Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 77-та тема

  • 136 661
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • varna
  • Мнения: 676
Brontolo,много стилно и апетитно изглежда пилешкото!Може ли да споделиш рецептата?  bouquet

# 46
  • Мнения: 402
 идеята е оттук ,но тъй като не немога да намеря ориг.рецепта
затова ще ти кажа моята.
В/у много тънко нарязани филенца от пуешки гърди/лекичко поръсени с брашно/ ,сложих шунка , плочици топено сирене и долната част от сварени предварително аспержи. Завих ги на рулца,завързах ,овалях леко в брашно и ги поизпържих.Като придобиха цвят,полях 1ч бяло вино ,а след това доливах водичка от аспержите ,до готовност. Накрая сгъстих с нишесте.
При сервиране, махаш конците предварително,разрязваш за вид, и украсяваш с връхчетата на аспержите.

За първи път обяснявам някоя рецепта hahaha, и дано съм се справила Rolling Eyes
п.с. да не ти казвам ,че ги направих заради чиниите,които си купих предния ден hahaha hahaha

# 47
  • Мнения: 73
Китайска салатка .



Руска салатка с колбас .



Пилешка супа с макарони .



Печено пилешко месо .



Пиле със зеле .



Боб със свински флейки .



Ориз със свински флейки .




Питка със сиренце .



и парче от нея .



Баница със сирене .



и сладки за десерт купешки .

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 17:08 от viara.an

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аз докато се мотая по горските баири, вие нова тема, че и 4-ри страници изписали Whistling.
Плесвам си скромните манжи и се връщам да видя какви чудесии пак сте сътворили  bouquet.

Баницата-бюрек на Вивиан:


Риба с доматен сос на фурна:


Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 10:13 от mari_eta

# 49
  • Мнения: 1 461
Мама Цоцоланка много са хубави фунийките надявам се да са ви харесали ,аз искам да ти благодаря за рецептата за кекса  Hug стана страхотен,ще можели да ми дадеп рецептата за този хляб изглежда страхотно  Crazy

разписвам се с целувки ,в всяка целувка бучнах по едно орехч4е

# 50
  • MUC
  • Мнения: 572
От мен печени ябълки с марципан, орехи и мед.  Hug


# 51
# 52
  • Мнения: 22 867

Картошка по украински, пържена рибка и любимият ми тиквен сладкиш във вид на кексчета.





# 53
  • сред люляците
  • Мнения: 767

Картошка по украински, пържена рибка и любимият ми тиквен сладкиш във вид на кексчета.


Тез картошки супер изглеждат   chef Ще чакам рецепта   bouquet

# 54
  • Мнения: 22 867

Картошка по украински, пържена рибка и любимият ми тиквен сладкиш във вид на кексчета.


Тез картошки супер изглеждат   chef Ще чакам рецепта   bouquet

ilrai78, не знам дали ще има много фенове тук тая картошка, прави се със сланина, лук и гъби. Но ме върна в студентските години, на една бригада край Канев киевчани точно такава картошка ни правеха вечер, само гъби не помня да слагаха. Голямо ядене, направо плюскане  Grinning падаше, а каква веселба беше.........ех, студентски живот невероятен! Peace Та, затова днес си я спретнах, мярнах я в руски форум, на мен си ми харесва, и то много, пък и много спомени ми върна. Grinning Ето как се прави, елементарно е:

Нужни са картофи, парче сланина, лук (1 по-голяма глава), гъби (250-300 гр или колкото сложиш), сол, чер пипер

Сланината се нарязва на парченца и се запържват до прозрачно. Слагат се картофите, нарязани както си искаш, пържат се 5-7 мин, като се бъркат отвреме навреме, да се омаслят. Слагат се и нарязания на полукръгчета лук и гъбите, пържи се още 5 мин. След това се соли на вкус, ръси се чер пипер и се слага във фурната, завито във фолио, за 10-15 мин. на 200 град. Може да се поднесе със сметанка (заквасена) с пасиран чесън в нея, с кисели краставички, кисело зеле........ Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 930
mimi P27 , как приготвяш ориза?

първо запържих гъбите в олио на тиган, сложих и ориза и замразените зеленчуци и добавих вода, както е по описанието на пакетчето ориз 1:1,5. и оставих всичко на тих огън в тигана до напълно попиването на водата в ориза  Peace

# 56
  • сред люляците
  • Мнения: 767

Картошка по украински, пържена рибка и любимият ми тиквен сладкиш във вид на кексчета.


Тез картошки супер изглеждат   chef Ще чакам рецепта   bouquet

ilrai78, не знам дали ще има много фенове тук тая картошка, прави се със сланина, лук и гъби. Но ме върна в студентските години, на една бригада край Канев киевчани точно такава картошка ни правеха вечер, само гъби не помня да слагаха. Голямо ядене, направо плюскане  Grinning падаше, а каква веселба беше.........ех, студентски живот невероятен! Peace Та, затова днес си я спретнах, мярнах я в руски форум, на мен си ми харесва, и то много, пък и много спомени ми върна. Grinning Ето как се прави, елементарно е:

Нужни са картофи, парче сланина, лук (1 по-голяма глава), гъби (250-300 гр или колкото сложиш), сол, чер пипер

Сланината се нарязва на парченца и се запържват до прозрачно. Слагат се картофите, нарязани както си искаш, пържат се 5-7 мин, като се бъркат отвреме навреме, да се омаслят. Слагат се и нарязания на полукръгчета лук и гъбите, пържи се още 5 мин. След това се соли на вкус, ръси се чер пипер и се слага във фурната, завито във фолио, за 10-15 мин. на 200 град. Може да се поднесе със сметанка (заквасена) с пасиран чесън в нея, с кисели краставички, кисело зеле........ Heart Eyes


Благодаря   bouquet Не знам дали ще има други фенове, но на мен ми звучи много вкусно Simple Smile

# 57
  • Мнения: 0
добър вечер, днес за вечеря портокалов сиропиран кекс
яйчица със сиренце и принцеси с кайма лека нощ:)

# 58
  • Мнения: 1 352
Ох, как обичам такива принцески  Crazy.

При нас едни пърленки:


и шишчета на фурна, отстрани наредих картофки, да има за гарнитура:



# 59
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Благодаря за новата тема.    bouquet

Отново тук е пълно с много вкусни и неустоими лакомства.
Мила Леля Ог, много красива торта. Vivien и Laurent сега не ме оставят на мира и те искат такава, така че стягай се за път Wink. Ще опитам в следващите дни, да напиша рецептата за коледните палачинки. То много рецепти ми се събраха, но ще се постарая в скоро време, да ги напиша всичките.
Brontolo, чудесно предложение с пуешко. Виждам че и ти си се сдобила с тези чудесни чинии, честито.
Мимина, много забавни и вкусни котета Simple Smile.
Цецето, много ме съблазни със зелените домати.
Delicate, Verabel, Vangobi, Fresa, Пеп-4о, Селма, Тайна,  TheNMaster, Esy, Labrex, Rossonera, Bobbylein, Г-жа Нервакова, Винце, Зиче, Бетина, Портокал, много е вкусно при всички ви.

                    Банички,                                                                                      пуешко месо със зеленчуци,                                          и броколи с кашкавал на фурна.

 

Докато се размотавам да покажа моите прости манджи, Мариета ме накара отново, да огладнея.

Общи условия

Активация на акаунт