КОЗУНАЦИ - 2 тема

  • 81 928
  • 805
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 818
Момичета, моля да ми помогнете коя рецепта за кифлички да избера, така че да не изсъхват бързо, а да остават дълго мекички. Мисля в четвъртък да правя дребните неща, курабийките даже по-хубави стават до неделя, но кифлички досега не съм правила толкова рано, а с двете деца вече ми е по-сложно с времето..
Хрумна ми да ги замразя, но ще пътуваме в петък и не става, макар че имаме и хладилна чанта.. Thinking Също си мисля да ги направя с мас..
Правила съм на Джемма кифличките, на Как` Сийка, и ако не се лъжа и други съм пробвала от посочените, но все ден за ден..

# 31
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
някой правил ли е руски кулич?
Лабрекс?

# 32
  • София
  • Мнения: 6 232
запис и от мен с въпросче за козунаците на Мах-мама-миналата седмица правих по рецептата за бързи козунаци:
3 яйца, 200 гр захар, 180 мл пр.мляко, 90 мл. мазнина,20 гр. прясна мая,лимонови и портокалови корички,лимонова есенция и около 600 гр брашно, с едното втасване и станаха чудесни. Въпросът ми е,мога ли да ползвам същата рецепта,но с две втасвания-трябва ли да променям нещо и ще разваля ли резултата  newsm78

# 33
  • Разград
  • Мнения: 3 110
запис и от мен с въпросче за козунаците на Мах-мама-миналата седмица правих по рецептата за бързи козунаци:
3 яйца, 200 гр захар, 180 мл пр.мляко, 90 мл. мазнина,20 гр. прясна мая,лимонови и портокалови корички,лимонова есенция и около 600 гр брашно, с едното втасване и станаха чудесни. Въпросът ми е,мога ли да ползвам същата рецепта,но с две втасвания-трябва ли да променям нещо и ще разваля ли резултата  newsm78

Аз не съм правила,но някой друг беше правил с чудесен резултат,така че смело.

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 14:21 от max-mama

# 34
  • Мнения: 413
За да не е гол запис, пускам една снимка на последното руло което правих



И да ви питам за линк или обяснения как точно се оформя плетен кръгъл козунак, не с дупка посредата, а просто в кръгла тава Thinking


Това е въпроса ми от предната тема,но никой не ми отговори.  Sad
Ще е полезно ,ако някой обясни как се оформят в кръгла форма,мен ме интересува и този с дупката посредата на три плитки ли оплитате  newsm78
Може би осуквате само два фитила? newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 6 232
max-mama ,благодаря ти   bouquet Утре смятам да направя последната "тренировка"  по този начин,тогава

# 36
  • Мнения: 7 418
някой правил ли е руски кулич?


   Правила съм това.Разбрах,че рецептата е руска.
    Страхотно вкусно се получи! Party

# 37
  • Мнения: 786
Тотоманиак - аз плета плитка с три фитила и я увивам около  щръкналото във формата.Така става козунак с дупка.Ако е само тава мисля,че пак го правиш по същия начин,само че като удвои обема ще се събере и ще е стане едно цяло.
Но нека кажат и по-вещите в занаята.

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 11:35 от ВяраВики

# 38
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Тотоманиак - аз плета плитка с три фитила и я увивам около  щръкналото във формата.Така става козунак с дупка.Ако е само тава мисля,че пак го правиш по същия начин,само че като удвои обема ще се събере и ще е стане едно цяло.
Но нека кажат и по-вещите в занаята.

Точно така е.

# 39
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

   Правила съм това.Разбрах,че рецептата е руска.
    Страхотно вкусно се получи! Party

мерси, Селма...
аз по-различна рецепта съм намерила  newsm78
със заварено тесто...

тази година искам нещо по-различно и се чудя за този кулич с пасха (сладката извара)  newsm78


# 40
  • София
  • Мнения: 1 312
И аз четох от сутринта из сайтове руски и италиански за техните куличи и панетонета. И видях че слагат повече течност от нашите рецепти и повече мая. Иначе е същото,маслото,яйцата....и т.н.
Имаше една рецепта за 1кг брашно -500 мл мляко....странно ми струва... Но, сигурно маята за 1 кг-50гр. помага на по- течното тесто.Но, куличите не са сплетки като нашите....,Явно става вкусно и меко за сметка на плитката. Simple Smile

Последна редакция: сб, 27 мар 2010, 12:26 от мм

# 41
  • Мнения: 786
Ей с това мога да се похваля аз :

Това е по рецепта на бащата на Ердинч,изцяло направено в машината на програма за френски хляб.

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
някой правил ли е руски кулич?
Лабрекс?



Аз съм правя винаги, майка ми също, баба ми също. Какво те интересува по-конкретно? И пасха винаги правя, по традиция.

# 43
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
petu6ka63 , HugМерси много за рецептата Hug

И сега да ви питам Embarassed(отново).Виждам 4е пове4ето рецепти са с жива мая,можете ли да ми кажете на колко грама(льжи4ки) отговаря тя в мая на прах Thinking

# 44
  • София
  • Мнения: 7 874
petu6ka63 , HugМерси много за рецептата Hug

И сега да ви питам Embarassed(отново).Виждам 4е пове4ето рецепти са с жива мая,можете ли да ми кажете на колко грама(льжи4ки) отговаря тя в мая на прах Thinking

Грамажа на живата мая разделяш на три и получаваш грамажа на сухата мая. Една чаена лъжичка суха мая е малко над 3 грама.

Общи условия

Активация на акаунт