Как мислите вие? Дали се обидих с право или не?

  • 10 439
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Мисля,че не е кой знае каква драма,че не се е качила..Първо сигурно е била уморена от работа..Второ в тоя студ да излиза от колата,да паркира и т.н. няма смисъл,при положение,че няма да остава..

И аз така мисля.

# 16
  • Мнения: 364
Това, че не се е качила за мен е ок.
Но пък два дни да не намериш време да звъннеш за минутка и да откажеш лично или да благодариш...
Още повече, че така или иначе си се обадил на детето си два пъти, докато е в жилището им.
Е, не може ли да помоли за минутка да викне леля си..

Ами не е много красиво, но пък не бих се задълбочавала с анализи.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 997
Отдавна не се впечатлявам на дреболии, приемам хората със странностите им. Трябва да се случи нещо наистина сериозно, за да ме обиди.
Не бих го мислила, единствено това с изпросените сладки би ме озадачило, но не и обидило.

# 18
  • Мнения: 2 142
Това със сладките е отколешен наш обичай !Не го приемам - който бил там,ял и пил.
Носи се на болен,а останалото е без значение - не се знае какъв е моментът на жената.

# 19
  • Мнения: 1 296
Не се вторачвай в такива неща....

Правилно, на света има толкова по-сериозни проблеми и дилеми, че не си струва това да те тормози. Бъди над тези неща.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 185
По принцип е права Лили - Лу, можела е поне да помоли детето да викне леля си на телефона, но...то работата със зълвите и снахите е малко като със свекървите и снахите  Rolling Eyes

Тук в СО често се усеща тази нишка на напрежение. Щом на зълвата и е "капак" на напрегнатото ежедневие да се чуе със снаха си. Пък снахата не се е притеснила защо се е държи така първата, а директно се е нацупила, значи отношенията са малко служебни.

А за чинията със сладки наистина ми е странно, но има ли вариант на каката да са и харесали и затова да си е поискала още?

Последна редакция: пн, 20 дек 2010, 20:33 от M_I_A

# 21
  • Мнения: 272
Ако някой мой близък се държи така първата ми реакция ще е да му звънна да го питам дали е добре (дали е уморен, болен и т.н). Няма да тръгна да се цупя.
Като знам колко ми е натоварено на мен напоследък в работата, ако някой тръгне да ме кани на сладки и вино след работа, си го режа без никакви угризения. Близки до сега не са ми се обиждали. За останалите май не ми и пука...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 185
Ама аз сега прочетох, че местожителството е Виена.
Съпругът българин ли е? Ако не, разбираемо да се чустваш леко пренебрегната, но пък и разбираема е и сдържаността на роднината.

# 23
  • Мнения: 78
На мен това не би ми направило кой знае какво впечатление. Ако живеят в друг град или са така нещата, че се засичате веднъж годишно, тогава щеше да ми направи впечатление. Не се кОси  bouquet.

# 24
  • Мнения: 569
Нещо е била раздразнена зълва ти според мен за да не се обади лично да откаже поканата и да не се качи. Голямата  дъщеря обаче е настоявала да дойде у вас, малката просто не е била пусната....
Да не би да сте имали конфликт или някакъв разговор преди време който да е бил повод за това и поведение? Аз лично щях да се обадя да попитам каква е причината и има ли изобщо повод за притеснение някакво.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 372
А бе малко чинията със сладките е  селски номер, но за другото няма какво да се сърдиш .
Мхм ,и аз съм на същото мнение  Peace Но наистина нищо не е коствало да звънне тя или пък чрез телефона на детето да се чуете..Но и такива хора има,на които такива неща не им правят впечетление..Не бива да се обиждаш,както ти казах и по-горе едва ли зад всичко стои сериозна причина щом е пуснала дъщеря си у вас..Но това със сладките наистина ми озадачава и потриса.. Но въпрос на лично виждане е всичко..Не се обиждай за такива неща..Сигурна жената просто си е с по-особен характер.А да попитам българка ли е зълвата,защото бе споменато,че сте във Виена.. Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 23 098
Бих се подразнила от тази демонстрация на неуважение. Защото аз никога не бих постъпила по този начин. Още повече пък и да си изпрося ядене за вкъщи  Peace
Но както казах - ще се подразня. Няма да си губя времето да размишлявам върху постъпките на хора, които явно не заслужават вниманието ми.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз пък се чудя, как не знаеш къде е буквичката Ч - вдясно на клавиатурата, на средния ред.
По темата - не, не бих се обидила. Може да е притеснена за нещо, да е уморена... има един куп причини, които може би трябва да си изясня, след като имам подозрения.

# 28
  • Мнения: 201
Ако зълвата е австрийка, не се опитвай да пречупиш нещата през нашата си народопсихология. И не си го слагай на сърце, имала е причина или просто си е такъв човек, или недосетлива, или по-студена, надали е тенденциозно лошо отношение към теб. Виждам че си женена от 13г, ако е имало такова, досега да си го разбрала.
И на мен момента със сладките ми стана смешен ("Мама пита... Wink), но пък има ли такава традиция по вашите земи, неизяденото да се разпределя преди тръгване?  Тук така правят (дори на училищното тържество), и ако някой си тръгва по-рано съм виждала да си пълни чинийка за вкъщи, ако е останала доста храна. А може просто да се е сетила, че твоите сладки не са за пропускане! Peace

# 29
  • Мнения: 3 146
Бих се подразнила от тази демонстрация на неуважение. Защото аз никога не бих постъпила по този начин. Още повече пък и да си изпрося ядене за вкъщи  Peace
Но както казах - ще се подразня. Няма да си губя времето да размишлявам върху постъпките на хора, които явно не заслужават вниманието ми.
Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт