Отзиви за прахчета Ефира при Астма

  • 23 862
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте, детето ми е на 1.10 месеца. След прекаран бронхиолит и преглед при пулмолог ни изписаха да приемаме Ефира гранули 4 мг. На прегледа лекаря каза, че няма основания да постави диагноза астма след един бронхиолит, но записа детето на диспансер и ни изписа лекарството. Все още не съм давала Ефира. Има ли майки, които ги използват и имат ли някакви странични ефекти ? Детето ми няма пристъпи на астма. Закашля се след физическо усилие,но никакви други симптоми. Объркана съм и ме е страх да ги давам, за да не му навредя.

# 1
  • София
  • Мнения: 17 592

Не ги знам какви са, но ако няма ясни симптоми на асзтма - общо взето, няма как да я сбъркаш с каквото и да е - чува се едно карактерно свиркане с дълга опашка при издишване - не бих дала каквото и да било на детенце в тази възраст просто така, за идеята. Ако се притесняваш, купи му инхалатор и прави инхалации с физиологичен разтвор - това е първото средство. И не вреди. Лексрствата за астма изобщо не са безобидни. Говоря го като астматик на медикаменти.

# 2
  • Мнения: 66
Благодаря ти, имаме инхалатор. Купихме го, когато беше е с бронхиолит. Сега го използвам при първите симптоми на хрема и кашлица. Правя инхалации с физиологичен разтвор.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592

Заведи го след някой и друг ден да го преслушат контролно - смятам, че всичко му е наред, но за всеки случай.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 255
Заради един бронхиолит да изпишат подобен препарат е просто абсурдно. Не бих го дала аз лично, в никакъв случай. На моя син също му беше изписал един лекар Сингулар преди 2 години, заради проточила се алергична кашлица. Той не правеше спазми, нямаше затруднения в дишането, кашлицата дори не беше от дробовете, а фарингитна. И давай Сингулар за 2 години! Как ли пък не! Бях откачила от притеснения, ходихме на второ мнение, консултирах се и с личната лекарка и реших да не го давам. Изписват ги тези неща, все едно са бонбони. Подобни препарати се препоръчват след поредица от спазми, бронхити и т.н., а не след един-единствен. Хубаво си решила да се въздържиш засега. Нека се излекува детето, а ако вече започнат често да му се случват такива проблеми може да се мисли за подобни лекарства.

# 5
  • Мнения: 66
И аз така мисля. Началото на ноември сме на контролен преглед. Той в момента е здрав, прослушаха го и всичко е наред. Единствено като се затича или замори - се закашля, но за кратко. Надявам се да отмине този период и да не се налага да ги давам.

# 6
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте!Случайно попаднах на тази тема и реших да пиша, защото моят син е пил тези хапчета. Той е на 14г. пи ги мисля около година, когато беше на 8г. Изписаха ни ги след като лежахме за пореден път в болница, беше диспансеризиран и даже помня, че попълвахме някакви въпросници как ни влияе всеки ден. Не мисля, че във вашия случай трябва да се изписва. Потърсете второ мнение. Моят син е с проблеми от 6месечна възраст. След като сменихме лекарката, тя го спря не мислеше че е нужно да го пие. Инхалатора с физиологичен р-р върши страхотна работа. Дано съм била полезна.

# 7
  • Мнения: 66
Благодаря Ви  !

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592

Хм, не е правилно да кашля при тичане (ако тичането не е в запрашено помещение, де). Обаче е достатъчно малко човече, и да има някакъв минимален функционален проблем е вероятно да го израсте.
Добра идея би било възможно най-често и за най-дълго да се води на високо, в планината, в борова гора - и там да беснее. В студеното време - също. Особено добре се отразява през зимата.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 529
Моето дете приемаше ефира около четири месеца заради алергична кашлица /предастматично състояние/, имахме страхотни проблеми на емоционално ниво, лекуващият ни предупреди , че в началото  може да започне да бълнува , но отминавало.... За съжаление това бе най-малкият проблем. Около месец след спирането му, нещата си дойдоха на място.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
И на мен ми се струва абсурдно след 1 бронхиолит. Моят син започна да пие сингулер от 6-месечен, тъй като за 2 месеца направи 3-4 спазъма. Общо взето изкарваше по 4-5 дни без свирене за този период. След като започнахме препарата направи още 3 спазъма. Една година го пи и оттогава е правил само два пъти и то при тръгване на ясла.

# 11
  • София
  • Мнения: 477
Ние сме с 8 бронхиолита за 1 година и още не са ни го предписали. Но сме на терапия с пулмикорт

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
Дъщеря ми е с диагноза астма,поставена след 4 спазъма,при последния отидохме в спешното .
После на пулмолог,пуснаха и кръвни изследвания и тогава изписаха ефира .
Вече два месеца я пие.Засега всичко е наред.

# 13
  • Мнения: 233
Ние спряхме Ефирата заради коремна болка. Но познавам деца, които го понасят добре.

# 14
  • Мнения: 752
Здравейте. Може ли отзиви за Ефира.
Синът ми сега е на 7 год. За две години направи 3 бронхиолита, тоест не всяко разболяване прави спазъм. Много често боледува. След 3- я спазъм го водят с бронхиална астма. Изписаха ни Ефира и сироп Фортекал за три месеца. Но не разбрах после всяка година ли трябва да го пие това лекарство? То лекува ли астмата всъщност?
Има ли как да го израсте и бе з да давам подобни медикаменти?
Отделно има алергия към домашен прах, засега не я лекуваме с нищо, препоръчаха Слит терапия. Но той не прави бронхоспазми, когато се прояви алергия, а а когато се разболее.
Моля за мнения за Ефира
Има ли шанс

Общи условия

Активация на акаунт