
Колкото до инстинктите за хранене - децата ги имат доста здрави до към пубертета. Не се притеснявай, до сега не е докладван случай на бебе с анорексия. И в следващите дни ще е точно толкова гладно, колкото и в предните. Това, което е важно за него, е да е на топло и сигурно.

# 191
  • Мнения: 2 746
Ужасна история! Силно се надявам, че жената преди да реши да ражда вкъщи е обмислила и този, най-страшния вариант....Невъзможно ми е да си представя, как ще се бори сега едновременно с болката от загубата и чувството за вина. Ужас и безумие! Tired

# 192
  • Мнения: 2 746
......
Дори отчет е давала в Родилница за хода на раждането, когато е започнало!
Много ми се иска да видя тези, които в този момент са я съветвали в онзи форум и които сега са се скрили като мишоци.



Майко мила!! Shocked

# 193
  • София
  • Мнения: 17 596
Arizona, имам предвид, че има хиляди причини, заради които може да умре едно дете в майката, причини, които не могат да се предотвратят с влизане в болница. Ако причината е такава, няма ли да ви е неудобно от всичко изписано?
Поне едно нещо знам - два пъти съм раждала по нормален механизъм, по време на изгонването на плода лекарят следи тоновете след всяка контракция/напън. В предродилна - също се следят ако не постоянно то доста често.
Както и на момичетата които лежат в болницата - всеки ден по няколко пъти.

Н, да - но откачалките тъкмо с това плашат младите родилки - какви излишни манипулации и изследвания! Меренето на тоновете било неудобно, не знам... пречело им на разходките, които били тооолкова важни за ... и аз не знам точно за какво - сигурно за цялостната психика на новороденото...  Laughing

# 194
  • София
  • Мнения: 17 596
Нали все пак правиш някаква разлика м/у мъртвородено и живородено, но изоставено на произвола на съдбата?

Нейното живородено ли е?

Да. Според собствените признания на родителите. Имало е пулс. Не са успели да му помогнат да продиша. Всяка едновремешна "баба" би се справила без никакви проблеми с изгонването на течността от устната кухина и дробовете - но те просто не са имали нужните познания и опит за целта.

Общи условия

Активация на акаунт