already stubborn
Лятото тъй неусетно отмина,
започна поредна учебна година.
Приятели мои, а също и аз
след школски звънец озовахме се в клас.
И още през първия час госпожата
факт важен наби ни грижливо в главата,
колко решаващ е тоз 7-ми клас
и как той отваря вратите пред нас..
Тъкмо реших, че поне у дома,
нещата учебни ще боря сама.
Че няма родители също да мелят,
как само онези деца ще успеят,
които с постоянство старателно учат,
с амбиция ясна така да сполучат.
С присъща наивност, напълно човешка,
допуснах обаче съществена грешка.
Заради жизнено важния, пуст седми клас,
на курсове съботни бях записана аз.
Задачи по мат. аз там много решавах,
в училище, вкъщи - пак тях упражнявах.
Есета, преразкази, теми по БЕЛ -
материалът на всеки акъла би взел.
Изпити пробни, олимпиади, контролни,
и накрая родители, все недоволни.
Защо съм разсеяна, защо правя грешки,
нима не разбират, че те са човешки?!
От учене, натиск, пределна умора,
се бъгват дори и най-умните хора...
Какво пък остава за деца като нас,
малки все още, едва в седми клас..
След лудница пълна през тази година,
по БЕЛ най-напред изпитът мина.
Теста с въпроси приключих го лесно,
по мнение мое се справих чудесно.
Но разказа сложен за Вида не чувах,
от старата техника аз негодувах.
Куп думи незнайни във него намерих,
напрано на тях тук-там се чумерих..
Какво сътворих като цяло - не зная,
не виждам и смисъл в това, да гадая.
На дневен ред беше веч тестът по мат -
на задачки със сложност различна богат.
Първия модул аз бързо реших,
че даже задачите пак проверих.
Във втория също добре май се справих,
дежурна техническа грешка направих.
Задачата текстова в края обърках,
от сметките в нея май са побърках.
Оценки какви за това ще получа,
търпение нямам аз веч да науча.
Резултатите ясни ще станат за мен,
на 11-ти, във петък - на Видов Ден!
Т У К
София
1 НЕГ - already detective, paleto, Titi73, an4e-marii4e, roumenova, ramonna, zamzam,
73-то - mimiska, Elf4е, spolina, stef_96
1 АЕГ - mama 69, marta.m, medula, mama julka, FireLite, Lotus I, popova_d, 4*4 ; glint ; Niki_ta
2 АЕГ - Manganini
9 ФЕГ - zuri, Данич, mBo, mamipanda, mu6icata, Захарно цвекло, rumilota, aiti, lyusi
Испанска - m.lyubenova, orange_flower, vivid blue, iaae
СМГ - Sandalka
НПМГ - tizian, Миринда фон Щирлиц, липиум, Белмеканска, 2jana, Deina
също приети, но изчакват и второ класиране - eni33, shaq
АК - О нееее
ТУЕС – jijomimi, dessita74, Pile76, Вени*,
18 СОУ - ЧЕ-ЯЕ - yacichopar, nina_j
НТБГ - eliaa_
СПГЕ "Джон Атанасов" - olimpiia
133 СОУ - nasty lady
СПГТ – тедивас
Пловдив
ЕГ"Пловдив" – Джони, яворова мама, doroty3, Clivia, mucana, mamino
ЕГ "Иван Вазов" - ger4etomi, jov
ОМГ "Акад. Кирил Попов" - Далила, *Дорис*
Варна
Първа езикова гимназия - slynce_slynce, mama Tin, rodni, daniss,
ГПЧЕ "Йоан Екзарх" - NadyaT, Ani2803, GIANNA GIANNA
ІV ЕГ "Фредерик Жолио - Кюри" - tonnny_bg, lustorm, doi4in, Nespokoina
VIII СОУПЧЕ "Ал. С. Пушкин" - eldi
МГ "Др.Петър Берон"- odri 1, Dive, Lora-Di, heliana71, verakriste,
ПГИ “Д-р Иван Богоров” - Илиева, smile,
Бургас
ПМГ "Акад. Никола Обрешков" - Ками*, nadyara, nelito70
ГРЕ " Г. С. Раковски" - Ивона1
Северна България
Английска Гимназия - Русе - Колди
ПМГ " А. Обрешков" - Разград - desita_76
ГПЧЕ - Шумен - azalina
ГПЧЕ "Й. Радичков" - Видин - lorys
ГПЧЕ - Плевен - Viksun, katiteo
МГ "Гео Милев" - Плевен - Silvipl
ПМГ - Ловеч - цурето66
Национална Априловска гимназия - Габрово - Milenna
Южна България
ПМГ - Благоевград - Мама Цоцоланка
ГПЧЕ "Ромен Ролан" - Стара Загора - *Polar lights*, *Jane*
ПГ по строителство и архитектура" - Стара Загора - nela62, nano
ГПЧЕ "Проф. д-р Асен Златаров" - Хасково - мама_съни, Emili*, Rutana, Shalma
МГ- Хасково - Nelly_an
Гимназия "Васил Левски" - Ямбол - Daniva
ГПЧЕ "Иван Вазов "-Смолян - daniela7
полезни връзки
Българска Народна Библиотека
http://www.znam.bg/com/home
http://www.math10.com/bg
http://www.zapiski.info/
http://pomagalo.com/
http://referati.com/
http://www.raboti.com/school.php
http://www.uni-bonn.de/~manfear/lang_mistakes_bg.php
http://www.belschool.net/poleznivrazki.php
http://homework.shvoong.com/bg/help/
старите теми
На СЕДМОкласника да му е на късмет, на второ класиране - желание от първи ред
Второ класиране наближава, на СЕДМОкласника желанията уважава - 19
СЕДМОкласник стиска палци до последно, желанията да се подредят … акто е редно – 18
Пред първа СЕДМОкласна класация - в ступор и екзалтация - 17
СЕДМОкласна първа класация - емоциите на мама в супер градация - 16
СЕДМОкласник веч нехае,мама със заявления се мае - 15
Видов ден дойде накрая, с хубави оценки СЕДМОкласни ни омая - 14
СЕДМОкласен Видов ден дойде и приятни изненади ще ни поднесе - 13
СЕДМОкласник чака 'Видов ден', отличен го дебне там строен - 12
СЕДМОкласно - мина изпитното бреме, за "видов ден" настава време-11
СЕДМОкласник иска да узнае "Вида" от неговия отбор ли ще играе - 10
СЕДМОкласник нетърпелив е резултати да узнае, оценки и класиране да разузнае-9
СЕДМОкласник пергел и моливи стяга, изпитни задачи за последно днес решава-8
СЕДМОКЛАСНИЦИ сега с "Вида" се потят, успех и отлични … ки нека долетят-7
СЕДМОкласник за изпит се стяга, хайде време не остана - 6
СЕДМОкласник за изпит се стяга, хайде време не остана - 5
СЕДМОкласник за изпит се стяга, хайде време не остана - 4
СЕДМИ клас преполови, треска предизпитна ни улови... - 3
За СЕДМОкласниците таз година, подаръци и изненади до май ще има ... - 2
За пореден път СЕДМОкласникът на експеримент, но в най-неподходящия момент
Завършваме успешно и таз година, ШЕСТокласници -3
Първи срок ШЕСТокласникът изпрати с мисли и настроения чудати!
Сърдити и нацупени сме ние в 6-ти клас!
ШЕСТИ клас ще бъдем вече ....
Кой се стяга с нас, вече да е пети клас
На финала сме на ПЕТИ клас, тестове решаваме в този час - 2
Албум на СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ
http://sedmoklasnici.snimka.bg/
потр.име: sedmoklasnici
парола :1234567
E-mail:
sortirana_statistika@abv.bg
парола sedmoklasnici
ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ
1. ………
8. Записване на учениците, които са приети на първо класиране или подаване на заявление за участие във второ класиране – 28-30.06.2010г.
9. Обявяване на списъците на приети второ класиране – до 01.07.2010
10. Записване на учениците – 02-06.07.2010г.
11. Обявяване на списъците със записалите се ученици и свободни места след второ класиране – до 08.07.2010г.
12. Подаване на заявление за участие в трето класиране – 09-13.07.2010г.
13. Обявяване на списъците на приети трето класиране – 14.07.2010
14. Записване на учениците – 15-16.07.2010г.
15. Обявяване на свободни места след трето класиране – до 19.07.2010г.
16. Попълване на незаети места – до 29.07.2010г.
17. Утвърждаване на осъществения държавен план прием – 15.08.2010г.
За медицинското - Ако посочите дори и една паралелка от професионалните гимназии - носите медицинско oщe при подаване на заявлението с желанията.
СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ на ОСМОКЛАСНИТЕ МАМИ за любезно предоставената информация, подкрепата и ценните им съвети
Ето и списък с книги, които е желателно да бъдат прочетени това лято – заглавията са линкове към произведенията
Николай Лилиев - Тихия пролетен дъжд, Съмна в сънните градини, Светло утро , Кръгозори ;
Димчо Дебелянов - Скрити вопли , Помниш ли тихия двор ;
Христо Смирнески - Зимни вечери , Стария музикант , Цветарка ;
Светослав Минков - Дамата с рентгеновите очи ;
Елисавета Багряна - Потомка , Стихии , Кукувица ;
Никола Вапцаров - Песен за човека , Прощално , Борба ;
Емилиян Станев - Крадецът на праскови ;
Блага Димитрова - Жена , Любов и др.;
Николай Хайтов - Дервишово семе ;
Ивайло Петров - Преди да се родя и след това , това е само част
Валери Петров - Японски филм , Есенно утро , За спящата принцеса ;
Павел Вежинов - В един есенен ден по шосето; Бариерата ; Нощем с белите коне ; Белият гущер
Йордан Радичков - Нежната спирала
Г-жа Соня Желева - "Алианс" ЕООД – София
Г-жа Елена Станчева - математика- СМГ – София
г-жа Снежана Попдимитрова - начален учител - 2 ОУ „Д. Благоев” - Благоевград
г-н Завен Каспар Жанлучиян – математика - 133 СОУ „Ал. Пушкин” - София
г-жа н. у. Примова - БЕЛ - 133 СОУ „Ал. Пушкин” - София
г-жа Павлина Николова - НТБГ - София
г- жа Людмила Чабуклийска – 145 СОУ „С. Радев” - София
др. Лили Меламед - руски език - 7 СОУ „Св. Седмочисленици” - София
др. Николова - математика - 119 СОУ „Акад. М. Арнаудов” - София
г-жа Истилянова - начален учител - 38 ОУ „В. Априлов” - София
г-жа Водиева - история - 38 ОУ „В. Априлов” - София
др. Василева - английски език- 7 СОУ „Св. Седмочисленици” - София
др. Дичева - химия - 7 СОУ „Св. Седмочисленици” - София
др. Янкова - физика - 7 СОУ „Св. Седмочисленици” - София
др. Станчо Павлов - математика - ПМГ - Бургас
г-жа Велина Колева - начален учител - ОУ "А. Страшимиров" - Бургас
г-жа Галя Стоева - БЕЛ - ОУ "А. Страшимиров" - Бургас
др. Ангелова - ФВС - ОУ "А. Кънчев"/ЕСПУ "Х. Димитър"- Варна
mr. Коцев - английски ез.- МГ - Варна
др. Георгиева - география - ОУ "А.Кънчев"/ЕСПУ "Х. Димитър” - Варна
др. Танева - история - ОУ "А.Кънчев"/ЕСПУ "Х. Димитър” - Варна
г-жа Стоянова - математика - ЕСПУ "Х. Димитър"/ОУ "Св.св. Кирил и Методий"- Варна
г-жа Желева - БЕЛ - ОУ "Х. Димитър"- Варна
г-жа Стойчева - английски ез. - ОУ "Х. Димитър"- Варна
г-жа Иванова - английски ез. - ОУ"Св.св.Кирил и Методий"- Варна
г-жа Касабова - БЕЛ- ОУ"Св.св.Кирил и Методий"- Варна
г-жа Чирикова - математика - ОУ"Св.св.Кирил и Методий"- Варна
г-н Росен Панайотов - история - ОУ"Св.св.Кирил и Методий"- Варна
г-жа Жанина Новакова - немски език – ТОХ - Бургас
др. Ламбринова - френски ез. - 133 СОУ „Ал. Пушкин” - София
др. Стефанова - начален учител - 133 СОУ „Ал. Пушкин” - София
г-жа Венета Ковачева - БЕЛ - Търговище
г-жа Кадънова - математика - Търговище
Тодорка Иванова - начален учител - Търговище
др. Чернева - БЕЛ - 19 ЕСПУ „Елин Пелин” - София
др. Илиева - география - 19 ЕСПУ „Елин Пелин” - София
др. Савова - биология - 19 ЕСПУ „Елин Пелин” - София
др. Рене Къдрева - български език в 114 АЕГ (сега 1АЕГ) - София
др. София Бозукова - физика - 114 АЕГ - София
др. Елена Станева - английски език - 114 АЕГ - София
др. Настя Попчева - английски език - 114 АЕГ - София
г-жа Диана Владимирова - БЕЛ - 19 СОУ „Елин Пелин” - София
г-жа Мими Спасова - биология - 107 ОУ - София
Геша Пеева - математика - ОУ "Княз Александър" - Пловдив
Мария Костова БЕЛ - ОУ "Княз Александър" - Пловдив
Калин Цветков - география - ОУ "Княз Александър" - Пловдив
Цветана Костадинова - химия- ОУ "Княз Александър" - Пловдив
Анета Вълева - директор - ОУ "Княз Александър" - Пловдив
Софи Гаргова - английски в ОУ "Княз Александър I" - Пловдив
г-жа Р.Атанасова - математика - 147 СОУ - София
г-жа Мантовска - начален учител - 76 ОУ „У. Сароян” - София
г-жа Николова - БЕЛ - 76 ОУ „У. Сароян” – София
др. Новакова - 118 СОУ „Акад. Л. Стоянов” - София
др. Чолакова - 118 СОУ „Акад. Л. Стоянов” - София
Мариана Атанасова - физика - 138 СОУ „Проф. В. Златарски” - София
М. Иванова -химия- 138 СОУ „Проф. В. Златарски” - София
Тиха Белчева - география- 138 СОУ „Проф. В. Златарски” - София
Мими Хараланова - БЕЛ - школа ВЕДИ
Лора Лилова - математика - школа ВЕДИ
Анна Попянкова - математика - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Камелия Басарева - английски език - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Цветанка Любенова - биология - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Анелия Андреева - история - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Живка Неева - немски език - 91 НЕГ - София
Марта Джалева - БЕЛ- 91 НЕГ - София
Григор Димитров - география- 91 НЕГ - София
Олга Копринарова - история- 91 НЕГ - София
Дора Стефчева - музика - 91 НЕГ - София
Росица Георгиева - начален учител - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Вера Христова - химия - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Анелия Памукчиева - математика, в училище- 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Живка Андреевска - математика - в школата
една Госпожа, отново преподавател по математика, от мат10, тоест ganis
Камелия Басарева - английски език - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
Ваня Максимова - география - 120 ОУ „Г. Раковски” - София
г-н Симеонов - биология - МГ "Д-р Петър Берон" – Варна
г-жа Гинева - начален учител - ОУ "Цар Симеон I" – Варна
г-жа Кирчева - англ.език - ОУ "Цар Симеон I" – Варна
г-жа Янка Димитрова - БЕЛ - ОУ "Цар Симеон I" – Варна
др. Станкова - музика - 101 СОУ „Бачо Киро”
др. Вазова - БЕЛ - 74 СОУ „Г. Делчев” - София
др. Юлия Нацева -химия - 74 СОУ „Г. Делчев” - София
др. Йонова -химия - СМГ - София
др Румяна Караджова - математика - СМГ - София
др Калина Цонева - история - СМГ - София
др Лариса Андреева - руски език- СМГ - София
др Настева - география - СМГ - София
др. г-жа Макьова - география- 74 СОУ „Г. Делчев” – София
др. Лилия Панова - Руски език - ЕСПУ "Н. Вапцаров"
др. Д. Йовчева - биология - ЕСПУ "Н. Вапцаров"
др. М. Петрова - география - ЕСПУ "Н. Вапцаров"
г-жа Антоанета Костова - математика - ЕГ "Екзарх Йосиф"
г-жа Неделя Карастоянова - география - ЕГ "Екзарх Йосиф"
г-жа Донка Донева - ЕГ "Екзарх Йосиф"
г-жа Елза - немски език - ЕГ "Екзарх Йосиф"
г-жа Маринова - ЦДГ № 6 - Разград
г-жа Бозаджиева - ЦДГ № 6 - Разград
г-жа Ценка Ковачева - начален учител - ОУ "Никола Икономов" - Разград
г-жа Петя Вълкова - БЕЛ - ОУ "Никола Икономов" - Разград
г-жа Красимира Русева -математика - ОУ "Никола Икономов" - Разград
г-жа Нели Стоянова - gеография - ОУ "Никола Икономов" - Разград
г-жа Попова - английски език - ОУ "Никола Икономов" - Разград
Маргарита Стоянова - 7 ЕСПУ "Витко Иванов-Бако" - Видин
Барбара Попов - НЕГ - Монтана
г-жа Надя Вълчева - ОДЗ "Детелина" - Видин
г-жа Руми Данкова - ОДЗ "Детелина" - Видин
Ивелина Иванова - БЕЛ - ОУ "А. Страшимиров" - Варна
др. Станчев - физика - 36 СОУ - София
др. Несторова - математика - 91 НЕГ - София
просто Грегъри - география - 91 НЕГ - София
Herr Seifert - немски и география - 91 НЕГ - София
Камелия Николова - математика - 125 СОУ - София
господин Зомър - история 91 НЕГ
госпожа Симеонова - химия 91 НЕГ
госпожа Бъчварова - начална учителка 105 СОУ
госпожа Георгиева - български език 55 СОУ
госпожа Лякова - български език 55 СОУ
господин Йорданов - биология 55 СОУ
г-н Томов, бел -Школа Софроний
Камелия Николова - математика
Блага Минева - немски език
г-жа Шаламанова по БЕЛ
г-жа Колева по биология
г-жа Григорова по математика
Катя Добрева - БЕЛ
Петя Андреева – математика
Милка Пеева - БЕЛ ; Юрий Шишков - ФВС ;
Керанка Георгиева - АЕ - НГХНИ "Константин Преславски" – Варна
г-жа Таня Якова -СОУ "Димчо Дебелянов" гр.Бургас
г-жа Лазарина Гайтанска -ОУ "Христо Смирненски" с.Атия обл.Бургас
г-жа Руска Генчева - БЕЛ гр.Добрич
г-жа Надя Джумакова -Математика гр.Добрич
г-жа Мери Плугчиева -учител по математика ОУ"св.св.Кирил и Методии" гр.Балчик
г-жа Милена Димитрова учител по БЕЛ ОУ"св.св.Кирил и Методии" гр.Балчик