За бързи въпроси и отговори,за тези които нещо ги вълнува, но не искат нова тема

  • 31 924
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 320
Как обезсолявате маслини? Пробвах в зехтин, но нищо не се получи Sad
Аз ги слагам да престоят във вода докато се обезсолят толкова че да ми харесат, ако са много солени сменям водата от време на време  Peace

# 706
  • Мнения: 4
Купих си хлебопекарна и в момента чета рецептите, които вървят с нея. В комплекта има чаша до 250мл, а брашното в рецептите естествено е в грамове.
Че ще се купува кухненска везна е повече от ясно, но можете ли да ме посъветвате как мога да измеря да речем 700гр брашно в гореспоменатата чаша ?

# 707
  • Мнения: 122
Здравейте  chef

имам един въпрос към вас

Имам около 2 кг гъби - печурки и искаме да ги направим в бурканчета - но да са като тези от магазина - без специални маринати т.е без много подправки по възможност.  Embarassed
Търсих с търсачката, но без успех .... ще съм Ви благодарна ако ми помогнете

Редактирам се: Не търся вече рецепта. Замразих ги във фризера. newsm78

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 12:33 от toniak

# 708
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
john_l , една чаена чаша събира около 130 гр. брашно.

# 709
  • Мнения: 4 916
За брашното - една супена лъжица с връх е 25 г.

# 710
  • Мнения: 59
Здравейте, имам около килограм гъби /купешки са/ искам да направя супа, но понеже до сега не съм правила,  Embarassed може ли да ми кажете как да я направя и ако може някоя идея за останалата част от гъбите, как мога да ги сготвя? благодаря ви предварително

# 711
  • София
  • Мнения: 1 341




Здравейте, имам около килограм гъби /купешки са/ искам да направя супа, но понеже до сега не съм правила,  Embarassed може ли да ми кажете как да я направя и ако може някоя идея за останалата част от гъбите, как мога да ги сготвя? благодаря ви предварително

Заповядай.......http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269708.0

# 712
  • Мнения: 59




Здравейте, имам около килограм гъби /купешки са/ искам да направя супа, но понеже до сега не съм правила,  Embarassed може ли да ми кажете как да я направя и ако може някоя идея за останалата част от гъбите, как мога да ги сготвя? благодаря ви предварително

Заповядай.......http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269708.0

Благодаря

# 713
  • Мнения: 9 120
Как обезсолявате маслини? Пробвах в зехтин, но нищо не се получи Sad

с гореща вода става по-бързо  Peace

Имам въпрос за солени кексчета. Рядко правя, че все няма по желание за тях.  Че не са така пухкави, като сладките, заради сирената вътре.
В  тази тема някой беше писал, че има разлика м/у сода за хляб и бакпулвер като се ползва - ама кое какво беше  newsm78 Ще се сетите ли?

# 714
# 715
  • Мнения: 2 755
Моля за рецептата за Дунапренена торта. Намерих рецепти за блата, но после сиропира ли се, какво се прави нататък?

# 716
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044

Имам въпрос за солени кексчета. Рядко правя, че все няма по желание за тях.  Че не са така пухкави, като сладките, заради сирената вътре.
В  тази тема някой беше писал, че има разлика м/у сода за хляб и бакпулвер като се ползва - ама кое какво беше  newsm78 Ще се сетите ли?

пеп-4o, за содата и бакпулвера не се сещам, но имам няколко рецепти за солени кексчета, половината са със сода, а другите с бакпулвер. Сигурно има значение при избора, но аз предпочитам бакпулвера. Не бях май много полезна!   bouquet

# 717
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Моля за рецептата за Дунапренена торта. Намерих рецепти за блата, но после сиропира ли се, какво се прави нататък?

acer, аз дунапренената торта я пека като кекс. Тъй като тестото много прилича на пандишпанено, мисля, че ще трябва много леко да се сиропира.

# 718
  • на втория етаж
  • Мнения: 248

Имам въпрос за солени кексчета. Рядко правя, че все няма по желание за тях.  Че не са така пухкави, като сладките, заради сирената вътре.
В  тази тема някой беше писал, че има разлика м/у сода за хляб и бакпулвер като се ползва - ама кое какво беше  newsm78 Ще се сетите ли?

  Пепи,бакпулвера съдържа сода бикарбонат и лимонтузу.Ако в тестото ти има киселина(кисело мляко,заквасена сметана,оцет,лимонов сок) можеш да сложиш сода,ако няма - по-добре е бакпулвер - той осигурява киселината  за взаимодействие със содата и за отделяне на газа,който раздува тестото.Май не го обясних много ясно,ама  Hug

# 719
  • Разград
  • Мнения: 3 110


Една голяма тава.Аз ползвам тази,която върви с фурната,четириъгълната.

Общи условия

Активация на акаунт