Побой срещу политзатворник номер едно в България

  • 4 073
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Всъщност, няма медия (вестник, радио, телевизия) - изключваме Интернет - която да е съобщила за престъплението срещу проф.Янко Николов Янков-Вельовски.

Тук  предоставяме  хипервръзки, от които можете да си направите изводи що за човек е той, както и мнения на блогъри по повод на престъплението от 21 юни 2010 г., извършено до входа на столичната Съдебна палата:

http://www.vbox7.com/play:5f539b18
http://iankov.info
http://iankov.com
http://velyovski.blogspot.com
http://www.librarything.com/catalog/Nikolay41
http://www.eurochicago.com/2010/06/sayuz-na-yuristite-demokrati- … okushenie-iankov/
http://bulgaria.indymedia.org/article/36895?language=bg
http://toross.blog.bg/politika/2010/06/28/ianko-iankov-i-dyrjavata.568843

# 31
  • Мнения: 1 878
Като гледам интереса към тази тема и към светлата личност на упоменатия професор, разбирам, защо никъде не се споменава за него! Не  е интересен и точка. Най-известният дисидент, бла, бла, на кой ли му дреме ?! 
Някои от участниците в темата ми приличат на дечица, които жалостиво плачат някой да им обърне внимание, но уви !

# 32
  • Мнения: 2 480
Като гледам интереса към тази тема и към светлата личност на упоменатия професор, разбирам, защо никъде не се споменава за него! Не  е интересен и точка. Най-известният дисидент, бла, бла, на кой ли му дреме ?!  
Някои от участниците в темата ми приличат на дечица, които жалостиво плачат някой да им обърне внимание, но уви !



Да, дисидентите бяха по-интересни преди 20години, отколкото са сега. Днес хората имат съвсем други проблеми и позабравиха престъпленията на комунистическия режим. Фактът обаче си е факт. Този известен дисидент сега е пребит на улицата, а не преди 10, 20 или повече години. Всъщност интересът към темата не е слаб. Ако според теб 1200четения на тази тема означават слаб интерес, проблемът си е твой. Чудя се дали и ти имаш някакъв интерес да бъдат завинаги забравени издевателствата и престъпленията през годините на "народната власт"? Че доста хора дават мило и драго да стане така, това го знаем добре. Дисидентите в Бг са доста по-малко, отколкото в Унгария, Чехия и Полша.  Може би според теб е нормално известните криминални престъпници да бъдат в центъра на вниманието?

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 00:31 от vl

# 33
  • Мнения: 1 878
За какво ли и писах в тази тема да се знам!!! Сега непрекъснато ще ми излиза при всяка поредна агитация в нови отговори на моите публикации  ooooh! !

Ти по брой разглеждания ли оценяваш интереса към темата  Joy Joy Joy ? Ще ме умориш!   Joy

 

# 34
  • Мнения: 2 480
За какво ли и писах в тази тема да се знам!!! Сега непрекъснато ще ми излиза при всяка поредна агитация в нови отговори на моите публикации  ooooh! !

Ти по брой разглеждания ли оценяваш интереса към темата  Joy Joy Joy ? Ще ме умориш!   Joy

 


А по какво да я оценявам? Заглавието и говори достатъчно ясно за съдържанието и. И хората са я чели. Необходимо ли е всички, които са я прочели да пишат в нея? Можеш да изтриеш мненията си и тогава вероятно няма да ти излиза тази тема.

# 35
  • Мнения: 1 878
Ами не, мила моя, не става! Мнение се трие до няколко часа за съжаление, пък и ако все пак  би било възможно ги изтрия , то тогава,какво ще остане от темата ти , две мнения на кръст   Mr. Green !
Дано някой модератор се смили и ги изтрие за спам  Praynig

# 36
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Хм, този побой малко ми прилича на сюжета на една книжка, "Медия сапиенс", ако се не лъжа... И там имаше една дисидентка, на която вече много отдавна никой не й обръщаше внимание, та за да предизвикат интерес към нея, се наложи да я поступат...

# 37
  • Мнения: 2 480
Хм, този побой малко ми прилича на сюжета на една книжка, "Медия сапиенс", ако се не лъжа... И там имаше една дисидентка, на която вече много отдавна никой не й обръщаше внимание, та за да предизвикат интерес към нея, се наложи да я поступат...

Това твоето пък прилича на цинизъм! Теб някой да те набие, за да те забележат и да те покажат в новините, какво ще кажеш?

# 38
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Хм, този побой малко ми прилича на сюжета на една книжка, "Медия сапиенс", ако се не лъжа... И там имаше една дисидентка, на която вече много отдавна никой не й обръщаше внимание, та за да предизвикат интерес към нея, се наложи да я поступат...

Това твоето пък прилича на цинизъм! Теб някой да те набие, за да те забележат и да те покажат в новините, какво ще кажеш?

Ей затова мразя политфанатиците! Мисловните им процеси текат по толкова неочаквани вериги, че въобще не се поддават на логика.

Първо, споделих асоциация, а не лично мнение по отношение на потърпевшия.

Второ, аз не съм "дисидент", пък макар и номер едно, жаден за обществено внимание.

И трето, известна доза цинизъм е доста по-полезна от сляпото следване на идоли.

# 39
  • Мнения: 0
Проф.Янко Н. Янков-Вельовски НЕ Е ДИСИДЕНТ.
Дисиденството е рожба на корумпираната част от Държавна сигурност, която инсценира "героична" биография на специална група от свои хора, които да създадат впечатление за наличието на някаква съпротива срещу тоталитарната власт.
Когато дисидентите си развяваха байраците по площади, "Свободна Европа", "Дойче Веле", "Гласът на Америка" и пр. злачни места, Янко Н. Янков-Вельовски инкасираше удари от надзирателите в Пазарджишкия, Старозагорския и Софийския затвори  (така че той е обръгнал на трошени кости).
Жал ми е за малкия Енчо - несмислените словоизлияния на неговата майка (или баба?) го обричат на онова, за което става дума по-долу:
„В изпълнение на  Маркс-Енгелсовия
„МАНИФЕСТ НА КОМУНИСТИЧЕСКАТА ПАРТИЯ“
...първоначално затвориха църквите,
но аз не ги защитих, защото съм атеист;
после унищожиха  „средните“ селяни,
но аз не ги защитих, защото не съм „кулак“;
после смазаха  учените,
но аз не ги защитих, защото съм „трудещ се“;
после пребиха правозащитниците,
но аз не ги защитих, защото не съм юрист;
после подбраха  политзатворниците на комунизма,
но аз не ги защитих, защото съм бивш член на БКП;
после претрепаха  професорите,
но аз не ги защитих, защото не съм бил студент;
. . . . . .
накрая дойдоха и за мен, но вече нямаше кой да ме защити...“
Автор: Демосът

# 40
  • Мнения: 2 480
Хм, този побой малко ми прилича на сюжета на една книжка, "Медия сапиенс", ако се не лъжа... И там имаше една дисидентка, на която вече много отдавна никой не й обръщаше внимание, та за да предизвикат интерес към нея, се наложи да я поступат...

Това твоето пък прилича на цинизъм! Теб някой да те набие, за да те забележат и да те покажат в новините, какво ще кажеш?

Ей затова мразя политфанатиците! Мисловните им процеси текат по толкова неочаквани вериги, че въобще не се поддават на логика.

Първо, споделих асоциация, а не лично мнение по отношение на потърпевшия.

Второ, аз не съм "дисидент", пък макар и номер едно, жаден за обществено внимание.

И трето, известна доза цинизъм е доста по-полезна от сляпото следване на идоли.

Само че си се пообъркала! Тази тема е твърде далеч от всякакъв фанатизъм! Когато пусках теми за 9.09.1944г. и 10.11.1989г. държах на това да няма фанатизъм и крайности, а да преобладава умереността. Около мен няма засегнати хора нито от комунистическата власт, нито от режима преди 9.09.1944г. Така, че за мен е по-лесно да влизам в ролята на арбитър без особени пристрастия.

# 41
  • Мнения: 517
Айде ако обичате двамцата да се изясните навън, дисидент ли е, или не е г-н Янков, та да приключим темата и да я сложим там, където й е мястото. ooooh!

# 42
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Жал ми е за малкия Енчо - несмислените словоизлияния на неговата майка (или баба?) го обричат на онова, за което става дума по-долу:

Вие, г-н Гусев, не мислете малкия Енчо - той си има родители, които ще се постараят синът им да израсне добро и умно дете, и най-вече умеещо да мисли само. Нещо, което рядко се среща при политфанатиците като Вас.

Освен това не разбрах защо Вие, г-н Гусев, пък и ВЛ, така се нахвърлихте върху една асоциация. В края на краищата, аз не съм казала нищо лошо нито за потърпевшия, нито за Вас лично, за да обиждате.

Явно единствената причина наистина е да се търси евтино обществено внимание, което въпросният "борец за свободи" по друг начин не може да получи.

Не се хабете да ми отговаряте. Няма да вляза повече в тази тема. Отблъснахте ме достатъчно , така че и аз като Kölsches Mädel и останалите ще ви оставя да си говорите сами. Защото вие просто не желаете да чуете другите, а искате просто да ги обиждате. Така разговор не се води.

Всичко добро ви желая.

# 43
  • Мнения: 2 018
Хора, като не ви е интересна темата, защо я оспамвате и държите тя да бъде заключена?
Всъщност, ако нещо не те интересува - просто няма значение за теб дали ще съществува, а вие държите да оспамвате и да сложите темата там където И било мястото.
Обиждате - полифанатици били пишещите в темата, защитаващи своята теория.  Rolling Eyes А вие защо сте в темата?

# 44
  • Мнения: 517
Защото обожавам някой да се изживява като крайна инстанция. Този бил единствения дисидент и политзатворник в България, и това било покушение. Странно защо МВР мълчи по въпроса.
Защо не било разтръбено? Вероятно защото подобни неща се случват ежеминутно на съвсем обикновенните хора. Които се разхождат без титли, нямат кой знае какви очаквания от бъдещето, а и през ум не би им минало, да пращат писма до Щатския Департамент,щото някой ги блъснал някъде си.
Това е майчински форум за взаимопомощ, а не агит-табло на поредния неизживян политагитатор.
Други съществени въпроси имаш ли? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт