Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 119
  • 657
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 0

Това веднъж се захванах да го чета и накрая мисля че нямаше край, в смисъл няма я техниката, просто като реклама е направено.

Има линк на първа страничка към книгата, в нея е описана основната техника. Иначе явно има и обучаващи семинари от време на време в по-големите градове. Аз едва вчера приключих с четенето на книгата, така че тепърва започвам с изпробването. От разните по-дребни тестчета за разни моментни болежки ми се струва, че имаше ефект. Общо взето съм ентусиазирана да продължа по-системно "чистене", ама нещо взе да се натрупва сериозен списък, така че много постоянство ще трябва май.  Mr. Green Но във форума към цитирания сайт има невероятни истории, за съжаление нямам време да ги изчета по-обстойно в момента.

# 271
  • Мнения: 620
за ТЕС има тема тук в алтернативния под форум от много време. На мен ми помага винаги  Peace мързеливо метод че с перфектни резултати  Hug

# 272
  • Мнения: 131

Това веднъж се захванах да го чета и накрая мисля че нямаше край, в смисъл няма я техниката, просто като реклама е направено.

Има линк на първа страничка към книгата, в нея е описана основната техника. Иначе явно има и обучаващи семинари от време на време в по-големите градове. Аз едва вчера приключих с четенето на книгата, така че тепърва започвам с изпробването. От разните по-дребни тестчета за разни моментни болежки ми се струва, че имаше ефект. Общо взето съм ентусиазирана да продължа по-системно "чистене", ама нещо взе да се натрупва сериозен списък, така че много постоянство ще трябва май.  Mr. Green Но във форума към цитирания сайт има невероятни истории, за съжаление нямам време да ги изчета по-обстойно в момента.
  Да,за книгата и аз си я изтеглих ....просто се поровичках и исках малко повечко инфо за всичко това
  за сега съм се спряла на техниката на Дейвид Чилдърли-струва ми се универсална, т.е не се "атакува " определен проблем ,а се работи върху всичко като цяло Wink

# 273
  • Universe
  • Мнения: 1 556

Това веднъж се захванах да го чета и накрая мисля че нямаше край, в смисъл няма я техниката, просто като реклама е направено.

Тцъ, не и този път.   Wink Въпреки че в БГ се опитват да я комерсиализират, ТЕС се учи за 5 минути и наистина помага. И тук има тема, а книгата може да се дръпне. Има линкове на нашата 1стр.
http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%CF%E5%F2%F … F0%ED%E8%F8%EA%E8

Книгата на Петърнишки е дословно преписана от тази на автора на метода Mr. Green, така че може да и се вярва.

А самият Петъртишки  в началото пишеше в темата за подсъзнанието  Laughing

   П.П. Лиз Бурбо - ПEТ ТРАВМИ, КОИТО НИ ПРЕЧАТ ДА БЪДЕМ ЩАСТЛИВИ  
С благодарност към Dani Avramova  smile3525

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 01:23 от lenny_pld

# 274
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
И аз с един глас „ЗА“ ТЕС  Grinning
Действа!-а относно простотата й...просто приемам,че лесното е по-логично от сложното  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 3 219
Едно голямо Благо-даря от мен, връщам се да ви чета  Heart Eyes

# 276
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Тази сутрин в "На кафе" ще гостува Иван Петърнишки.

# 277
  • Мнения: 131
Тази сутрин в "На кафе" ще гостува Иван Петърнишки.

Благодаря за инфото!!!
Ще се гледа..Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 278
  • Мнения: 1 422
.... Не се вманиачавай в теста, това е просто програмка за трупкане на трафик  Hug...

Определено Simple Smile Във всеки случай в коментарите има някои верни неща, но това си е прост психологически тест. Не знам какво връзка има с аурата. Дори по модела на структурирането изглежда точно така - и  с повтарящите се въпроси, и с обратните въпроси. Естествено с малката бройка отговори няма как да даде изчерпателност, а и тези тестове винаги са само отправна точка за разговор, а не окончателна квалификация.

# 279
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Напоследък ме измъчват мисли за "вината и прошката", как да не се
чувствам виновна и как да си простя?  Трудно ми е да си простя...
Луиз Хей казва, че е достатъчно да поискаме да простим, за начина
ще се погрижи Вселената. Е, явно закъснява с прошката при мен.
Мога да простя на другите, но на мен самата ми е трудно, точно
тук се сблъсквам с вината...Опитвам да игнорирам това чувство с
оправданието в себе си, че така е трябвало да стане. Друг път -
обаче, не се получават нещата и все повече се забивам в тъмното.
Само лоша карма трупам .

# 280
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
това си е прост психологически тест. Не знам какво връзка има с аурата. Дори по модела на структурирането изглежда точно така - и  с повтарящите се въпроси, и с обратните въпроси. Естествено с малката бройка отговори няма как да даде изчерпателност, а и тези тестове винаги са само отправна точка за разговор, а не окончателна квалификация.

И аз мисля абсолютно същото.  smile3501 newsm10 rotfImbo Каква аура, какви 5 лева.... Даже някои въпроси са толкова противоречиво зададени, че да им се чудиш как са ги турили...

# 281
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Само лоша карма трупам .

evil, като знаеш в коя тема се намираме, сети се защо подчертавам този цитат...

По въпроса за освобождаване от чувството за вина, когато бях на 14 години прочетох книгата на Уейн Дайър "Вашите слаби места". Оттогава подобно чувство не изпитвам и иронизирам всеки, който се опита да ми го вмени. Едно е отговорност за поведението и поправяне на грешките, съвсем друго е самоунищожителното самонаказание, че си "виновен". Вина няма. Никой не е виновен, защото когато е допуснал някакво поведение, което друг изкарва "виновно", всъщност е постъпил според собствените си преценки, желания, ценностна система. Вменяването на чувство за вина е само един от методите за манипулация и контрол. А ти не искаш другите да те контролират, изкарвайки те непрекъснато виновна, т.е. задължена към тях до гроб, нали?!

Между другото, в доста книги се казва, че каквото и да правиш (не говорим за убийства и изнасилвания, а за нормални житейски избори), 50% от хората по света биха го одобрили, другите 50% не (идеята е, че за въпроса "Харесва ли ви това, съгласни ли сте с него?" има два отговора, с равна вероятност "Да" или "Не").

Един мой познат, собственик на малък бизнес, с който общувах по времето, когато и аз имах малък бизнес веднъж ми разказа следната история, накратко: във фирмата му работеха двайсетина човека, производствения процес изисква участието на поне половината от тях. Объркали са поръчка на голям клиент за голяма сума пари. Събират се всички след работа и започват да се карат ("обсъждат") кой е виновен. И така часове наред, докато на един човек му писва и казва "Аз съм виновен". Тогава всички се успокояват, преминава се към приятелски покани да отидат да пийнат по нещо, разбързват се всеки към къщи и... шефа остава сам да си бие у главата сбърканите изделия... Никой не го вълнува как ще се реши проблема, за всички е напълно достатъчно да се намери КОЙ Е ВИНОВЕН. Та като ми разказваше тази история, я обобщи за цялостното дередже на българина - ние не търсим решение на проблемите си, а търсим кой е виновен. Като ни го посочат медиите, всички се кротваме щастливи, че виновника е намерен. Не, че проблемите са решени.

По въпроса за прошката има цяла тема, а и тук сме обсъждали доста. Виж тази притча, много е хубава, но не искам да я копирам в темата - вече сме я имали копирана. В общи линии да простиш не означава да одобриш и да се съгласиш с агресивните и некоректни действия на някого или да го поощриш да продължава така. Означава да освободиш себе си от гнева, който те разяжда и да останеш спокойна и отворена за хубавите неща в живота ти. Съответния екземпляр може да бъде наказан по някакъв начин или не, но това не бива да те вълнува, ти няма да си тровиш живота въртейки се в леглото, неспособна да заспиш, с мисли как да му отмъстиш, дали не си го предизвикала ти, как може Господ да допусне това и т.н.

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 11:29 от x-x-x

# 282
  • София
  • Мнения: 5 566
Като ви чета и постоянно откривам нови неща  Grinning   Благодаря за книжката за ТЕС, звучи интересно и ще я прочета!  Hug

# 283
  • Мнения: 29
x-x-x,

страхотен пост. Много ми е полезен.  bouquet

.♥.Петя.♥.,

и аз съм на ТЕС вълна. В момента съм на работа и няма как точно да изпробвам, но се подготвям довечера да направя първият си опит с ТЕС Simple Smile Ще споделя след това....

# 284
  • Мнения: 18
Не ми се отварят всички страници на книгата за ТЕС newsm45

Общи условия

Активация на акаунт