Отговори
# 15
  • Мнения: 56
Как ви мина родителската среща в 91 НЕГ. Какви са ви впечатленията от класните

# 16
  • Мнения: 156
Вчера беше единствения й ден от седмицата без немски. И, естествено, класната им е учителката по немски. Та при нас се получи малко като при първокласниците - почти само с 1 госпожа карат цял ден. Повече ще контактуват с нея, отколкото с нас - майките Simple Smile Така че, дано се харесат взаимно. Поне първите впечатления са положителни.
Класът е предимно от момчета. Дано се сработят добре.
Тя вече се е запознала с разни хора, пък и от подготвителните курсове доста деца са там.
Продължава си курса по английски в Аво-Бел от октомври и репетициите в хора започват от другата седмица. Сега поне всичките й ангажименти са в 1 квартал.
За учебниците и тетрадките по немски дадохме парите на класната, а др. си ги купи от борсата в НДК.
Математиката е на Анубис и прочита на авторите ме върна във времето, когато и аз бях в гимназията и ми преподаваше Недевски по алгебра-страхотен човек.

# 17
  • Мнения: 56
Вие в коя паралелка сте? Датето ви /момче или момиче е/ знае ли немски? Моят 7 години го учи и ходи на изпити в Гьоте институт. И аз мисля да го зопиша в Аво бел - за FCЕ

# 18
  • Мнения: 156
Вие в коя паралелка сте? Датето ви /момче или момиче е/ знае ли немски? Моят 7 години го учи и ходи на изпити в Гьоте институт. И аз мисля да го зопиша в Аво бел - за FCЕ
Тя е в НПМГ биология с немски. А в АВО учи английски.
Не споменах биологията и химията, че тази година са само като ЗИП по биология и СИП-опве и още не са започнали, но ЗИП-а ще е в биологическия факултет.

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 10:47 от липиум

# 19
  • София
  • Мнения: 18 041
Как ви мина родителската среща в 91 НЕГ. Какви са ви впечатленията от класните
Аз в предишната тема писах, че харесвам класната й - строга, взискателна,но иначе спокойна и предразполагаща децата. При добро желание отстрана на детето, езикът ще се научи при нея. Казвам го не  на база вчерашните краткотрайни впечатления по време на родителската, а възоснова на лични наблюдения отпреди n на брой години... Mr. Green
Появила се е при децата  и някаква странна птица по рисуване. Thinking Пособията, които е поискала като вид и количество, ми приличат на необходимите за учащите в Художествената гимназия... Joy Едикакъв си скицник, четки с различна дебелина, изработени задължително от косми на катерица, маслени пастели, медни акварели и не запомних още какво изброи девойката. Mr. Green
Липиум, къде пее дъщеря ти, ако не е  тайна? Grinning
Нашето пеене започва през октомври. През изминалите години, естеството на учебния процес позволяваше отсъствието от училище за два-три дни поради участие в някои фестивали. Но класната вчера даде да се разбере, че особено през първия срок подобно отсъствие докарва след себе си сериозно натрупване на нов материал и трудност при опитите за самостоятелното му усвояване от ученика.Та ще си ходи май само на репетиции момата, поне за момента..Това ще е всъщност единствената допълнителна дейност, която ще посещава .А забравих да ви кажа хита Mr. Green Не че не е  вярно твърдението, но не си представям дъщеря си да се заседи толкова дълго. Според мнението на класната, успешната подготовка по езика за следващия ден предполага около 3-4 часа активни занимания у дома, не просто регистрирано висене над книгите.. hahaha Да го видя това, няма да го повярвам. Особено в първите дни, тъй като още се изживява твърде ваканционно осмокласничката.

# 20
  • Мнения: 419
И аз тук  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 156
Пее в детския радиохор към БНР. Миналата година им беше юбилейна - 50 г. и беше голям зор - репетиции почти всяка вечер от 19.30 до минимум 21.15. Но си струва.
Тази година ще видим как ще съчетае нещата първия срок - ще моли да я пускат малко по-рано от последния час или Маестрото - малко да закъснява.
Надявам се да не отиде напразно досегашния й 5 годишен труд, че е решила да е с приоритет гиманзията.
А за по-дълги отсъствия Маестрото им дава бележки и до сега не сме имали проблеми. Общо-взето в училище са приемали идеята за труд в хор.
На юбилейния концерт бяхме поканили класната й, която доста се впечатли.

# 22
  • Мнения: 115
Супер темичка, а аз на втора страница Wink
Моята дъщеря от вчера е влюбена..... в учителката по мат   bouquet  и математиката.
И немския и е бил интересен.
Днес вече се обади да ми каже , че е малко стресната, защото са взели доста материал по езика. Е, така е. Ваканцията свърши и време за максимална мобилизация. А как ставаме сутрин....

Честит имен ден на всички , които днес празнувате с мен!
Почерпете се за наше здраве!

# 23
  • Мнения: 56
already detective вие коя паралелка сте с кой класен. Ние сме 8 д. Маже ли да ми пратиш списъка с материали от Ганис.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 041
Titi73, инфото е вече при теб. Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 18 041
Забраванке,
Честит празник, много здраве, щастие и успехи ти желая!  bouquet
По повод математиката - написала си една голяма, стара истина, важаща  всъщност за всеки предмет. Добрият преподавател кара децата неусетно да харесат материята, дори преди това съответният  предмет да не е бил сред любимите  Wink В този ред на мисли моята щерка да не вземе да хареса литературата, ще е голям героизъм това.. Joy

# 26
  • София
  • Мнения: 383
И моята госпожица е много ентусиазирана. Ще я видим занапрет като започнат интензивно френския дали ще е все така.

# 27
  • Мнения: 750
Запис. Моята "записа" и първо ходене до алианса - за сега сама, пък като стане тъмно ще го мислим!

# 28
  • Мнения: 156
Тъй като от доста време ни се налага късно прибиране (след 21 часа), нашата практика е следната: първоначално висяхме по кафета и входа на радиото всички родители, от времето, в което ги водим, докато свършат; след това започнахме да ги посрещаме пред радиото след репетиции, от миналата година ги посрещаме по пътя, откъдето нататък им се налага да пътуват без комапния от др. съхористки, а големите каки - 10, 11 и 12 клас - самостоятелно се придвижват. Но както децата, така и ние родителите се нуждаем от адаптация към по-голямата им самостоятелност.

Но да си призная - обичам да поспивам сутрин и предпочитам да участвам в късното прибиране, а не в ранното ставане - когато е 1 смяна ще си ходи сама на училище (аз само ще я събуждам, за да съм спокойна, че е тръгнала)

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 13:11 от липиум

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Честит имен ден на всички мами и деца празнуващи днес   bouquet  bouquet  bouquet
Специални поздрави за НадяТ и Забраванка /благодарности за почерпката/:hug:

Честит празник и на всички софиянки   bouquet

На синът ми много му харесва очарован е от класната. Вчера се започнаха с немския взаимно - дано синът го пребори Mr. Green
От тази година и пътува сам с гр. транспорт та съвсем ми изглежда пораснал - и аз както е описала Саш  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт