Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 473
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Котьо Тръмп, Amar, Desss, Heartbeat  Hug БЛАГОДАРЯ ВИ за милите пожелания   bouquet

# 721
# 722
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Май не е нужно дори да си регистриран. Сега я тегля.
Благодаря  bouquet

# 723
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Мила Мила   bouquet извини ме, че чак сега се включвам... Hug Не е толкова лично, колкото няма да намеря подходящите думи, за да кажа какво имам предвид. Не съм спирала да чета и да изживявам всичко казано тук, но най-големият ми интерес е контролът над съзнанието, когато сме само аз и то, без листчета, свещи, карти, цветове...Първоначално опитвах ритуали, вярвайки че това е начин да се фокусирам още повече върху желанието си, нищо не излезе - успехите дойдоха, когато говорех със себе си и убеждавах подсъзнанието си какво трябва да се случи...След всичко изчетено и опитано не си обяснявам Вселената и моето място в нея като новолуние, точен час за писане на желание или горене на листче, и ако закъснея с минута, желанията ми няма да се изпълнят...често влизам тук с надеждата да видя как някой отново и отново е усетил силата на мисълта си, а усещам някакво съсредоточаване върху тези неща - в колко часа да напиша еди какво си, на каква хартия да бъде, закъснях с 15 минути, фатално ли е...и някаква тревога, че ако не изпълниш нещата както трябва, нищо няма да се случи...И влизам, чета, но се оказва, че няма какво да кажа, няма как да допринеса и аз в темичката...
А успехи виждам всеки ден, толкова съм променена, хората го забелязват...и съм толкова благодарна на всички тук, които откликнаха с такава топлина, когато за пръв път се появих  Heart Eyes Hug  bouquet

И като съм тръгнала да дърдоря за себе си, да ми се посмеете  Joy то хубаво си тренирам мислите, ама как да ги изтренирам да идват малко по-бързичко  ooooh! Laughing Днес в магазина ме закача много сладък батко, пита ме що съм бутнала едни шампоани, пък аз докато се огледам кой е и се втрещих и едва успях смеейки се да кажа, че те сами са си паднали  ooooh! Пуууу, къде ми беше акъла, нещо по-така да бях рекла  Outta Joint А той така лекинко ме гушна и ми казва, че се бъзикал, и докато се смея до уши замина нанякъде  Crossing Arms А беше готин пък  Crossing Arms Та така, ако може и да се науча по-бързо да включвам, ехее  Whistling hahaha
Честито и от мен на Мамка Мимка и на всички празнуващи - макар и със закъснение. Много здраве, щастие и txtloves
Много интересна тема започна, Heartbeat - благодаря!  Hug Мен също не ме влекат повечето ритуали, и на мен ми се струват малко несериозни някои от тях... Обаче разбирам, че сме различни.

Вчера слушах Стийв Павлина - за първи път го срещам. Един на пръв поглед момък с крехко, леко анемично изглеждащо телосложение, който от банкрут стигнал до много проспериращо положение и в 4 поредни видеота, на английски (за съжаление), обяснява пътя (си) към изобилието. Две неща ми се видяха важни - първото е, че трябва да променим основната си вибрация, т.е. начина, по който се чувстваме, за да съвпадне с желанието ни.  Препоръчва това да стане, като отначало отделяме 20 минути на ден, за да се почувстваме такива, каквито искаме да сме - в случая с неговия пример - "изобилни", богати. Да намерим начина си, по който да усетим, макар и за малко, как ще се чувстваме, когато имаме нещата, които желаем. Постепенно да стигнем до 20 минути и когато сме постоянни, малко по малко тази вибрация, това излъчване от нас ще завладява все по-голяма част от деня ни, ще влизаме в това състояние бързо, когато пожелаем, и за все по-дълго време. Когато това стане преобладаващата ни вибрация, значи вече промяната е на път.

Второто нещо, на което той наблегна - е куражът. Каза, че вече няма да ни харесват неща и хора около нас, носещи старата вибрация, от която се отделяме, за да преминем в новата, за да променим живота си. Дори ще ни дразнят - и това е естествено - вибрациите са много различни. Това изисква кураж... Обаче ще забележим, че се появявят нови неща, хора, случват се събития, които носят чертите на промяната, на състоянието, към което се стремим. В неговия случай - бизнес възможности, които са подходящи. И тук трябва кураж - да кажем "да" на тези необичайни за нас неща, да приемем предложения, които ни плашат, защото са различни от това, с което сме свикнали. Защото ни изваждат от зоната ни на комфорт. Тук аз имам да си размишлявам... Сещам се за не една възможност, на която съм казала "не" от ... страх, вероятно. От неувереност, че няма да се справя, че няма да се чувствам комфортно. Чудесното е, че вече имам възможност да го осъзная.

Стийв Павлина даде много смешен пример, като изимитира  един сериозен чичка, който с ясно съзнание на собствената си значимост и бавно примляскващ думите си, обяснява, че всъщност Законът за привличането не работел за него и май не бил верен изобщо. Защото чичката всеки ден си четял целите, повтарял утвържденията си съвестно - и нищо не се материализирало. А всъщност се опитвал да материализира живот, пълен със страст и вълнение, пълен с изобилие. И Стийв казва - цялото му същество излъчва точно обратното - скука, апатия, откъснатост, в най-добрия случай - едно ниско ниво на удовлетворение. Това не е усещане на страст, изобилие - няма го чувството. Ако чувството го няма - нищо няма да се материализира! Трябва да излъчваме чувството навсякъде около нас. И добавя - че за него четене на утвърждения изобщо не действа, ОСВЕН ако чрез четене на утвърждения можеш да стигнеш до това състояние на страст, вълнение. Затова той използва визуализации - представя си се по начина, който иска да постигне, как се чувства там.

И защо казвам всичко това - защото всеки си има свой начин да достигне до това състояние. Ако някой искрено и дълбоко вярва, че даден ритуал му помага да привлече пари физически, или притегля като магнит най-добрия партньор за него - значи това работи за конкретния човек.

И нека не съдим момичетата, които са новички в темата и искат да изпълнят даден ритуал точно, до последната подробност, защото вярват, че този изпитан от някого метод, точно по същия начин, ще донесе и на тях успех.  Hug Може да се окажат прави за себе си... Пътища много и... всички водят към Рим. Wink

Колкото до твоя батко - ако той е най-доброто за теб, със сигурност ще се появи пак. Или ще дойде друг, който ще те накара да забравиш за този  Wink

Какво работи за мен...  Визуализации, макар че не съм била много конкретна - а май така е по-добре... Вече съм се изтренирала да влизам в състояние на спокойно щастие - често само един поглед ми е достатъчен - към морето, където на хоризонта водата се "допира" до небето, малко птиче с червена гушка, което скача из двора, дете, заливащо се от смях или откриващо света, кучето ми, щастливо подтичващо наоколо, страстта, с която хуква след топката, сякаш цял живот е мечтало да я стигне, скоростта, която развива за части от секундата, фактът, че мога да изляза на разходка с него рано сутрин и да дишам свеж въздух, свободата да се облека с "кучешките" си дрехи, без да се притеснявам как ще изглеждам, ако някой ме види  Joy (да поясня, тук често вали и почти непрекъснато духа, така че "кучешки" дрехи и обувки са тези, които са ветроупорни, влагозащитни и могат да се калят). Та благодарността за всичко това ми помага да вляза в състоянието, което искам. Което не значи, че не опитвам и други неща. Някои работят - други - не. Но не мисля, че има "правилни" и "грешни" техники. Това, което на мен ми се вижда прекалено задълбаване и вторачване в подробности, може да е  най-добрата техника на друг, да му носи удовлетворение от точното и прецизно изпълнение на ритуала и т.н.

П.П. Докато се натуткам, видях надписа че са публикувани 10 нови мнения...  Joy Май всичко сте го казали преди мен - ама няма нищо.  Peace
Джоя, много хубаво си се сетила да дадеш на детето да рисува, това при малките най-много работи!  Peace
Лени, благодаря за линковете за Абрахам. Мислех, че са давани и преди, на мен това ми е любима тема - техните книги и семинари, които слушам.
Вела, сега свалям изворите. Какво ли има там?  newsm78  hahaha

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 20:03 от *Мила*

# 724
  • Мнения: 647
nikolexa Hug  напълно споделям мнението ти.
Мила,много ми хареса разказът ти за Стийв Павлина Hug. С  повишаването на вибрацийте мисля,че се справям.Обаче и на мен ми се е случвало да отхвърлям нови предложения и все се чудя дали е от страх да променя нещата с които съм свикнала или слушам интуицията си, която ми подсказва,че това предложение не е добро за мен.Не знам къде е разликата между двете Thinking.

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 20:29 от Sweta

# 725
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
nikoleha, Hug напълно споделям мнението ти.
Мила,много ми хареса разказът ти за Стийв Павлина. С  повишаването на вибрацийте мисля,че се справям.Обаче и на мен ми се е случвало да отхвърлям нови предложения и все се чудя дали е от страх да променя нещата с които съм свикнала или слушам интуицията си, която ми подсказва,че това предложение не е добро за мен.Не знам къде е разликата между двете.   
Благодаря ти, Света. И мен ме занимава този въпрос. Напоследък все повече мнения срещам, че когато се появи ново предложение и отначало то ни хареса, а после преценим, че трябва да откажем - това обикновено е гласа на ума, а не на интуицията. В другата книга, която чета в момента - за Хоопонопоно се обяснява, че с ума си имаме възможност да преработим на съзнателно ниво една ужасно малка част от информацията, която е около нас - а интуицията е начин да поберем тази информация в себе си, макар и да не я обработваме по логичен и съзнателен път. Обаче някакси я използваме при интуитивни решения.

Общо взето, когато някое решение е продиктувано от желанието ни да се презастраховаме, от някакъв вид страх или опасение (че няма да има достатъчно, че може да изгубим нещо или някого), тогава обикновено става дума за "бедняшко" мислене и това не е истинския ни вътрешен глас.

# 726
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
....
Вела, сега свалям изворите. Какво ли има там?  newsm78  hahaha

196 книги - архивирани.  Не всичките ще представляват интерес, но човек може да си избере и да разархивира само каквото му трябва.

# 727
  • Мнения: 647
Мила,нали интуицията ни също може да ни предупреди чрез страх и опасения,че не трябва да предприемаме нещо и по този начин да ни предпази от грешки.Точно защото е побрала информацията , която съзнанието ни е пропуснало.Мисля,че предпазливоста понякога е от страх,което не е хубаво,защото може да изпуснеш    шанса си,но понякога е от интуицията,което пък е хубаво защото се предпазваш.Само да знаех кога от какво е е хееее! Grinning     

# 728
  • Мнения: 1 346
Мила поздравявам те за написаното от теб. Много добре си акцентирала на основните неща, благодаря ти че ми ги припомни, някак си така на готово  Hug  bouquet

Джоя идеята ти за рисунките е страхотна, няма нищо по-хубаво от това да дариш надежда и живот на нечии мечти, били те на дете или възрастен. Само си представям как детето вместо да насочва мислите съм към липсващия татко и сърдития дядо ги е вложило в пълната и щастлива семейна картина, защото тя е тази, която му е донесла радост и е накарала очичките му да грейнат!

Ако трябва да дам моето мнение по коментираната тема, то напълно се препокрива с думите на Lenny.

Аз ще се повторя, но всички тук ми помагате да не изпадам в моменти на отчаяние и чувството на щастие е мое преобладаващо усещане, константна величина, благодарение на всички вас! Благодаря ви от сърце! newsm51

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 76
*Мила* БЛАГОДАРЯ за пожеланията и за това което си написала.

 

............... Каза, че вече няма да ни харесват неща и хора около нас, носещи старата вибрация, от която се отделяме, за да преминем в новата, за да променим живота си. Дори ще ни дразнят - и това е естествено - вибрациите са много различни. Това изисква кураж...


за съжаление точно тези изречения описват част от това, което се случва и с мен. Но при мен не става въпрос за възможности за работа или предложения, а за личния ми живот, защото това което смятам, че би било за мое най-висше добро, не е без вреда за другите (около мен). Както и да е, продължавам да мисля положително и вярвам, че нещата ще се подредят по най-добрия за всички начин.

Благодаря ви   bouquet

# 730
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
*Мила* БЛАГОДАРЯ за пожеланията и за това което си написала.
 
............... Каза, че вече няма да ни харесват неща и хора около нас, носещи старата вибрация, от която се отделяме, за да преминем в новата, за да променим живота си. Дори ще ни дразнят - и това е естествено - вибрациите са много различни. Това изисква кураж...
за съжаление точно тези изречения описват част от това, което се случва и с мен. Но при мен не става въпрос за възможности за работа или предложения, а за личния ми живот, защото това което смятам, че би било за мое най-висше добро, не е без вреда за другите (около мен). Както и да е, продължавам да мисля положително и вярвам, че нещата ще се подредят по най-добрия за всички начин.

Благодаря ви   bouquet
Има и друга гледна точка, Мамка Мимка... Според мен, няма място за съжаление. Ако промяната в теб те води до ново стъпало за самата тебе, това не би трябвало да наврежда на никого наоколо. Може да се породят конфликти, естествено, но това означава друго. В случая със Стийв Павлина, той се развежда с жена си, но и двамата са открили, че всъщност искат друго - не това, което намират в брака си, така че като резултат и двамата са по-щастливи след развода. А ако ти смяташ, че нещо е добро за тебе, а другите смятат, че им вреди... слушаме себе си, нали?

Мила,нали интуицията ни също може да ни предупреди чрез страх и опасения,че не трябва да предприемаме нещо и по този начин да ни предпази от грешки.Точно защото е побрала информацията , която съзнанието ни е пропуснало.Мисля,че предпазливоста понякога е от страх,което не е хубаво,защото може да изпуснеш    шанса си,но понякога е от интуицията,което пък е хубаво защото се предпазваш.Само да знаех кога от какво е е хееее! Grinning    
Много хубав въпрос, Света, не се бях замисляла за това... Може би защото когато мисля за интуитивното решение "за" или "против", ползвам методиката на Дийпак Чопра - релаксираш, питаш и се вслушваш в тялото си. Отговорите ги усещам в стомаха си, или в слънчевия сплит. Ако ми е спокойно и хубаво, значи е "да", ако ми се свие "под лъжичката", значи е "не". За мен това е едно усещане ПРЕДИ да се роди чувството на страх, което е някакси по-рационално, в смисъл, при мен този страх има доводи, дава си обясненията - не е инстиктивното, а е на разумно ниво.  Стийв Павлина имаше предвид по-скоро финансов риск при сделки. Подчерта, че е отказвал сделки, но не поради усещането, че излиза от зоната си на комфорта. При всички случаи ще помисля върху това, което казваш - благодаря ти.  Praynig

Последна редакция: ср, 10 ное 2010, 09:39 от *Мила*

# 731
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
......
релаксираш, питаш и се вслушваш в тялото си. Отговорите ги усещам в стомаха си, или в слънчевия сплит. Ако ми е спокойно и хубаво, значи е "да", ако ми се свие "под лъжичката", значи е "не".
......

Много точно описано.  Hug  И при мен усещането е по същия начин. И до сега не ме е подвеждало. Стига да не си го внуша сама, а да идва от интуицията ми.

# 732
  • Мнения: 958
 
............... Каза, че вече няма да ни харесват неща и хора около нас, носещи старата вибрация, от която се отделяме, за да преминем в новата, за да променим живота си. Дори ще ни дразнят - и това е естествено - вибрациите са много различни. Това изисква кураж...

Аз също съм в момента, в такъв период. Опитвам се да се освободя от някои стари познанства, които не ми пречат, но ми тежът, някак си комуникацията не е ок, дърпат ме назад и надолу. И се боря със съвеста си, най-вече, дали такъв човек има място в обкръжението ми, смело да се отделя от него или да изпитвам съжаление и да вегетира една уж приятелство.
От както взех решение да се отделя, в живота ми навлязаха няколко нови много позитивно настроени личности, само като ги видя и грейвам, водим много хубави разговори, винаги много положителни и ме карат да се чувствам прекрасно.
За предпазливостта и предложенията, аз пък съм точно обратно, като получа предложение идеята за което ме кара да си мечтая, да се усмихвам, да се чувствам добре, приемам на мига, въобще не се двумя. Понякога може би е било грешка, но ми е донесло и нещо хубаво, било опит, работа, обучение, запознанство с нови хора, подобрение на езика и така нататък. Всяко предложение което съм приела е поне един добър отпечатък в живота ми.

По този случай да ви разкажа нещо и да помоля за съвет. На нова работа съм, която засега върви чудесно, хората са супер, работата е песен. Оказа се че имам и много познати, които не съм виждала от толкова години, че даше не съм се сещала че съществуват. Сега ми нахлуха едни спомени в главата...И снощи сънувах, как един човек на който много държа, и който ми е също колега в работата, но да кажем в друг отдел, ме предупреждава, че един от тези хора, които познавам отдавна, е много много лош човек и  да не му се доверявам, освен това имал нещо впредвид за мен (каквото  и да значи това). И сега умувам, този сън, дали иска да ми каже нещо, или просто е от новото място, новите хора и многото спомени които ми нахлуха в главата.

# 733
  • Мнения: 4
Добро утро, мили момичета!

Влизам да се похваля за чудесата, които ми се случват последните дни! Вече съм убедена, че вътрешната трансформация ми се получава и вярата ми помага да променям мисленето и най-вече да го контролирам. Вчера пробвах техниката с писането на сценарий и няма и половин час след това всичко се случи  Grinning Наистина за мен беше чудо, терзаех се за това от доста време и реших ей така писмено да си пожелая и стана! Благо-Даря Ви!   bouquet
Благо-Даря и на Вселената, че ми дава тези знаци и те ми помагат да поддържам вярата и да продължавам напред!
Много ми помага и благодарността! Благо-Даря ли на Господ за всичко добро и хубаво в моя живот и ми става едно леко и спокойно в душата и се чувствам като нова!
И друго нещо искам да ви кажа, странно се чувствам....изпитвам вътрешна необходимост да ви споделям тези неща, а до преди месец не бих го направила от суеверие  Rolling Eyes Но сега някак си съм убедена и това, че срещам във ваше лице хора, които ме разбират ми дава сили и стимул да продължа. В реалността за съжаление не е така и няма с кой да споделям.

Лек и успешен ден на всички!  Hug

# 734
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Е, само да ви се похваля-след първото зареждане със зарядното намерих 20лв./това го споделих/ , а след второто зареждане една приятелка ми върна едни 20лв., които ги бях отписала..Днес ще пусна и един фиш за тото и тогава., като спечеля "едни  големи пари" ....ще ви водя всички ви на една ескурзия до Каарибите LaughingХайде приятен и ползотворен ден!! Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт