Tаласемия майор- средиземноморска анемия!

  • 42 180
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 312
В 1-ва АГ "Света София"от скоро се извършва замразяване на стволови клетки.

# 16
  • Мнения: 1 271
Каква е цената и какви са условията по принцип. От къде имате тази информация. Дайте подробности. Благодаря!

# 17
  • Мнения: 51
Здравейте на всички! Казвам се Мария Данева и съм от Стара Загора. Темата ми е много близка, защото от три години и аз "изравям" нета, за да намеря информация относно трансплантиране на костен мозък и стволови клетки, за да реша какво може да помогне на детето ми, което е на 3 г и 4 м. (с прекрасното има Данаил и е брат близнак на Кристиан) и е с вродена аномалия, която води до свръх нестабилен хемоглобин , заболяване, което протича като "Талсемия майор" или "Средиземноморска анемия". Това, което до сега ми е известно е, че в България единствено проф. Бобев се занимава реално понастоящем с трансплантация на костен мозък и последно през този месец на стволови клетки. Все още се очакват резултатите от трансплантирането на стволовите клетки на детето, което е от Стара Загора. Също желание за трансплантации на деца с Бета таласемия" има и шефът на трансплантационния блок към Центъра по хемотрансфузии, София, д-р Михайлов (ако не се лъжа така беше името му). Имам негови координати и това, което знам е че там правят тестове за съвместимост. На разположение съм за всякакви въпроси. Имам доста информация и за оралния хелатор EXJADE. Так, че с всичко, което мога да помогана съм готова. И още само нещо да вмъкна: Има новосъздадена "Българска Анти - таласемична организация", която е член на T.I.F. (международната таласемична организация). Тя набира постепенно скорост и желае да е в помощ на родители и пациенти в техния живот, борба и лечение на заболяването. При интерес мога да предоставя и координати.
Успешен ден, благословени празници!

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Здравей, Марчела!
  Наистина ще бъде полезно, ако пуснеш тези координати!

# 19
  • Мнения: 51
Координатите, с които в момента разполагам са на "Българската анти-таласемична организация" - 9000 Варна, п.к. 277 ; тел.: 052/611903, мобилен 0888437572 - Стефка Клаева - председател. Организацията все още няма web-site, но идеята е съвсем скоро да се появи такъв.
Други полезни връзки според мен:
http://www.thalassemia.org/ - това е американската таласемична организация, където има инфо за най-новия орален хелатор EXJADE, който за сега е одобрен и се разпространява само в Америка и Швейцария. Очаква се до края на 2006 год. да е на разположение и в България, което ще облекчи доста пациентите. Очаква се на конференцията в Дубай от 7 до 10 Януари 2006 да се обсъдят възможностите и преспективите и за българските пациенти.
http://www.thalassaemia.org.cy/ - това е T.I.F. - международната федерация по таласемия.
http://e20.manu.edu.mk/rcgeb/ihic/ - това е сайта на международния информационен център по хемоглобин, който е в Македония и чиято лаборатория е най-добрата в Европа за изследвания свързани с уточняване на вида на анемията, което е много важно за по-нататъшно развитие - трансплантация и т.н.
А колкото за отделяне и съхранение на стволови клетки - за деца, които са подходящи за трансплантация на стволови клетки, тези клетки се отделятот пъпната връв в болницата "Шейново", София, след допълнителна консултация с проф. Бобев. Подходящи за такъв вид трансплантация са деца с тегло до 40 кг.
Май доста се поувлякох...

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
  HugДа ви е честита новата 2006 година!   bouquetДано се сбъднат мечтите ни и видим децата си здрави и щастливи! Praynig
 Марчела, Thinking разкажи ми повече за този орален хелатор EXJADE/незнам английски/.
Никога досега не съм се свързвала с такива организации Embarassed. А ти обръщала ли се се към тях? С какво са ти помогнали или с какво биха могли да помогнат? Сигурно ти се струва доста глупав въпроса ми, но с какво всъщност се занимават?

# 21
  • Мнения: 51
Честита нова 2006 година!Да бъде благословенна, пълна с изобилие от здраве, радост, емоции (положителни, разбира се  Grinning), много успехи във всяка една област!
Дони, EXJADE е хелатор, както DESFERALA, но за разлика от него се приема през устата. То е таблетка, която се приема веднъж дневно, разтворена във вода, портокалов или ябълков сок и се дозира постепенно. Има много малко противопоказания. За сега обаче е одобрена за продажба и разпространение само в Америка и Швейцария. Очаква се през тази година лекарството да бъде одобрен и от европейския съюз и после и от България. Да се надяваме, че до края на тази година ще могат и нашите деца да се възползват от лекарството, за да престане това постояно "бодене".
Оргазизацията, за която споменах - "Българската антиталасемична организация" е организация на пациенти и родители и понеже е от съвсем скоро основната й задача е да обхване този кръг от хора в България в организация, която да защитава правата им, да лобира пред Министерството на здравеопазването за по-добри условия и поемане на всички консумативи, свързани с хелатиращото лечения, а така също информация и т.н.
Аз лично не съм получавала информация от никъде другаде освен от Интернет и имам огромно желание да бъде изработен сайт, на който да бъде поместена цялата информация за новостите на български език.

# 22
Tazi Anti talasemi4na organizacia mili hora za sajalenie ne raboti za nujdite i problemite na bolnite ot talasemia a za nujdite na samite organizatori.6te vi dam primer tazi organizacia pomogna na edno detence s nova pompa za Desferal oba4e sre6tu ''darenie'' ot 500 leva ot roditelite na detenceto za samata organizacia.Tova e samo edin edinstven primer a ako se zapo4ne po-podrobno.......Az sam na 26 g. i sam s talasemia.Za tezi hap4eta koito spomenavate otnovo za sajalenie ima dosta da po4akame a pri4inata e 4e Desferala e vnesen i udobren v Balgaria ot edna organizacia koiato e sazdadena ot saprugata na izvesten na6 docent.Predi godini se zagovori za takova le4enie no s drug preparat Deferiprom L1,no se nalaga6e da si gi kupuvam ot 6veicaria,za6toto vaprosnia docent re6i 4e te ne sa podhodia6ti za le4enie i spored nego se o4akva6e edva li ne da mutiram.No niama6e nikakvi strani4ni efekti pih gi samo 6 meseca za6toto 1 opakovka za 1 mesec struva6e 160 6veic.franka. I taka dano sega niakoi da moje da prebori al4nosta na zainteresuvanite ina4e na6i lekari i razni takiva psevdo organizacii.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
 Потърпевша,ти всъщност срещу какво протестираш. Когато аз си купувах помпичката тя струваше 1000лв/ бившите 1 000 000лв/ и също трябваше да си платя половината , а и доколкото знам сега правителството въобще не осигурява помпички за десферал така ,че мисля ,че организацията все пак е била от помощ на това семейство.
 Защо не казваш нищо конкретно  за  този  доцент съдействал за внасянето на десферала.
  HugОтдавна не съм писала във форума.  Embarassed
 Бременна съм в 9-ти месец и се надявам да успея да събера стволовите клетки от пъпната връв на бебето/ трето момченце/. Моля се да са съвместими с батко си, и .... дано да ги приеме Наско и да понесе добре всички процедури покрай унищожаването на имунната му система.
 В нета намирам само истори за присадени стволови клетки- уж успешно, а по късно децата умират от инфекции. Слава богу Елица е жива, но пък нейните клетки още не са заработили и кръвопреливанията продължават.
  Ако някой е чул за успешно завършила такава трансплантация/ вливане/ моля нека ми пише. Малко добри новини и кураж няма да са ми  излишни.
  Предварително ви благодаря....  bouquet

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..............
 Бременна съм в 9-ти месец и се надявам да успея да събера стволовите клетки от пъпната връв на бебето/ трето момченце/. Моля се да са съвместими с батко си, и .... дано да ги приеме Наско и да понесе добре всички процедури ...........

  Донка, това е страхотна новина!!!  Hug
  Желая ти леко раждане, здраво и прекрасно бебче, което да ви залее с цялото щастие на земята  Heart Eyes И много, много ще се молим за Наско  Praynig  Praynig  Praynig
  Чакаме скоро добри новини от вас за щастливото събитие!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Благодаря за пожеланията бим- бам , както се казва от твоята уста в божиите уши! Grinning

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Здравейте,  newsm68 newsm44  bigdance2  261uu smile3535
РОДИХ  на 10.11.06г. момченце Иван 4,050кг ,52см . Събраха успешно стволовите клетки 100% живи - хиляди благодарности на др. Илиев който ръководи раждането и събира стволовите клетки smile3525
 Съобщиха ми,че са замразили 2 сака по 50 мл.
А вчера получих и най очакваната новина има 100% съвместимост между стволовите клетки и Наско. smile3501

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
ЧЕСТИТО МОМЧЕНЦЕ!   bouquet
НЕКА МАЛКИЯТ ИВАН МНОГО, МНОГО ДА ВИ РАДВА И ДА НАПРАВИ НАЙ - ДОБРОТО ЗА БРАТ СИ - ДА МУ ПОДАРИ ЗДРАВЕ И МНОГО ЛЮБОВ!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

  Донче, знам, че сега с бебето ще ти е доста по - натоварено, но се включвай от време на време да кажеш как сте! И скоро чакаме добри новини и за баткото  Praynig

# 28
  • Мнения: 2 232
Браво-Честито бебче, нека е живо и здраво .  ylinfant newsm51
Скорошно постигане на вашите желания и цели.Нека стволовите клетки изпълнят 100% своето предназначение помогнат на баткото Praynig

# 29
  • Мнения: 4 414
ох, толкова се зарадвах, че чак се разревах Hug
да са ти живи издрави момчетата! да те слуша бебчо! Heart Eyes
и всичко да се нареди по най-добрия начин Praynig

Общи условия

Активация на акаунт