Tаласемия майор- средиземноморска анемия!

  • 42 177
  • 117
  •   1
Отговори
# 105
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Здравейте Hug
Наско е добре. Затворен е сам в една стая и постоянно е включен на система, през централен венозен катетър го оводняват и вливат лекарства, единствените му развлечения са му лаптопа, джиесема и телевизора, но не се оплаква.Там прекара и рождения си ден...
Трансплантацията е насрочена за 7 април./на 6 април, ще вземат костен мозък от Иван - малкия ми син/.
Марти, момченцето което трансплантираха преди нас също е добре, но все още чакаме клетките да заработят - показателите му са нулеви.... Praynigдано скоро и това се случи/ професора и е казал : - "след 3 дни"/
Чакаме и се молим   всичко да е наред Praynig

# 106
  • Мнения: 28
Донче, ние също се молим заедно с вас Praynig!!!
Молим се от болницата да излязат две излекувани момчета, които ще ощастливят всички нас!
Незнам какво да напиша, просто силата и търпението да не ви напускат и да помните, че винаги сме с вас! Hug Hug Hug

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
 Hug трансплантацията мина успешно на 7 април, Наско дори я е взелза кръвопреливане Wink , беше много спокоен, не вдигна нито кръвно нито температура. Не му вляха стволовите клетки от пъпна връв. Незнам защо....обяснението беше че костния мозък който са изтеглили от Ванко бил добър и достатъчно. По време на трансплантацията левкоцитите не бяха паднали на 0 , около 5 дни след това паднаха на 0,1 и след това започнаха постепенно да се вдигат. Вчера бяха 0.8 Grinning

# 108
  • Мнения: 3 540
donka_nasko ,това е страхотно! smile3501 smile3501 smile3501

Нашето момче е вече в София и им предстои също костномозъчна трансплантация ,дано Андрей успее да се справи! Praynig

# 109
 Grinning Hug дано и Андрей се справи!
При нас нещата вървят невероятно добре в събота левкоцитите ти му бяха 1,6, а днес са 1,7 ....
лекарите вече говорят за изписване. За съжаление няма да изчакат изследването за химеризъм което е показателно, че новите клетки са заработили.../казаха ми, че ще го пуснат в понеделник, но отнемало 2 седмици, а нас ако всичко е добре ще ни изпишат преди празниците/. Наско се чувства добре. Мен малко ме притеснява температурата от 37 - 37,3 градуса която дига следобедите, но казват, че е нормална...все пак организма му се бори с клетките на донора и дори е показателна, че точно те работят.......Продължавам да се моля всичко да е наред. Наред ще е, няма как да е е иначе той е с невероятно силен дух и вяра в добрия изход. Всеки може само да завижда на оптимизма му..... "Мамо, аз се възстановявам толкова бързо защото забраних на моите клетки да се борят с тези на Ванко" Wink
 Марти също е добре и при него вече се говори за изписване, неговите показатели също се дигат макар с по-бавни темпове от нашите.
  Борбата и чакането продължават.........., но оптимизмът расте със всеки изминал ден....
Благодаря на всички които изпратиха своята положителна енергия към нас и ни заредиха с вяра, търпение и оптимизъм  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes

# 110
  • Мнения: 4 585
Наша съфорумка ли е майката, която обяви гладна стачка. Момченцето, болно от таласемия ми се струва познато. Започва утре, пред Народното събрание.

# 111
  • Мнения: 35
Да. Марчела от Стара Загора.

# 112
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
 Hug Здравейте! Все по-рядко пиша, но това е само защото резултатите ни са все по-добри  Grinning
Хемоглобина му е между 108 и 128 което е прекрасно, левкоцитите са над 5, а тромбоцитите над 300. Единственото притеснително е все още високото му желязо заради което продалжаваме да слагаме десферал подкожно, но и е нормално като се има впредвид далгия период на кравопеливания преди това. Още пием хап4ета и е изолиран, но той се 4увства добре и аз сам спокойна.  bouquet  bouquet  bouquet

# 113
  • Мнения: 1
Hug Здравейте! Все по-рядко пиша, но това е само защото резултатите ни са все по-добри  Grinning
Хемоглобина му е между 108 и 128 което е прекрасно, левкоцитите са над 5, а тромбоцитите над 300. Единственото притеснително е все още високото му желязо заради което продалжаваме да слагаме десферал подкожно, но и е нормално като се има впредвид далгия период на кравопеливания преди това. Още пием хап4ета и е изолиран, но той се 4увства добре и аз сам спокойна.  bouquet  bouquet  bouquet

Здравейте прочетох вашите историй мн се радвам, че нещата са се развили в положителна насока и пожелавам за напред да са добре нещата

# 114
  • Мнения: 1
Имам дете с таласемия майор.Бих искала да се свържа  с майки, които имат моят проблем. Какво знаете за трансплантациите на костен мозък в Израел?
  Защо не мога да черпя сила и вяра, от детето си? То вярва,че ще се излекува; вярва, че има достатъчно добри хора които да му помогнат; вярва,че съм достатъчно силна за да намеря верния път...
   Мога само да се възхищавам от силата му, от търпението му, от способноста му да понася болката, от вярата му...
: spoko
    zdr,  az sam na 43g  zdrav sam kato bik piq po edno kilo  rakiq, i vino nqmam ograni4enie v hranata nablqgam na  meso  ,pri men e vrodena sredizemnomorska talasamiq  , moite deca sa6to sa s  niski hemoglobini,  ne vijdam  pri4ina da se pritesnqvash,, pra baba mi be6e s takava talasamiq jivq do  96 g,  a i celiq mi rod sa dalgoletnici  gore glavata i  uspeh

# 115
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
  "zdr,  az sam na 43g  zdrav sam kato bik piq po edno kilo  rakiq, i vino nqmam ograni4enie v hranata nablqgam na  meso  ,pri men e vrodena sredizemnomorska talasamiq  , moite deca sa6to sa s  niski hemoglobini,  ne vijdam  pri4ina da se pritesnqvash,, pra baba mi be6e s takava talasamiq jivq do  96 g,  a i celiq mi rod sa dalgoletnici  gore glavata i  uspeh"
    #Crazy прочете първия пост и реши да се включиш нали, малко неадекватно, предвид чудото в моя живот - оздравяването след трансплантацията на сина ми и предвид разликите между таласемия майор и останалите видове таласемия, но все пак благодаря!!! Heart Eyes Поста ти е надежда за семействата, които са само носители на таласемия.

# 116
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Донка радвам се, че се преборихте...помня тежките и трудни моменти...
не се видяхме, но не съм ви забравила и ви помня...
  bouquet за бореца

# 117
  • Мнения: 273
Здравейте,има ли деца или по-големи с Таласемия от Варна?

Общи условия

Активация на акаунт