Отговори
# 45
  • Мнения: 910
родителско изкривяване - не виждам по-далеч от езиковите гимназии,съжалявам за грешката

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 18:46 от mama 69

# 46
  • София
  • Мнения: 5 131
1.Немски , 2.Химия ,3.Биология
4.Информатика, 5.География, 6.математика , 7.български, 8. физика, 9. физкултура, 10. История
Моето дете не е в 1АЕГ
Най - много часове - немски, химия и биология
Всичко останало по веднъж седмично
Физкултура - през ден
Не може мат и бел да са само веднъж седмчно Simple Smile

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 185
Само да се запиша, че сте много бързи....
Честит имен ден на всички празнуващи днес   bouquet
Давам отчет за 133-то. Вчера пет часа френски днес четири и контролно  Wink. Сериозно ги насмете госпожа Леви.
За сега са весели и доволни ще видим следващата седмица. Crazy

# 48
  • burgas
  • Мнения: 485
И нас ни натиснаха домашните smile3523Вчера се прибра и веднага седна да пише думите по английски.Отчаяна е че в междучасията никой с никого не разговаря и не се е запознала с повечето от съучениците си

# 49
  • София
  • Мнения: 18 041
И нас ни натиснаха домашните smile3523Вчера се прибра и веднага седна да пише думите по английски.Отчаяна е че в междучасията никой с никого не разговаря и не се е запознала с повечето от съучениците си
Нашите не учиха днес, така че с нищо не са ги натоварили още.Разглеждали са в Националната галерия скулптурите на Дега. Peace
В класа на дъщеря ми са се паднали май контактни деца, вече са си разменили телефони, скайпове, фейсбук профили.  Grinning Че вчера даже някои от тях останаха след училище  да си лафят в двора, докато ни чакат да приключим с родителската среща. А това определено ме радва, тъй като на 15-ти усетих притеснението й от факта, че малкото хора, които познава сред новоприетите, не са в нейния клас.

# 50
  • Мнения: 8 462
Хе това все не мога да го разбера. Едни учат, други празнуват празника на града. (говорим за софийските деца).  

В гимназията на леля учат, на цурето също, а ние купон....

Не е ли редно или всички да се шматкат днес, или всички на педалите...

Една приятелка преди малко ми звънна. Детенце е в 7 клас. След третия час госпожата се сетила, че е празник на София и ги пуснала. Помислих че се шегува, но тя твърди че е точно така.
Свобода и демокрация. Laughing
Тъй като зимната ваканция започва на 23 декември и свършва на 3 януари предполагам, че тези, които са учили днес и евентуално ще учат на 22 септ. ще имат няколко дни по-голяма ваканция.

# 51
  • София
  • Мнения: 528
Честита нова учебна година!
Честита нова темичка!
Честито на всички именници и именнички!
Честит празник на София!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

И моята госпожица е доволна от училището, от класа, от класната, от учителите.  newsm10 Аз съм още по-доволна от това, че тя е доволна.  smile3521

Благодаря за линка за търсене/предлагане на учебници на старо. Вече имам "резервирани" български и математика.  Peace Искам да попитам дали случайно някоя мама на гимназист/ка от 73то не знае на кое издателство ще са учебниците по рисуване, музика и информационни технологии?  Rolling Eyes

Джиджи, твоето момиче в коя паралелка е? Аз те видях на 15ти, много е сладък малкият ти господин!  Hug

# 52
  • sofia
  • Мнения: 114
Чести празник на празнуващите и на софиянци  bouquet

Да докладвам за 7-мо СОУ.Децата днес си бяха на училище,не са ги затрупали още с домашни.
При нас се учи всеки ден англ.език-18 часа седм.,български 4 часа седмично,математика-май 2/3 часа,музика-1ч.,ИИ-1ч.ФВС-2ч.,Информационни технологии-май 1ч,
Ауу,а така съм се заблудила,че ваканцията на децата е до 10 януари,,, Embarassed

Последна редакция: пт, 17 сеп 2010, 23:57 от kafeto

# 53
  • София
  • Мнения: 5 131
Честита нова учебна година!
Честита нова темичка!
Честито на всички именници и именнички!
Честит празник на София!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

И моята госпожица е доволна от училището, от класа, от класната, от учителите.  newsm10 Аз съм още по-доволна от това, че тя е доволна.  smile3521

Благодаря за линка за търсене/предлагане на учебници на старо. Вече имам "резервирани" български и математика.  Peace Искам да попитам дали случайно някоя мама на гимназист/ка от 73то не знае на кое издателство ще са учебниците по рисуване, музика и информационни технологии?  Rolling Eyes

Джиджи, твоето момиче в коя паралелка е? Аз те видях на 15ти, много е сладък малкият ти господин!  Hug
Мимиска, ако девойката е в 8б клас, ИТ по програма имат в сряда, а музика и рисуване- във вторник.
Колегите ще им кажат. Освен това в училище всяка година се провежда вътреучилищна борса м/у учениците. Така че, може да си ги вземе и на старо, ако някой предлага Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 879
Тъй като зимната ваканция започва на 23 декември и свършва на 3 януари предполагам...

Не съвсем - започва с ден по-късно и свършва с ден по-рано  Sad - справка сайта на МОМН - http://www.minedu.government.bg/left_menu/vacations/


Ваканциите през тази учебна година са:

Коледна 24.12.2010 г. – 02.01.2011 г. вкл.
Срочна  29.01.2011 г. – 31.01.2011 г. вкл. (събота, неделя, понеделник  Mr. Green)
Пролетна за І-ХІ клас 30.03.2011г.  – 10.04.2011 г. вкл.
Пролетна за ХІІ клас 30.03.2011 г. –  03.04.2011 г. вкл.

Неучебни дни:

01.11.2010 г. – Ден на народните будители
17.05.2011 г. – ДЗИ по български език и литература
19.05.2011 г. – Втори ДЗИ
25.05.2011 г. – Неучебен ден по повод Деня на славянската писменост

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 16:09 от Белмекенска

# 55
  • София
  • Мнения: 528
Мимиска, ако девойката е в 8б клас, ИТ по програма имат в сряда, а музика и рисуване- във вторник.
Колегите ще им кажат. Освен това в училище всяка година се провежда вътреучилищна борса м/у учениците. Така че, може да си ги вземе и на старо, ако някой предлага Simple Smile

Благодаря, ganis.   bouquet Така ще направя!  Hug

# 56
  • Мнения: 700
И ние сме доволни от Априловска гимназия. Класът е готин, класният също. Имат английски, български, литература, математика, инф. технологии, физическо, изобр. изкуство, музика и история 1 час седмично /вероятно от догодина ще започнат усиленото й изучаване, нали е профил "История"/.
Белмекенска, а на 22.09. ще учат ли, нали е официален празник? Ние щото няма да работим. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 1 879

Белмекенска, а на 22.09. ще учат ли, нали е официален празник? Ние щото няма да работим. Simple Smile

Няма да учат! В списъка на МОМН са обявени като неучебни само дните, които иначе са работни. Неучебни са и всички официални празници, но ако ги изредят, вероятно ще се получи твърде дълъг списък и може да пропуснем да забележим, точно тези работни, но неучебни дни  Grinning


Между другото, НВО по БЕЛ и мат за седмокласниците тази учебна година ще бъдат съответно на 27 и 30 май - така че вероятно за някои класове да има още неучебни дни, но нашите гимназисти надали ги засяга.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2010, 20:27 от Белмекенска

# 58
  • Мнения: 8 462
Аз засега мълча за класа, не мога нищо да кажа в началото на годината. Rolling Eyes Просто се надявам да са свестни деца, но е твърде рано да правя каквито и да било предположения. За учителите също.
Доволна съм, че по английски е точно преподавателка, за която чухме само хубави неща.
Както се казва "Пилците се броят наесен", в нашия случай на 30 юни, така че дано и тогава всички да сме доволни. Laughing

# 59
  • Мнения: 459
Момичета, имам нужда от помощ. Щерката трябва да напише каква е разликата между "съкращаване" и "унищожаване" в математиката. Макар, че го разбирам, не знам как точно да й го обясня, за да го напише. Тя е наясно какво представляват двете действия, но някак си не успявам да ги формулирам като определение. Може ли малко помощ  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт