Малки черни буболечки в спалнята

  • 7 977
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 144
Здравейте, от известно време забелязах, че в спалнята по паркета има малки черни точици. Първоначално си мислех, че са от бентото на котката  и тя ги разняса. Смених тоалетната на котето и днес започвам да чистя  и виждам, че черните точки са навсякъде в спалнята, включително и върху чаршафите и са явно яйца, нещо ги снася, защото между тях се виждат миниатюрни движещи се мушички, които се свиват като червеи.
Ще се побъркам, за първи път виждам нещо такова.
Някой да се е сблъсквал с подобни гадини?

# 1
  • Мнения: 9 991
Здравейте, от известно време забелязах, че в спалнята по паркета има малки черни точици. Първоначално си мислех, че са от бентото на котката  и тя ги разняса. Смених тоалетната на котето и днес започвам да чистя  и виждам, че черните точки са навсякъде в спалнята, включително и върху чаршафите и са явно яйца, нещо ги снася, защото между тях се виждат миниатюрни движещи се мушички, които се свиват като червеи.
Ще се побъркам, за първи път виждам нещо такова.
Някой да се е сблъсквал с подобни гадини?

Снимай да видим, бълхи може да са. Но червеи? Фронтлайн трябва да напръскаш и да препереш на висок градус всичко.

п.п. това не са котешки бълхи и селски, да не изхвърлиш котката сега.  newsm78

# 2
  • Мнения: 175
На дървеници мязат много са гадни и най вече са по леглата единствения начин да ги махнеш е да дойде някой да напръска с отрова и се махат завинаги  преди 2 лета точно моята стая имаше такива дойде човек напръска за 15мни и до ден днешен няма и помен .

# 3
  • Мнения: 365
Ако бяха дървеници, щеше да е пропищяла много преди да ги е видяла...

# 4
  • Мнения: 1 769
Възможно е бълхите да имат някакъв междинен стадий на размножаване. Пръскане му е майката и дезинфекция. И да се обработи и котката..

# 5
  • Мнения: 1 144
Звъннах на ветеринарната ни лекарка и я попитах какво може да е това. Накара ме да пусна тези черни точки във вода и да видя дали стават червени. Да, стават. Това били изпръжнения на бълхи  #Crazy
Котката ми е ваксинирана, обезпаразитена и не излиза навън. В шок съм от къде са дошли бълхите....
Това, което виждам да мърда явно са малки бълхички, току що родени. Утре ще ходя до клиниката за пипетка за котката, в нас ще дезинфектирам и чистя до полуда.

# 6
  • Мнения: 10 075

Котката ми е ваксинирана, обезпаразитена и не излиза навън. В шок съм от къде са дошли бълхите....

Ако живеете в къща с двор, проверете за наличие на гризачи, които по някакъв начин са успели да влязат в къщата. Плъхове и мишки също разнасят бълхи.

# 7
  • Мнения: 1 144

Котката ми е ваксинирана, обезпаразитена и не излиза навън. В шок съм от къде са дошли бълхите....

Ако живеете в къща с двор, проверете за наличие на гризачи, които по някакъв начин са успели да влязат в къщата. Плъхове и мишки също разнасят бълхи.


В апартамент на висок етаж сме. Според ветеринарната докторка, бълхи можели да влязат по много начини, вкл. с обувка.

# 8
  • Мнения: 13 588
Да, възможно е човек да ги е пренесъл.
Ако имате съседи с които можете да споделите се поинтересувайте възможно е да има във входа /мазетата/. Съседи около апартамента ако имат склонност да хранят бездомни кучета е друг възможен вариант.
Успех.

# 9
  • Мнения: 1 144
Да, възможно е човек да ги е пренесъл.
Ако имате съседи с които можете да споделите се поинтересувайте възможно е да има във входа /мазетата/. Съседи около апартамента ако имат склонност да хранят бездомни кучета е друг възможен вариант.
Успех.

Благодаря.
Дано моя пост помогне на някой  в моята ситуация, че и аз бая чудене се чудех що за гад е това нещо Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 4 549
Ние сме си вкарвали бълхи отвън и нали котката е най-топличка и й се лепват на нея. Тази пролет също  донесохме. Добре, че съм пощалива и я излових преди да се е размножила и да са налазили горкия котак.
А дървениците много трудно могат да се видят. И сте случили на по-малко лошия вариант да са бълхи. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 8 827
Е, а ако нямате котка какво щеше да стане, нямаше да има бълхи, въпреки че са донесени отвън с обувките ли?

# 12
  • Мнения: 9 991
Звъннах на ветеринарната ни лекарка и я попитах какво може да е това. Накара ме да пусна тези черни точки във вода и да видя дали стават червени. Да, стават. Това били изпръжнения на бълхи  #Crazy
Котката ми е ваксинирана, обезпаразитена и не излиза навън. В шок съм от къде са дошли бълхите....
Това, което виждам да мърда явно са малки бълхички, току що родени. Утре ще ходя до клиниката за пипетка за котката, в нас ще дезинфектирам и чистя до полуда.


Котешките и кучешките бълхи не ходят по пода.  Peace По-скоро свински или селски съм чувала да им казват. Котката с каишка ли е?

# 13
  • София
  • Мнения: 4 549
Е, а ако нямате котка какво щеше да стане, нямаше да има бълхи, въпреки че са донесени отвън с обувките ли?
Тогава налазваха детето, докато не я изловя на белите чаршафи Mr. Green Така че с котка е по-добре.

# 14
  • Мнения: 1 144
Котката е с капки /пипетка/ против бълхи, утре ще ходя за нова, явно съм прескочила срока Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт