КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 82 161
  • 805
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 622
И мен ме интересува как се оформя плетен кръгъл козунак без дупка. Струва ми се, че Пина беше писала за такова оформяне на питка- правят се два фитила, слагат се на кръст, с трите се плете плитка, завърта се на охлювче и се обикаля с четвъртия фитил. Пробвах тази плетка, но нещо не ми се получи добре. Не съм правила козунак, а питките на Карина.  newsm78

# 61
  • Мнения: 121
И мен ме интересува как се оформя плетен кръгъл козунак без дупка. Струва ми се, че Пина беше писала за такова оформяне на питка- правят се два фитила, слагат се на кръст, с трите се плете плитка, завърта се на охлювче и се обикаля с четвъртия фитил. Пробвах тази плетка, но нещо не ми се получи добре. Не съм правила козунак, а питките на Карина.  newsm78
Аз просто си взимам плитката и я слагам, като я напасвам по формата на тавата. След като втаса, си изглежда все едно си правен в кръгла форма.
Тази снимка не е от нужния ъгъл, но в общи линии, се вижда за какво иде реч:

# 62
  • Мнения: 321
бързо питане за козунак-ПЕЧЕНЕ. моля отговорете ми на следния въпрос- на каква темп. се пече козунака. пише- на 180 гр. ,но се слага в слабо загрята ф-на. ще рече,слагам го на 120 загрята ,тогава превключвам -веднага на 180 и колко минути. или вие спецовете не правите така. помощ

# 63
  • София
  • Мнения: 7 924
бързо питане за козунак-ПЕЧЕНЕ. моля отговорете ми на следния въпрос- на каква темп. се пече козунака. пише- на 180 гр. ,но се слага в слабо загрята ф-на. ще рече,слагам го на 120 загрята ,тогава превключвам -веднага на 180 и колко минути. или вие спецовете не правите така. помощ

Не ги знам какви са тези указания, които четете но пробвайте след 10-тата минута.

# 64
  • Мнения: 1 020
Аз като си направих плитката и просто я навих на охлюв и така в тавата...
май показах в предната тема снимки  newsm78
Виж последните ми публикации, че не ми се рови назад  Embarassed

# 65
  • Мнения: 321
бързо питане за козунак-ПЕЧЕНЕ. моля отговорете ми на следния въпрос- на каква темп. се пече козунака. пише- на 180 гр. ,но се слага в слабо загрята ф-на. ще рече,слагам го на 120 загрята ,тогава превключвам -веднага на 180 и колко минути. или вие спецовете не правите така. помощ

Не ги знам какви са тези указания, които четете но пробвайте след 10-тата минута.
ДОБРЕ,ЩОМ НЕ ГИ ЗНАЕШ ТЕЗИ УКАЗАНИЯ,МОЛЯ ТЕ КАЖИ КАК ДА ГИ ПЕКА СПОРЕД ТВОЯ ОПИТ,НО КАТО ЗА ИДИОТ-МОЛЯ-С ПОДРОБНОСТИ.

# 66
  • Мнения: 121
чушчица, аз слагам козунакът да втасва на 50 градуса, намазан с яйце и поръсен със захар и когато реша, че е втасал достатъчно, превключвам на 160 и така пека.

# 67
  • Мнения: 321
САМО НА 160? БОЖЕ ОТ ТОЛКОВА ИНФО.НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯ -И КОЛКО ВРЕМЕ ТАКА?

# 68
  • Мнения: 22 867
САМО НА 160? БОЖЕ ОТ ТОЛКОВА ИНФО.НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯ -И КОЛКО ВРЕМЕ ТАКА?

чушчица, фурните са различни и различно пекат, не е възможно точно да ти се определи време и температура- Аз също пека на 150-160 град около 30-ина мин, зависи колко голям е козунака. Аз си втасвам козунака, когато реша, че е втасал, включвам фурната на посочените градуси, започвам да мажа козунака с яйце, да ръся мак, захар и т.н. и някъде на 120 град го слагам да се пече. Но ти все пак съобрази с твоята фурна, предполагам си пекла питки и тестени неща, горе-долу трябва да я знаеш как пече. Успех!  bouquet

# 69
  • Мнения: 121
САМО НА 160? БОЖЕ ОТ ТОЛКОВА ИНФО.НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯ -И КОЛКО ВРЕМЕ ТАКА?
Не съм засичала, но както е казала labrex - трийсетина минутки. Слагай и печи, все ще се опече Laughing Само да не е прекалено висока температурата.

# 70
  • Разград
  • Мнения: 3 110
САМО НА 160? БОЖЕ ОТ ТОЛКОВА ИНФО.НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯ -И КОЛКО ВРЕМЕ ТАКА?

Значи,тестото втасва на 50 градуса във фурната.След като втаса,тавата с тестото се изважда от фурната за намазване с жълтък и поръсване със захар.Тогава градусите се увеличават на 160-или там според указанията.Намазването и поръсването отнема няколко минути,през които фурната се затопля,но не е достигнала тези градуси(160 или каквото пише в рецептата).Та,това е слабо затоплената.
Първите 5-6 минути пека само отдолу,после включвам и горният реотан.Това,когато пека на 160 градуса.А,когато пека на 180 градуса,в началото пека само 3 минути отдолу и после включвам и горният реотан.

# 71
  • Мнения: 321
АХА,ЗАПОЧВАМ ДА РАЗБИРАМ/ТОВА ГО КАЗВАМ ОТ НЕУДОБСТВО/ .АЗ ПЕКА ПОЧТИ ВСИЧКО НА 180ГР.

# 72
  • Мнения: 22 867
.....Първите 5-6 минути пека само отдолу,после включвам и горният реотан.Това,когато пека на 160 градуса.А,когато пека на 180 градуса,в началото пека само 3 минути отдолу и после включвам и горният реотан.

Потвърждение за различните фурни, аз например включвам отгоре и отдолу още в началото и така си пека до края. Peace

# 73
  • Мнения: 121
.....Първите 5-6 минути пека само отдолу,после включвам и горният реотан.Това,когато пека на 160 градуса.А,когато пека на 180 градуса,в началото пека само 3 минути отдолу и после включвам и горният реотан.

Потвърждение за различните фурни, аз например включвам отгоре и отдолу още в началото и така си пека до края. Peace
И аз така.

# 74
  • Мнения: 321
МАХ-МАМА ,ТОВА ВЕЧЕ МИ Е ПО ЯСНО.

Общи условия

Активация на акаунт