Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 9

  • 52 953
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета.
Записвам се с пожелания за здраве на всички деца и много весели игри в пролетните дни.
Алекс и Косе са болни, на АБ са, на Вентолин и какво ли още не. И двамата са с хрипове но сякаш вървят на оправяне. Таткото и той прихвана от тях, дано поне аз пропусна този път. Praynig

# 31
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Здравейте,момичета!
И Цвети опитва да се разболее, боли я гърло и видях че има гнойна точица на сливицата, но се надявам да се размине само с това PraynigНяма начин, в това променливо време вирусите си се разпространяват най-лесно.
skela, лимфомиозот е за намаляване на лимфните възли, добър е, Цвети и аз сме го пили и двете-има ефект.при вас най-вероятно е заради увеличената трета сливица.
gabelas, ако имаш желание мога да ти дам 4 мг.таблетки сингулер-ние тази зима минахме без сингулер newsm44, така че мога да ти дам една опаковка. Ако решиш, пиши ЛС.
Всички момичета, които ще ходят в сандански-ние сме от 22.05 за 10 дни, резервирахме ето тук:
http://www.hotelsandanski.info/
Ако не друго, цените са повече от добри, а и капарото е само 10% от сумата, така че си заслужава.Не сме ходили, ще пиша като се върнем как е било в този хотел, но имайки предвид, че миналата година бяхме в санаториума, не вярвам да е по-зле Wink
А, и една почерпка за ваше и наше здраве-вчера Цвета имаше и повод Laughing
http://images.ibox.bg/2008/06/25/90/519x346.gif

# 32
  • Мнения: 748
gergandi аз точно това исках да кажа,че като попрочетох ми стана ясно ,че назонекса ми е най малкия проблем,но понеже съм мноого боса все още на тая тема/лекарства ,признаци и всичко свързано с асмата/се стряскам от всяко лекарство,защото нашата девойка за 5 години е пила само 1 път антибиотик,обичайния ксизал 3 зими подред,а обикновенно я лекувам 3 дни с панадол ,нурфен,ако няма температура  с пулмекс бебе и примерно ехинацея или нещо подобно.
Тази зима и дадох бронховаксон по схема ,защото мислехме да тръгва на градина и като ,че ли след него започна всичко newsm78 или е някакво съвпадение ,незнам.....А може би е дошъл момента на преболедуване като при всяко дете. Thinking
Искам да благодаря на всички ,защото от този форум научих много ценни за мен уроци,ще продължавам да ви чета!
Особенни благодарности за gergandi   bouquet

# 33
  • Мнения: 5 531
Хайде и ние да се отчетеме в новата темичка. Относно телка - доколкото знам обещанието е до 31 да бъдат преведени парите, нооо още ги няма. Незнам дали да не взънна на социалните да попитам, или ако някой е звънял да каже..
Иначе желая много здраве на всички дечица, никакви болести, сополи и тем подобни.....

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 13:05 от marychery

# 34
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте момичета. Благодаря ви за стиснатите палци!  Hug

Сега се връщам от ТЕЛКА. Дадоха на Пешко 50%, но хем се зарадвах... хем ми докривя...
Знам, че действах за това и се надявах да му ги дадат, ама като го видях написано на хартията...
И те там ти говорят с един траурен тон, не е за разправяне. Все едно е половин човек вече.
При вас имаше ли такъв момент или само аз съм се сбъркала нещо?

Както и да е.
Сега ми предстои борбата със социалните.

В тази връзка имам гооооляма молба към миналите по този път. Аз се постарах подробно да опиша в първия постинг процедурата за минаване на ТЕЛК. Но сега от тук нататък не съм много наясно. Моля ви пишете ми на лични какво следва, а аз от своя страна като мина по пътеката, разпитам допълнително, ще отразя в началото точно какво трябва да се направи.
За по лесно ето няколко въпроса, на които ще помоля за отговори:

1. Социални служби - предполагам по местоживеене
- Има ли определен отдел в който се ходи?
- Какви документи се носят?
- Колко и какви молби се попълват?
- И двамата родители ли трябва да подадат документи?
- Детето трябва ли да се води?

И всичко което се сетите разбира се. Колкото повече информация съберем, толкова повече ще сме полезни на всички с подобни проблеми.

Предварително голямо благодаря!

# 35
  • Мнения: 5 531
Здравей Дрина. Сега ще изчакаш 14 дена, и след това с решението ще отидеш на Макариополска за правоъгълен печат. Подпечатаният ТЕЛК го снимаш няколко пъти и отиваш в Социалната служба по адресна регистрация. Там ще подадеш молба за помощи по чл 43, молба за двойни детски и молба за изготвяне на социална оценка. Събират се общо към 260 - 270лв на месец.
Не е необходимо да водиш детето или мъжът си. Относно това че ти е накривяло - не мисли глупости. Детето ти ще бъде пълноценен човек ако ти го поискаш, ако му помагаш за това, и то самото няма усещането че е болно. Казвам го от опит, Мария ми беше доста болнава, с доста тежки заболявания. Аз положих максимални усилия да си расте като едно здраво и щастливо дете и сега знам че имам голям успех. Така че, не обръщай внимание на това кой какво и как ти е казал, а ти самата си го наложи като модел на поведение. И както ми каза нашият уролог( защото Мария ми е и с уролог. проблем и операция) сега работиме вече за нейното самочувствие. Води си детето на море , планина, сменяй климата, стимулирай го да спортува, и нещата с времето и израстването ще се нормализират.

Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 15:03 от marychery

# 36
  • София
  • Мнения: 2 901
Хайде и ние да се отчетеме в новата темичка. Относно телка - доколкото знам обещанието е до 31 да бъдат преведени парите, нооо още ги няма. Незнам дали да не взънна на социалните да попитам, или ако някой е звънял да каже..

Меричери, това обещание на кого са го давали? Публично ли? Щях ад питам и за причината им, но може би не съм толкова любопитна. Всъщност видях ис разпечатките, не ми ги превеждат в 1 ден нещата - последния път е било на 18ти едните пари и на 22ри детските.

Дрина, не се измятай сега, нямаш ли си други грижи! Я погледни по-ведро на нещата! Само 1 съвет и от мен, внимавай социалните какви неща те карат да подписваш, защото някои от помощите започваха да текат от месеца на подаването на молбата в социалното (това за детските и допълнителните там суми за транспорт и т.н., които допълнителни са много малко, пък и след социална оценка ги отпускат), а други - от датата на издаване на направление от личния лекар!!! Т.е. на молбата пишех на ръка (и това чак след много въпроси за сумите и периода на изплащане), че моля сумата да ми бъда изплатена считано от датата на... те ме посъветваха нещо. Щото ако не го напишеш, ще ти ги изплащат от месеца на подаване на молбата, а то си е минавка като сметнеш периода на подаване на документа през ТЕЛК, датата ви за преглед там, излизането на решение, подаването на молбите в социалното и т.н. Успех и търпение!

# 37
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз си възприемам детето като напълно нормално. Старая се от нищо да не го лишавам и да расте както всички.
Пуснах документите, за да си помогнем поне малко.
Мисълта ми беше, че днес докато чаках за решението едно тъъъничко гласче в мен се молеше на решението да пише - Нямате работа тук! Детето ви е напълно здраво!
И понеже и сестра ми е с 90% ТЕЛК, та се размислих... и за това ми докривя.

# 38
  • Мнения: 3 146
Drina, аз напълно те разбирам... Може би съм лоша, но тъкмо заради такива помисли с мъжа ми не тръгнахме към ТЕЛК-а изобщо... Но от друга страна, истината е, че това е само една комисия и тези са точно тникакви, за да им се обръща внимание. А на първа страница няма ли за ТЕЛК-София как се минава - меричери беше ми пратила подробно и мисля, че е сложено. Ако искаш нещо да се добави, след като минете Одисеята, пиши ми да прибавя текста.  Hug

skelaHug За бронховаксома спецзиално питах Куфарджиева и УНГ-то, и моята лична. Категорично казаха, че ме може да има връзка между влошаването и взимането на това лекарство. Понеже тази година го изписаха на сина ми по схема и ме беше много страх. Но връзка нямало.

# 39
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
А на първа страница няма ли за ТЕЛК-София как се минава - меричери беше ми пратила подробно и мисля, че е сложено. Ако искаш нещо да се добави, след като минете Одисеята, пиши ми да прибавя текста.  Hug

gergandi има текст на първа страница. Даже сега като минавам по пътечката редовно го обновявам, за да е най-пълна информацията. Но понеже съм стигнала до взимането на решението и за това питах какви са следващите стъпки. След като мина и по тази пътечка ще напиша подробно къде се ходи, какво се носи и т.н. Трябваше ми отправна точка.

Тази зима и дадох бронховаксон по схема ,защото мислехме да тръгва на градина и като ,че ли след него започна всичко newsm78 или е някакво съвпадение ,незнам.....А може би е дошъл момента на преболедуване като при всяко дете. Thinking

skelaHug За бронховаксома спецзиално питах Куфарджиева и УНГ-то, и моята лична. Категорично казаха, че ме може да има връзка между влошаването и взимането на това лекарство. Понеже тази година го изписаха на сина ми по схема и ме беше много страх. Но връзка нямало.

А при Пепи пък точно бронховаксома отключи всичко. И друг път съм писала. Ето какво пише в листовката:

"НЕЖЕЛАНИ ЛЕКАРСТВЕНИ РЕАКЦИИ

Честотата на нежеланите въздействия при клиничните изследвания е между 3- 4%.Стомашно-чревни оплаквания (гадене, коремна болка, повръщане), кожни реакции (обрив, уртикария),и дихателни нарушения (кашлица, диспнея, астма), както и общи проблеми (треска, умора, алергични реакции) са най- често съобщаваните оплаквания.

В случай на продължителни стомашно-чревни нарушения, лечението трябва да се прекъсне. При дълготрайни кожни реакции и дихателни проблеми, лечението трябва да се преустанови, тъй като могат да се отключат алергични реакции."


Честотата на нежеланите въздействия при клиничните изследвания е всеки 4-ти на 100 изследвани. Е точно там попадна Пепи. Той предпоставки имаше - АБКМ, АД, но след второто прахче такъв пристъп направи, че един месец не можах да го оправя. Куфарджиева като видя ефекта категорично забрани да си помислям отново да му давам.
Но всяко дете е различно. Има деца, които се повлияват много добре от него. Ние просто "изтеглихме късата сламка".

# 40
  • Мнения: 3 146
Drina, вярно, че сега ти администрираш темата, аз забравих  Crazy

О, да, четох листовката, нали затова разпитах целия свят за това лекарство. Да, обаче принципно не оказвало влияние. Това си било просто от състоянието на детето, нямало връзка, понеже само части от клетки имало вътре, дори не цели убити клетки... Оф, ми знам ли... Те и досега твърдят, че всъщност астмата само я установяват, но никога не могат да кажат, от какво е причинена... Sad

# 41
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз за това казах, че имахме предпоставки. Бронховаксома не го е разболял, а само е отключил това проявление на алергията. Уф не знам дали се изразих точно. В смисъл, че Пепи е имал други проблеми, които не са в следствие на приема на бронховаксом.

# 42
  • Мнения: 5 531
Аз днес се обадих в Социлани грижи. Казаха ми че няма пари, и че ако не успеят да ги преведат до утре, което не вярвам да стане, ще ги изплащат другият месец на куп.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 16:36 от marychery

# 43
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз днес се обадих в Социлани грижи. Казаха ми че яма пари, и че ако не успеят да ги преведат до утре, което не вярвам да стане, ше ги изплащат другият месец на куп.
Не ги е срам, не ме интересува искам си ги с лихвите #Cussing out

# 44
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Лихви начисляват само когато имат да взимат... когато дават се правят на ударени.
Аз веднъж трбваше да си прибирам пари от данъчните.
Бавиха ме 6 месеца и накрая един олигофрен в данъчното ми вика:
Ето ви парите. Имате и натрупана лихва. Редно е да почерпите...  Shocked Shocked Shocked
...а лихвата беше 80 стотинки!!!! Казах му че не стигат за две кафета и да се гръмне  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт