Почивка на о. Корфу през 2011 :)

  • 44 439
  • 183
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 813
Здравейте.
За първи път смятаме да ходим на Корфу в началото на Септември. Можете ли да препоръчате хотелче или студия от западната част на острова, аккто и някакви насоки и мнения за заведения, хубави плажове и развлечения, които си заслужават.
П.С. Определено синтезираната информация ( каквато е в темата за Тасос) е доста по-полезна за всички ползващи я.

# 166
  • Мнения: 272
Зависи какво разбираш под хубави плажове  Peace
На мен лично най-много ми хареса районът около Лиападес, Палеокастрица и Белла Виста. Всички постройки са по разни стръмни хълмове, но пък гледката отвсякъде е разкошна  Heart Eyes Всички плажчета в този район са с камъчета, но с кристална синя вода.

В югозападната част са дългите пясъчни плажове - Маратия, Исос, Агиос Георгиос, а малко по на север са са Агиос Гордиос и Глифада (денивелацията при спускане към Глифада е голяма, но пък на мен ми стана един от фаворитите).

За развлечения в темата сме коментирали - разходка с лодка с прозрачно дъно, манастира в
Палеокастрица, крепостта Агелокастро, самата столица (но тя е от източната страна), Сидари (северната част). Тук бих добавила и селцето Афионас - на север от Палеокастрица, под него има плаж на нещо като мини провлак.

За заведенията - в Лиападес имаше една таверна Михалис, още бълнувам за техните манджи  Laughing Готвеха разни специфични за острова неща, запомнила съм пастицада (на другите места в Гърция има пастицио, но двете нямат нищо общо освен макароните вътре), спагетите със скариди също им бяха много добри. Пробвахме и други заведения, но накрая винаги се връщахме в Михалис, дано не са го развалили оттогава. Около Белла Виста пък имаше много кафенета и сладкарници - пийваш си и се наслаждаваш на гледката Simple Smile

# 167
  • Мнения: 813
Благодаря за отговора. Попринцип търсим по-спокойни места, с хубави гледки.

# 168
  • София
  • Мнения: 95
Момичета,
препоръчайте места за хапване в Маратиас и района.

Благодаря

# 169
  • Мнения: 2
i az da se vkly4a po temata,ve4e treti sezon sme v Gurcia i po to4no na ostrov Korfu,putyvame s kola,nurviqt put si haresahme edin hotel/studio-apartamenti/v Mesongy i Moraitika oblastta i go rezervirahme s booking com,ve4e ne polzvame posrednici a napravo pra6tame mail do hotela,purviqt put ostanahme mnogo dovolni ot obslyjvaneto i posle ne sme smenqli hotela,bqhme v www.riverstudios.gr na ostrov Korfu,ima kyhni,moje6 da si gotvi6,ima hladilnik,moje6 da si donese6 ot Bulgaria hrana,a i v magazinite ne e skupa,ima dosta evtini ne6ta v Lidl,daje cenite sa po-niski ot Bulgaria,hotela e blizo do moreto,ima sobstven basein,bezplaten parking,tiho,spokoina,priroda,4istota,maslini,portokali,limoni,zehtin...uzo,napravo super.V hotela ima bezplatni shezlonzi,s kolata obikalqhme do grada,a ve4er se razhojdahme pe6a po glavnata ylica,po plaja,ima strahotni zavedeniq,barove,cenite sa bih kazalakato v Bg,na Bulgarskoto 4ernomorie,hotelite ALL INC hi4 ne sa mi po vkysa i ne gi preporu4vam za6toto sum rabotila po hoteli i restorati....dokato bqh y4eni4ka i znam kak se prigotvq hranata....i otravqniqta,diariqta i nerazpolojeniqta posle kato ti provalqt vakanciqta..ne blagodarq....hodihme i na ekskyrziq s korab,blizo do hotela ima reka,ot tam trugvat korabite,ot reka Mesongy ,ima ekskurzii s korab ot  Korfu do Gurcia,do Sivota,kudeto ima pe6teri,edin den ot vakanciqta si posvetihme na tozi kryiz,kato trugnahme v 9 sytrina i se pribrahme kum 17h,razgledahme celiqt ostrov Korfu po kraibrejnata bregova liniq ta 4ak do Gruckiq kontinent,tam plyvahme,kupahme se,ima6e myzika na koraba,smqh,kapitanite bqha mnogo veseli,zabavni,ima6e mnogo piene i obqd vkly4en v cenata/platihme po 25 evro na 4ovek/vuob6te ima mnogo kakvo da se pravi i vidi na ostrova i nikoga ne ni omruzva da se vru6tame otnovo i otnovo,daje i nablizo do hotela ni ima avtobysna spirka i za 2,40 evro se vozi6 do glavniqt grad Kerkira,kudeto ima mnogo interesni zabelejitelnosti,edna ot koqto preporu4vam da poseti vseki-Curkvata Sv.Spiridon,az ve4e 3 puti hodih tam i neznam dali vqrvate v bojiqta sila,no ve4e 3 puti mi sbudva jelaniqta..pojelavam i na Vas ot surce...Wink

# 170
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Здравейте,гледам, че никой не е писал скоро,та да побутна малко. Никой ли не ходи на остров Корфу?
Някой със прясно инфо за хотели,забележителности да сподели повече.
Предстои ми да резервирам за началото на август,ще се радвам за мненение за хубав хотел на плажа.
 bouquet

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 1 034
Иаз чакам някой да се включи bouquetВ началото на септември мисля да отскочим до Корфу и ще се радвам на всякаква информация.

# 172
  • Мнения: 30
И аз чакам отзиви .Резервирах в  този хотел   http://silverbayhotel.gr/el/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B9%CE%BA%CE%AE/    след това прочетох доста негативни мнения ,но каквото такова ,дано да не се разочароваме.

# 173
  • Мнения: 2
preporu4vam hotel mesongy beach,hotel primasol luis,hotel belvedere I hotel riverstudios v mesongy

# 174
  • София
  • Мнения: 1 255
andgela12 би ли спряла да пишеш на шльокавица. На кирилица се пише тук, доколкото си спомням и според правилата на форума. Така и не си направих труда да ти изчета предишния пост заради шльокавицата, а може би има и нещо интересно в него.

# 175
  • на земята
  • Мнения: 4 096
 klopess,къде правиш резервация през букинг ли или чрез агенция?
Аз все още издирвам хотел,искам да е на хубав плаж  newsm78 май в западната част на острова,прочетох доста мнение в темата май е предпочитана западната част,Пише също че имало много комари,та си вземете машинка за комарите Laughing

# 176
  • Мнения: 1 934
Въобще няма да ви помогнат машинките за комари - още имаме белези от посещението си на Корфу  Laughing  ooooh!
Просто се пригответе да не можете да спите от бръмчене и да се чешете като крастави  Peace Това пряват и всички гърци, вместо да си сложат мрежи  Crazy

Плажовете Марафия, Исос, Глифада са ми в топ листата  Simple Smile

# 177
  • Мнения: 30
Направих чрез агенция,само се моля всичко да е наред

# 178
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Малии,както ме обичат комарите как ще изкарам не знаммм  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ще замъквам машинки,пръскало,ще се заредя яко,малката как ще я опазвам не знам  #Crazy

# 179
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте,гледам, че никой не е писал скоро,та да побутна малко. Никой ли не ходи на остров Корфу?
Някой със прясно инфо за хотели,забележителности да сподели повече.
Предстои ми да резервирам за началото на август,ще се радвам за мненение за хубав хотел на плажа.
 bouquet

*лаленце*
Ако можеш да си позволиш по-висока цена...
Аз харесвам много хотелите на Grecotel .



Ако има места и решиш ще ти кажа повече...

Общи условия

Активация на акаунт