Опасен чай в аптеките- Кидни чай

  • 38 007
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
http://tealandbg.com/images/Kidni.JPG

Този чай купувам в продължение на половин година вече по препоръка от други хора, на които е помогнал при бъбречни проблеми. Обикновено купувам по два и по три опаковки на веднъж, защото е в насипно съдържание и свършва доста бързо. Последната покупка, обаче, се оказа различна от всички до сега - билковата маса мирише силно на пушек, почти както мирише пепелта от изпушена цигара. Запарката буквално не е възможно да се пие.
Пущам тема за този чай с партиден №0725-3/9, защото опитите ми да го върна в аптеката се оказаха безрезултатни. Днес се обадих и на фирмата вносител "TNT-21" на телефона им в София на ул. "Деян Белишки"30 и там компетентно ме уверяваха, че независимо от непоносимата миризма на пушек чаят е лечебен, а не вреден и като толково много искам да върна чая в аптеката, от която съм го купила.

Ако някой има идея къде да сигнализирам, моля да ми каже. Много ми е интересно ако се изследва чаят какво ще се окаже. Има ли изобщо контролен орган в България, който да сезирам за този чай. Представям си ако някой по препоръка от приятели си го закупи за пръв път, как няма да има база за сравнение и може да си помисли, че чаят просто е такъв и да си го пие с надежда за оправяне на бъбреците си, а вместо това да се отрови трайно с непредвидими последици. newsm78

# 1
  • Мнения: 230
Да, аз купих за първи път този чай сега и ми направи впечатление миризмата му, но мислех че си е така. Дори обсъждахме с майка ми, коло уханни са си нашите билки пред тези...Тя, милата почти изпи една опаковка. Това е възмутително!

Може би Комисията за защита на потребителите ще си свърши работата.

# 2
  • Мнения: 4 916
http://www.kzp.bg/
http://www.aktivnipotrebiteli.bg/?cat=1

има и няколко други неправителствени организации. Направо си копирай поста и пускай сигнали през интернет-страниците им.

# 3
  • Мнения: 3 157
Може би в ИАЛ-изпълнителна агенция по лекарствата...може и да ти приемат жалбата за чая,въпреки,че не е лекарство,пробвай:
http://www.bda.bg/

За хранителните добавки отбоваря РИОКОЗ,пиши и там жалба и не изхвърляй каквото имаш,може пък и да го тестват някъде:
http://www.riokoz-vt.com/udrdo.htm

# 4
  • Мнения: 6
Да, аз купих за първи път този чай сега и ми направи впечатление миризмата му, но мислех че си е така. Дори обсъждахме с майка ми, коло уханни са си нашите билки пред тези...Тя, милата почти изпи една опаковка. Това е възмутително!

Може би Комисията за защита на потребителите ще си свърши работата.

Наглецът, с който говорих от страна на фирмата вносител ми вика: " Госпожа, няма чай който помага да е приятен" #Crazy

# 5
  • Мнения: 6
Пуснах жалба и към комитета за защите правата на потребителя и към РИОКОЗ. Да видим ще има ли някаква реакция. Тези от комитета за защита правата на потребителя напоследък реагират с голяма досада на всички сигнали. Види се че и на тях им е писнало да са "едната птичка", която прави пролетта в нашата любима татковина. ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 595
Опасен ли е тоя чай, или не всъщност? Мирише гадно, ясно, но откъде реши, че е опасен? Сума ти лечебни билки миришат, та не се траят. Заглавието ти е малко подвеждащо. Ако се окаже, че нищо му няма на чая, ще трябва да идеш в ъгъла да се срамуваш.

# 7
  • Мнения: 1 788
Странна работа.
Този чай го пия от доста време, но за първи път чувам такова нещо.
Оригиналният му вкус е на трева, сено, даже не мирише на билка, но не и на пушек.
Явно наистина нещо нередно има с партидата.
Благодаря за инфото и предупреждението!
Ще изчакам доста време, докато си купя отново от него...

# 8
  • Мнения: 6
Опасен ли е тоя чай, или не всъщност? Мирише гадно, ясно, но откъде реши, че е опасен? Сума ти лечебни билки миришат, та не се траят. Заглавието ти е малко подвеждащо. Ако се окаже, че нищо му няма на чая, ще трябва да идеш в ъгъла да се срамуваш.
Чаят, в нормалния си вид мирише не много приятно, но на билки, на изсушено растение. А точно тази партида с №0725-3/9 мирише силно на пушек - все едно си си разтворил пепелта от изпушени цигари. При разговора с представителя на фирмата той даде вид, че много добре знае за какво говоря. Така го били получили от Цейлон този път. И те са го видели, че е доста по-различен от нормалния, но не са си направили труда да го спрат. Не виждам защо аз трябва да се срамувам в ъгъла, за това, че се опитвам да направя единственото нещо останало ми като гражданин - да съобщя на колкото се може повече хора, та да не се набутват като мен и най-важното - да не се отровят.

Пък ако не ми вярваш на мен ето ти телефон на фирмата - пробвай да видиш какво ще ти кажат - 02 958 50 21

# 9
  • София
  • Мнения: 1 595
Вярвам ти  Grinning Само казвам, че миришещ чай, пък било и различно от обичайното, не значи опасен. И от тая гледна точка заглавието ти е подвеждащо. За срамуването беше сарказъм, спокойно. Аз съм си такава, не е лично към теб  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 230
 Shocked Shocked ....и аз съм си го купила.Споко ,всички българи сме куча марка Whistling Whistling

# 11
  • Мнения: 3 157
За подвеждане и аз съм съгласна-никой не е доказал,че е опасен,никой не се е отровил....миризмата може да се дължи на някакъв технологичен проблем или на неправилно съхранение,което не значи непременно отрова.Хубави е да се пусне сигнал и да се провери и след това да се правят изводи..
За кучата марка-има такива хора,не само българи,това че някой се слагат доброволно в категорията,не значи,че всички сме кюпа!

# 12
  • Мнения: 6
За подвеждане и аз съм съгласна-никой не е доказал,че е опасен,никой не се е отровил....миризмата може да се дължи на някакъв технологичен проблем или на неправилно съхранение,което не значи непременно отрова.Хубави е да се пусне сигнал и да се провери и след това да се правят изводи..
За кучата марка-има такива хора,не само българи,това че някой се слагат доброволно в категорията,не значи,че всички сме кюпа!

Миризма, вкус, цвят - това са все белези, които водят към извод, че дадена храна или напитка е с променено качество. Тази сетивност е дадена на човека, за да може и без лабораторно изследване да получи сигнал за евентуална опасност от отравяне. Освен това има достатъчно голям брой публикации относно токсичността при опушване, за да си направи човек изводи дали да пие този "лечебен" чай или не. А нека тези, които по принцип си го купуват да си направят експеримент и да продължат приема му, независимо от влошеното му качество и ... за сега недоказания вреден ефект върху организма му. Щом ви е по-приятно да си мислите, че след като вече достатъчно сте отровени с разни подозирани и неподозирани неща във водата храната и въздуха, та един чай от опушена субстанция няма да ви дойде в повече - сега е момента - вървете в аптеките и купувайте Кидни чай, предназначен за лечение на бъбреци.
Подала съм сигнали към три институции вече. Никой не си е направил труда да ми отговори. В аптеката вдигат рамене, а точно аптечните служители знаят какво се прави в такива случаи.
Признавам - заглавието е малко подвеждащо. Редактирах го три пъти преди да го пусна, но я си признайте ако звучеше "Дефектна партида чай за лечебни цели", дали щяхте изобщо да прочетете темата.
Фактът, че от фирмата вносител знаят за проблема, но са пуснали чая по аптеките с влошеното качество, и на същата цена, фактът, че сигнализирам в аптеката и там са съгласни, че чаят не мирише нормално, но въпреки това не го свалят от рафта, фактът, че не са ми отговорили от нито една институция до сега сериозно ме обеспокоява. Единствено остава общественото мнение като един буден регулатор, но ето - оказва се, че за общественото мнение сериозна промяна в стандарта на купуваната от населението стока не е проблем  Thinking

Последна редакция: ср, 02 юни 2010, 11:52 от Леонида

# 13
  • Мнения: 3 157
Сама признаваш,че заглавието е провакационно и неточно,но както и да е...
Промененото качество не значи отрова,сама знаеш.
Да се купува май никой не е казал,незнам защо стигна до този извод...
Цитат
а точно аптечните служители знаят какво се прави в такива случаи.
Какво се прави?Какво знаят?Къде пише какво се прави,когато мириса на хранителна добавка е съмнителен?
За лекарствата си има процедура-има формуляри за попълване при НЛР от дадено лекарство,даже май на страницата на ИАЛ има образец,но за чай незнам да има подобно нещо...
От РИОКОЗ какво ти казаха като пусна сигнала?Не поискаха ли да го изследват?

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И аз имам такъв чай, не мирише на пушек но е особено гаден и почти изпих опаковката и не ми помага, повече няма да го пия. Че и на детето давах даже че имаше цистит  Sad.

Общи условия

Активация на акаунт