Подсъзнанието може всичко 29 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 275 958
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 13 512
пО повод на неосъждането- за Хитлер съм ела, че е бил извисена душа,просветлена душа, която се е нагърбила с тази ужасна задача, за да допренесе до извисяването на много други души. До засилването , обръщането към вярата на други. И изобщо- че хора с такава огромна значимост за хода на историята, не са случайни, а светли души, натоварени с отговорни мисии.

# 436
  • Мнения: 515
Ох не говорете за Хитлер в тази тема  Confused Имам много особенно мнение за този човек и ми е гадно дори като казвам името му. Честно, пък камо ли да го чета ..

# 437
  • Мнения: 9
Записвам се, хубава тема-изчела съм много по темата, интересно ми е,че всички автори,от всички краища на света пишат различни книги, а всъщност посланията им са идентични Peace В момента чета Петър Дънов - и познайте какво - нашият,българският Учител е казал всичко онова,което пишат съвременните автори по темата, преди толкова многоооогооо години, с едни толкова прости и истински думи Peace /в една от книгите си има част "Пророчества" - там Дънов пише как България ще "се тресе"-замислих се тези дни, покрай земетресенията в София....,колко ли още от неговите пророчества ще се сбъдват..../

# 438
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Здравейте и от мен! Само две седмици ме нямаше и не само сте изписали цялата стара тема, ами и новата е пресполвена  Shocked Едва ви изчетох! Много интересни неща сте писали, Б Л А Г О Д А Р Я! На много места съжалявах, че не съм могла да се включа в дискусиите. Все пак ще си позволя да изкажа специални благодарности на ЛЕНИ    bouquet за неуморните грижи и любов, с които поддържа първата страница на темата, както и за материалите, с които непрекъснато я обогатява! И за РАЛИКО за всички цитати от книги и коментари, които попълва (трудно се четат, защото са огромни, но си струва - не съм пропуснала и буквичка)   bouquet. На всички останали, без да ви изброявам поименно, изключително много благодаря. Макар да не живея вече в София и аз ще се включа в подаване на енергия и Хопонопоно.

За личноста, която обсъждате Х. (няма да го споменавам, щом ви дразни) аз лично изпитвам известно уважение и огромно любопитство. Разбира се, че е с психично отклоненние. Но не е бил сам. Нали не всеки луд от болницата става президент. По-скоро по-луди са били тия около него. Какво мислите за Гьоринг или другите от свърталището?! За мен лично той е пример как обикновено бедно момче от улицата може да стане каквото си поиска, дори световен лидер, ако вярва в това. Всъщност, ако не съм му подрязали крилата и са му позволили да стане художник, това е било всичко, което е искал преди. Ако са оставили да се сбъдне детската му мечта, е нямало да си поставя по-амбициозни цели. Преди доста време си свалих биографичната му книга и дори започнах да я чета, но така и не я довърших. Всъщност амбицията му тръгва от искреното му възмущение за разпокъсаността на Германия и идеята му е била борба за обединение, като е искал да присъедини и Австрия, която е считал за един народ и една нация с немския. По онова време е било доста разпространено мнение. Чела съм доста история и биографиите и на други лидери по онова време като Ленин, Сталин, Мусолини, Франко... Можем да добавим и Че Гевара, Гарибалди, българските революционери и борци за разни каузи, които също са участвали и в световните такива движения... Изобщо такива са били времената - на войни, революции, национални идеали, обединение на народа, отмъщение на други народи.... За мен е интересно да се изучава как те са се издигнали от нищото и са обединили хиляди последователи да жертват собствения си живот, или да извършват недопустими действия от гледна точка на ценностната си система, възпитанието и религиозните си вярвания... Например, съвременните италианци още не проумяват как дядовците им са повярвали в идеала на Х. за възцаряване на великата арийска раса (високи, едри, бели, руси и синеоки), след като масовият италианец е нисък, мургав, тъмнокос и тъмноок, с крехко телосложение (дори когато има огромно шкембе, откъм мускули в раменната област никакъв го няма).

Има и една друга теория, че всяка епоха си избира лидерите. Ако не е бил той, е щял да бъде някой друг на неговото място. Случайно попаднах на един текст, който много ме впечатли, но пропуснах да си го подчертая/копирам и оттогава още не мога да го открия отново (дали беше в някоя от историческите книги, които четях тогава или в копираните от Интернет статии, които събирах, защото четях за изпит).  Още преди около 300 години има издадена книга (много искам да я открия, стига да намеря отново онзи текст, който я споменава, за да видя автора и заглавието й), с изследване какви качества на личността правят един човек подходящ да стане лидер на съвременниците си. Всъщност масовата нагласа и търсене издига от низините личности, които притежават тези качества (независимо дали са вродени или възпитани с много труд). Та ей такива мисли ме вълнуват, когато се говори за такива личности, повлияли на световната история, независимо дали са били добри или лоши - как са го постигнали и защо са успели (без ни най-малък намек да повторя нещо от гадостите, които са извършили, например). Просто искам да видя приложението на техния метод на успеха. Май всички това търсим в ню-ейдж литературата...

# 439
  • Мнения: 105
Abies  Hug Липсваше ми,добре дошла отново!   bouquet

Много си права за Хитлер-всяко време си избира лидерите,както Александър Македонски,така Наполеон,така и Хитлер и Сталин,и Тито,и Мао Дзе Дун,Пиночет и Мусолини,Кадафи,Фидел Кастро,Садаам Хюсеин, и много други  /на който му е интересно   http://bglog.net/BGLog/4297  ,всяко време си има своите "чудовища" и "гении",понякога няма голяма разлика между едните и другите.Защо не се възмущаваме от откривателя на атомната бомба?И дори го възвеличават за гений?Защото така е удобно някому,но това не променя  нагласата на общата маса.Съмнявам се обаче,че в днешна Япония е на почит Айнщайн така,както и Хитлер в днешна Германия не е. Peace

# 440
  • Мнения: 73
Здравейте, любими феи! Heart Eyes Нямаше ме няколко дни и сега имам много да ви чета - което е супер!
Искам да споделя с вас ... Сега чета на Р.Шарма ''Светецът, сърфистът и корпоративният директор'' - много глупаво заглавие, между другото. Но книжката е чудесна, цялата е като красива притча. Струва си да си я имаш вкъщи. Чела съм и другите негови книги, познавам стила му.
За хубав ден - ето малко от тази хубава история


За да живееш със страст, трябва да имаш цел. След като намериш призванието си - онази завладяваща кауза, на която би посветил живота си - сърцето ти запява и изпитваш повече ентусиазъм, сила и вътрешен мир, отколкото би могъл да си представиш. Ако откриеш голяма мечта, на която да посветиш целия си живот, ще се изпълниш с огромна сила, желание и енергия. Животът придобива посока, защото вече знаеш мястото си на тази планета и какво трябва да правиш на нея.

И само да споделя, че за пръв път и по вътрешен импулс си пиша дневник на чудесата и това много ме зарежда. Като си го погледна, и веднага изпадам в Октава (по Норбеков)! Mr. Green

Мили феи, пращайте ми по малко от вашата чудотворна енергия - една голяма промяна се задвижва при мен и съм много щастлива, защото тази промяна идва от вътрешния ми глас...

Обичам ви! Щастлива есен за всички ни! Hug

# 441
  • Мнения: 1 568
Здравейте, любими феи! Heart Eyes Нямаше ме няколко дни и сега имам много да ви чета - което е супер!
Искам да споделя с вас ... Сега чета на Р.Шарма ''Светецът, сърфистът и корпоративният директор'' - много глупаво заглавие, между другото. Но книжката е чудесна, цялата е като красива притча. Струва си да си я имаш вкъщи. Чела съм и другите негови книги, познавам стила му.
За хубав ден - ето малко от тази хубава история


За да живееш със страст, трябва да имаш цел. След като намериш призванието си - онази завладяваща кауза, на която би посветил живота си - сърцето ти запява и изпитваш повече ентусиазъм, сила и вътрешен мир, отколкото би могъл да си представиш. Ако откриеш голяма мечта, на която да посветиш целия си живот, ще се изпълниш с огромна сила, желание и енергия. Животът придобива посока, защото вече знаеш мястото си на тази планета и какво трябва да правиш на нея.

И само да споделя, че за пръв път и по вътрешен импулс си пиша дневник на чудесата и това много ме зарежда. Като си го погледна, и веднага изпадам в Октава (по Норбеков)! Mr. Green

Мили феи, пращайте ми по малко от вашата чудотворна енергия - една голяма промяна се задвижва при мен и съм много щастлива, защото тази промяна идва от вътрешния ми глас...

Обичам ви! Щастлива есен за всички ни! Hug



Съгласна съм на 100%  Hug

# 442
  • Мнения: 72
Ассоли Вилар, хубаво е, че има хора като теб. Четейки видях долу в подписа ти "да помогнем на Пламен" Цъкнах и попаднах на темата, която си пуснала. Прочетох и се разплаках, дано повече хора се включат, за да помогнем на това детенце да тича и да се забавлява с приятелите си.  Praynig

# 443
  • Мнения: 776
Здравейте, попаднах на темата, благодарение на една страхотна мама Hug Надявам се  bouquet да приемате нови членове. Няма да имам възможност да изчета темите, но се заемам с линковете на първа страница Peace
Имам желанието да си променя съзнанието на по-положителни вълни Mr. Green От доста време имам книгата на Кехоу и така и не успях да я прочета. Започвам я и спирам още в началото ooooh! В съзнанието ми обаче се е загнездил примера за момичето, което един ден получава парите за мечтаното обучение. Трудността при мен идва от невъзможността ми да повярвам, че "подсъзанието може всичко" Blush. Надявам се да променя това. С Кехоу ли да започна "лечението" Mr. Green или ще ми препоръчате друга книга за начало?

# 444
  • Мнения: 0
Аз имам един въпрос и ще бъда много благодарна на този,който ми отговори.
Някой може ли да ми обясни за тези 25 желания ,който се правят на новолуние.
Видях кога се пада следващото такова и искам да попитам как става номера с  тези желания?
Пишат ли се,мислиш ли си ги ......и може ли по-малко,примерно само 3 или трябва да са 25 Wink
Забелязах,че се пада на рожденния ми ден да е новолунието,та мисля да се възползвам,може да има двойно действие,знае ли човек.
Чтох в темата за това ,но не разбрах,така ,че ще се радвам ако някой го пресъздаде със свои думи. Peace

# 445
  • Мнения: 620
kiora , добре дошла сред нас  Hug

започни с нещото което те привлича силно, Peace

# 446
  • Мнения: 1 568
kiora  Hug

Добре дошла  Hug

Хубава е книгата има ще мноооого прекрасни  Hug
Те ще те намират сами    bouquet

# 447
  • Мнения: 957
/в една от книгите си има част "Пророчества" - там Дънов пише как България ще "се тресе"-замислих се тези дни, покрай земетресенията в София....,колко ли още от неговите пророчества ще се сбъдват..../

Дънов е бил много близък със Слава Севрюкова Wink

# 448
  • Мнения: 1 568
Аз  съм гледала интервю на Баба Ванга, където казва...
"Всички ще усетите когато времето наближава.
България се пази от горе.
Когато видите че времето идва където и да сте по света се приберете у дома, тук нищо няма да се случи"
.

# 449
  • Мнения: 10 698
Аз бях пробвала преди време техниката на Стейн, но при мен нямаше ефект  Rolling Eyes
Моите Господари на кармата не пожелаха да общуват с мен  Tired
Никакво присъствие не усетих, абсолютно нищичко  Thinking

Между другото, доколкото си спомням самата Стейн е пострадала преди време доста сериозно от външна енергийна атака, при която май беше загинал етерния й двойник  newsm78

Защо си решила точно тези техники да практикуваш?

mijjjka, рано е било да общуваш с тях. Ще имаш възможност по-нататък, ако имаш желание пак да опиташ. Hug

Възможно е, да не ми е било времето тогава  Hug
Писка, ще ми е интересно да споделиш при теб как работи тази техника  Simple Smile

Хитлер е бил много навътре в езотеричната материя, някои считат, че е бил във връзка с Акаша...
Може би наистина е най-добре да не го коментираме, нито пък да съдим избора, който е направила неговата душа. Със сигурност този избор не е бил лесен нито пък случаен.

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 17:18 от mijjjka

Общи условия

Активация на акаунт