Снимай, покажи - light

  • 78 328
  • 520
  •   1
Отговори
# 495
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
здравейте,аз имам едно питане относно печеното пилешко в буркани на кое ниво във фурната се слагат бурканите и на водна баня ли се слагат,или направо върху решетката,не се ли пукат бурканите newsm78.

# 496
  • Мнения: 1 352
Не, не се пука буркана ако го сложиш в студена фурна.
Аз го сложих на решетката на второ ниво.
Балгодаря, че ме подсети, ще взема пак да направя  Flutter.

# 497
  • Мнения: 8
Темата е страхотна! Marieta  smile3525!

Разбира се, здравословната кухня може да бъде много разнообразна и съм се убедила, че с малко въображение, едно не дотолкова light ястие може да се превърне в диетично  Wink.

Омлет с пил. филе, чушка и извара -



Салата с краставица, брокули, копър, магданоз, лимонов сок и зехтин (понякога слагам и кафяв ориз) -

# 498
  • Мнения: 1 352
Elileni, тази салата ми изглежда много добре. Ще взема да я пробвам като гарнитура към някое месце.

# 499
  • Мнения: 8
Marieta, само да ти кажа, че брокулито предварително го запичам (за 5 минутки), за да омекне. Аз импровизирах с кафявия ориз и доста ми допадна. Надявам се и на тебе да ти хареса Simple Smile.

# 500
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, да сте ми живи и здрави и и нека мир и любов да цари на святата вечер днес и в бъдеще!

Stille Nacht, Heilige Nacht

# 501
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Прекрасна тема, а нещо я забравихме.

Тиквички на фурна с кисело мляко.



И една лятна манджа без мазнина, с тиквички, ориз, домати и чушки. Хем е здравословна, хем е нискокалорична.

# 502
  • Мнения: 1 352
Venetta, обожавам такава манджичка с тиквички и ориз!

Аз ще пусна снимка на едни телешки кюфтенца на фурна, които правих тези дни. Вътре има настъргана тиквичка, овесени трици, вместо хляб и повечко подправки:


# 503
  • Мнения: 8 827
Как не съм видяла досега тая разкошна тема. Ще бъда постоянен потребител тук, засега само ще гледам, а по-късно надявам се, и да публикувам. Благодаря на авторката за идеята  bouquet

# 504
  • Мнения: 8 827
Изчетох темата. За здравите за мен е ясно - от всичко, но балансирано, като трябва да се избягват прекалено тлъстите, мазни, тежки, пържени храни. Виждам обаче, че има и болни /прочетох за автоимунни заболявания/ и се надявам, че тук ще намеря с кого да обменим мнения и рецепти. Аз съм с автоимунно чернодробно заболяване. Засегнат ми е както черния дроб, така и жлъчката, страдам и от спастичен колит. Забранени са ми почти всички храни и ще напиша само разрешените: бял хляб, но престоял или препечен, обезмаслено краве сирене или извара, обезмаслено кисело мляко 0,1%. От месата-бяло пилешко/варено или на скара/ и тук идва първия проблем - пълно е с антибиотици, гадно на вкус и ям не повече от веднъж месечно. Риба- само бяла, на скара и отново проблем -пълен боклук е рибата, която мога да си купя, затова и нея купувам много рядко. Зеленцуците - домати, краставици, тиквички, чушки, моркови, картофи. Плодовете- всички, но без ягоди, малини, къпини, вишни, сливи, дюли, смокини.
Най-страшното, от което се пазя много - консервантите. Не ям нищо, което е обработено по някакъв начин - пушено, топено, мариновано, сушено. Не ползвам подправки.
Проблемът - няма какво да ям Sad Много съм слаба и вечно гладна.
Давайте идеи, какво ядете, болните с автоимунни и всички с чернодробни, жлъчни и чревни проблеми. Дори една нова рецепта за нещо, което да мога да ям, ще ми е от голяма полза. Благодаря!

# 505
  • Мнения: 103
имам позната, която е на диета след операция на жлъчката - яде 5 пъти на ден (преди само 2) и това което основно яде е ориз (освен готвен и мляко с ориз), млечни нискомаслени, телешко и пилешко; от плодовете - без нектарини и диня, а от зеленчуците - без всичкките бобови, краставици и зеле.

# 506
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
unadaptable - много мъчно ми стана за теб и това , което съвсем на първо хрумване мога са те посъветвам е да си купуваш пилета от селата, които се отглеждат нормално , без смески и антибиотици. Ние живеем на село и отглеждаме бройлерни пилета - крехки като купешките, но се чувства аромата на месо и са съвсем здравословни. За жалост сме в северна Бг и няма как да ти дам да опиташ. Ще помисля над казуса ти и ще се опитам да ти предложа рецепти.


пп. Мисля, че ще събереш повече съвети , ако си пуснеш отделна тема, така повече хора ще видят, тук едва ли четат всички, които пишат в готварския подфорум.
може да е със заглавие - рецепти и кулинарни съвети за човек с чернодробно заболяване или както ти прецениш, но мисля , че ще е по- видно и ще ти се помогне

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 15:01 от ИКСИ

# 507
# 508
  • Мнения: 1 352
От онези дни ще пусна снимка на прясно зеле с пуешко месо в гювеч, колкото да съживя темата. Пуешкото е месо е чисто и вкусно. Нарязвам зелето и го намачквам със сол, слагам морков, месото сурово, домати, червен пипер, даф. лист и олио. Захлупвам с капака и пека час. После махам капака и запичам, поръсвм с пресен копър. Много е вкусно:


Две-три вечери подред ям по малко и преди 18:00ч. и веднага свалих половин килограм. Снощи хапнах една малка купичка пилешка супа с една филия черен хляб, после огладнях и щях да ям пак, но вече беше станало 22:00ч.  и се отказах.
Един съвет, ако позволите. Ако огладнеете късно вечер пийте чай с мед. Вкусно е и засища  Hug.

# 509
  • Мнения: 363
имам позната, която е на диета след операция на жлъчката - яде 5 пъти на ден (преди само 2) и това което основно яде е ориз (освен готвен и мляко с ориз), млечни нискомаслени, телешко и пилешко; от плодовете - без нектарини и диня, а от зеленчуците - без всичкките бобови, краставици и зеле.
И аз случайно попаднах на темата. Marieta  Grinning Учудвам се ,че диня и нектарина могат да бъдат забранени  newsm78
unadaptable ,не се отчайвай .Тя бялата риба ,наистина е гадна ,но ако я нарежеш на парчета и поставиш от разрешените ти зеленчуци и задушиш ,може и да ти хареса...Не съм чела темата ,сега ще почна отначало ,но Labrex има чудесни идеи за тиквички. Peace
Мариета ,кюфтенцата ти са много изкусителни , но в тази горещина не ми се работи с фурна

Последна редакция: сб, 30 юли 2011, 21:40 от normas

Общи условия

Активация на акаунт