Отговори
# 45
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Благодаря. А това някакво подразделение на НЗОК ли е?
да

# 46
  • Мнения: 224
Пак благодаря. Спести ми доста ровене.
 
smile3525

# 47
  • Мнения: 418
Няма картон. Има лична здравно – профилактична карта, която всяка година, заедно с бележката за паразити, би трябвало да сте носили в училището. И да ги я затрили не е беда – на 15.09. ще занесете актуалната за годината – данни за ученика, родители, личен лекар + ръст, тегло, кръвна група, заболявания и др.алабалистики

# 48
  • Мнения: 398
Благодаря ви,момичета!  bouquet  То,че ще купя нов,ако не намеря стар такъв е ясно,но аз съм в шах,как може  да нямаме картон!Или ме гони склерозата или...Не е възможно да нямаме!Имунизационния паспорт е в мен,но картон....Чипоноске,благодаря ти!това е ценна за мен информация!   Heart Eyes                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              PERGOLA,имаш предвид хвърчащите листи?!И децата нямат картони????

Последна редакция: ср, 30 юни 2010, 23:38 от odri 1

# 49
  • Мнения: 418
точно-по един лист за всяка ученба година. пазя дома първия и единствен картон - от раждането до..когато го изписахме... и толкова. имунизациите се нанасят в здравната книжка-в краен случай можеш да я снимаш.

# 50
  • Мнения: 398
точно-по един лист за всяка ученба година. пазя дома първия и единствен картон - от раждането до..когато го изписахме... и толкова. имунизациите се нанасят в здравната книжка-в краен случай можеш да я снимаш.
    И аз имам такъв картон от родилното,но той не е картон като нормалните,а един такъв.....по-малък......За такъв ли говориш и ти?

# 51
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пергола, моля те не обърквай хората.
Официален документ на МЗ е личната амбулаторна карта /ЛАК/. Тя е задължителна документация. Например без нея не могат да ти издадат болнични.
Следва имунизационния паспорт.
Това, за което ти говориш е лична-здравнопрофилактична карта. Тя се представя всяка година в училище или детската градина.
Трите документа не се изключват взаимно.

# 52
  • Мнения: 418
ок. не за ни искали и нямаме ЛАК-нито преди , нито сега при записването. картонът, който пазя е горе-долу формат А5, зелен и проследява развитието на бебето. след това нямам нищо, а не съм отчайващо завеяна, за да пропусна... да речем, че не ми се е налагало да ползвам болнични и да си търся ЛАК

# 53
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
ок. не за ни искали и нямаме ЛАК-нито преди , нито сега при записването. картонът, който пазя е горе-долу формат А5, зелен и проследява развитието на бебето. след това нямам нищо, а не съм отчайващо завеяна, за да пропусна... да речем, че не ми се е налагало да ползвам болнични и да си търся ЛАК

 Peace
Точно това е ЛАК-а,зелен. Така са старите.
Вече са бели, ама все тая е - едни и същи документи са.

Някъде в училищата наистина искат ЛАК-а, а не профилактичната карта. Нямам обяснение защо, но пък и не ес задълбочавам.Давам дубликат естествено - няма да дам оригиналния картон.

# 54
  • Мнения: 370
(4) Личната амбулаторна карта се закупува и съхранява от лицето, заверява се от личния лекар, който вписва номер по ред и дата на издаването и регистрационния номер на лечебното заведение, поставя подписа си и личния си печат.  При промяна на личния лекар ЛАК се презаверява от новоизбрания лекар.
   (5) При изгубена или унищожена ЛАК личният лекар заверява новата, като посочва причината и поредността на картата.  При изчерпване на картата личният лекар вписва в новата "продължение".
   (6) Лицата имат право да притежават само по една ЛАК.  Здравните книжки, издадени на лица, обслужвани от лечебни заведения към ведомствата по чл. 5, заместват ЛАК.  Амбулаторният лист не замества ЛАК и се ползва само като помощен документ при осъществяване на контролна дейност.

# 55
  • Мнения: 398
Добре,Чипоноске,възможно ли е до  сега да не са ни направили картон или грешката е някъде в паметта ми? Rolling Eyes Embarassed   Нашият не е зелен,бял е.   Пергола,извинявай,че в бързината съм ти объркала името!Много двузначно се е получило... Grinning Ей сега ще го оправя! Mr. Green
 

# 56
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Паметта ти те лъже.
Сигурна съм, че са ти направили ЛАК.
Там задължително се вписват прегледите по програма "детско здравеопазване" от лекарката.
Нали казваш, че имаш един бял.
Прочети какво пише на него като заглавие.

# 57
  • Мнения: 398
Имам :  имунизационен паспорт
         Картон от детска консултация
         Карта за изписване на лекарства       Толкова! Rolling Eyes     



От втората му годинка съм ползвала услугите на частен педиатър,а после записахме личен само за да имаме.Там съм го водила много рядко и почти само за ваксини.Едва сега,като голям,го водя при личната.Може и за това да нямаме картон......

# 58
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Имам :           Картон от детска консултация
            

Това пък какво е
Я ми прочети долу трябва да има номер, нещо от сорта МЗ-алабаба

одри, ето това търси:

# 59
  • Мнения: 418
Ха - вкарахте ме в размисъл с този ЛАК. Реших да преровя архива да прочета до къде е стигнал картонът на детето  и намерих собственият си картон от студентските години – първоначално попълване и една самотна ЕКГ-едва ли е имало смисъл и да го пазя. Сигурна съм, че личният ми лекар не е попълвал нищо подобно. При всички положения едва ли ще правят проблем на някое дете при записването...и съм съгласна, че ако се води редовно през годините, не трябва да се оставя в училището.

Общи условия

Активация на акаунт