Подсъзнанието може всичко 30 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 79 498
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 957
БЛАГО-ДАРЯ Ви Ралико, Вела, Винце  Hug
Всичко това съм го чела, но нещо на практика не ми се получава  Sad Може би, защото обикновено ме изненадват и не реагирам с адекватни реплики.  Обикновено спирам спора, обръщам им  гръб и се прибирам вкъщи. Но след мен продължават да валят мръсотии...  а аз треперя от нерви  #2gunfire
От друга страна не е ли това бягство от проблема  newsm78

Това не е бягство от проблема, а е бягство от ситуация, в която ти знаеш, че не си силна (затова и бягаш).
Изненадват те и ще продължат да те изненадват, докато не ги изненадаш ти  Wink
Има друг начин за справяне с проблема ти, но е встрани от моделите на тази тема.


Desss, страхотна притча... отново! 

# 46
  • Мнения: 7 201
Записвам се в новата прекрасна темичка на Лени!Благодаря ти мила, за положеният труд, оценена си, не се съмнявай!  Hug Heart Eyes  bouquet
Слънчева нова седмица, светлина, усмивки и позитивни емоции феи- вълшебници! babydust7

Наслаждавай се на Живота!

Не определяй какво е ценно за теб, като се сравняваш с другите.
~ Всеки от нас е различен!

Не си поставяй цели спрямо това, което другите хора мислят за важно.
~ Само ти знаеш, кое е най-добро за теб!

Не позволявай на живота да ти се изплъзне, като живееш в миналото или в бъдещето.
~ Живей пълноценно всеки ден, за да бъде пълноценен животът ти!

Не се страхувай да поемаш рискове.
~ Приемането на предизвикателства ни учи да бъдем силни!

Не пречи на любовта да влезе в живота ти, като казваш, че е невъзможно да я намериш.
~ Най-лесният начин да получиш любов е, като даваш любов!Най-бързият начин да загубиш любовта е, като не я цениш!

Никога не се отказвай от мечтите си!
~ Да бъдеш без мечти, означава да нямаш надежда.Да бъдеш без надежда, означава да живееш без цел!

Не преминавай през живота толкова бързо, че да забравиш не само къде си бил, но и накъде отиваш!
~ Животът не е състезание, а пътуване, на което трябва да се наслаждаваш във всеки един миг!...

# 47
  • Мнения: 105
Добро утро,феи!  bouquet

Енергиен вампиризъм

Енергийните вампири са напълно нормални на пръв поглед хора. Те работят и живеят заедно с нас и не подозират, че отнемат от нашата енергия. Откъде се вземат? Защо един човек е донор (доставчик) на енергия, а друг – потребител (вампир, рецепиент?). Вампирите не се раждат. Те стават такива. Вампитър е човек, който не изпълнява своето предназначение. Иначе казано – не ходи по своята пътека. Нали всеки от нас има свои задачи в този свят. Един е призван за бъде готвач, друг – поет, трети – лечител. Това може да се нарече кармичен дълг (“карма” означава действие), когато човек не използва по предназначение своите способности, а върви по “чужд път». Човек получава енрегия за конкретни цели, а той я изолзва не за тях. Тогава енергията намалява. И тогава вампирът изтегля енергия от други хора. Вампирът не просто отнема от нашата енергия, той ни заставя да му я отдаваме. Обикновено вампирът започва разговор, подхвърля идеи, изхождайки от себе си. Тогава “доставчикът” започва да губи енергия, която вампирът мигновено улавя.

Слънчеви вампири  (Аз съм те виждала някъде”)
Тези хора са особено жестоки. Те сами ни провокират да отприщим поток енергия за тях. Дори ако се стараем да не го провокираме, да не изгубим равновесие, този агресор е способен дори да ни удари, само и само да привлече вниманието към себе си и да се възползва от енергията.

Лунни вампири   (“Господи, колко съм нещастен!”)
Те са противополжни на първите по поведение и по начина на получаване на енергия. Те не са жестоки, нито буйни. Напротив те непрекъснато мрънкат и хленчат колко несправедлива е съдбата към тях. При това те тайно крадат енергия.

“Дървени” вампири   (“На никого и на нищо не вярвам”)
Тази категория хора непрекъснато искат доказателства, не вярват на никого. И дори, когато чуят “железни аргументи», пак остават на своята позиция. Към тази категория се отнасят и ревнивците. Те държат в непрекъснато напрежение обекта на своята любов и по този начин смучат енергия от него.

Как да се излекуваме от вампиризма?
Духовното заболяване не се поддава на лечение от лекар в поликлиниката. За щастие, има немалко методи, позволяващи да се поправи ситуацията. Най-главното е да определите какво е вашето предназначение и да го следвате. Ако имате талант да рисувате, правете го, не обращайте внимание на заплащането и се опитайте да направите така, че да се прехранвате именно от любимата си работя. Можете да използвате и някои от многобройните техники и разработки на лечители и психолози.

Методи на енергозащита
Мислено постройте между себе си и вампира непробиваема стена и не се поддавайте на провокация. Помнете, че за да вземе от вас енергия вампирът трябва да ви изкара от равновесие. Има и едно много ефективно упражнение: Застанете до отворения прозорец. Дишайте ритмично 2-3 минути. При вдишването мислено си представете как жизнената енергия се натрупва в слънчевия сплит. При издишването излиза от слънчевия сплит във вид на енергийна нишка и обвива цялото ви тяло, създавайки обвивка, която ви защитава от външно въздействие.

Добре е при атака от страна на енерговампир да скръстите ръце на гърдите, да изправите раменете.

http://www.vselena.com/vampir.htm 

# 48
  • Мнения: 105
ЕМОЦИОНАЛНИЯТ РЕКЕТ

откъси от книгата "Защо мъжете лъжат, а жените плачат"
на Алън и Барбара Пийз
издателство Сиела



Мъжете много по-често стават жертва на емоционален рекет, а жените са много по-умели в емоционалното изнудване, твърдят авторите на гореспоменатата книга. Да си мъж в днешно време е огромно бреме. Телевизионните сериали и реклами започнаха да изобразяват мъжете като глупави и некомпетентни пред лицето на по-интелигентните и по-съвършени жени. Подигравателните вицове за мъже вече са десет пъти повече от тези за жени.

***

Емоционалното изнудване
Мъжете стават много по-често жертва на емоционален шантаж. Жените, след като са еволюирали в семеен миротворец, като че ли се притесняват да кажат директно какво точно искат, когато го искат. Те са тези, които винаги бдят за взаимоотношенията - с партньора, с децата, с другите семейства или социални групи. Eто защо жените често прилагат емоционално изнудване, за да постигнат своето.
 

Изнудването изглежда лесно, защото предпазва човека от конфронтация
Мъжете също използват емоционалния шантаж, но винаги в далеч по-малка степен. Когато мъжете били ловци, те предпочитали директния, настъпателен метод и техният мозък продължил да еволюира по този начин. Ако един мъж иска майка му да се пресели в дома му, той вероятно би купил цветя на партньорката си, преди да я помоли, но манипулацията му би спряла дотам. После би преминал към обсъждане на проблема съвсем спокойно, без емоции, разглеждайки положителните и отрицателните му страни. Мъжете често изискват или натрапчиво настояват другите да се съгласяват с желанията им и много жени се съобразяват с това. В някои случаи обаче мъжете все пак прибягват до емоционално изнудване.
 
***

Обичайни тактики за емоционално изнудване
Емоционалните изнудвачи могат да бъдат любовници, съпрузи или съпруги, деца, свекърви, родители и приятели. Понякога тази роля могат да приемат и работодатели. Изнудването най-често се среща в семейството и е тактика, която се предава от поколение на поколение.
Ето някои типични заплахи и наказания,
които изнудвачите използват.
родители:
"След всичко, което сме направили за теб."
"Ще те зачеркна от завещанието си."
"Защо правиш това? Нали си моя плът и кръв!"
съпруги/съпрузи:
"Не мога да повярвам, че си такъв егоист!"
"Ти всъщност не ме обичаш."
"Ако ме обичаш, ще го направиш."
бивши партньори:
"Ще си говорим в съда. Никога няма да ти позволя да видиш децата."
"Ще ти взема и последната стотинка."
"Винаги съм се чувствала ужасно, когато сме правили любов."
любовници:
"Всички други го правят. Какво ти става?"
"Така се предполага, щом спим заедно."
"Очевидно не ме обичаш. Може би ще е по-добре да скъсаме."
деца:
"Всички други родители го правят за децата си. Явно те ги обичат повече, отколкото вие мен."
"Ще избягам - сигурно съм осиновен."
"Вие обичате сестра ми повече от мен."
свекър/свекърва:
"Всичко ще оставя на църквата."
"Ако не се грижиш за мен, ще се разболея и ще отида в болница."
"Не се притеснявайте за мен. Стара съм и скоро ще умра."
приятели:
"Ако бях на твое място, щях да го направя за теб."
"Твърдиш, че съм ти най-близката приятелка. Е, може би ще е най-добре да си намериш друга."
работодатели:
"Ще обремениш колегите си. Те ще трябва да свършат и твоята работа."
"Ще направя необходимото никога вече да не те предложат за повишение."
"Не мислиш ли, че дължиш на мен и на компанията някаква лоялност?"
служители:
"Ако ме уволниш, ще трябва да си намериш наистина добър адвокат."
"Обзалагам се, че пресата умира да чуе за това."
"Не си ли чувал какво значи малтретиране?"
Това, което изнудвачът се опитва да каже, е: "Ако не се държиш така, както аз искам, ще пострадаш."
 

Как да се справим с емоционалния изнудвач
Емоционалният изнудвач създава впечатлението, че знае какво иска и че е готов да направи всичко, за да го получи, но в действителност случаят рядко е такъв.

Изнудвачите най-често прибягват единствено до заплахи.
 Липсва им необходимата самоувереност да обсъдят положението и да обмислят възможностите и са силно уплашени да не загубят това, което вече имат. Те обикновено обвиняват жертвата си в егоизъм, непукизъм или егоцентризъм - всички недостатъци, присъщи на самите тях. Поставят искането си и ако то не е задоволено моментално, правят фасони. Всеки път, когато един родител се поддаде на каприза, той посажда семето на емоционалното изнудвачество.
Ако смятате, че сте жертва на емоционално изнудване, важно е да решите дали сте готови да търпите това положение, или смятате да го прекратите. Хората винаги се отнасят с вас така, както вие им позволявате. Както емоционалният изнудвач изпипва техниката си с течение на времето, така с течение на времето този навик може да бъде променен.

Първото нещо, което трябва да разберете, е, че изнудвачът се нуждае от вашето съгласие за нещо, иначе не би ви молил да му разрешите да направи това, което си е наумил. Значи всъщност вие ръководите положението. Единственият начин да загубите силата си е да покажете слабост. Не му се молете да не бъде капризен и не поемайте никаква вина. Не се мъчете да разберете чувствата му. Винаги помнете, че вие сте шантажираният и важното е как вие се чувствате. Никога не контрирайте със съответното изнудване.

Когато изнудвачът започне да изисква, да заплашва и да хвърля обвинения, много е важно да имате резерв от подготвени реакции. Те може да не са ви присъщи, затова ги упражнявайте, докато дойдат естествено.

Какво да кажем на изнудвача
"Е, това си е твое решение."
"Съжалявам, че си решил да заемеш такава позиция."
"Очевидно е, че си ядосан, хайде да го обсъдим, когато се успокоиш."
"Твоето мнение е коренно различно от моето."
"Виждам, че не си особено щастлив, но това е положението."
"Смятам, че това трябва да се обмисли. Да поговорим пак по-късно."
"Виждаме нещата по различен начин."
"Може би си прав. Нека да помислим и после ще вземем решение."
"Очевидно си разочарован, но нещата не подлежат на обсъждане."

Когато откажете да проявите слабост или веднага да преговаряте, ще накарате изнудвача да потъне в мълчание или да се намуси за известно време. Често това е моментът, в който той поддава. Докато продължава периодът на мълчание, не се оплаквайте от проблема, защото така ще му покажете, че сте разколебани, а точно оттам той черпи силата си. Можете просто да кажете: "На разположение съм да разговаряме, щом ти пожелаеш."
Изнудвачът ще се почувства безсилен и отчаян, но въпреки това трябва да запази достойнството си, затова го похвалете за другите му положителни качества. Ако се стигне до компромис, определете си граници и не ги прекрачвайте. Изнудвачите уважават хората, които умеят да отстояват позициите си.


http://www.eva.bg/categories/%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B8/61-% … %D0%B5%D1%82.html



 FlutterИ един свеж поглед по темата:http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=305407  Wink

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 06:55 от raliko

# 49
  • Шумен
  • Мнения: 156
Leny  bouquet Hug благодаря за новата тема - страхотна е  newsm51
Желая на всички успешна седмица, с много сбъднати желания  babydust7 Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

# 50
  • Мнения: 1 568
Лени, момичета  Hug

# 51
# 52
  • Мнения: 1 568
Истинска любов


Мозес Менделсон, дядото на известния немски композитор, в никакъв случай не можел да се нарече красавец. Освен че бил доста нисък, той имал и уродлива гърбица.
Веднъж Мозес посетил един хамбургски търговец, който имал прекрасна дъщеря на име Фрумти. Мозес безнадеждно се влюбил в нея. На Фрумти обаче, непривлекателният му външен вид подействал отблъскващо.
Когато дошло време да си върви, Мозес събрал кураж и се изкачил по стълбите до стаята и, за да опита за последен път да поговори с нея. Тя била красива като божествено видение, но изпълвала сърцето му с тъга, защото не желаела дори да го погледне. След няколко неуспешни опита да поведе разговор, Мозес срамежливо попитал:
—   Вярвате ли, че женитбите се предопределят на небето?
—   Да— отговорила му тя, с поглед забит в пода. — А вие?
—   Аз също — казал на свой ред той. — Там горе, на небето, при раждането на всяко момче, Бог му съобщава, за кое момиче ще се ожени. Когато се родих, Бог посочи бъдещата ми съпруга, а след това добави: „Но жена ти ще има гърбица." Ужасен, аз извиках: „О, Боже, жена с гърбица би било истинска трагедия. Моля те, Господи, дай гърбицата на мен, а тя нека бъде красива."
Тогава Фрумти вдигнала глава и го погледнала в очите, сякаш била развълнувана от някакъв отдавна забравен спомен. Подала ръка на Мозес, а по-късно станала негова предана съпруга.

# 53
  • Мнения: 105
Маргало  Hug  Много красиво,истинска любов! Heart Eyes

Един поздрав в днешния дъждовен ден... http://www.youtube.com/watch?v=n4dfghJNTDI&feature=related  newsm51

# 54
  • Мнения: 730
raliko Хубав материал, но да не забравяме ,че най-добрата защита е липсата на защита  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 105
Dani Avramova Flutter Абсолютно си права,но както всяко правило си има изключения,това важи за всяка техника от описаните,за слава,здраве и богатство Wink Това е по-скоро един страничен поглед,всеки сам решава кое му най-близо до душата.  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 1 724
Лени, както винаги- прекрасен резултат, зад който стои много труд  bouquet

# 57
  • Мнения: 1 568
С цялата си любов, за вас!

http://vbox7.com/play:6510287f&al=1&vid=

Последна редакция: пн, 20 сеп 2010, 10:44 от Маргало

# 58
  • Мнения: 10
Привет на всички. Изпращам ви цялата си любов  Hug

На 23-ти е есенното равноденствие и е добре да се подготвим за смяната на енергиите, предлагам ви една медитация като се надявам че ще ви хареса

Медитация  по време на есенното  равноденствие
   Опитайте се да се отпуснете и да почувствате как бавно се издигате нагоре към небесата.Звездите блестят и изпълват тъмното нощно небе с диамантени искри.
В далечината има една звезда Алкиона, която стои отделно от другите.Тя искри с блясък, който трепти и пръска надолу лъчи от светлина.
Докато се носите плавно в небесата, очите ви очертават пътя на светлината от тази голяма звезда надолу до Земята.Там, на върха на висока планина, се издига над Земята един храм.Светлината от звездата очертава четирите колони, които отделят вътрешното от външното.Гледан отвисоко, той прилича по форма на кръст, с по една колона във всяка от четирите посоки.
Започвате да усещате как леко слизате и после все така леко се настанявате на меката трева извън този храм.Заставате пред вратата.Гербът, поставен в масивна рамка над нея, е голям огнен меч.Като пристъпите към вратата, мечът заблестява още по- ярко и някакъв звук, който ви кара да потръпнете, изпълва нощта.Потръпва и Земята.
Отдръпвате се назад от вратата, а земята от двете и страни се разтваря.
Изведнъж две големи дървета избуяват във всички посоки.Вече не се вижда вратата на храма.Всъщност тя вече е недостъпна.Дърветата продължават да растат встрани.Те са безформени.Извиват се и се преплитат помежду си и пречат на всичко наоколо да расте.Стават все по- големи и по- големи и започват да си пречат и едно на друго.
Звукът намалява и настъпва тишина.
Вие стоите пред блокирания път към вратата и не знаете каква трябва да бъде следващата ви стъпка.
От тишината идва отговорът.
Между вас и дърветата започва да се стеле мека светлина.Тази мека пастелно червена светлина се увеличава и се превръща в огромна колона от светлина, простираща се от земята до небесата.
Усещате лек полъх на вятър.Колоната затрептява, отдръпва се и пред вас се появява едно прекрасно същество с огромна сила и светлина - Архангел Михаил.
Очите му са стоманени и строги. Облечен в дрехи с цвета на есенни листа, жълтеникави и червени, той завладява вниманието ви.В ръката си държи меч, който е повече светлина, отколкото материя.
Докоснати от енергията на неговата същност, вие не можете да не усетите силата му.Учудвате се как успява да овладява тази сила, а той се усмихва сякаш прочел мислите ви.
Той махва с ръка към краката си и пред тях земята се разтваря.Дълбоко вътре можете да видите сърцето на Земята и отвъд него.
Там, в дълбините се намира един могъщ и силен дракон от злато и червено.Всеки негов дъх е светлина и енергия на първична сила, вливаща се в целия живот на Земята.
Архангел Михаил издига Огнения меч над тази първична енергия.Тя се успокоява и го обгръща, потича през него и от него като благословена сила и любов към всички.
“Всички ние трябва да се изправим срещу собствените си дракони.Да се изправим пред това, от което най – много се страхуваме.Научим ли се да преобразяваме драконите си, даваме живот на светлината и на любовта. Научим ли се да владеем Огнения меч на духовния закон и разграничаването във всеки аспект на живота си, ние придобиваме власт над драконите си, вместо те да ни владеят.”
Той отново махва с ръка към краката си и образът изчезва.Поглеждате го и извличате сила от благородните му думи.Той пристъпва към вратата на храма.
“Дървото на живота и Дървото на Знанието са пред всички.Преди човек да влезе във вътрешния храм, дърветата трябва да бъдат окастрени, подредени.Както храстът се окастря наесен, за да порасне през пролетта по- зелен и по- плодороден, така и животът ти трябва да бъде подкастрен.Погледни заплетените клони на тези дървета и виж какво трябва да бъде окастрено от твоя живот, за да стане плодоносен.”
Взирате се в двете преплетени и изкривени дървета и виждате хора и ситуации, навици, поведение, отношение и познание, които блокират собствения ви растеж.
Гледайки двете дървета, виждате всичко, което трябва да направите, за да оправите объркания си живот.Виждате себе си как кастрите клон по клон и подреждате дърветата.
Задачата ви се струва огромна, дори непосилна.
“Никога не се изправяш пред нещо по- голямо от това, с което можеш да се справиш.”
Тихите думи ви изтръгват от унеса и ви изпълват със смелост.
“А сега погледни пак.”
И вие отново поглеждате дърветата.Те вече не са преплетени и объркани.Сега са подредени, разцъфнали и зелени.Това е цъфтеж, който дава надежда за бъдещи плодове.Вече нищо не препречва вратите на вътрешния храм.Те бавно се разтварят и вие сте обгърнати от златна светлина и песнопения.
Виждате олтар, върху който им а равнораменен кръст.В средата на кръста е поставена голяма бяла роза.Тя е облята от светлина и това ви напомня за звездата и лъча от светлината и, който ви доведе до този храм.Пред олтара стои прекрасно същество в блестящи лъчи от синя и златна светлина.Усещайки вашето присъствие то се обръща и бавно повдига една Златна Чаша – Граалът на Живота – с тиха молитва към небесата.
Вратата на храма бавно се затваря и вие оставате сами с радостта от спомена, запечатал се в сърцето ви.Пред вас е Архангел Михаил, нежен и любящ.
“Със сила всички трябва да се приготвим, за да можем да влезем във вътрешните храмове на тайнствата на Божественото.Имало е време, когато всеки сам е трябвало да го достигне, но това време е отминало.Днес тези, които отварят сърцата си, ще бъдат водени и ще получат сила от много места.”
Той вдига Огнения си меч и с върха му леко докосва гърдите ви.Затваря очи и произнася една дума, едновременно чужда и позната.Вие чувствате как сърцето ви се обгаря от светлината на Огнения меч.Поглеждате гърдите си и виждате в центъра на сърцето си как блести собствения ви Меч на Истината.
“Когато докоснеш сърцето и си представиш в него Огнения меч, аз ще дойда.
Защото когато се пробудиш за Христос в себе си и се научиш да го изявяваш навън, ти ставаш Син или Дъщеря на Огнения меч.”
Мечът му ослепително заблестява и светлината му ви обгръща, а после изчезва.
Тогава разбирате, че сте сами вън от Храма, но чувствате топлината на Огнения меч жива в сърцето си.
Поглеждате към небето и виждате звездата, която ви доведе дотук.
И докато я гледате започвате да усещате как отново плавно се издигате в небесата, запазили своето преживяване , спомена и призованата енергия на пречистване и подготовка за влизане в Тайнствата на Вътрешния Храм.


Есента е времето, когато енергиите въздействат върху човечеството така, че улесняват процеса на пречистване на живота и на засаждане на нови семена и стремежи.Същността на присъстващата сила ни влияе по различен начин през всеки сезон, като създава невидими промени и възможности за онези, които ги осъзнават.Есенният сезон е време за определяне на нови ценности, за вземане на нови решения и за поставяне на нови цели.Той е време за жътва и оценка на това, което е станало през изминалата година, както и време за поставяне на новите цели за идващата година.Това е период, в който въздействащите на цялото човечество енергии са най- подходящи за пречистване на ума и за премахване на това, което би попречило за пълната и най- висша изява на женското начало.Това дава възможност изцяло да бъдат използвани енергиите, които се привеждат в движение през останалата част от годината.
Есента притежава енергията, която помага в пречистването и преобразяването на низшето, така че да  се превъзмогнат пречките и да се подготвят съзидателните ни жизнени сили за възраждане.Това е време за жътва и духовна равносметка.Време за раздяла със старото , за да се подготвим за новото.Време за промяна и за поставяне на началото на промяната.При пълно хармонизиране то създава условия за необходимите промени и нужното пречистване.
Есенният сезон привежда в действие енергия,улесняваща комуникацията с ангелската йерархия, която може да бъде осъществявана в течение на годината.Този сезон създава и възможност за уравновесяване на физическото и духовното.Сънищата ни през него разкриват много неща за критериите и определянето на нашите ценности.През този сезон също така се създават условия за проверка на собствената ни преценка.Това е времето за жътва на посятото в миналото, като в същото време се създават условия за сеитба за следващата жътва.Каквито семена са посети през есента, такива ще са плодовете през следващата есен.
Специфичното влияние на тези енергии в живота на отделния човек се осъществява по различен начин и затова е важно да бъдете колкото се може по- бдителни за събитията в живота си по това време.Тези енергии действат по такъв начин, че през трите дни преди есенното равноденствие и през самия ден етерните тела на всеки биват привлечени отново към физическото.Това дава възможност за лечение, уравновесяване и по – голямо засилване на физическото.
Есента също така отваря етерното царство за по – съзнателно проникване.Това е време за подготовка, така че даровете на женското начало да могат да бъдат възприети по- лесно през зимния сезон, да бъдат отстоявани и изявени чрез нова вибрация на мъжкото през пролетта, а след това да се свържат с мъжкото начало, за да дадат през лятото живот на божественото дете в нас.
Това е време от годината, през което наличните енергии могат да ни помогнат за :
1.   Пречистване и преобразуване на низшето.
2.   Преодоляване на пречки.
3.   Отваряне на вътрешните храмове на осъзнаване.
4.   Пречистване на основните жизнени сили на сакралния център.
5.   Изчистване и пречистване на сърдечната чакра, мястото на натрупана карма.
6.   Хармонизирането ни с ангелското царство.
7.   Определяне на това, какво все още трябва да бъде променено, за да се постигне най- голямо израстване през следващата година.
8.   По- лесно насочване на вниманието ни от външния към вътрешния свят.
9.   Развиване на хармония между законите на любовта и кармата.
10.   Нова проверка на душата, необходима за по- висше просветление.
11.   Уравновесяване на плътта и духа.
12.   Поставяне на началото на претегляне, оценяване, определяне на ценностите и вземане на решения за физическия и духовния ни живот.
13.   Подлагане на проверка на оценката.
14.   Поява на възможности за жътва на засятото в миналото и засяване на семена за бъдещето.
15.   Проявяване на борбата между низшето и висшето, десен и ляв път на развитие.
Движението на звездите и смяната на сезоните отразяват определени енергийни  взаимодействия между космическото и физическото.
Всеки месец е миниатюрно копие на това, което се случва в хода на една година.Четирите фази на луната отразяват четирите сезона- постоянно напомняне да се пази жива святостта на сезоните.



Това   упражнение – медитация може да стимулира много положителни неща в нашия живот.
Най – подходящото време за неговото изпълнение е  времето на т.н. „свещен интервал” – трите дена преди и в самият ден на равноденствието( или слънцестоенето) и още по добре ако е и в точката на пресичането – зората или здрача, преди заспиване или след събуждане също може. Може разбира се и по всяко удобно за всеки време! Може да бъде правено и когато Слънцето влиза в другите два знака на зодиака, свързани с есенния сезон. (Скорпион и Стрелец)
Знаем, че всеки сезон има свой доминантен енергиен модел както и че всеки месец от сезона също има свой модел, насочван от ангелите на знаците, принадлежащи към дадения сезон. Тези енергии на  ангелската йерархия, които работят чрез един основен/кардинален  знак от зодиака, помагат на индивида в генерирането на силата на съответния сезон в живота му. Работещите чрез фиксиран/постоянен знак в зодиака му помагат в натрупване на новата енергия, а трези  работещи чрез променлив знак на зодиака, се грижат за разпределяне на енергиите на сезона в най-подходящите области на живота ни.
ЕСЕН – пречистване и подготовка
Ангелската йерархия, работеща чрез знака Везни, помага в генерирането на по-голяма
енергия за пречистване и подготовка.
Ангелската йерархия, работеща чрез знака Скорпион, помага на индивида в съсредоточа
ването на енергиите на пречистване и подготовка, в съответствие с индивидуалните стремежи
и цели.
Ангелската йерархия, работеща чрез знака Стрелец, помага на индивида за разпределяне
то на пречистващите и подготвящи енергии в по-обширни области на живота му.









# 59
  • Мнения: 2 196
Лени, първият пост става все по-дълъг и по-дълъг. И красиво и пригледно оформен. Благодарности за труда! Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт