100 % добра майка

  • 10 285
  • 247
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 433
Собствената.
Майката няма заместител. Една е и с нищо и с никой не може да се замести.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 957
Ta, опираме до класическото "всичко е много относително"....променливите са много и взаимно зависими... Mr. Green а константите пък са много малко...

И ако спрем тук, всичко ще е чудесно, но надали.
MIK, нямаше ли си друга работа, момиче?  Mr. Green

По темата: аз, аз съм 100% най-добрата майка за моите деца, щото съм тяхната, единствената.

А! И Azzy е такава.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз пък не смятам, че неработещата майка е по-спокойна, нито па-лъчезарна, нито по-усмихната. Жена, която по цял ден скучае в къщи, не общува достатъчно и нищо интересно не й се случва едва ли е особено лъчезарна. Аз към края на майчинството бях съвсем изтрещяла, въпреки че по-принцип обичам да си стоя в къщи и не припирам да работя. Но пак 2 год в къщи ми дойдоха в повече. И не съм само аз. В нашата градинка най-изнервените и най-крещящи майки са неработещите.  Работещите майки са само по-уморени, не са в никакъв случай по-лоши. Има начини да се компенсира умората и тя да не рефлектира върху децата.
А и друго - майката работи докато детето е на ясла, градина, училище... Поне в общоприетия случай. За какво лишаване от внимание тогава говорим?  Докато мойте деца са на ясла дали е важно за тях дали съм в къщи или на работа?  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 9 874
Как ги правите тия статистики в градинката,направо изумително Crazy-работещите са уморени,неработещите са изнервени и крещящи. Shocked

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Докато мойте деца са на ясла дали е важно за тях дали съм в къщи или на работа?  newsm78

ами докато те са на ясла,мама минава през фитнеса,козметика и фризьора.
пазарува и готви 4 ястия ,и чака домочадието да си хапне

# 35
  • Мнения: 513
Докато аз бях вкъщи по майчинство, отделях повече време за детето ми, повече играехме, разхождахме се, общувахме. Сега работното ми време съвпада с работното време на градината, но вечер съм изнервена от различни служебни реалности и съм по-скоро замислена за проблемите, отколкото енергична и отдадена на детето. Сентенцията, че е по-важно качеството на прекараното време с детето, отколкото количеството, поне при мен не важи. Явно ми липсва организация.
Другото нещо, което ми харесваше по време на майчинството е, че можех да избирам с кого да общувам-майка по градинките много и най-различни. Сега през по-голямата част съм принудена да общувам с колеги и други хора , свързани с работата ми и никой не ме пита харесвам ли ги или не.

Малко се отклоних от темата, но смятам, че 100% идеална майка няма. Аз със сигурност не съм такава, не бих се и включила в подобно съревнование.

# 36
  • Мнения: 655
Всяка майка е добра по един или друг начин. Перфектни хора няма, майките са хора. А и за всяко дете неговата майка е на-добрата, така че ето, 100% добра мама за нейното си дете!

# 37
  • Мнения: 1 567
Ta, опираме до класическото "всичко е много относително"....променливите са много и взаимно зависими... Mr. Green а константите пък са много малко...

И ако спрем тук, всичко ще е чудесно, но надали.

По темата: аз, аз съм 100% най-добрата майка за моите деца, щото съм тяхната, единствената.

да, от гледна точка на майката.
Обаче, ако попитате едно голямо дете (не визирам възрастовата граница 0-6 годинки), определено тия % ще се смъкнат...за съжаление...
Внаги или поне в 90% от случаите, когато има проблем родител-дете-тийн, вината е в родителите. В това число и майката. Излиза, че не винаги всяка майка е 100 % най-добрата за собствените си деца...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 957
Няма поотраснало чадо, което да няма за какво да критикува майка си, да недоволства от нея, ама я се пробвай да му я смениш!
Детето не иска нова по-добра майка, а неговата си, макар и "по-добра".
Не говорим за случаите на системен родителски тормоз.

# 39
  • Мнения: 1 567
Няма поотраснало чадо, което да няма за какво да критикува майка си, да недоволства от нея, ама я се пробвай да му я смениш!

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy не съм и мислила да пробвам...
а поводи за недоволства винаги има... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 40
  • Мнения: X
Няма поотраснало чадо, което да няма за какво да критикува майка си, да недоволства от нея, ама я се пробвай да му я смениш!
Детето не иска нова по-добра майка, а неговата си, макар и "по-добра".
Малкото дете приема всичко на доверие.Затова за него по-добра от мама няма!    Grinning
Но вече пораснало дете,след 9-10 годишна възраст,има собствено и често правилно виждане и мнение за много неща.То започва да разбира ,че и родителите му са хора,с техните недостатъци, не ги приема вече като 100 % знаещи и можещи.
Дори в доста области децата знаят повече от родителите си.
И ако родителят не отчете тези промени с детето му,а се опитва " да му дава тон в живота" като на 2-годишно,неминуемо ще последват конфликти.
Заедно с детето трябва да "расте " и родителя,за да цари мир...поне през повечето време.   Mr. Green

# 41
  • Мнения: 655
Момичета сега се замислих-нали ако всички майки бяха идеални, то нямаше непрекъснато да се опитваме да избегнем грешките, които нашите майки са правили с нас, и както нашите дъщери ще правят един ден. А и така е забавно, стига грешките да не са наистина фатални.

# 42
  • Мнения: 4 569
Няма на 100% идеална майка.

# 43
  • Мнения: 64
Няма на 100% идеална майка.

Разбира се, че няма.
Идеални хора не съществуват. Simple Smile
Нито пък идеални майки.

# 44
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
моята.

Общи условия

Активация на акаунт