Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 77-та тема

  • 136 662
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
Да се запиша и аз в прекрасната нова темичка с лятната торта на Аелис,но този пък със сладко от горски ягоди  Heart Eyes
От всички сладка,с които я правих до сега(капини,малини,боровинки и ягоди)с това сладко  най-много ми харесва,но ще пробвам и със смокини!Последните два пъти сложих и цедено кисило мляко при сметаната и така ми е още по лека и приятна тортичката! Аелис  Hug

# 31
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 555
Благодаря, пеп-4о, за новата тема! Поздрави, момичета, за чудесните неща, които приготвяте винаги!   bouquet

От мен - Кюфтета със салата, Питки със сирене (за вчерашната Задушница), Паниран карфиол и Шоколадов сладкиш с аромат на сладолед (представен от Селма).

 

 

# 32
  • Мнения: 1 798
Пилешки хапки с подправки



Варено жито за Задушницата вчера


Гуинет ,ditsan,Леля Ог,благодаря за милите думи!  bouquet
пеп-4о,   bouquet

# 33
  • Мнения: 7 418
rossonera,много изкушаващо ти изглежда сладкишчето!Браво!  bouquet
esy,при теб винаги много изискано!  Grinning
Леля Ог,невероятно красиви тортички!  Heart Eyes
delicate ,как ги направи толкова апетитно жълти пилешките хапки?Куркума нещо.....? Thinking

Последна редакция: нд, 07 ное 2010, 08:26 от Селма

# 34
  • Мнения: 1 798
Селма,позна  Simple Smile
rossonera,много вкусно при теб!    bouquet

# 35
  • Мнения: 1 639
Златните картофки на Лео, наденички и домашно червено вино

# 36
  • София
  • Мнения: 1 832
Добро утро,
Пепи мерси за новата тема! Много добре си я оформила и обяснила. Дано няма само запис и снимки на цял екран!
Много вкусно и разнообрадно у вас!
Нинка, много много нежни тортички!
Аз се зиписвам с меденикте на Ванчето! Благодаря за рецептата и на Нинка, че показа меденки в предишната тема и имаше на кой да се доверя за изпитана рецепта!

и Ориз с пиле в сладко-кисел сос и картофена салата

# 37
  • Мнения: 38
Малеее, кога запълнихте 3 страници  newsm78
Страхотни неща сте сготвили пак   bouquet  bouquet
От мен вчера Месеницата на Сладка хапка мисля беше - стана супер и на вид и на вкус  bouquet

# 38
  • Мнения: 930
показвам си любимоно оризче със зеленчуци и гъби Mr. Greenза мъжо беше придружено от кюфтенца , и отивам да ви разглеждам красотите Laughing

# 39
  • Мнения: 107
Благодарности за новата тема!   bouquet

Прилагам едни пълнени тиквички:

Има и една тиква в крем-карамел, но не е снимана, че е в йена и няма търговски вид вече...

И сега да си повторя молбата от края на старата тема - Arp,  може ли рецептата за розовата торта с цвекло?

# 40
  • Мнения: 66
   Moмичета, разкошни неща готвите и показвате!Аз  не съм снимала нищо наскоро и затова, ще се запиша с една стара снимка!

   Пържолки и гъбки с майонеза!



може ли рецептата, много вкусно изглеждат   bouquet

# 41
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
hrisi74, чудна ти е тортичката, любима е у нас Hug.То аз съм й дала неподходящо име - ще се прави целогодишно, не само през лятото Joy.

mimi P27 , как приготвяш ориза?

# 42
  • Мнения: 22 867

Поповерчета по рецептата на Йоли, реших да пробвам тоя път нейната. Ако някой реши да ги направи за закуска вместо мекици например, да се позавърта повечко край печката, а не да седи на компа, като мен. Grinning Все пак не успях съвсем да ги изгоря! Peace Хралупките пълните с плънка по желание!



Benita, прииска ми се и от твоята месеница, и на  rossonera от питките! Embarassed  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 15 474
   elssssss, може разбира се, не е нищо специално!Намазвам пържолите с майонеза отвсякъде,посолявам с 1-2 кубчета пилешки бульон Маги, заливам с една малка кофичка сметана, разредена с малко бяло вино и пека на 180-200 градуса, докато остане на мазнина! Дано ти хареса!

# 44
  • Мнения: 847
Здравейте, вълшебници! Тази събота е имало ураган от вкусотии!!! Много е заразителна манията с месеницата - видях три страхотни произведения!

Вироглавка, извинявай за закъснението, с удоволствие:

Розова торта с цвекло:
Една голяма глава цвекло (по желание може и две малки) се смила с блендер или се настръргва. Оставя се в гевгир да се отцеди сока в съд. Притиска се периодично, за да се отдели максимално количество сок (поне 2-3 с.л., ако цвеклото е сухо, може да се полее с 1-2 с.л. вода, за да отдели повече цвят и сок).
За блата: Разбиват се 4 яйца с 1,5 ч.ч. захар. Добавя се 1/2 ч.ч. олио (аз сложих по-малко!). Добавят се 2,5 ч.ч. брашно с 1 ч.л. сода и 1/2 ч.л. лимонтозу. Добавя се 3/4 ампула есенция ром на "Д-р Йоткер". Всичко дотук с миксер. Добавя се настърганото цвекло и се разбърква с лъжица. Изсипва се във форма за торта и се пече.
За крема: Разбива се с миксер 1 голяма кофичка заквасена сметана (400 мл.) с 1 ч.ч. захар, сока от цвеклото и 1/4 от ампулата есенция ром.
След като изпеченият блат изстине добре, се отделя от формата и се разрязва на две. Долната половина се връща във формата, намазва се с част от крема, поставя се и втората половина и се намазва с крема отгоре. Оставя се в хладилник, най-добре за 1 нощ. Времето за приготвяне (без печенето) е не повече от 1/2 час.

Общи условия

Активация на акаунт