СЕДМИ клас преполови, треска предизпитна ни улови... - 3

  • 40 528
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 879
И аз да се запиша, че напоследък никак не ми стига времето да пиша. Много благодаря за линковете и полезната информация. Успех на децата на олимпиадите през уикенда!

# 31
  • Мнения: 95
Благодаря,unadaptable,имах впредвид след това да няма промени,щото нали си знаем ,че обикновено всяка заповед е предпоследна.Пък и преразказа все пак е материал от 6 или до 6 клас,сега на олимпиадата имаше съчинение -разсъждение...та в този ред на мисли се питам ,какво ще е в крайна сметка.

# 32
  • Мнения: 8 813
Благодаря,unadaptable,имах впредвид след това да няма промени,щото нали си знаем ,че обикновено всяка заповед е предпоследна.Пък и преразказа все пак е материал от 6 или до 6 клас,сега на олимпиадата имаше съчинение -разсъждение...та в този ред на мисли се питам ,какво ще е в крайна сметка.

 LaughingВ България всяка заповед е предпоследна, както е известно, но не вярвам да се стигне дотам, че в последния момент да променят формата, след като изнесоха информация как ще е. Олимпиадите ги променят по-рядко от изпитите, факт... newsm78 Пробните изпити вече ги правят с 25 въпроса и преразказ по БЕЛ и 25 задачи и още 5 с решение. В другата тема има пуснати пробни изпити от София и Пловдив. Simple Smile

# 33
  • Варна
  • Мнения: 175
Момичета,моето дете тази седмица прави някакви пробни външни оценявания през чебно време #Crazyв сряда правили по МАТ,много и трдни задачи;днес правили по природни начки-по 4 въпроса от всеси предмет-чтре най вероятно ще правят по БЕЛ ooooh!при вас има ли такова нещо???

# 34
  • София
  • Мнения: 383
Това сигурно са някакви неофициални оценявания, за да тренират децата вида. Моята госпожица онзи ден донесе един такъв тест от миналогодишното нац. състезание по БЕЛ, което са правили в час и госпожата е оценявала по скалата, като е изключила неизучавания още материал. Най-вероятно това е нещо подобно.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Предполагам, че това са първи кръг на олимпиадите на местно ниво. При нас също има такива. Вчера по физика, днес по биология.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 120
Момичета, минавам за се запиша в новата тема и да пожелая успех на всички седмокласници, които утре и в другиден са на Национално състезание. Hug

already stubborn хич не се притеснявай за пробните изпити в школата. Те правят непрекъснато контролни. По-добре е според мен да имат повече часове за преподаване и упражнение и кратки проверки. Този пробен през декември изобщо пък не го разбирам, дето не беше ясен още формата и всъщност се проведе в друг формат. В СМГ курсовете са малко като на лекции, а при нас госпожите "следят пулса" на всяко дете постоянно. Ако пък искаме и пробни има бол, даже е по-добре задачите да са дадени от друго място за да си сигурен, ако детето ти се справи, че наистина може да се справи с всичко! Peace
Не знам нищо повече за предстоящи пробни от това което прочетох, че ти знаеш. За мат знам за Бел не.
Като минала по този път мога да кажа: дишай спокойно и само я следи да работи, което всъщност ти правиш многократно повече от мен.  Wink

Привет на новите мами!

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 11:53 от FireLite

# 37
  • Русе
  • Мнения: 658
Майчета имам въпрос за националните състезания - те повтарят ли формата на изпита?

# 38
  • София
  • Мнения: 18 073
Майчета имам въпрос за националните състезания - те повтарят ли формата на изпита?
Според новата наредба - да.
FireLite ,
Мерси за успокоението. PeaceАз общо взето я наблюдавам, ама да си призная само по математика. Blush По БЕЛ уж пише някакви домашни и пререзкази, ама мен нали  по граматичната част много, много ме няма, та не си правя труда поне от време на време  да  погледна  написаното Embarassed
Пожелавам успех през идните два дни на децата!  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 1 634
Успех на децата на Олимпиадата!

Здравейте мами,ние също се готвим за изпити тази година.Синът ми се е насочил към ТУЕС ,я да видя дали съм разбрала правилно матурите ще са в училищата в които учат в момента децата нали така?Явяват се първо на задължителните ,а след това на тези за кандидатстване.Всичко това е в тяхните си училища нали?Документите за да се явят на тези матури в тяхните училища ли се подават?Съжалявам ако задавам въпрос обсъждан сто пъти,просто покрай първокласника,шестокласника и седмокласника не ми остава време да ви следя редовно.

Държат се допълнително 2 вътрешни изпита (и двата нац.теста):
1. Математика - тест в 2 части - въпроси с избираем отг + въпроси с отворен отг
2. Физика - също тест в 2 части - с избираем и с отворен отговор
Продължителност - по 4 часа. Изпитите са били през Юли - т.е. след нац.тестове

БАЛ= оценка от дипломата по МАТ + оценка от дипломата по БЕЛ + оценка от нац.тест по МАТ + оценка от нац.тест по БЕЛ + 2(оценка от вътрешния изпит по МАТ) + 2(оценката от вътрешния изпит по Физика)

ТУЕС - тел: 875 10 94

Информацията е от Справочника за 2009г

# 40
  • София
  • Мнения: 18 073
Момичета,
В СМГ са излязли резултатите, но само разпечатани на листове във фоайето, на сайта  ги няма качени. Thinking
Ние яко сме се изложили - 63 точки Sad. Разделили са точките по модули. Тези от първия отговарят напълно на сметнатото от мен, но  явно една цяла задача за 10 точки не е приета като вярна от втория модул. Жената в книжарницата обаче я нямаше, та не можах да взема работата й и да видя какво е сътворила на 29-та като оформление, при положение, че отговорите, които беше си записала на листа са верни и за трите подусловия.Пък и задачата е алгебрична, няма кой знае какви особености при изписването й.. newsm78 Интересен ми е механизмът на присъждане на точки. Дано слабичкият резултат я постресне и накара да залегне малко по-отговорно над книгите. Mr. Green Не ми се мисли, как  ще изглеждат нещата по БЕЛ, където контролът от моя страна е почти нулев. ooooh!

PS Резултатите вече са качени и на сайта на гимназията! Peace

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 22:57 от already stubborn

# 41
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Голямата ми дъщеря ще правят пробен тест в неделя по математика.

# 42
  • София
  • Мнения: 18 073
Tonka,
Сигурно  имаш предвид общинския кръг на състезанието по математика, което  ще се проведе в неделя.  newsm78 Ако ли не, струва ми се малко  странно школите да провеждат пробни изпити точно тази събота и неделя, като знаят много добре, че болшинството деца ще са на въпросните състезания . Thinking
Така или иначе вече е събота, 20 февруари, тоест е Тодоровден.Да е честит на всички именици, включая и на мен самата! Mr. Green Черпя ви от сърце и пожелавам успех на дечицата днес! Heart Eyes
тук
и ето тук

# 43
  • Мнения: 7 161
already stubborn , ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!

Да си много обичана и щастлива!
Със здраве да си носиш хубавото име!


# 44
  • София
  • Мнения: 2 361
Честит имен ден, Теди!
Да си жива и здрава! повече радости и по-малко ядове!  bouquet
А, госпожицата ти както всички сме забелязали е много организирана и отговорна(нищо, че ти в момента се съмняваш в нея). Виж й творбата! Може нещо да не са догледали проверяващите newsm78. След като е написала някакво решение и отговорите са й верни не може да има 0 т. #Crazy

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 09:31 от zuri

Общи условия

Активация на акаунт