100 % добра майка

  • 10 280
  • 247
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 726
Хайде сега казвайте, има ли я, няма ли я и какво представлява Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 10 329
Сериозно ли питаш? Няма идеални неща и слава Богу!

# 2
  • Мнения: 1 726
Съвсем сериозно питам. Прочетох, че като имаш кариера не можеш да си  сто процентова майка от което заключвам, че има такива и ми е интересно какво включва това понятие.

# 3
  • Мнения: 2 222
Ще има шоу и тук сигурно. Wink

# 4
  • Мнения: 371
100% добра майка едва ли има, защото като цяло идеални хора няма. Все някъде и в нещо ще сбъркаме и мисля, че това  е нормално. Все пак за мен добра майка е тази , която един ден освен майка ще бъде и добър приятел с детето си, тази която е осигурила добро възпитание и добро семейство, тази която дава добър пример в постъпките и тази, която вместо да те укурява, че си допуснал грешка се опитва да ти каже как да я поправиш.

# 5
  • Мнения: 1 726
Или по-друг начин от къде идва самочувствието на жените, които са се отказали от професионална реализация, че са по-добри майки: от възпитанието на детето, от храненето, което осигуряват,  че са спокойни и лъчезарни, от  уютния дом, който са създали за това дете или деца, друго, и постигат ли ги всички тези неща, след като винаги се стига до претенции, че едни са по-добри майки от други. С две думи кое ги прави по-добри.

# 6
  • Мнения: 1 127
Аз не мисля, че професионалната реализация би направила от една жена по-лоша майка. При добра организация и разпределение на времето не е невъзможно и в професията си да е добра, и като майка - също. Това да си добра майка зависи от `човека`. И обратно: и без професионална реализация има жени, които меко казано нехаят за децата си  и са ги оставили на произвола на съдбата. Напротив,професионалната реализация, освен морално удовлетворение на жената, предполага се носи и по-добри доходи, което в наши дни не е без значение за отглежаднето и бъдещето на детето/цата/. Wink  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 9 860
Или по-друг начин от къде идва самочувствието на жените, които са се отказали от професионална реализация, че са по-добри майки: от възпитанието на детето, от храненето, което осигуряват,  че са спокойни и лъчезарни, от  уютния дом, който са създали за това дете или деца, друго, и постигат ли ги всички тези неща, след като винаги се стига до претенции, че едни са по-добри майки от други. С две думи кое ги прави по-добри.
И кой каза ,че отказалите се от кариера са по-добри,че не ми стана ясно?Или идеята на темата пак ще е домакини срещу работещи?
Най-малкото пък самочувствие на супер майка имам,нищо ,че нямам никакви амбиции да градя кариера.В толкова неща греша,че не е истина. CrazyУж се уча от грешките си,но времето ще покаже.
Имам самочувствието обаче на доволна от избора си жена,майка и съпруга.На този етап това ми стига.Не съм от хората,които искат да носят няколко дини под една мишница.Ако ми се налага,мисля,че ще се справя.Засега този начин на живот удовлетворява мен,децата ми и съпругът ми.Другото не ме интересува вече-кой какво казал,кой какво мислил по въпроса за мен като домакиня.А беше време ,в което се впрягах. Laughing

# 8
  • Мнения: 1 726
С
И кой каза ,че отказалите се от кариера са по-добри,че не ми стана ясно?Или идеята на темата пак ще е домакини срещу работещи?

Не , по-скоро ми е интересно схващането, че не си добра майка, ако имаш и други сериозни ангажименти освен децата.

# 9
  • София
  • Мнения: 291
Искам един ден децата ми да ми кажат, че съм била най - добрата майка на света!
Други мнения не ме интeресуват!!!

Последна редакция: чт, 27 яну 2011, 15:22 от narcis

# 10
  • Мнения: 200
Искам един ден децата ми да ми кажат, че съм била най - добрата майка на света!
Други мнения не ме интресуват!!!

Да,аз също това искам и други мнения не ме интересуват.  Вчера детето ми ми,ми го каза в същият текст.   Страна ми толкова мило,че краката ми омекнаха.  Напълно съзнавам,че го е чуло от някъде,че за неговите почти 3 г. това са заучени фрази и че не го осмисля още,но мило и драго давам един ден,вече като пораснал тиййнейджър да ми го каже.    Иначе добра майка е тази,която отглежда децата си с любов и всяка нейна стъпка към детето е изтъкана от разбиране и положителна емоция.    Добрата майка не е работещата жена,нито пък домакинята,а е тази която успява да ги съчетае,като винаги поставя детето си на първо място.   Така мисля аз и не е задължително някой да споделя моето мнение.    Една моя причтелка мисли ,че е много добра майка,едва ли не идеалната,защото никога не се е карала на детето и всичко му позволява. Много пъти съм се опитвала да и кажа,че не е така,но започва враждебно да се защитава.  Някои хора живеят в някакъв си измислен свят,който си мислят,че е идеалния..

# 11
  • Мнения: 755
Добра майка е тази , която най-напред обича себе си като личност и после обича всички други.
Какво имам предвид ли? Това, че човек трябва първо себе си да обича и да е в мир със себе си и тогава може качествено да се раздава на близките си и най-вече да се грижи и обича децата си. Нито една пожертвала кариерата си жена в името на това да бъде добра майка, може да даде пълноценно своята любов на детето си нито пък обратното. Трябва да искаш ида можеш да носиш двете дини под една мишница.
В крайна сметка добра майка е жената, която в мир себе си и желанията си.  Горе-долу така ми хрумва. Другото противопоставяне на работеща и домакиня е повече от глупаво за мен.

# 12
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 За сина ми съм най-добрата майка, но дали околните ме оценяват така - не ме интересува. Грижа се за него до колкото мога, обичам го безкрайно, целувам го непрестанно, скарвам му се поякога. Това, че в момента не работя, не ме прави по-добра майка от съседката, която работи, но пък имам едно предимство - прекарвам повече време с детето си .

# 13
  • Мнения: 3 929
Оценката за това може да даде само синът ми и неведнъж ми го е казвал, че съм "най-прекрасната майка на света". Това ми е напълно достатъчно. Иначе оценки можеш да чуеш отвсякаде.
Дори и синът ми да не го беше казвал това, дори никога да не признае тази квалификация, аз знам, че давам най-доброто от себе си, на което съм способна в този момент, или поне се старая. Дали ще съм вкъщи, домакиня, или ще ходя на работа и ще правя кариера, важното е да съм удовлетворена от това, с което се занимавам, а когато един човек е удовлетворен, е и пълноценен не само за себе си, но и за околните - особено за децата си.

# 14
  • Мнения: X
100 % добра майка едва ли има.
За да е такава,тя трябва да се е родила научена да бъде майка.
А пък не съм чувала за такава...  Mr. Green
Всички други са хора,учат се да бъдат родители в крачка.ако са достатъчно интуитивни по отношение на своите деца,може и да се научат да бъдат добри родители.

Или по-друг начин от къде идва самочувствието на жените, които са се отказали от професионална реализация, че са по-добри майки: от възпитанието на детето, от храненето, което осигуряват,  че са спокойни и лъчезарни, от  уютния дом, който са създали за това дете или деца, друго, и постигат ли ги всички тези неща, след като винаги се стига до претенции, че едни са по-добри майки от други. С две думи кое ги прави по-добри.
Не мисля,че тези майки имат по-голямо самочувствие.Поне аз нямам такова...
Мисля обаче,че жените с кариера нямат необходимото време за децата си.
Особено тези,тръгнали на работа още на третия-четвъртия месец след раждането...Бебето има нужда да изгради връзка с майката.
А оставено на други грижи толкова малко,то изгражда тази връзка с човека ,който се грижи постоянно за него-баба,гледачка...

Общи условия

Активация на акаунт