Снимай, покажи - light

  • 78 309
  • 520
  •   1
Отговори
# 510
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да покажа и аз огромният пуешки бут с ориз на фурна (зае половината тава). . Без никаква допълнителна мазнина е. Само бута, ориза и подправките. Беше много вкусно.



**************************

Тъй като вчера се получих доста груба критика по отношение на белият ориз, който съм показала тук, бих искала да припомня на дамите четящи в тази тема, че както авторката много пъти каза, така и  аз бих искала да припомня, че темата е храни LIGHT, а не тема за здравословни или диетични храни.
Та, какъв му е проблема на белият ориз, като има висок гликемичeн индекс? Бих казала никакъв!!! Той е сложен въглехидрат но е бърз. При всички случаи, гликемичният индекс не трябва да бъде единственият критерий, който да следваме сляпо при изборът на въглехидрати. Пълното изключване на храни като картофи, бял ориз и моркови от една диета само поради високия им гликемичен индекс, според мен е меко казано пресилено. Ако той беше ключът към редуцирането на мазнините, тогава всички щяхме да ядем сладолед, пица и фъстъци, които са със сравнително нисък ГИ. Но не става така. Затова обръщайте внимание на гликемичния индекс, но се съобразявайте и с други важни фактори, като общото количество въглехидрати, мазнини и калории в порция и това как можете да ги комбинирате.
При положение, че към този бял ориз, който е само варен и има подправки, без допълнителна мазнина, освен тази от месото и имаше и салата от краставици към общото меню, така че храната си е е точно в правилната тема, колкото и да им е мъчно на някои.

Колкото до това, дали е добре да се консумира ориза, когато човек има висок холестерол или не, то при такъв проблем и при проблем със стомашночревния  тракт, човек трябва да помисли, коя е по-малката беда. Също при положение, че човек взема медикаменти за намаление на холестерола, тогава смятам, че изборът е ясен.
 
Също бих искала да ви представя една информация, която може би ще е интересна за някои от вас.

Картофите имат гликемичен индекс около 85, по висок от този на повечето сладкиши например. Но порция  от тях съдържа само 25-30% въглехидрати, в сравнение със 70-80% при сладкишите. Това означава, че ще трябва да изядете триста грама картофи, за да покачите кръвната си захар колкото 100 грама сладкиш. При положение, че и за двете можем да приемем, че една порция е около 150 грама, то парче сладкиш ще повиши 3 пъти повече кръвната захар в сравнение със средно голям печен картоф, да не говорим че съдържа общо много повече калории. А и сладкишът не върви със зеленчуци и месо, които да понижат гликемичния му индекс, нали?
Информацията е от Интернет.

Последна редакция: нд, 31 юли 2011, 21:12 от Venetta

# 511
  • Мнения: 6 713
И аз да си покажа едни Light сандвичи, които станаха много вкусни, нещо което не предполагах, че е възможно с оглед на съставките. Mr. Green

Пълнозърнест сандвич с рукола, червен лук-запечен, запечени гъби с кашкавал (гуда или друго сирене).
Рецептата е от списание Goodfood, но в сайтът им я няма да дам линка.


Препоръчвам ето тази лятна супичка, много е вкусна. Забравих да я снимам да пусна тук снимка, но другият път. Mr. Green
http://thesugarcoatednothings.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D1%83%D0%BF%D0%B8.

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 23:55 от Лурдес

# 512
  • Пловдив
  • Мнения: 373
и аз тук ще ви наблюдавам и ще крада вкусотий  bouquet

# 513
  • София
  • Мнения: 1 193
Темичката е страхотна ,жалко че е позамряла .

# 514
  • София
  • Мнения: 2 020
Мисля, че мога да я раздвижа с
моето обедно меню.  Simple Smile
Мариновани в кисело мляко бутчета
с корнфлейкс, печени на фурна

# 515
  • София
  • Мнения: 1 193
Да се включа пак ,за вечеря мисля да направя едни пилешки ролета на Йоли http://yoli-www.blogspot.com/2010/02/blog-post_17.html  много вкусни и диетични  Grinning !

# 516
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
geryaleksandrova, абе те диетични, но с топено сирене или съсъ синьо стават още по!!!

# 517
  • София
  • Мнения: 1 193
geryaleksandrova, абе те диетични, но с топено сирене или съсъ синьо стават още по!!!
знам ,ноооооооо пазя си диетата  Laughing .

# 518
  • Мнения: 4 864
Мисля, че мога да я раздвижа с
моето обедно меню.  Simple Smile
Мариновани в кисело мляко бутчета
с корнфлейкс, печени на фурна


Откога търся рецепта за такава вкусотия. Можеш ли д ами я пратиш? Мерси, Sophia!!

# 519
  • София
  • Мнения: 2 020
Мариновани в кисело мляко бутчета
с корнфлейкс, печени на фурна


Откога търся рецепта за такава вкусотия. Можеш ли д ами я пратиш? Мерси, Sophia!!

Разбира се, KaRoLaHug
Продуктите за маринатата са -
кисело мляко, 1 с.л. лимонов сок,
1 ч.л. червен пипер, 1 ч.л. чесън
на прах, 1 ч.л. универсална подправка.
Моите бутчета бяха 800гр., сложих
2/3 кофичка кисело мляко. Накиснах
бутчетата в маринатата и ги оставих да
престоят цяла нощ. Преди печенето
стрих на ситно корнфлейкса, овалях
всяко едно бутче в него, сложих в
тавичка върху хартия за печене и пекох
в предварително загрята фурна на 180
градуса около 45-50мин. Стават наистина
много крехки и вкусни, с леко хрупкава
коричка. Поднасят се топли.

# 520
  • Мнения: 4 864
Sophia,благодаря ти!! Ще го направя още тази седмица  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт