Снимай, покажи - light

  • 78 333
  • 520
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 352
lina kaz, страхотно предложение! Сигурно ще стане и с друго месо, пуешко например. Много оригинално, браво!

# 466
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Предполагам,че и с пуешко ще стане,но не съм пробвала  Hug.

# 467
  • Мнения: 1 352
Какво ли ще стане ако бурканите се затворят с капачки и така се сложат да се печат  Blush?
За консервиране си мислех по този начин  Thinking.

# 468
  • Мнения: 782
Какво ли ще стане ако бурканите се затворят с капачки и така се сложат да се печат  Blush?
За консервиране си мислех по този начин  Thinking.

Най-вероятно ще гръмнат  Confused За консервиране ...пак по същия начин, осолява се месото, подправки-каквито обичате , месото се реди плътно едно до друго. Затварят се и се варят в тенджера с вода  Wink

# 469
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Какво ли ще стане ако бурканите се затворят с капачки и така се сложат да се печат  Blush?
За консервиране си мислех по този начин  Thinking.

  Хаха,първо ще прегори гумичката на капачките  Laughing !
За консервиране Shada  е отговорила - запечатани в тенджерата с вода,поне 2 часа кипене. Peace

# 470
  • Мнения: 37
Извинете че така нахлух в темата ми но ме заинтригувахте!а някаква течност не се ли добавя в буркана?

# 471
  • Мнения: 1 352
Отдавна мисля да си консервирам пуешко месо. Баба правеше в буркани и беше нещо невероятно вкусно, с желе. А каква супичка ставаше от него  Crazy.
Ще взема една голяма пуйка, ще я разпарчетосам и ще натъпча няколко буркана.

# 472
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Извинете че така нахлух в темата ми но ме заинтригувахте!а някаква течност не се ли добавя в буркана?

  Не,месото се пече в собствен сос . Peace

# 473
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Отдавна мисля да си консервирам пуешко месо. Баба правеше в буркани и беше нещо невероятно вкусно, с желе. А каква супичка ставаше от него  Crazy.
Ще взема една голяма пуйка, ще я разпарчетосам и ще натъпча няколко буркана.

 Ако ще стерилизираш, след като осолиш парчетат месо ги остави в наклонени тави една нощ на хладно да се отцедят добре,става по хубаво месцето.

# 474
  • Мнения: 847
Идея за light закуска: "здравословни палачинки" - ултра тънки, без мазнина, с мед и орехи и за обяд/вечеря: чушки и тиквички пълнени с яйца, сирене и подправки:


# 475
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Apr, как направи палачинките и с колко яйца са? Много е вкусно при теб!   bouquet

# 476
  • Мнения: 1 352
Искам да ви споделя, че тази вечер правих пилето в буркан на lina kaz.
Сложих малко бира, лимон, 3-4 скилидки чесън и зърна черен пипер. Всичкото месо се побра в един 3-литров буркан. Месото стана страшно ароматно и вкусно! Не снимах, защото бяхме много гладни. Следващия път ще го направя с пуешко месо.

# 477
  • Мнения: 1 149
Момичета ,Нети беше на гости на Гала и представи страхотна рецепта с  филе от риба и сос от к. мляко.Спомням си само че рибата се печеше  без мазнина и предварително беше потопена в яйце и в овесени или пшенични трици.Ще се опитам да открия линк с предаването и по-късно ще го поставя.Звучеше ми много вкусно и здравословно.Нети  каза,че рецептата била по Дюкан.

# 478
  • Мнения: 847
Apr, как направи палачинките и с колко яйца са? Много е вкусно при теб!   bouquet
Venetta , не знам  Embarassed  Joy Правя ги с 1 или с 2 яйца взависимост от запасите в хладилника и колко сме гладни + прясно мляко (с малко вода) и брашно на око. Мъжът ми ги харесва една идея по-дебели, но аз не. И този път, понеже имам нов тиган,  bowuu ги изливах ултра тънки да му се "поизкефя".
Тук из форума бях срещнала и рецепта за тънки палачинки на дупчици, които се правеха с кисело мляко, но не съм я изпробвала (сигурно някой път като нямам прясно мляко Joy)
 Hug

# 479
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Искам да ви споделя, че тази вечер правих пилето в буркан на lina kaz.
Сложих малко бира, лимон, 3-4 скилидки чесън и зърна черен пипер. Всичкото месо се побра в един 3-литров буркан. Месото стана страшно ароматно и вкусно! Не снимах, защото бяхме много гладни. Следващия път ще го направя с пуешко месо.

   Мариета,много добра идея за 3-литровия буркан. Peace Радвам се,че ви е харесало! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт