Раждане на 62 г. - Анкетата

  • 22 144
  • 698
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 478
Може би 50 години, но все си мисля, че трябва да се осигури вариант за попечителство на тези деца при скорошна смърт на майката.

# 31
  • Мнения: 6 735
Горната граница да се определя строго индивидуално в зависимост от състоянието на конкретната жена от квалифицирани специалисти.
За мен подобен род разтегливи понятия няма как да бъде гарантирано, че не може лесно да се заобикалят.
По-прагматично е да се подходи както е с продължителността на бременността в СК. Средна продължителност 280 дни, приета от закона 300 дни т.е. горна възможна граница, съгласно практиката.
Има жени, които са естествено заченали и родили на 52-3-4 . 55 години горна граница за АРТ.

# 32
  • Мнения: 17 546
"Горната граница да се определя строго индивидуално в зависимост от състоянието на конкретната жена от квалифицирани специалисти.", но максимум до 45 г.

# 33
  • Мнения: 433
"Горната граница да се определя строго индивидуално в зависимост от състоянието на конкретната жена от квалифицирани специалисти.", но максимум до 45 г.
И аз така, но според мен максимумът да е 50 г. Последното ми раждане е на 40 г. и всичко нататък ми се вижда вече доста... насилено...  Не е добре за самите деца.  Sad

# 34
  • Мнения: 2 386
Последна опция - зависи от състоянието на жената.

Но ако трябва да посоча години - 45.

# 35
  • Мнения: 60
направо се учудвам , че има жени естествено заченали на 50+ ,

# 36
  • Мнения: 23
Гласувах с втората и последната опция - трябва да има граница, най-вече да се намалят рисковете за здравословни проблеми при децата.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 064
Бас държа, че всички, посочили горна граница 40-45г са под 25. Или са родили децата си под 25.
Като подгоните 40-така, ще видите, че това не е възраст, в която си миг преди смъртта...

Посочих 50, защото смятам, че това именно е горе-долу възрастта, в която жените спират да бъдат фертилни.
Т.е., природата е решила, че това е границата.
Оттам - нататък нещата вече придобиват друг вид.

# 38
  • Мнения: 4 204
Бас държа, че всички, посочили горна граница 40-45г са под 25. Или са родили децата си под 25.
Като подгоните 40-така, ще видите, че това не е възраст, в която си миг преди смъртта...

Посочих 50, защото смятам, че това именно е горе-долу възрастта, в която жените спират да бъдат фертилни.
Т.е., природата е решила, че това е границата.
Оттам - нататък нещата вече придобиват друг вид.


Аз съм на 35 и избрах тази опция. Няма нищо общо с годините или с момента на раждането на първото ми дете/26г/. Такива са ми разбиранията, така гласувам.
Губиш баса! Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 3 064
Ок Peace
Просто знам колко е измамно да бъдеш на 20.
Апропо, и аз съм на  Sunglasses

# 40
  • Мнения: 4 204
Ок Peace
Просто знам колко е измамно да бъдеш на 20.
Апропо, и аз съм на  Sunglasses

И аз те разбрах какво имаш предвид.  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 249
Бас държа, че всички, посочили горна граница 40-45г са под 25. Или са родили децата си под 25.
Като подгоните 40-така, ще видите, че това не е възраст, в която си миг преди смъртта...

Посочих 50, защото смятам, че това именно е горе-долу възрастта, в която жените спират да бъдат фертилни.
Т.е., природата е решила, че това е границата.
Оттам - нататък нещата вече придобиват друг вид.

За мен границата за АРТ е 37, най-най- късно 40 и то именно защото не съм млада. Зависимостта е обратна.
Ако е решила природата да се забременява естествено и на над 50, значи и ресурс конкретно за това има.
А АРТ и пр. да се сравнява с природата е като сравнението на комшията ми Илия със Св. Илия  Sunglasses Laughing
А какво е правила тази жена ( с претенции за горна граница 55) последните 20-25 -30 години ... да не би да е открила лекарство против рака или други подобни неща да са и попречили да се замисли накъде отива ...
А ако е загубила децата си, май има нужда да и се разреши да изживее болката си, а не да се подлага на болезнени и мъчителни процедури с неясен резултат.
Да твърдя, че бременна на 22 е като на 38 би било лицемерно и неверно.
А първескиня на 45 си е опасно.
И докога ще се правим на недоразбрали,  ooooh! ooooh! ooooh! поне 50 % от недоносените и страдащи, а също и тлеещи и умиращи бебчета са от АРТ- процедури.
Те какво са ни виновни ...милите,  Praynig Praynig Praynig че да ги мъчим заради егото човешко.
А на 62 г. бебчетата отдавна са страдали в самата утроба, а за лекарите е било повече от ясно, че е 100% вероятността от сериозни увреждания при многоплодна бременност на жена на 62 след тежка операция на миома на матката преди 2-3 години.
Но са имали огромна съблазън плевенските "творци" - никаква  #Cussing out #Cussing out #Cussing out отговорност пред никого: ни съпруг, ни родители, ни държава, ни вяра.При гаф - няма и да се разбере.
 Sad Sad Sad


И ми се струва, че именно жените с млади и дейни родители не са в състояние да оценят какъв безценен ресурс имат и раздават наляво и надясно мъдри мисли за свобода на решенията и пр.

# 42
  • Мнения: 295
Бас държа, че всички, посочили горна граница 40-45г са под 25. Или са родили децата си под 25.
Като подгоните 40-така, ще видите, че това не е възраст, в която си миг преди смъртта...

Посочих 50, защото смятам, че това именно е горе-долу възрастта, в която жените спират да бъдат фертилни.
Т.е., природата е решила, че това е границата.
Оттам - нататък нещата вече придобиват друг вид.
И с мен загуби баса гласувах за 45г, защото нямаше опция 37г.
Първото си дете родих на 27г   Wink

# 43
  • Мнения: 4 767
И на мен са ми странни тия отговори 40 или по-малко.

Значи, ако една запазена и фертилна 41-годишна жена е имала "лошия късмет" да срещне мъж с определени проблеми в спермограмата, тия двамата нямат право на АРТ? По-добре да викат съседа да помага, а?

За мен границата е около 50 като над 45 е добре да има по-стриктна процедура за преценка - с комисия от различни специалисти например (външни за клиниката).

# 44
  • Мнения: 817
45 горна граница.

Аз самата съм на 31, първото си дете родих на 26./това заради "баса"/

Общи условия

Активация на акаунт