Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 500
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
БЛАГО-ДАРЯ Ви Ралико, Вела, Винце  Hug
Всичко това съм го чела, но нещо на практика не ми се получава  Sad Може би, защото обикновено ме изненадват и не реагирам с адекватни реплики.  Обикновено спирам спора, обръщам им  гръб и се прибирам вкъщи. Но след мен продължават да валят мръсотии...  а аз треперя от нерви  #2gunfire
От друга страна не е ли това бягство от проблема  newsm78

Дори се замислям вече за някаква енергийна защита на дома ми  Thinking

  bouquet
 

# 16
  • Мнения: 105
ИРАСъс сигурност ако продължи така даденото положение няма да ти донесе нищо добро.Седни и поговори с нея,ако трябва пред роднините си,и и дай възможност тя да ти каже какво мисли по въпроса.Според казаното,действай!Откровено казано с роднини да се работи  не е добра идея,където са замесени пари и интереси,роднинството и приятелството е по-скоро пречка,отколкото полза.



smile*smile*smile И не само на дома,но и на себе си и семейството си-направи амулети,ако не можеш,помоли някой да ти направи. Hug

# 17
  • Мнения: 10 697
ИРА, деликатна е ситуацията...
Моето мнение е, че първо трябва да се погрижиш за себе си и за своя бизнес. Особено в сегашния бизнес-климат...
Поговори с нея сериозно, обясни й как стоят нещата, как се чувстваш и какви последици би имало, ако не промени отношението си към работата. Не вярвам да не те разбере... Пък ако не те разбере и видиш, че нещата вървят назад, постъпи така, както е най-добре за теб.

raliko , заедно сме писали  Hug
Съгласна съм с теб, че не е добра идея да се работи с роднини... И изобщо цялата нашенска шуро-баджанащина  Sick

# 18
  • Мнения: 105
mijjjka Hug На една вълна сме!  Hug

# 19
  • Мнения: 72
Охооо, имаме си нова тема. Страхотна е Лени! Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • BG
  • Мнения: 390
Уф , много ми е тежко, направо не ми се иска да идва работен ден. Като отида на работа тя ме посреща с обяснения колко много работа тя е свършила, колко е тежка работата... а работата нито е тежка, нито тя е сътворила чудеса от героизъм. В процес съм на назначаване на нови работници и се притеснявам, че и те ще влязат в ритъма на мързелуването на работното място, гледайки от нея. А неискам да са така нещата, започнат ли отначало да се мотаят спасение няма.

# 21
  • Мнения: 105
ИРА  Flutter Погледни на нещата откъм другата страна,може би това е начин да научиш нещо и за себе си,например колко ще ти издържи търпението. Wink Макар,че на твое място не бих допуснала някой да ми се меси в бизнеса,това е възможност да научиш нов урок,само дано не ти излезе твърде солен.Колкото до новите работници-струва ли си да рискуваш с тях,преди да си решила проблема с майка си?Защото е явно сериозен проблем за теб,реши него,преди да си създадеш нови. Flutter

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ИРА Wink

това не е проблем,  а предизвикателство  Hug имаш много варианти , ти избираш  Wink

Успех   Grinning

# 23
  • Мнения: 620
ИРА,, мен роднини и приятели ме докарват до 0 няколко пъти. Трябва да си изясним , че роднитите и приятелите са алчни и за нашата енергия и за нашите успехи. Тези връзки повече намирисват на вампиризъм отколкото на работа и взаимопомощ. Така не си полезна на майка си изобщо, тя на теб също. Направи така ,  да ти е уютно и да работиш и да живееш. Това не  е грях, както се опитват да ти изяснят роднините. Тук няма никакво значение за каква работа става дума, тук ти и твоята работа са на първо място. Аз много години издържах огромно количество рода , когато имах нужда никой не ми подаде ръка, от горчив опит ти споделям. Благодарна съм на този опит, не ме е яд за нито стотинка профукана от "работливи роднини" , урока бе ценен. Във всеки бизнес има условия  Peace и те се спазват от желаещите да участват в него. В момента за едно работно място се борят над 100 човека. Моя приятелка пусна свободно място и за една седмица получи близо 500 молби  Rolling Eyes беше много учудена. Работата, която тя предлага не е с високо възнаграждение, но хората са в нужда. Този феномен е само у нас с родата  Laughing
Ако пордължаваш така, ще се съсипеш. Това не бива да се допуска, вече споделяш за нежелание да започне работната седмица. Това също е енергия и не  е много градивна. Картите на масата и отношенията точни. Едва ли ще и бъдеш по полезна ако останеш без работа, тя също и т.н. Може да ти се стори рязко от един хуманист  Wink но това мен спаси. Успех ти желая

Лени,
 Hug Heart Eyes  bouquet

# 24
  • BG
  • Мнения: 390
Много Ви благодаря, момичета.
Иска ми се да реша проблема и решението го виждам с освобождаване на мама, но като си помисля как ще се настроят срещу мен цялата рода, та дори и приятелките и  Sick ...
Преди да я взема на работа колко обиди, колко нещо как храня чужди хора, а тя е безработна, няма осигуровки... и аз вдигнах ръце и я назначих. Тя си намери една работничка за компания и по цял ден нищеха клюки, дори и двете ми отговаряха и опонираха. Уволних въпросната работничка. Мама няма с кой да клюкарства, но пък си мързелува и другите заедно с нея, организират си кафе паузи по няколко пъти дневно за по 40-50 мин, машините си работят влизаме в преразход на суровини електричество... правя забележки, карам се дори и в момента в който изляза всичко е както си знаят.

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ИРА, много вероятно е майчето ти да не осъзнава че "пречи"  ,  говори с нея , само така ще се ориентираш за решение и ще знаеш тя какво мисли  Hug

Много често избягваме да говорим , а не трябва  Wink 

Разговора , диалога носи информация ...  Wink Възползвай се  Hug

# 26
  • Мнения: 623
Ленни,благодаря ти за новата тема,благодаря ти за труда и за красивото оформление.Вълшебна е наистина!

# 27
  • Мнения: 287
Здравейте момичета, не съм влизала във форума няколко дни, но имах проблеми и ще ги споделя с вас.Накратко:Имам частен бизнес с няколко работнички, една от които е майка ми. Та проблема е следния-преди време майка ми остана без работа и цялата рода ме натисна буквално да я взема при мен, взех я.
Но в последно време тя воубще не работи скатава се цял ден и по този начин дезорганизира работата и на останалите жени, като в същото време разправя на баща ми и на сестра ми че се прибива по цял ден. Аз от своя страна правя забележки, дразня се, а тя върши нещата точно обратно на казаното от мен, сякаш напук ми прави. Дърпа работата назад. Мъжът ми се сърди у дома като му разказвам, аз се терзая какво да направя. Направо се побърквам, тя ми срива авторитета пред работничките, опонира ми постоянно, не била достойна работата за нея и така... Осъзнавам, че ако не работи при мен работата ми ще е по-добре, но немога да я изгоня.

Ира,аз ще ти представя нещата от друг ъгъл.Аз също работя с майка ми, т.е тя работи за мен, но никога не съм и дала да се чувства ,че тя е моя работничка.Напротив, тя е мой съекипник, дала съм и да разбере ,че от мен и от нея зависи еднакво как,къде и колко.Даже тя е тази която постоянно ме юрка. Simple Smile За мен е грешка, да и правиш забележки и нищо чудно,че тя показва пренебрежително отношение.Дай и повече свобода и отговорност,даже я направи отговорна за качеството и работата на останалите.Когато почувства ,че има твоето доверие , ще смени поведението уверявам те.Но да я гониш..... Rolling Eyes И ти си майка сигурно, помисли дали си заслужава....Аз не мисля..

# 28
  • BG
  • Мнения: 390
nikolexa , благодаря ти за отговора, опитвах и това. Назначих я за Управител и няколко месеца основно оставих нещата тя да отговаря за тях. Едва не изгубихме всички клиенти, заради лошото качество. Тя знае колко голямо значение има работата за мен и семейството ми, заложили сме си всичко и сме затънали в заеми за да купим машините. Наясно е колко трудно печеля клиенти, но воубще не и пука. Миналата седмица и обясних да не се сипва вода в една машина, защото ще се повреди (има спукана тръбичка)а вместо водата да се правят едни други манипулации, малко по-трудоемки, но...докато дойде техник. В петък я гледам сипва вода, направо изтрещях, машината е толкова скъпа, че ако я повредим... тя ми отговори като дебил "ами като има място за сипване на вода защо да не сипваме"  Sick Кажи ми тя като стопанин ли гледа на техниката или като работник, който мисли как да срине шефа си.

# 29
  • Мнения: 541
Страхотна нова тема си имаме.

Благодаря Лени!

Общи условия

Активация на акаунт