Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 77-та тема

  • 136 663
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 358
Страхотни неща сте приготвили.Излишно е да казвам ,че от всичко искам.
От мен за днешния прекрасен празник Мекички любими на любимия Heart Eyes

Невероятни Хрупкави крилца на фурна - каза ми ги една мама с която си гледаме бебчетата  bouquetПредставени с лоша вечерна снимка ама няма кой да ги чака до утре Mr. Green

Картофена салатка

и от вчера Пилешка яхнийка с домашно пиленце

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ЗИЧЕ, то май хич нямам нужда от укрепване, пък от надебеляване хептен, ама тоя  "течен шоколад" направо залепвам за него! Пък за спетзофая ме умори от смях! Joy Не му е шантаво името, гръЧко е, щото е гръцка манджа. Grinning Ама верно е много вкусен! Heart Eyes Peace

Пак вкусотии си изтипосала  Crazy Crazy
Аз пък как съм я пропуснала тази манджица бе със шантавото име дето не можах да го изговоря чак.Гръцка ама не е за нашите езици това бе Joy hahaha hahaha hahaha
А това не е течен шоколад мила това е илач за слаби хора то ние като си имаме мръвчици не значи че няма хора дето ще се счупят нали  Wink hahaha hahahaПък и за болни и децата е много хубаво за зимния период да го приемат за да не се разболяват. Peace
meri1966  благодаря за рецептата мила Hug
 esy  с това сладичко изкушаваш сетивата ми ...страхотно изглежда. Hug
БЕНИТА и аз ще си чупна от крушевият пай Hug
ВЕНЕТА стилно е при тебе както винаги. Hug Heart Eyes
merydit  тортата е много хубава. Peace
ВЕСИ красота както винаги при тебе Hug Hug
 nadan , mama1+2, на  кифличките ви чак при мен се усеша аромата им  Hug
ilrai78 ,  delicate  , портокал,martin4e  вкусни неща видях и при вас браво момичета.. smile3501

ХЪНИ -БЪНИ ВЕЧЕ МЕ ДОВЪРШИ С ТЕЗИ МЕКИЦИ  Crazy Crazy Crazy

# 722
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 506
AMBRO -чудесна пита,за чудесен повод.
mari_eta-ама и твоята погача е великолепна!
meri1966 -гозбата ти направо ухае на лято
esy тази сладост е неустоима
mama1+2 nadan-много сте жестоки към хората с тези кифлички....както ги обичам..
vesi_nn как им дава сърце на гостите ти да хапват тези красоти?
merydit-да си жива и здрава!Много апетитна торта.
Venetta много примамливо меню-обожавам сьомга.
Benitaвкусничко изглежда пая...
labrex прииска ми се да си топна в пиленцето.


Тази вечер снимам рогчетата на Пина

и шведски,ванилени мечти пак от форума

Честит празник на всички!Само здраве и щастие да ни съпътстват!

# 723
  • MUC
  • Мнения: 572
Добър вечер   bouquet
Тук както винаги е много вкусно   chef

Паста с тиквички, скариди и чери домати.


шоколадовите топчета с овесени ядки на lina kaz

# 724
  • Варна
  • Мнения: 202
Честит празник за всички! newsm51
Деликате,Хъни,Иланг,Бобу,Мастер,Зиче,Вени,Мери,Есу,Мама,Надан,
Мартинче,Портокал прекрасни и разнообразни вкусни неща сте приготвили
Гелева,Росонера,Амбро,Мари ета,Деликате пухкави питки сте сътворили
Веси голяма картинна красота е
Мерудит разкошна шоколадова тортичка и много здраве ти желая newsm51
Вени много цветно и апетитно
Бенита прекрасен пай
Лабрех голяма вкусотия
Иланг любимо съчетание
Аз днес пропуснах питката,че бяхме на рожден ден на обяд в приятели и набързо една салата,пиле с пюре от моркови и картофи.
Желая ви вкусна вечер и успешна седмица. newsm51



 


# 725
  • Мнения: 148
Матзе,на ушенце това е Къпана питка по рецептата на майка ми.
Продукти:
1кг брашно
0.500 мл прясно мляко/хладко/
1 яйце
по 1 с.л олио,оцет,захар,сол
3/4 к.прясна мая
Приготовление:
Маята се разтваря във част от прясното мляко +щипка от захарта и се оставя да шупне.От изброените продукти+шупналата мая се замесва средно твърдо тесто/на мен ми отиде точно 1 кг но го месих в машинката докато спря да маже под бъркалките/Тестото се слага във здрав плик/провери хубаво да не е спукан/ и се поставя във кофа със хладка вода да втасва.Плика потъва със тестото до половината във водата преди да е втасало,щом изплува значи е готово.Аз отвреме на време проверявам водата и ако ми се види истинала добавям малко топла.Втасва за около 40 мин.Оформя се след като се извади от плика по възможност без да се премесва много,затова и използвам тази форма,другия вариант е на топчета.Слага се пак да втаса ,маже се със яйце и се пече на 180гр/за мойта фурна/а за фурна със вентилатор на 160-170гр.
Моите допълнения:За по сигурно го сложих във два плика.Сипвам вода до половината кофа,и като поставя плика го защипвам със дръжката на кофата,само тестото трябва да е във водата.
Дано съм обяснила добре.
Питката правих от половината тесто а от другата половина Мързелива баница.
Разделих тестото на 3 топчета без да ги оформям много.Всяко топче разточих на кора около 20см и я намазах обилно със масло,наредих трите кори една върху друга и ги разточих заедно на кора /колкото може по-тънка/Намазах със масло и сложих плънката от извара,сирене и яйца завих на руло и осуках колкото можах/тук имах нужда от помощник/защото се усуква и същевременно изтегля.Навива се в подмазана тавичка на растояние.Оставя се да втаса пак маже се със яйце и се пече.При мен на 180гр.
Дано ме разбра,ако има нещо питай.
Бенитаето и рецептата на мойта импровизация:
1 к.квасена сметана
1 кутия Маскарпоне
1п.от малките обик.бисквити/смлени много ситно/
около 50-60гр смлени орехи и бадеми/аз това имах,може и само едните ядки по вкус/
1 шепа стафиди/които бях накиснала във ром,но може и във вода да омекнат/
пудра захар на вкус
2 желатина на д-ра
боя за оцветяване-зелена,жълта и червена
Приготвяне:
Разбих сметаната ,маскарпонето и пудрата захар.Добавих ядките,стафидите и по малко бисквитите докато ми хареса гъстотата/останаха ми малко бисквити/.Разтворих желатина във 100мл.студена вода да набъбне и след това на водна баня да се разтвори.Оставих го леко да се охлади и го добавих във сместа.Разбърках със дървена шпатула.Разделих сместа на три равни части и добавих цветовете,разбърках.Във форма за кекс сложих първо зелената смес,растлах хубаво и заравнихпоръсих малко от останалите бисквити.Растлах и жълтата смес по същия начин и поръсих останалите бисквити.Най отгоре растлах розовата смес и заравних хубаво.Уви със домакинско фолио и във хладилника за около 3 часа.Опитах се да го обърна но не стана затова натопих формата за 1-2 мин във топла вода и след това без проблем обърнах.Украсих със шоколадови пръчици.Ами това е.
Мен лично ме примързя но си мисля че ако бях облепила формата със фолио щеше да е по-лесно.
Ако има въпроси питайте,и да ви е сладко.  bouquet
Редактирам се но не мога да пропусна да честитя
Меридит,чрд да си жива и здрава и много щастливаА тортичката ти е една шоколадова фантазия.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 21:14 от ditsan

# 726
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА

# 727
  • Мнения: 115

Аз продължавам с диетичните чстия,телешка супа топчета и телешки кюфтета на фурна


Би ли споделила рецептата за телешки кюфтета на фурна? Ако ти е по-удобно може и на лични.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт