За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 31 898
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 320
Купих си хлебопекарна и в момента чета рецептите, които вървят с нея. В комплекта има чаша до 250мл, а брашното в рецептите естествено е в грамове.
Че ще се купува кухненска везна е повече от ясно, но можете ли да ме посъветвате как мога да измеря да речем 700гр брашно в гореспоменатата чаша ?

Аз меря със същата чаша  Peace и знам, че 200 мл. отговарят на 140 гр. брашно и така си пресмятам колко по 200 мл. ми трябват  Wink

# 721
  • Мнения: 445
Здравейте,преди време попаднах на една рецепта за броколи или карфиол/не помня кое от двете беше/ със синьо сирене.Търся вече повече от час и не я намирам,пък ми трябва за тази вечер.Моля за помощ.Благодаря!

# 722
  • Мнения: 503
Здравейте и от мен!Наскоро попаднах на един кулинарен блог ,където имаше една много оригинална рецепта с Новогодишна тематика-кошничка от кръгче хляб и забучени солети по краищата.Напълнена беше с нещо като руска салата и отгоре забучено, навито на рулце листче топено сирене и парченце чушка.Да се сещате нещо? newsm78 Simple Smile

# 723
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Agora , правила съм броколи с обикновено сирене, не със синьо, ето рецептата, но не знам дали ще ти свърши работа newsm78:

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/09/blog-post_27.html

# 724
  • Мнения: 503
Здравейте и от мен!Наскоро попаднах на един кулинарен блог ,където имаше една много оригинална рецепта с Новогодишна тематика-кошничка от кръгче хляб и забучени солети по краищата.Напълнена беше с нещо като руска салата и отгоре забучено, навито на рулце листче топено сирене и парченце чушка.Да се сещате нещо? newsm78 Simple Smile
Намерих блога !!! Grinning на Ossigeno  Peace

# 725
  • Мнения: 945
В една друга тема ми разпалиха любопитството с песто от сушени домати. Някой ще даде ли малко инфо как точно става - сушенето, приготвянето, всичко.
Аз отвам за домати Peace

# 726
  • Мнения: 9 109
Май не го обясних много ясно,ама  Hug

разбрах те,  благодаря, Веси, всъщност не знам още какво ще има пък и май се отказах да ги правя точно сега.
Но някой обясняваше за солените защо е по-хубаво с едното, вместо с другото  newsm78

# 727
  • София
  • Мнения: 10 825
Какви подправки вървят на аспержи? Правя ги на крем супа в момента за да може и подозрителния ми син да хапне от тях, така че черен пипер няма да слагам заради него. Друго какво?

# 728
  • Мнения: 56
Да попитам и аз. Търся рецепта за едни леко пръжнати пиперки, които се пълнят в затоплени буркани. Доколкото се сещам бурканите се затопляха с гореща вода, която се изсипваше непосредствено преди пълненето на пиперките.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 283
въпрос.. вчера си купих от някаква случайна баничарница баница със сирене и пишеше, че е мая. беше уникааално мекичка и вкусна и подозирам, че е от маята... Flutter та пита се в задачата, къде и кога и как се слага маята - баничката беше от фини точени кори, нищо кой знае какво... освен, че беше като облаче мека  Whistling Crazy Flutter Flutter

# 730
  • Мнения: 11 607
След като отговорите на последните постове, моля прехвълете се Т У К

Стоева, каква марка ти е плочата и доволна ли си от нея....Търся нещо евтино и хубаво.......

Общи условия

Активация на акаунт