Да подам ли сигнал в социални грижи?

  • 24 320
  • 171
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте, страхувам се за съседското дете. В апартамента до мен живеят семейство в което много се карат. Да това е нормално за всяко семейство, но ме е страх за детето. Те го бият постоянно! Щом започне да тича и играе,  майката започва крещи по него и след 2  мин то започва да плаче! Страх ме е за него, че ако подам сигнал може да отиде в дом или нещо подобно. Почти всеки ден то плаче и то още рано, рано от 7/8 часа😐 незнам какво да правя 😧😦

# 1
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 680
Сигурни ли сте,че то плаче от побой?

# 2
  • Мнения: 52
Ами предполагам, тя започва да вика и то язапоча да плаче😕

# 3
  • Мнения: 6 616
А как точно реши, че детето плаче ,защото го бият? В  ранна детска   възраст могат да се съдерат от рев, дори ако им прибереш играчка или забраниш нещо.
Разбирам, че само предполагаш , а не си била пряк свидетел. Нали разбираш, че ако подадеш сигнал и не можеш да го докажеш , така могат да се обърнат нещата , че накрая ти да доказваш, че не клеветиш.

# 4
  • Мнения: 411
На колко години е детето?

# 5
  • Мнения: 52
А как точно реши, че детето плаче ,защото го бият? В  ранна детска   възраст могат да се съдерат от рев, дори ако им прибереш играчка или забраниш нещо.
Разбирам, че само предполагаш , а не си била пряк свидетел. Нали разбираш, че ако подадеш сигнал и не можеш да го докажеш , така могат да се обърнат нещата , че накрая ти да доказваш, че не клеветиш.
Именно за това съм писала, че ме е страх да не стоне по-лошо.

# 6
  • Мнения: 52
На колко години е детето?
5 или 6 някъде

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Към авторката: имаш ли деца?


ПП: какво ли си мислят съседите ни - как са оцелели толкова години децата й, при тези непрекъснати ревове и викове!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 52
Към авторката: имаш ли деца?


ПП: какво ли си мислят съседите ни - как са оцелели толкова години децата й, при тези непрекъснати ревове и викове!  Mr. Green
Ами не нямам. Но не мисля, че е нармално на едно дете да му се крещи по цял ден. Едно е да викаш по детето си и по мен са викали, но съвсем друго е да се дереш от викане по някого, не мислите ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 3 281
Обади се на Националната телефонна линия за деца с номер 116 111, безплатен е. Имат методика, по която се ориентират за проблема и дали изобщо го има.... Поясни и колебанията си там. Консултантът ще те насочи  Peace

# 10
  • Мнения: 54 638
Щом нямаш деца, хич не си наясно как някои деца си реват ей така, от инат.
Моли се да не ти се падне такова. ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 452
Зависи какво прави детето Simple Smile Ако боядисва тапетите в коридора докато разхвърля пръстта от мушкатото с една ръка и обръща чинията със супа с другата... Не е лесно по цял ден да се грижиш за малко дете, може да ти избият бушоните. Не казвам, че викането ще оправи нещо, ама ако жената е вече тотално изтощена. Защо не й предложиш да й помогнеш с гледане на детето, така хем ще видиш отношенията между тях, хем ще си направиш преценка за ситуацията.
Пък може и едно добро да направиш, вместо веднага с лошо Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 616
Щом нямаш деца, хич не си наясно как някои деца си реват ей така, от инат.
Моли се да не ти се падне такова. ooooh!

 Peace аз като се сетя ,как дъщеря ми на 4 годишна възраст се съдра от рев 20 минути, защото баща й не я взе със себе си, и се чудя какво ли са си мислили  комшиите, които още не са  бяха  сблъскали с отглеждането на деца Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
По моите още се налага да викам понякога, нищо че са големи. Като се сдърпат за нещо и вдигнат блока на крак, и това сега -на 13 и на 16г. са - карат се за глупости и сигурно съседите си мислят, че се избиваме... Mr. Green
А като бяха на 2г и 5г, да не ви казвам кво беше... ooooh!

ПП; никога не са удряни.

# 14
  • Мнения: 54 638
Моето ревеше от нас до ДГ, по целия маршрут. Crazy Добре, че хората виждаха, че не го бия. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт