ПИСНА МИ!

  • 6 921
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 206
Няма как сами да си сменят водомера, защото той 100 % е пломбиран, ако свалят пломбата ще получат много солена глоба от ВиК-а.

Това не е така  Wink Водомера не е собственост на Соф. вода, а си е на абоната. Къса се пломбата, сменя се и се вика Соф. вода да го пломбира. Так аи така плащат на база все едно нямат водомер. Нашия го сменихме без да сме изобщо на база дори. Пломбираха, отчетоха и толкоз  Wink

       Vache, сори душо, ма явно и ние тука живеем в друга България, водомера си е на абоната, купуваш си го, ама..... newsm78, като махнеш пломбата сам, наистина много солена излиза глобата. Та явно тука не сме България Hug

Аз за Софийска вода говоря, авторът също ако не ме лъже паметта  Wink В другите водни дружества не знам как е  Wink

migito, никъде не съм носила за проверка нов водомер. Той е в гаранция, пломбиран с негова си пломба, документи, гаранция, дата на призводство и т.н. Проверка се прави на 5 г. на стари водомери. От 1 г. се разправям със софийска вода по повод водомерите. Може и сам да си го свалиш и провериш в лаборатория. На мен ми излезе по 12 лв на водомер проверка и пломбуиране. Всеки що годе сръчен човек може сам да си смени водомера след засичането от инкасатор. Няма да мине кой знае с колко вода дружеството  Wink Дори няма изисване старите мокри водомери да се сменят, а само да се проверят метрологично. Лично питах и у нас са един мокър и един сух.

Последна редакция: чт, 15 апр 2010, 15:54 от Vache

# 31
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Домашния телефон (още бяха БТК) го спряхме преди 6-7 години....мъжа ми трябваше ТРИ пъти да им ходи на крака, за да се случи. Пак по това време имаше някаква простотия с водомера. Добре че бях безработна и имах време.....пътечка направих до Софийска вода, жалби, молби.....еле след няколко месеца си свършиха работата.
На енергото (ЧЕЗ) им трябваха 9 месеца, за да сложат едно табло и да закачат електромер.....добре че мъжа ми си прокара всички кабели от стълба до къщата, иначе можеше да са 18 месеца. Разходките до офисите им не ги броя.

# 32
  • Мнения: 123
От три месеца опитвам да се разведа с ВИВАКОМ,но уви!
И ако до момента съм плащала средно 14 лв./като от тях за разговори -максимум 3,другото е абонамент и ДДС/,
последната сметка е за 19лв.Платих я...

# 33
  • sofia
  • Мнения: 8 938
От три месеца опитвам да се разведа с ВИВАКОМ,но уви!
И ако до момента съм плащала средно 14 лв./като от тях за разговори -максимум 3,другото е абонамент и ДДС/,
последната сметка е за 19лв.Платих я...
ООО, като се развеждахме с м-тел, беше като сериал....ама бланки нямали хората, свободен текст не можело  Rolling Eyes и там с три посещения успяхме (това преди 4-5 години). Много им бяхме скъпи и те ни излязоха доста солено.....

# 34
  • Мнения: 1 192
От три месеца опитвам да се разведа с ВИВАКОМ,но уви!
И ако до момента съм плащала средно 14 лв./като от тях за разговори -максимум 3,другото е абонамент и ДДС/,
последната сметка е за 19лв.Платих я...
Аз за това им заявих, че ще пусна молба за прекратяване на договора през октомври месец още от сега  Peace
Свекърва ми искала да спре телефона, но и предложили по-ниска тарифа 3 и 70 лв., въпреки че не е социално слаба, нито инвалид, нито са изисквали някакви документи от нея. Отивам след 2-3 дни да премина на същия план (щото и без това линията вечно шуми, пък и телефонът го ползваме около 10 пъти в годината, само заради интернетът)  и ..." Не може!  Naughty Планът бил само за социално слаби със съответните документи...
 #2gunfire

# 35
  • Мнения: 145
Не сте ли разбрали ,че всеки се опитва да ни преметне както си иска и без караници  и нерви нещата не се оправят.
Платила съм си сметката за вода и вече идва новата и пак на касата и жената ми заяввява , че имам да плащам за 2 месеца , след което аз и обяснявам , че съм платила сметката си за миналия месец , но тя ми казва , че лъжа - ок.Отивам взимам си разпечатката и се връщам и тя пак ми казва системата ми казва , че не сте я платили - значи не сте - без коментар .

# 36
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Да, те системите са безгрешни  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 145
Да, те системите са безгрешни  Mr. Green

А ако ти кажа какво и беше обяснението за разпечатката извадена ми лично от нея предния месец ще те заболи главата  Twisted Evil

# 38
  • SA
  • Мнения: 3 196
И идея си нямам какво да кажа... Преди няколко години имахме безумни спорове с ВИК. Накрая ги напсувах пред родителите ми и те за най-голямо мое изумление не се вьзмутиха. Докога подобни абсурди ще се случват в милата ни родина?

# 39
  • България
  • Мнения: 757
Съжалявам за това,което ти се е случило!
Сякаш си в лош филм:ooooh:
И да ти кажа да продължаваш да си търсиш правата,знам че това коства много нерви и средства,а и за съжаление не се знае как ще приключат нещата,но все пак го направи Peace
Успех каквото и да предприемеш  bouquet

# 40
  • Мнения: 1 287
Не чакай, бЕгай към Комисията за защита на потребителите.  Peace
Нали знаете оня виц: Ало, Енергото ли е? Не, ВиК. И на вас да ви е*а майката!  Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 03:04 от zila1

# 41
  • Мнения: 1 938
През август отсъствахме от вкъщи 17 дни. Бяхме свалили дори бушоните...     
150 лв ток. Shocked Shocked Shocked
П.П. Готвя на газ, ако изобщо има значение...

# 42
  • Мнения: 945
Не го пиша за да ви дразня, ама аз успях да се измъкна от този абсурд Laughing. И аз съм имала разправии с повечето институции. #2gunfire
Тук където живея сега, въпроса е решен чудесно - всички консумативи ми влизат в наема(а той не е безумно висок) и можеш да ползваш ток и вода "на корем"  bath1. Имам познати които живеят в къщи и сами си плащат, но никога не са имали подобни проблеми - всичко е много коректно.

# 43
  • Мнения: 2 018
Не чакай, бЕгай към Комисията за защита на потребителите.  Peace

Те не вършат работа когато става въпрос за междуфирмени отношения.

# 44
  • Мнения: 1 217
Считай, че ги правя диви щастливи, отделно ще викна всички медии. Досега не са изнаглявали толкова, но се чудя ако случаите с нереални сметки зачестят какво ли ще стане ако нито един не си плати тока, ще спрат енергоснабдяването на цяла България ли ? Аз доколкото знам Бойко ги погна напоследък и официално попита защо е нужно тока да минава през прекупвач докато стигне до крайния потребител, така че явно не им е чиста работата. А и доколкото знам енергото в момента не го държат българи.

Общи условия

Активация на акаунт