Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 476
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 554
Heartbeat, хехехе, сладурана. Баткото може пак да се появи отнейде  Mr. Green Радвам се, че имаш успехи. Права си в това, което пишеш. Всичко ние понякога имаме нужда от патерици, за да се убедим, че нещо се случва. Но и не бива да ни е страх, ако закъснеем. Това само поддържа тревогата ни и ни вкарва в друга вибрация. Дано повече хора успеят да я преодолеят. Гушкам те, макар че не съм баткото. Шегичка  Hug  Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 2 196
Heartbeat, нали си говорим тук, че намерението е важно.
Значи отиваш следващият път в магазина, с намерението да видиш баткото. Може да вложиш и малко повечко енергия /която, както знаем, следва мисълта/ и да изпобуташ да що шампоани намериш.
Като нищо не един, ама няколко батковци могат да дотичат / така мечтаното изобилие /. Joy
 Hug

# 707
  • Мнения: 287
Не съм спирала да чета и да изживявам всичко казано тук, но най-големият ми интерес е контролът над съзнанието, когато сме само аз и то, без листчета, свещи, карти, цветове...Първоначално опитвах ритуали, вярвайки че това е начин да се фокусирам още повече върху желанието си, нищо не излезе - успехите дойдоха, когато говорех със себе си и убеждавах подсъзнанието си какво трябва да се случи...След всичко изчетено и опитано не си обяснявам Вселената и моето място в нея като новолуние, точен час за писане на желание или горене на листче, и ако закъснея с минута, желанията ми няма да се изпълнят...често влизам тук с надеждата да видя как някой отново и отново е усетил силата на мисълта си, а усещам някакво съсредоточаване върху тези неща - в колко часа да напиша еди какво си, на каква хартия да бъде, закъснях с 15 минути, фатално ли е...и някаква тревога, че ако не изпълниш нещата както трябва, нищо няма да се случи...И влизам, чета, но се оказва, че няма какво да кажа, няма как да допринеса и аз в темичката...
А успехи виждам всеки ден, толкова съм променена, хората го забелязват...и съм толкова благодарна на всички тук, които откликнаха с такава топлина, когато за пръв път се появих  Heart Eyes Hug  bouquet



Heartbeat написа точно това което и аз преживях преди около година ,изводите до които стигнах тогава.Ритуалите уж са създадени да вкарат малко "магия"  в нашето ежедневие, да повдигнат вибрациите ни, пък се получава точно обратното - задълбаване в подробностите. Докато ние си тестваме хилядите ритуали и спорим кой е по-ефективен, авторите им берат плодовете на приложения закон за привличането.Скачане от ритуал на ритуал, проба-грешка. Някой по-горе спомена диетите и цигарите.Същото нещо- търсене на "магическата" формула за нещо което си е вътре в нас.Няма как да има външна промяна ако тя не е започнала и развила отвътре. Много хубава аналогия на eldivine  с патериците. Ако в началото носят някаква помощ,то в бъдеще само могат да забавят или даже да спрат способността на някой който иска да върви напред. Пожелавам на всички да измислят своя ритуал за успех.   

# 708
  • София
  • Мнения: 0

Всеки ритуал е просто код за преход към друго ниво в спиралата на времето, важно е да се вярва в него, а елементите не са важни.

Ритуалите не са от вчера и са се доразвивали във времето.Ефективността им зависи от много фактори и лична настройка.Ако не вярвате наистина не помагат.Всеки сам трябва да прецени кой точно ритуал е за него, то се усеща.Понякога се налага да опитаме всичко,за да се уверим в това, кое е ефективно.
Не харесвам крайните мнения, защото те са подвеждащи и унищожават крехката вяра на някой, който има необходимост да си помогне и по този начин.
Добре е някои да не се включват само с "коригиращи "други мнения, а да имат конкретен принос с полезна информация.
Тук в този форум сме да споделяме информация, да си помагаме по някакъв начин,даже и с подкрепа.
Не можем да отричаме нещо, което е от векове и се е доказало във времето.
Според мен трябва да работим и със себе си и с други средства, които да ни повишават вярата в това, което правим.
Разбира се, че съм за духовното усъвършенстване,но  и ритуалите имат своето място.
Кой какво ще си избере - е личен избор.



# 709
  • В друго измерение
  • Мнения: 155
Eldivine, с голямо удоволствие приемам гушката и ти я връщам двойно  Hug
Хихи, Бианка, чувствам как ще се залостя в магазина и ще изпобутам където каквото ми попадне  Whistling

Писах, писах, публикувах си поста, но понеже съм щастлива до безобразие и обичам...редактирам си го, за да не засегна никой, защото не желая това  Hug nvesela   bouquet, предполагам, че тези "някои" съм аз  - никого не коригирам, не отричам ритуалите, а споделям, че вторачването в подробностите според мен, според мен, не е в помощ...и няма да пиша повече, както казах...   bouquet
Ще използвам думите на Nikolexa  Hug, за да ви пожелая всяко желание да стане реалност  - "магическата" формула за нещо което си е вътре в нас.....Пожелавам на всички да измислят своя ритуал за успех."

Огромно, гигантско Благодаря ви!  Hug

П.С. Ще мина само да се похваля, когато срещна пак баткото  Flutter Сега сигурно ще го сънувам  hahaha

Последна редакция: пн, 08 ное 2010, 22:38 от Heartbeat

# 710
  • Мнения: 3 576
Съгласна съм, че всеки трябва да намери своя път за успех - за някои са ритуали, за други позитивната нагласа.

Аз още не мога да кажа със сигурност кой е моят - все още не се чуствам достатъчно стабилна в щастието си и все още ги има моментите, в които изпадам в дупка, но сега вече е за много по-кратко време.

Това, което установих е, че ритуалите не са моят начин - прекалено рационален човек съм и ми се струват наивни, но се радвам, че има хора при които действа.

Засега най-голям успех постигам с всекидневната благодарност за нещата, които имам, 4-те споразумения и хоноопо.
Това ми помага да мисля позитивно, въпреки ежедневните пречки и наистина се чуствам добре.
Някак си все още не ми остава време да си поискам някакво конкретно желание, боря се да остана положително настроена въпреки всичко, но да - имам няколко които съм си набелязала и ще се опитам с визуализации.  Peace

# 711
  • Мнения: 72
На мен като че ли най ми допадат визуализациите, може би защото имам много развинтено въображение и ми доставя голямо удоволствие да си представям това което искам - цветно, шарено и като сериен филм. Ей така вечер като си легна и като се впусна във визуализации и не усещам кога съм заспала и много често това преминава в сънища. Много ми е интересно и сигурно за това имам и успехи. Другата техника, която ми допада е писането на сценарий. То много ми прилича на визуализацията, но с тази разлика, че го написвам това което си представям. Става комбинация от двете техники и направо си се забавлявам.
Може би това е част от успеха - да намериш техниката, която най-много ще те забавлява, а това значи че не изисква напрежение, което е един вид бариера и натоварване. Аз така го разбирам  Peace

# 712
  • Мнения: 958
Здравейте, аз също мисля че всеки трябва да намери своя начин.
При мен позитивното мислене, като цяло помага от години.
Чувствам се добре, и хората около мен го усещат.
Искам да намеря начин да помогна на близките си, конкретно на мъжът ми.
Той не вярва на тези неща, а е много напрегнат в работата, и искам някак си да го накарам да мисли позитивно.
А вярата е много много важна.
Снощи си направихме един ритуал с голямата ми дъщеря, тя има проблеми със съня, явно незряла нервна система и се буди с писъци. Пробвах разни методи, нищо. Снощи малко импровизирано седнахме да пишем писмо до дядо Коледа, след като написахме списъка с подаръци, разбира се, я накарах да нарисува (не може още да пише думички) каква е била през отминалата година, и каква ще бъде занапред. Тя нарисува цялото семейство - аз и малката бяхме усмихнати, татко и го нямаше (защото работел ), баба и беше намръщена и чистеше,а дядо и караше колата (демек я водел на градина). Себе си нарисува като принцеса. На рисунката каква иска да бъде, вече бяхме всички усмихнати, а тя легнала на едно легло и спи. И ми каза "мамо обещава вече да спя по цяла нощ, за да не се притесняваш"
И тази нощ спа като пън. Не знам дали има нещо общо, иска ми се да вярвам, детето знае че много се терзая от неспането му, непрекъснато разпитвам, какво сънува, да не би нещо през деня да става. Не тя е едно малко и щастливо детенце, в градината се разбира с всички дечица, даже най-бойния младеж, и е казал че тя е принцеса и ще я пази от всички, госпожите са много добри.
Ако това с рисуването помогне, ще започна всяка вечер да я карам да рисува Simple Smile

# 713
  • Мнения: 10 703
За мен най-важното е човек да съумее да влезе във връзка със собствената си вътрешна мъдрост - наречете го интуиция, наречете го подсъзнание, Висш Аз или както си изберете  Grinning
За някои това става чрез ритуали и списъци с желания по Новолуние, за други чрез медитации или чрез Рейки. И съм съгласна с това, че всеки си намира своя си път или пътечка  Peace
За някои това може да е ритуалът с хвърлянето на настъргани моркови по входната врата /любимият ми пример  Joy /, за други пътеката ще е друга  Hug
За себе си мога да кажа, че за момента най-силно в енергийно отношение чувствам тибетските практики. Все си мисля, че при тях нещата са на много по-различна основа и че не са просто поредният ритуал  Thinking Но това е само мое скромно мнение  Party
Друго, което много ми помага за осъществяване на връзка с вътрешната ни мъдрост, са практиките с кристали и Рейки  Grinning
Е, разбира се, не успявам винаги и по всяко време да съм в 100% връзка с вътрешната си мъдрост, но тези моменти стават все по-чести, а прозренията все по-точни и насочващи  Grinning
Даже тази сутрин, докато си пиех кафето, имах две много силни прозрения (насочващи мисли). Забелязала съм от много време, че именно през този половин час сутрин, докато не съм напълно събудена, ( но и все пак не спя  Laughing ) , ми се дават отговори на много въпроси  Blush

# 714
  • София
  • Мнения: 6 805
Аз се преоткривам. Преди си следвах интуицията на 99%, влизах във връзка със себе си чрез някой от методите без да знам, че са "методи". Слушах с часове любима музика (седейки сама), разхождах се сама в някой парк, наблюдавайки небето и природата, рисувах, правех бижута, танцувах по цели нощи отдадена на ритъма на музиката без оглед как изглеждам отстрани, пеех на глас...обичах безрезервно.
После едно по едно спрях да правя ВСИЧКИ тези неща.  Rolling Eyes
Сега се върнах към себе си и се чувствам тоолкова добре, че чак не е за вярване.  Laughing

# 715
  • Мнения: 730
mijjjka Напълно съм съгласна  с написаното, имам да поработя още с тибетските практики  Simple Smile

Klemy , в съзвучие Simple Smile))

# 716
  • Мнения: 25
Отново да ви благодаря за интересните неща, които споделяте тук. Само като чета нещо толкова положително започвам да се зареждам позитивно.
Имам 2 въпросчета, които може да ви се сторят глупави, но предварително благодаря за отг
Исках да попитам дали 2 ритуала за едно и също нещо може да си пречат едни на друг?
И д апопитам за желанията, които се пишат на Новолуние- задължително ли е изработването на тази карта на желанията или може само да ги напиша ?
хубав ден Grinning

# 717
  • Universe
  • Мнения: 1 556
УЧЕНИЕТО НА АБРАХАМ - http://www.practical-spirituality.info/bg/abraham/teachings

ОСНОВНИ ТОЧКИ В УЧЕНИЕТО НА АБРАХАМ-ХИКС:ЗАКОНЪТ ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО, ЗАКОНЪТ ЗА ДОПУСКАНЕТО, ЗАКОНЪТ ЗА СЪЗНАТЕЛНОТО СЪТВОРЯВАНЕ - http://www.practical-spirituality.info/bg/abraham/laws




Исках да попитам дали 2 ритуала за едно и също нещо може да си пречат едни на друг? - не пречат Peace
И д апопитам за желанията, които се пишат на Новолуние- задължително ли е изработването на тази карта на желанията или може само да ги напиша ? - можеш само да ги напишеш Peace



Да взема отношение по дискусията - всеки, който за първи път влиза в темата, започва с част от ритуалите; постепенно се задълбочава в теорията и след това намира своя начин да сътворява/аранжира живота си, така че, за всичко има място в нея,  макар напоследък духовните практики, някак си, останаха на заден план Wink. За сметка на това се родиха много нови теми, така че, тази остана базова, макар и доста ритуална Peace
Така че, моля,бъдете по-толерантни и не размахвайте дидактично пръст, защото, ако се върнете в първите теми, ще видите доста наивни въпроси, но са разисквани надълго и нашироко /при това с много грижа и любов Heart Eyes/ Все едно да се смеете на първокласник, че не знае да чете и пише от позицията на своите знания. Всеки започва от някъде и се развива до където иска/може според собствените си критерии, желания и усещания. Не забравяйте, различни сме и в това е красотата /иначе нямаше да има колорит в света и Вселената щеше да се изчерпи много бързо Hug/.



 Хубав ден, обичам Ви! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 12:49 от lenny_pld

# 718
  • София
  • Мнения: 0
lenny_pld    newsm51 БЛАГОДАРЯ!!!



Абсолютно съм съгласна с изказаното мнение.

Лени, Както винаги точна, прецизна и справедлива.
Никога не трябва да се забравя за началните стъпки и да се помогне  на другите да ги извървят по свой собствен начин.

# 719
  • Мнения: 287
На мен като че ли най ми допадат визуализациите, може би защото имам много развинтено въображение и ми доставя голямо удоволствие да си представям това което искам - цветно, шарено и като сериен филм. Ей така вечер като си легна и като се впусна във визуализации и не усещам кога съм заспала и много често това преминава в сънища. Много ми е интересно и сигурно за това имам и успехи. Другата техника, която ми допада е писането на сценарий. То много ми прилича на визуализацията, но с тази разлика, че го написвам това което си представям. Става комбинация от двете техники и направо си се забавлявам.
Може би това е част от успеха - да намериш техниката, която най-много ще те забавлява, а това значи че не изисква напрежение, което е един вид бариера и натоварване. Аз така го разбирам  Peace


Правилно си го разбрала.Точно там е ключето, техниката да те забавлява и да ти носи положителни емоции.Един простичък пример- техниката със зареждане на портмонето със зарядното.Сигурна съм ,че е ефективна и то не защото съм я пробвала.Просто е много забавна,няма начин ако тръгнеш да я правиш да не предизвика поне една усмивка. Simple Smile Няма въпроси "Сега зарядното в кое отделение да го бутна" "ама на изток или на запад" ,"Преди или след новолуние" "Ама в колко часа".Всеки го прави така както го чувства и това му носи позитивно чувство. И не се съм против ритуалите,nvesela това го писах не като упрек към теб, похвално е усърдието с което подхождаш, даже съм сигурна ,че при теб това носи и повишение на собствениите ти вибрации- това е твоят път и е похвално че си го намерила. Просто исках да кажа, че трябва да забравим подробностите и затова си мисля ,че даже и думата "ритуал" не е много подходяща.Бялата магия не ми е по вкуса,мисля си че не е много здравословно навлизането в тези "зони".И съм сигурна в едно- техниката буди ли положителни емоции тя е далече от там.За сметка на това има ли много специфични подробности ,клони повече към "тъмната зона",Магията макар и бяла не е съвсем безопасна.Източници в интернет много, някои са благонадежни други не чак толкова.Така че умната. Отворете сърцата си.И аз като Heartbeat се чувствам толкова щастлива,спокойна и в хармония с висшето си аз, не искам никого да засягам и съжалявам ако се е получило така. Темичката е страхотна , има много техники и ритуали и сигурно ще има и още много, важно е просто да не се загубим в тях.Мисля че ще стане още по-страхотна и позитивна ако стане място за споделяне на успехите ни, отколкото просто справочник за ритуали.

Общи условия

Активация на акаунт